Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Pád hry - 2. mise - 1939
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Pád hry - 2. mise - 1939 
Ahoj všem,

předně bych chtěl moc poděkovat za existenci tohoto fóra. Nevím, ale, asi jako jeden z mála ho mám opravdu pročtené z takových 90%, protože mě tahle hra strašně baví (a začala bavit mnohem víc teprve včera, když jsem zjistil že v "mapě" můžu zrychlit čas až na 1024x, což jsem před tím netušil Surprised ). Jinak hru jsem hrál už asi před rokem a nezažral se do ní, to až nyní. Po pročtení tohoto fóra (v práci, kde na hraní jako takové nemám HW, jinak bych to hrál i tam Smile ) jsem se rozhodl že se do toho znovu pustím, tentokrát ale s větší vervou než tomu bylo minule. Inu začal jsem, no, jako naprostý začátečník. Pochopitelně byla realita na 0% v první hlídkové misi (opravdu se musí s ponorkou plout (pokaždé?) třeba i 7 dní do hlídkovacího sektoru? Docela dálka... No ale, k věci. Hra mě hrozně baví, ale netuším, jakou mám verzi (místo verze se mi zobrazí autoři češtiny). Čeština je dobrá, hra se mi v první misi nezasekávala (no občas, když mi periskop ošplouchla vlna, ale pomohl restart PC a sekání přestalo), první misi jsem zvládl v pohodě (potopenou tonáž Vám nepovím, protože by jste se smáli, ale byly to dvě lodě, na které jsem patřičně hrdý - bylo by jich 100% minimálně o jednu víc, ale znáte to, když to závisí na jednom torpédu, tak co? Selže, správně). No, trochu jsem se rozepsal, to abych Vás uvedl do situace Very Happy

Nyní k problému:
Jak už jsem napsal, hru hraju ne moc dlouho (asi 3 dny, cca 8 hodin reálného času, herního nevím Laughing ) a hrozně mě to chytlo. První misi jsem s úspěchem dokončil, užíval si každou vlnku i tichý chod a táák... Doplul jsem do přístavu poučen o tom že zhruba kolem 20km od přístavu stačí dát "ESC" a kliknout levou krysou na název přístavu. Vše proběhlo v pořádku. Dokonce jsem dostal možnost ocenit posádku nějakými těmi drahými kovy a podobné, což jsem samozřejmě udělal. Co se výbavy ponorky týče, tak se zatím nenabídlo nic, tak nevím, ale, to není jádro pudla).

Problém jako takový (rozepisuju se čím dál víc, sakra Laughing ):
Po nahrání druhé mise (nebudu Vám říkat ani sektor nebo tak, jen vím že jsem u sedmé flotily, stejně by Vám ten zbytek asi nic neřekl a k problému to nebude jistě klíčová záležitost) se naloaduje hra, pochopitelně v řídící místnosti (nebo jak to nazvat, asi je to ta velitelská, defaultní - první ikona zezhora). Ve hře jako takové nevydržím déle než 5 sekund. JAK TO?! Tak jsem se těšil na sektor AL36 Crying or Very sad  Zkoušel jsem dát hned po nabootování plný chod (klávesovou zkratkou, to je jasný, hotkeys znám, říkám že to tu mám pročtené Laughing ) zkoušel jsem ihned změnit kurz, zkoušel jsem vypnout antivir (Avast), zkoušel jsem profouknout (teď před 10 minutama) komplet PC kompresorem (jemně, já vím). Je fakt, že to hodně pomohlo. Teď má CPU teplotu 28-30 °C (předtím až 42 C° - bez zátěže Confused ). No, ale.... co by to teda mohlo dělat? Během první a druhé mise jsem ani ve Windows nebyl (tzn. žádné změny ovladačů, driverů, nastavení či čehokoliv jiného). Hru mám, jak už jsem napsal, netušíce jaké verze, ale pravdou jest, že zcela legální cestou nabyta nebyla (což se ovšem změní, protože pokud mi zde napíšete že mám nejspíš verzi 1.0 např. a že ta je tím pověstná, tak utíkám do krámu a tam jí za 300-440,- Kč (dneska už jsem koukal na e-shopy) zakoupím. K mému HW - mam pochopitelně XP SP2 (na lino se necítím), 1,5 GB DDR RAM, procesor Athlon x64 3000+ a grafiku ATi Sapphire 9800 se 128 MB RAM. A jak už jsem psal. První misi (i všechny výukové mise, popř. ty předuložené mise) fungují. Sekne se mi kampaň a hodí mě to zpátky do woken bez jakékoliv hlášky Evil or Very Mad  Zkoušel jsem pro jistotu vypnout i TV Out, Operu, Mirandu, Skype,...... no prakticky všechno, ale hra je nějaká tvrdohlavá. Nejde mi ale do hlavy že do teď to šlo.

Tak, a teď se vás ptám, pomůže mi nějaký šikovný místní kormidelník vykličkovat nějakým záchranným manévrem z tohoto problému? Moc díky za fundované odpovědi. Vím že jste tu rozumní a chytří lidé kteří toho o této hře vědí možná víc než sami vývojáři Laughing  (jo a prosím Vás, kdyby to z předchozích odstavců náhodou nebylo jasné, chci si hru dohrát, několikrát nejspíš, v singlepleyeru a bez jakýchkoliv módů. Ty příjdou na řadu později).



Naposledy upravil Makin dne 21. 11. 2008, 00:07, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
vidim, ze forum, mas celkem proctene, ale asi ne uplne dokonale (uz se o tom tady psalo)  - ale chapu to, neni v lidske moci to precist za jedno odpoledne Wink
dej si tam aspon patch 1,4b, ponevadz v 1.0 je dost bugu - ony teda jsou i v 1,4b, ale uz to neni tolik co v 1.0


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Dle rozkazu... Smile  Vyzkouším (asi ještě dnes, prostě chci vědět že to funguje nebo nefunguje a pak se ozvu... když se neozvu, tak jsem na cestě na AL36 Laughing ).

Díky za radu a jestli jsem teda něco ve fóru přehlédl, tak se nezlobte... četl jsem že někomu hra zamrzne v intru, někdo má místo námořníků hippiezáky apod.) ale tento problém se mě netýká. Ten jsem vyloučil hned, protože první mise, i všechny ostatní prostě fungují Sad )

No, nebudu se (a Tě) dále zdržovat, jdu se pokusit o upgrade Smile


EDIT Mysak_Bob : Quote



Naposledy upravil mysak_bob dne 21. 11. 2008, 00:29, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
no, ted si trosku rejpnu,
procti si jeste pravidla - hlavne bod tykajici se QUOTE a EDIT  Wink

jinak jeste je tu jedna moznost - poskozeny save, o tom tu je taky vlakno, hold se to nekdy blbe ulozi, chce to casteji ukladat - ne ze by jsi chtel podvadet, kdyz chces prezit s jednou ponorkou, ale spis z techto "bezpecnostnich" duvodu


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Problém 
Tak se mi nepodařilo úspěšně nainstalovat ani jeden z 5 souborů, které jsem zkoušel... zkusil jsem:
- silent_hunter_3_download_1.4b_emea.exe
- silent_hunter_3_download_1.4b_us.exe
- sillent_hunter_3_dvd_1.4_emea.exe
- silent_hunter_3_dvd_1.4_us.exe a nakonec tu NOplacku sušenku z megagejms... po přepsání 5 souborů z toho posledního zipu se mi hra nespustila vůbec (resp. spadla s MS chybovou hláškou po naštení prvního loadingu po intru). Předchozí updaty se odmítaly nainstalovat úplně, protože se jim nelíbil nějakej texťák (neznámá verze). Vím že se o tom už psalo, ale neřeším... pročtu si to zítra).

Hru jsem nyní komplet odinstaloval, pro jistotu resetnul PC a znovu nainstaloval. Jak jsem se dozvěděl z fóra, tak ve staré kampani nemůžete pokračovat v případě že provedete update verze hry, takže jsem bohužel smazal i těch několik hodin co už jsem měl odehráno... podařilo se mi nyní nainstalovat konkrétně "SH III EMEA DVD v1.0 to v1.3". Nic jiného nelze (a sušenku jsem zatím nezkoušel). Takže to jdu zkusit spustit a když to nepujde, tak mě hledejte na nejbližším stromě Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
a kdyz se podarilo 1,3, tak dej 1,4b emea
ono to pujde, jen to nekdy hodi hlasku, ze je to jen 1,3
http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?t=229



Naposledy upravil mysak_bob dne 21. 11. 2008, 01:17, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Slepota asi :) 
Čoveče... snad nejsem blbej, ale... na stránkách Ubisoftu, kam směřuje link ze sekce kam mne odkazuješ je k nalezení patch pro EMEA verzi hry na verzi 1.4b. Pocuď v pořádku Very Happy Jenomže - jak ho dám stáhnout, on se stáhne, ale instalační soubor hlásí, že mi aktualizuje verzi 1.0 na verzi 1.3. Já jen doufám že teda fakt nedělám nějakou kravinu špatně. Celý thread o updatování hry jsem si, přísahám! Very Happy pročetl a dělám to podle něj... mimochodem, ta 1.3 jde zpustit (prozatím vyzkoušeno bez češtiny) i s noplackosušenkou z megagejms...

edit:
Tak, změna. Sice instalátor hlásí že bude update-ovat na verzi 1.3 (možná by stálo za to doplnit do FAQ? Schválně si to vyzkoušej sám), ale hra už píše verzi 1.4 (což je vlastně 1,4b, jestli jsem to správně pochopil z jiných threadů)...... paráda



Naposledy upravil Sarroth dne 21. 11. 2008, 02:05, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Makine vítej,
dostal jsme se k tomuhle tématu až teď, takže jen potvrdím myšákova a i tvá slova.

1. Ano, opravdu nemá cenu hrát bez finálního patche 1.4b(finálního oficiálního, pak ještě nějaké chyby opravují některé mody )
2. Ano patch 1.4b se hlásí jako 1.3, ale to je jen "tisková" chyba.

BTW - poprvé ti asi nešel žádný patch nainstalovat z důvodu použitého cracku. Wink


...jo a Makine... příště edit.  razz



Naposledy upravil Sarroth dne 21. 11. 2008, 02:04, celkově upraveno 1 krát.

_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Re: Pád hry - 2. mise - 1939 
Makin napsal:
mě tahle hra strašně baví (a začala bavit mnohem víc teprve včera, když jsem zjistil že v "mapě" můžu zrychlit čas až na 1024x, což jsem před tím netušil Surprised ).


Ale to je škoda, že jsi na to přišel. Měl by jsí jí na hodně dlouho.   razz

P.S.: čas se dá zrychlit vpravo dole nejenom v mapě  Wink


_________________




INTEL Core i7-2600 BOX 3,3GHz/6M, MB AsRock Extreme 64, RAM KINGSTON HyperX DDR3 1600MHz 16GB, SLI 2x ASUS STRIX-GTX960-DC2-4GD5, SSHD 1TB+380GB+1TB ex
24" LED ASUS VE247H, WINDOWS 10 64bit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
To jo, ale jen na mapě to jde na víc než 32x Smile


_________________
Drauf und durch !!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Jde to i o více jak 32x a na mapě i o 4096x - při použití např. SH3 Commandera .....


_________________

Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek padani hry po nahrání kariéry 
mysak_bob napsal:
vidim, ze forum, mas celkem proctene, ale asi ne uplne dokonale (uz se o tom tady psalo)  - ale chapu to, neni v lidske moci to precist za jedno odpoledne Wink
dej si tam aspon patch 1,4b, ponevadz v 1.0 je dost bugu - ony teda jsou i v 1,4b, ale uz to neni tolik co v 1.0


tento problém se občas objeví i v GWX 2.1 (v GWX 2.0 to bylo celkem v pohodě).
Měl jsem pěkně rozehranou misi v kariéře když začal padat sejv. Musel jsem se vratit o několik sejvů zpátky a začal si všímat, kdy se problém zopakuje. Všiml jsem si, netvrdím ale, že je to přesně tímhle, že pokud uložím hru a jsem viděn, tzn. že ikonka ponorky je červená (pokud nehraji HARD) tak potom nastane problém s načtením uložení a program padá přesně tím způsobem jak jsi to popsal.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
jo a ted jsem si vzpomněl, že se někde psalo že je bezpečnější ukládat hru při zrychlení 1x, na hladině a ,jak píše kolega Mrakoplasz, v situaci kdy není ponorka zjištěna nepřítelem.... jo a taky se prý nevyplácí ukládat během útoku


_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Pohoda kluci... :) 
Hoj vám...

těmito radami se snad řídím už podvědomě, a musím zaklepat, že od té doby co jsem update-oval hru, tak žádný problém nenastal. Dokonce jsem teď dokončil 12. patrolu a byl jsem povýšen Twisted Evil. Jsem v březnu r. 41, takže už se moc a moc těším na IXC, namísto VIIB. Šetřím si renonc, posádka neumírá tak nemam důvod utrácet, realitu mám na 57% a zatím mam tuším asi 5000 renown, tak snad to bude stačit. Nechci editovat žádné soubry (a tím defakto cheatovat). Jinak jsem velmi spokojený, akorát mne překvapil na západě Británie jeden přístav který má kolem sebe zdi Mad To jsem opravdu nečekal, ale i tak to poškození trupu, přední ubikace a torpéd stálo za to... Schovával se tam T3 tanker atp. Btw AI v přístavech se mi zdá docela zvláštní... byl jsem vynořenej naschvál asi na 10 metrů s tím, že jsem byl zaparkovanej v jakýmsi doku ne přímo v přístavu, ale vedle něj. Mezi nepřítelem a mnou byly asi 3 mola + jedno dlouhé zasahující až do moře. Inu, nepřítel vystřílel střelivo s děl, pak se proti mně rozjel, narazil, a zůstal stát... Wink Ale pohoda, běžně si už dávám i přes 40 000 BRT s tím, že i kolikrát zbyde střelivo do kanónu nebo třeba jedno torpédo vzadu, ale už se těším a frčím to na plný výkon do přístavu, protože jsem zvědav, zda-li už náhodou nebude k dispozici ta lepší ponorka. Už se jí nemůžu dočkat... jinak jsem pořád neporozumněl té tabulce s tím, .... resp., k jaké flotile bych se měl převelet abych dostal to a to? Jak poznám, jaká flotila měla v tom a tom roce to a to vybavení? Vlevo v těch jakoby záložkách?



Naposledy upravil Makin dne 08. 12. 2008, 23:29, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek Re 
Co se tyce tech ponorek,tak nejjednodussi je si zadat novou karieru,a v prehledu flotyl je napsano ktery typ pouzivali,a zhruba v kterem roce{pozdejsi doba}atd.Pak se podle toho muzes zaridit.{treba preveleni}Jinak v menu vylepseni ponorky pod  ? je schematicka tabulka,kdy byly dostupne vylepseni.


_________________
Co si o nasi lodi myslite,namorniku?Ze potrebuji projimadlo....A dale?Pohromade ji drzi jen halda trusu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.