Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Konvoje - taktika
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Konvoje - taktika 
Čafky, zatim jsem potápěl bezbranné a osamocené obchodní lodě Smile, ale teď jsem narazil na hustě bráněný konvoj (lehké + těžké křižníky a bitevní lodě included), s tučnou kořistí uprostřed. Vůbec netušim, jaká je taktika napadání takových konvojů, vždy mě odhalí torpédoborec a je ze mě lovná zvěř. Možná, že se zbytečně cpu až "do kuchyně" a je vhodnější se plížit za konvojem a "vypouštět včeličky" z větších vzdáleností (?) Budu vděčný za každý postřeh, nebo odkaz. THX

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek Re: Konvoje - taktika 
A seš si jistej, že jde o konvoj a ne o Úderný svaz...s ním taky občas pluje třeba tanker. Abych pravdu řekl, na tak silně chráněný konvoj jsem ještě nenarazil. Jinak můj běžný postup je takový, že po zachycení správy o konvoji se snažím navigovat tak abych se dostal do jeho předpokládané trasy. Když se zadaří, tak se po prvním kontaktu potopím na periskop a na tichém chodu jen pohodlně čekám až ke mě připlujou, pak už si jen vyberu nejtučnější kořist a zbytek už je jasný..... Pokud musím konvoj dohánět, pak se přibližuji skoro vždy v noci na hladině....ale to ne vždy vyjde....toť můj postup...ale každej může mít taktiku jinou....



Naposledy upravil mysak_bob dne 26. 12. 2008, 09:46, celkově upraveno 1 krát.

_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Osvědčilo se mi vmanévrovat před konvojem do jeho trasy tak aby čelní eskorta projela kousek vedle mě... Potopit se na periskopovou hloubku.... Vypnout motory.... nechat kolem sebe projet čelní eskortu a sejmout jí zadním torpédometem ze 400 m ( střílím dvě torpéda - pro jistotu ale v 99% už po prvním "Nepřátelská jednotka je zničena")... A pak už jen vybrat ty největší kusy a potopit je... Stihne se to než se uráčí přihnat boční eskorta.... ( a navíc většinou ani nereaguje a nebo se dostane až za mě takže opět přichází ke slovu zadní torpédomet....) Pak do hloubky 40-50 metrů a na tichý chod napříč konvojem pryč.... Zatím mi to vychází....



Naposledy upravil aaron2 dne 17. 04. 2007, 18:01, celkově upraveno 1 krát.

_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Jo, chybička, tak to je tedy úderný svaz, ve středu jedou velký nákladní lodě (asi 3).
Situace je taková, že mám S-class, takže jenom 4 torpéda vpředu, který jsem nechtěl vyplácnout na eskortu, ale asi to jinak nepude.
P.S: Takže pokud pluji v tichém režimu (event. stojim), tak mě torpédoborec nezaměří?
jo, a ještě, na jakou vzdálenost od cíle je bezpečné plout na hladině?
(s ponorkama začínám, tak mám fakt blbý otázky Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
no to mas jednoduche to nikdy neodhadnes  Laughing   , mne sa v TGW sh3 podarilo jet na hladine v konvoji bola tma a burka , ale bolo vidiet aj na lode v druhom rade  , vtedy som bol nadseny ze sa to priblizuje k realu ale je to iba nahoda  Wink  si myslim  Laughing


_________________
, ,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
jj., jak říká Rado, už jsem taky v noci za horšího počasí vesele křižoval uprostřed konvoje a nikdo mě neviděl, ale souhlasím s názorem, že je to spíše náhoda....na 80% to tak nefunguje.
Jak daleko plout na hladině od konvoje aby tě neviděli to je různý. Hodně záleží na denní( noční) době, počasí, jestli jsi po slunci nebo proti, jak velký sou vlny, jak si natočený k nepříteli...atd. Myslím, že není žádná přesná vzdálenost, kde tě už nemůžou spatřit.
Je to hodně o štěstí.....a trpělivosti, žádný hurá akce tu nefungují. Wink


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
S tim přibližování ke konvoji to dělám asi takto: Když v nějaký rozumný vzdálenosti dostanu kontakt na konvoj vemu pravítko zjistim jak je daleko pak zase pravítkem si udáím jeho kurz a pak počítám za jak dlouho bude v místě na který se můžu dostat před nim. Počítání je jednoduchý konvoj s malou rychlostí(slow) pluje zhruba 6 uzlema, normál(medium) 8 uzlů za hodinu a na rychlý rovnou kašlu s tim že je nemůžu dohnat  Very Happy  tak tedy rychlost vynásobim na kalkulačce 1,6 tim to přehodim na kilometry a pak už tim jenom dělim vzdálenosti. čekám na hladině s vypnutými motory a jakmile se objevý na radaru tak se srovnám abych byl opravdu v jejich trase a s vypnutými motory jdu do periskopový hlobky eskorta přejede a já mám vánoce Very Happy  Very Happy

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Na zjištění kursu používám grafickou metodu jako v SH3 a bez problému funguje i tady...


_________________


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Super,po 10 zásazích torpédem se tanker konečně položil na bok a já ho mohl dorazit dělem......asi za sebou budu muset tahat vlečný člun s torpédama.To se mi stalo už několikrát.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Tak zkus laborovat s nastavením torpéd, zkus trefit citlivá místa lodí apod......chce to hlavně chladnou hlavu při nastavování torpéd a míření, odměnou za obětovaný čas bývá "úspora" torpéd ....i když pokud okolo krouží eskorta, loď rychle mizí mimo palebný úhel apod. se to líp řekne už udělá Smile

Ale i přes to občas lodě vydrží až podezřelé množství zásahů....viz. nedávná ligová hra a 6 torpéd do jednoho Medium Tankera Sad



Naposledy upravil mysak_bob dne 26. 12. 2008, 09:46, celkově upraveno 1 krát.
Naposledy upravil Hornisse dne 28. 04. 2007, 12:38, celkově upraveno 2 krát.

_________________


"Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu čas od času pod oknem zaparkují cizí tanky."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
ludass napsal:
Super,po 10 zásazích torpédem se tanker konečně položil na bok a já ho mohl dorazit dělem......asi za sebou budu muset tahat vlečný člun s torpédama.To se mi stalo už několikrát.


Třeba tohle by vyřadilo ze hry ten člun co chceš tahat  Very Happy  
http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=111785


_________________

Osobní složka |
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
ludass napsal:
Super,po 10 zásazích torpédem se tanker konečně položil na bok a já ho mohl dorazit dělem......asi za sebou budu muset tahat vlečný člun s torpédama.To se mi stalo už několikrát.


Vono jde spíš oto, že když trefíš loď a ta hnad exploduje, rozlomí se nebo ti ji to prostě okamžitě nahlásí jako zničenou, tak jsi spokojený a bereš ti za chvilku jako samozřejmost...ale když do ní nasypeš tři čtyři úhoře a hned nic...tak máš pocit, žes ji snad ani nepoškodil. Kdybys byl trpělivej, tak ona se pomalu za několik hodin i potopí, jen ty to už neuvidíš.....ještě se mi nestalo, aby se loď po zásahu dvěma torpédama nepotopila, ale jak píšu ...někdy to trvá.


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Ja si nemužu pomoct ale druhej tankér po osmi torpédech vesele ač pomaleji odplul,ještě jsem je několikrát dohnal ale tankér pořad pokračoval-tak to bylo cely den.A to s dírou v trupu jako vrata.Až další 2 porpéda tu pakárnu ukončila.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Někde jsem to tušim četl i v manuálu a je to pravda Každá loď jde potopit a když se dobře trefíš stačí ti na to jedno torpédo. Holt musíš líp mířit Laughing  Laughing

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Po tom co mě v roce 1943 vyhodili do starého železa jsem začal novou karieru a s torpédy není žádný problém.Pořád říkám že když po 10 zásazích torpédem není v tankeru jediná díra není asi něco v pořádku.A mířit mužeš kam chceš třeba až do aleluja.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.