Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 3 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Taktiky torpédování
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
Arkande napsal:
To jsem nějak přehlídnul.Díky moc:-)


tuším že je to :

červená : nádrže na palivo
žlutá : strojovna
fialová : munice
zelená : šrouby


_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Opět zdravím všechny kapitány a opět mám jeden nováčkovský dotaz. Na tomto fóru jsem si již přečetl, že se někomu podařilo zničit torpédem lodní šrouby a kormidlo na obchodní lodi. Tudíž se ta loď stala nepohyblivou a zůstala stát - připravená k ráně z milosti. Ale někdo jiný zase napsal, že se mu taktéž podařilo zničit šroub a kormidlo pomocí torpéda, ale dotyčná loď uháněla vesele dál a ještě k tomu kličkovala  Smile  Otázka tedy zní: kdo má pravdu? A jaký případ nastane u mě, když v default verzi hry, pouze s patchem 1.4 a bez módů, zničím lodi šrouby a kormidlo? - bude utíkat dál nebo zůstane stát? A poslední otázka - Dá se šroub nebo kormidlo u obchodní lodi zničit palubním dělem? Například při střelbě pod čáru ponoru nebo při trochu větších vlnách, kdy se záď lodi vynořuje poměrně vysoko nad hladinu? Děkuji za odpověďi.  S pozdravem Scrat



Naposledy upravil Scrat dne 04. 12. 2008, 17:22, celkově upraveno 2 krát.

_________________
"Kdybych věděl, že zítra bude konec světa, tak ještě dnes bych venku na zahrádce zasadil malou květinu."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
I v defaultní verzi loď po zásahu šroubu zastaví ( pokud šroub ,,upadne" ), ale nevím jak je to s poškozením kormidla v def. hře. V tGW a dalších supermodech se dá kormidlo torpédem nebo i dělem jen jaksi,,zablokovat" - loď s ním může otáčet jak chce ale popluje jen rovně. Wink


_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
cau uz si nepamatam ako je to v defaulte ale,ono v zasade ked Ti buchne torpedo v zadnej casti lode to znamena ze si sa spatne trefil Laughing ,motorovka je obvykle pod kominom hore dole na zastavenie lode a to este zalezi samo od vln do akej hlbky nastavis torpedo ci 5 alebo az 10m aby to urobilo booom Cool


_________________
, ,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Aha, díky za tipy, zkusím to v single misi a uvidím. Jinak samozřejmě není mým cílem trefovat se lodím do šroubů, ale jen mě zajímalo, pokud k této situaci dojde, zdali si můžu dovolit poškozenou loď opustit a plout lovit o několik mil dál a později se k té poškozené vrátit a vyřešit to s ní. Ještě jednou díky.


_________________
"Kdybych věděl, že zítra bude konec světa, tak ještě dnes bych venku na zahrádce zasadil malou květinu."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
no to mas teda recht mozes ju nechat na mieste , das si krizek na mape a dalej lovit konvoj, potom sa vratit, len neviem ci uz ju tam najdes Crying or Very sad , ono totiz ako TY opravujes masinu tak aj oni-asi???, ale kazdopadne tak nejako to je

najlepsie som to zistil ked som nahanal Nelsona, dostal tri kusky , samo musel som sa schovat lebo bol zahajen tvrdy boj a pod vodou som mal jeho kontakt, po nejakych dvoch hodinach som vyjel hore dal plnu paru na smer a po nekolkych hodkach som ho dohnal , ale kazdopadne som sa iba na neho pozrel lebo sa opat rozjel na svojich 21kts Crying or Very sad  Laughing



Naposledy upravil Rado dne 04. 12. 2008, 21:55, celkově upraveno 1 krát.

_________________
, ,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
hm, čili pokud to jde, tak ji rovnou poslat směrem dolů.



Naposledy upravil Scrat dne 04. 12. 2008, 21:29, celkově upraveno 1 krát.

_________________
"Kdybych věděl, že zítra bude konec světa, tak ještě dnes bych venku na zahrádce zasadil malou květinu."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
většinou po šroubech nejdu, spoléhám na pomoc vody, kterou loď nabere - obchodní lodě se snažím torpédem zasáhnout pod přední stěžeň. Pokud pálím z děla, tak se snažím nadělat co nejvíce děr pod čarou ponoru po celé délce lodě s důrazem na strojovnu a nádrže.
K otázce: podařilo se mi zasáhnout loď zezadu (velel jsem typu II a loď bych v tom mizerném počasí nepředehnal, tak jsem poslal úhoře za ní), nekontroloval jsem škody na šroubech, ale zásah loď imobilizoval (na potopení to ještě nebylo).



Naposledy upravil Shadowblade dne 10. 12. 2008, 00:57, celkově upraveno 3 krát.

_________________
"I became a sniper. Hidden, watching everything through a rifle scope.
Now I could see war not from the inside, but from the outside, as an observer.
I watched the brutality...the stupidity of mankind through the scope of my rifle."

- Sniper Wolf, member of Special Forces Unit FOXHOUND


Kapitänleutnant Karl Ruprecht Kroenen - U-Flotilla Saltzwedel - U-123, Type IXB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Onehdá sem viděl na satelitu dokument o velkých lodích typu Titanic, Britanic a jejich nástupců. Bylo zajímavé že ačkoli se konstruktéři neustále učili z chyb, tak jejich obrovská velikost jim vždy byla na obtíž. Nebyly jim nic platné ani přepážky proti zaplavení a k jejich potopení stačila třeba jen jedna mina, explodující na přídi !!!


_________________
Mluvit a nemyslet je jako střílet a nemířit. Miguel de Cervantes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Zdravím vás páni kapitáni, díky tomuto fóru sbírám první zkušenosti s touto zajímavou hrou. Včera jsem v kanálu La Manche narazil na konvoj, jsem v roce 1940 a zatím pořád ještě default verze hry bez modů, pouze s patchem 1.4. Pustil jsem se do toho konvoje, což ale šlo těžko, protože byla bouřka a vysoké vlny. Potopil jsem celkem tři tankery T2, ale na každého z nich jsem spotřeboval 3 torpéda. Nevím, jestli to není moc - zkuste poradit. Přečetl jsem si, kam nejčastěji torpédem mířite, aby zásah byl jistý, ale moc tomu ještě nerozumím. Všechna torpéda, která jsem vypálil, zasáhla cíl, ale k potopení došlo vždy až po třetím úhoři. Chci se zeptat: 1. K čemu je dobré nastavení rychlosti torpéda? V tom konvoji jsem střílel vždy tak na 400 metrů a počítač mi rychlost vždy nastavil na slow. Co by se stalo, kdybych to dal na fast nebo medium? A druhý dotaz: 2. Tanker T2 má ponor 9,5 metrů, zatím nechápu, jaký je rozdíl v nastavení hloubky. Počítač mi to nastavil asi na 4,5 metru, tak jsem vystřelil a byl to zásah. Potom jsem to přenastavil na 7 metrů a zase zásah. Třetí torpédo jsem dal do hloubky 3 metrů a taky zásah. Jaký je v tom rozdíl? Chápu, že někdy, když je klidné moře je lepší dát jinou hloubku než když je moře rozbouřené a s velkými vlnami - to chápu, ale rád bych se dozvěděl proč? Jako v čem je ta hloubka torpéda pro potopení lodi důležitá? Rád bych to věděl, protože mě to zajímá. To co jsem popisoval, se všechno týkalo torpéd s impact roznětkou, věřím a předem se omlouvám, že za nějaký čas se zde opět objevím s dotazem na magnetická torpéda. Omlouvám se za moje nevědomosti, ale každý nějak začínal.   Embarassed



Naposledy upravil Scrat dne 14. 12. 2008, 13:47, celkově upraveno 1 krát.

_________________
"Kdybych věděl, že zítra bude konec světa, tak ještě dnes bych venku na zahrádce zasadil malou květinu."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
no ja nastavuju pokud ma lod ponor 9,5m torpedo na 9m . Pri dobrem zasahu do stredu lodi dojde k tomu ze se lod rozlomi na 2 kusy !!! Kazda lod jde potopit na 1 torpedo ale ne vzdy ! U tankeru sou to vetsinou 2 torpeda . Rychlost torped je jen o tom jak dlouho torpedo pojede k lodi .( podle toho taky predsazujes ) Na fregatu plujici 5 uzlama je lepsi palit vetsi rychlosti bo pomalyho torpeda si snaz vsimnou a hned kvaltujou na 21 uzlu a mas smulu . Jinak este k ty hloubce torped pokud je lod na boku nastavim hloubku 2 torpeda treba na 3 m prave proto aby dalsi dira byla u cary ponoru ( v tomto pripade brano podle hladiny ) a kocabka sla dolu rychlejc . Netvrdim ze to co delam je vzdy 100% ale me to funguje  Cool

Proste to otestuj  vzdy se podivej na to jakej ponor ma zamerena lod , nastav o 0,5m mensi ponor torpeda ( pri velkejch vlnach si nech toleranci raci 1-1,5m aby nedoslo k tomu ze torpedo pod lodi podjede ) a uvidis . A rychlost davam vetsinou medium ...


_________________

7. flotila | Gladiatus
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
iirc má rychlost torpéda mj. vliv na jeho spolehlivost (selhání roznětky), takže na obchodní lodě dávám obvykle medium rychlost, u nárazové roznětky nastavuji hloubku polovinu ponoru (u 9,5 m - zhruba 4,75 m). Na stojící lodě dávám slow rychlost. Souhlasím s tím, že loď dokáže potopit jedno dobře umístěné torpédo. Zkoušel jsi počkat na snížení rychlosti zasažené lodi, až loď nabere vodu a pak případně střílet další torpéda? U těch tankerů jsou tři úhoři docela dost ...



Naposledy upravil Shadowblade dne 14. 12. 2008, 15:22, celkově upraveno 3 krát.

_________________
"I became a sniper. Hidden, watching everything through a rifle scope.
Now I could see war not from the inside, but from the outside, as an observer.
I watched the brutality...the stupidity of mankind through the scope of my rifle."

- Sniper Wolf, member of Special Forces Unit FOXHOUND


Kapitänleutnant Karl Ruprecht Kroenen - U-Flotilla Saltzwedel - U-123, Type IXB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
nastavenei rychlosti pokial viem ide iba u TI, lokomotivy vo vode, a hlbka je dolezita nastavit podla vody , bo kazda lod ma najaku tu kapalinu ktorou je pohanana a ke dtam do toho miesta picne torpedo je 90% sanca ze ide hned dole, rozlisenie medzi burkou a klidom je cca 2m aspon co mam skusenosti, vo vichrici som este netorpedoval Very Happy


_________________
, ,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Dobře, díky vám všem. Je fakt, že dvě torpéda jsem vypálil na tanker vždy hned, pak počkal až se nabije další a potom pálil třetí. Možná, kdybych počkal až nabere vodu, nakloní se a trochu zpomalí, tak by stačily třeba jen dvě torpéda. Ale moc díky za to vysvětlení k rychlosti a hloubce. Zkusím to otestovat.  Smile


_________________
"Kdybych věděl, že zítra bude konec světa, tak ještě dnes bych venku na zahrádce zasadil malou květinu."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Ja osobne vypalim 1. pockam pul minuty a palim druhy,kdyz mine 1. okamzite palim 3.Po takovyhle salve to vzdycky trefim Cool

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 3 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.