Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Křivé automatické zaměřování
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Křivé automatické zaměřování 
Čau
Mam problé s automatickym zaměřováním lodí. Sem teprve amatér, ale po absolvování výcviku sem si dal kampaň. Teď sem potkal v La manch první cíl kterej by stál za to, a dokonce sem na něj i kolmo ( tichou jízdou sem se dostal na vzdálenost asi 2000). A jakmile mi zezelenal ukazatel v periscopu, vypalil sem torpedo. Jenže torpedo tu loď vždy trefí maximálně do lodního šrobu a důstojník nahlásí že minulo, nebo torpedo opravdu mine cíl. Zkoušel sem to několikrát načíst, a výsledek byl vždy stejný. Manuál mam přečtenej a nic sem tam o tomhle problemu nenašel. Takže kdyby byly nějaké rady, kde sem co omylem špatně přepnul, nebo nastavil, budu vám vděčnej..

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek to:FirenzeX 
já teda hraju SH4,ale to se mi stáva taky. I když mám automatické zaměřování tak přeci jenom ještě ručně nastavím gyroúhel torpéda po směru jízdy lodě. Zatím se mi to vždy vyplatilo. Automat ti totiž spočítá úhel vždy v danou chvíli ale nepočítá už s tím že loď může zrýchlit nebo spomalit. Stáva se mi to hlavně u torpéd s plynovým pohonem. Posádka lodě ho spatří a loď zrychlí.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek to firenze 
procti si forum a nauc se zamerovat, otvirat torpedomet a strilet torpeda


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Tak už sem to vyřešil. Problem byl v tom, že sem si manuálně dopředu neotevřel torpedomet, a dal sem rovnou rozkaz pal, čímž se vypuštění torpéda spozdilo o otevření komory..
Jinak sem forum pročítal, našel sem i docela dobrej návod jak zaměřovat, ale bohužel už chybej obrázky a vydea na youtube už to taky nenašlo. Neví někdo o něčem co funguje??

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Přišel jsi na to hned jak sem ti poslal pm čim by to mohlo bejt že? Very Happy


_________________


Rychle a stylově.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Tak to sory. Ale tu pm sem ještě ted nečet.. Zjistil sem to tady na foru někde. Ale i tak Dík..

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Ne, v pohodě dělám si srandu jo je možný že pm eště nedorazila, ale aspoň si na to přišel sám Wink


_________________


Rychle a stylově.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Zdar potápníci. Ještě mam pár otázek, ale nebudu k nim zakládat nové téma.
V přiděleném hlídkovacím čtverci, sem narazil na osamocený C2 cargo. Mam ideální postavení 90 stupňů, moře je poměrně rozbouřené, vzálenost asi 1500 (50 vteřin pro rychlé torpédo). Den. A automatické zaměřování.
1) Vyšlu 2 torpéda, 1. přímo na komín a druhé buď na záď, nebo na příď.( Tady na foru sem se dočetl, že při bouři používat pouze nárazové roznětky. To bych splňoval, a jelikož je ta bouře tak sem dal  hloubku 3-4 metry). Jenže problém je v tom, že většinou jedno z nich bouchne eště před nárazem do lodi, nebo se od lodi odrazí a nebouchne, a to druhé bouchne nárazem, ale zbraňovej důstojník nahlásí, že torpédo minulo. (což mi hlásil u všech torpéd i kdiž to tu loď potopilo) .V čem by mohl být problém?
2) Jelikož se mi ani jednou nepodařilo C2, ani jinou podobně velkou loď potopit, zajímalo by mě kolik torpéd je na potopení takové lodi (cca 6000 tun?) potřeba, a kam je nejlepší mířit.
3) Chtěl bych si vyjasnit rozdíl a použití nárazové a magnetické roznětky.
4) Při hledání předchozích třech bodů tady na foru, sem se něco málo dočetl o elektrických torpédech. Jaké je jejich použití, kde je sehnat? (Jsem na první hlídce, rok 39)
Předem díky..

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
ad
1) občas se prostě stane, že torpédo selže, hlavně na začátku války sou potíže s roznětkama

2) většina lodí se dá potopit na 1 torpédo, ale je to o štěstí a náhodě. Dobrý je mířit pod komíny (na strojovnu) a nastavit (PŘI KLIDNYM MOŘI!!!) hloubku torpéda cca o metr hloubějc než je kýl lodi a mag. roznětku (loď se většinou rozlomí Smile )

3)nárazová vybuchne při nárazu (kdo by to byl řekl Smile ) a magnetická i v určitý vzdálenosti od trupu lodi

4) el. torpéda máš od začátku války (T-II) jediná výhoda je, že nedělaj čáru na hladině a tak se jim lodě většinou neuhnou, ale maj menší dosah a mě moc nevyhovujou (osobní názor, toho si nevšímej Smile )

twl, takovej román sem eště nikdy nenapsal Very Happy


_________________

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Na C2 je nejlepší mířit pod komín přímo na 3 metry a na C3 to samý jen na 4 metry a když chceš jistotu tak 3 nebo 4 metry plus eště jedno pod kýl do stejnýho místa jako 1. ale to jen když je klidný moře a max 1 metr pod kýl spíš miň Wink


_________________


Rychle a stylově.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Pokud ti opravdu nepřekonatelně vaděj vadná torpéda kterých je počátkem války více něž dost, tak se to dá vypnout v nastavení obtížnosti. Co se týká otápění lodí na jedno torpédo...dá se asi potopit na jedno všechno, ale musíš trefit slabé místo lodi ( každá ho má jinde) a taky mít štěstí...je to o více faktorech....konkrétně u C2...teď z hlavy nevím kde má nejslabší místo, ale já u ní pálím za nástavbu....mám s tím dobré skušenosti.
Nárazová a magnetická roznětka.......nárazová bouchne až při nárazu....u magnetické výbuch vyvolá magnetické pole lodi (trupu)...to znamená na příklad,  že když ošleš torpédo pod kýl lodi cca 1m tak by mělo vybuchnout pod ní a tím ji způsobit největší poškození.


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
U C2 mířím na stejné místo jako Merlin, u C3 na díru v nástavbě před komín. Na magnet dávám 1,5m navíc k max.ponoru z příručky a u demagnetizovaného trupu lodi stejně nevybuchne. Spojenci v pozdější době vybavovali lodě generátorem a cívkou kolem trupu, aby magnetické pole vyrušili. V bouři použiju nárazový zapalovač na 2,5m nebo magnet, ale pouze na méně než 800m a stejně hrozí, že mi torpédo, loď zhoupnutímn na vlně, odrazí. Jinak běžná hloubka na klidné vodě 4-5m na náraz. Většinou mířím tak, aby loď nabrala do přídě nebo zádě a váha vody jí potopí sama. Zásah na strojovnu a komín jí sice zastaví, ale většinou se nepotopí.


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Panove, se vam divim psat porad to, co je tady uz davno popsano.
Jen kdyby nekdo nebyl linej cist.  Embarassed
Az budu mit trochu casu, tak to tady procistim



Naposledy upravil mysak_bob dne 08. 11. 2009, 22:24, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.