Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 16 z 40
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 38, 39, 40  Další
The Grey Wolves Xpansion 3.0 - GWX
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
To Herr Flick: Zkus si někdy v tGW zahrát nějakou ligovou mapu, kterou dělal Sarroth.....A ehm, pokud je to s 1.03 tak jiné, tak proč jsi rozladěn že 1.04 bude spíš další grafické pozlátko a nedostatky zůstanou ?! Wink Jinak tu tvoji narážku na ty co hrají s "automatikou" nějak nechápu.....



Naposledy upravil Hornisse dne 16. 07. 2007, 07:20, celkově upraveno 1 krát.

_________________


"Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu čas od času pod oknem zaparkují cizí tanky."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
no ja ti neviem ako ta zistila taka kraksna v roku 39..ale ja som bol nedaleko Scapa Flow a zrazu mi hliadka nahlasila torpedoborec...neviem uz o aky typ presne islo ale hlbka v oblasti bola cca 30 m ..isiel som do nejakych 20 metrov a ten torpedoborec nadomnou preplaval a nic nezistil...ani nevedel ze som pod nim...potom som do Scapa Flow vplaval a bolo tam okolo mna cca 5 torpedoborcov a plavali takych 50metrov od mojej ponorky a aj tak ma neodhalili...potopil som im tam lode a odplaval dotial..neviem ale boli dostsprosty ze ma nedohalili... Laughing[/quote]

tak to se mi stalo taky - myslim ze nekdy v prvni pulce 40 sem se zkusmo vydal do Scapa Flow, pac sem mel zrovna U47 tak sem si rek podivej se tam Hansi....
vysledek : 2x auxiliary, 1 Illustrious, 1x medium modern tanker, 1x small tanker, 2x DD, 1x medium merchant a 1x small tanker.
Kolem me se prohanelo asi 5 -6 ruznech honicich psu, nikdo si me ani nevsim litali par set metru kolem me, kdyz uz me jeden DD  vycmuchal tak se zasek o molo  Rolling Eyes . behem cesty nazpet me vycmuchal jeden DD v podstate na volnym mori, ponorka vynorena, navecer a docela slusny vlny, malej destik. Nesetras sem ho a pac uz sem nemel uhore tak me nakonec dostal. Takze sem GWX odinstaloval { bylo mi to trochu lito pac jsem po 4 patrolach nasyslil neco kolem 450 000 BRT} ale nakonec se mi ulevilo, uz od druhy patroly se mi kariera zvrhla naq honeni se za tonazi a medailema ....
ted nam v tGW po druhy patrole usmudlanejch 30000 BRT a jsem spokojen  Cool


_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
No pokud prolejzáš přístavy, kor válečný, tak se nediv, že po pár misích máš 450 tisíc tonáže. Mě osobně lezení do přístavů neláká a odpuzuje. Ať už je to čistě "ponorkovou etikou", ale hlavně pro to, protože přesně vím, kdy mě přestal bavit SH 1. V momentě, kdy jsem se dostal do roku 1943-44, na moři jsem zaboha nemohl nic potkat či dohonit, tak jsem objížděl přístavy. Na dálku jsem sundal všechny lodě, stačilo počkat 15 minut a všechny lodě povstaly z popela a mohl jsem do nich s čistým svědomím vyprázdnmit zbytek torpéd. Takže když mě poslali do karolín, tak stačilo navštívit Truk a potopit 3x za sebou Yamato.

Takže s tímto vědomím se tohoto u SH 3 snažím vyvarovat. co se týče debaty, která tu proběhla k tématu - cokoliv lze potopit na jedno torpédo. Nechtěl jsem se k ní původně vyjadřovat, ale můj názor zní - proč ne? Existovala spousta případů, kdy i velká loď byla zasažena tak, že k jejímu potopení stačilo 1 torpédo. Byť se to zdá na první pohled fantastické. Z válečných lodí stačí jmenovat třebas Ark Royal - výtlak 22 000 tun, nebo japonská Taiho - dokonce 29 500 tun. Pomineme-li to, že japonci používali na válečných lodích torpéda větší ráže než spojenci, tak v nočních bojích u Guadalcanalu se několik amerických křižníků o výtlaku blížícím se 10 000 tunám potopilo rovněž po zásahu jedinným torpédem. Můžeme proti tomu dávat druhé příklady, jakožto britský Edimburgh, kterého udolalo až třetí torpédo vypálené německými toprédoborci, ale tak tomu prostě bylo. Někdy tomu zavdalo štěstí, někdy nešťastná příčina, ale možné to je. O to víc mě překvapuje, že se tu někdo pozastavuje nad tím, že DD jde po toprédu ke dnu. O britských nebudu vůbec diskutovat, anžto to byly mrňavé srágory, ale beru, že několik torpédoborců třídy Fletcher přežily s odtrženou přídí či zádí, ale každý zásah na střed byl na 99% fatální, na tak malé lodi, kde pancíř v podstatě neexistoval byla téměř jistota, že vždy bude zasažena nějaká důležitá část lodi. Ať se jednalo o muničáky či strojovny. To byly příklady válečných lodí, nevidím jedinný důvod, který by mě měl utvrdit v tom, že nelze potopit obchodní loď stejné tonáže, bez pancéřování a protizáplavových přepážek jednou ranou. Příklady? Postačí Lusitania v první světové, nebo půjdeme li do druhé války Laconia (22 500BRT) ???

Jako ano, beru, že po nainstalování GWX prudce vzrostla koncentrace volně plujících tankerů, na kterých se dá nahrabat tonáž do astronomických výšin. to je vše pravda, ale stejně, hraji na obtížnost 78% a v průměru se vracím s tonáží z mise okolo 40 000 BRT. Je to dáno tím, že na konvoje většinou útočím z velkých vzdáleností, pálím v salvách a z důvodů neprozrazení v noci. Popřípadě za užití FAT1. Přes den útočím málokdy, protože je to potom maso. Ale ono to ke konci roku 1943 maso opravdu bylo... Stačí si přečíst poměr ztrát ponorek vůči tonáži a člověk pochopí, proč byl vydán zákaz útoků na konvoje a proč se aktivita ponorek přesunula mimo centrální atlantik.. No je to různé, každému vyhovuje něco jiného, akorát mi přijde zbytečné, hádat se kvůli tomu do krve.
Navíc, jak už jsem psal, instalnul jsem 1.03 patch a jsou tam velmi pozitivní změny. Osamocenému DD není žádný velký kumšt uniknout. V momentě, kdy jsou ve skupině, je to pochopitelně už hukot. Který podle skutečnosti opravdu být měl. Toť můj názor, uznávám jiné a tak doufám, že ani já nebudu za ten svůj ukamenován Smile


_________________
Drauf und durch !!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
No ve skutečnosti při zásahu torpédem hrála velkou roli zkušenost osádky, připravenost a hl. provedená opatření po zásahu, to je snad jasné Wink ....tudíž přesně toto nasimulovat je těžké.


_________________


"Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu čas od času pod oknem zaparkují cizí tanky."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Přesně tak.... zda-li se po zásah neuvolnil vezený materiál, funkčnost zachraných systémů, poškození struktury trupu.....


_________________
Drauf und durch !!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
no byl sem akorat v jednom pristavu a to vice mene z duvodu zvedavosti a toho ze sem mel U-47. Vicemene jen tak zkousim, zkoumam a trenuju. N 0% real se BRT sbiraj rychle  Embarassed
Ted ale jedu novou karieru v tGW a sem neco kolem 30 % realu pomalu pridavam, kazdou patrolu neco .... je to supr, clovek je pak vyplacanej z kazdy medaile nebo povyseni. v GWX sem byl nasranej kdyz sem nedostal aspon 2x cross in gold za patrolu. Rychle me to prestalo bavit ... ale zkusenost to byla gut


_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Jo takhle, ono to bylo ještě na 0 % ...  Rolling Eyes
Tak to potom chápu, že jsi začal novou carrer... Ono už to potom zase tak platonický není Smile


_________________
Drauf und durch !!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
to nejni, na 100 % realu sem exnul na prvni patrole ....


_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek to Riptor 
- ne nikdo si nestěžuje že jde dostat lod na jedno, jde o to že téměř 90% lodí jde dostat na jedno. A to je špatně, lod má jít dostat na jedno, 3 až třeba vůbec. Takže vlastně říkáš to samé. Ale většina co jsi tady popsal jsou ojedinělé případy. Válečná lod je většinou dělaná na to aby vydržela několik zásahů torpédem, ale samo stačí někdy i to jedno...šťastné a to samé je pokud jde o obchodní lod nad 4000 tun. Bez ohledu na to z jakého materiálu je či není její potopení ovlivňovalo mnoho věcí a většinu lodí jedno torpédo nedostalo. I 2000 tunové lodičky mnohdy po zásahu torpédem posádka musela dodělávat dělem.

- ne že jde dostat DD na jedno, ale právě že nejde dostat DD na jedno si "někdo" stěžoval ...vid Rado
BTW - mimochodem už na tom Rado pracuju!

- pokud jde o přehnanou agresivitu DD v GWX už několikrát tady bylo řečeno, že je to dobré na roky 44 - 45 ale opravdu ne na 43 a méně.

Takže jsi vlastně jen potvrdil co tady už bylo řečeno.

Lidi než reagujete, čtěte předešlé příspěvky pozorně.  Wink


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek to Sarroth 
Ale tak to pochopitelně, nedávno jsem přesně takhle dorážel kanónem jeden small freighter. Jestli ti připadá 90%, klaním se, jsi lepším střelcem než jsem já. Má osobní zkušenost je 50 % na jednu ránu. A to notně klesá s rostoucí tonáží. Takže na lodi od 9000 BRT a výš pálím preventivně 2 roury. Nevím, mě GWX po opatchování přijde realistický. Nereálnost u mě naopak vyvolává, když bárce o 2000 BRT rozervu kýl a vyrvu ďuznu do trupu v prostřed a 2 dny v silných vlnách u ní čekám, než se uklidní počasí a mohu ji dorazit kanónem. Ale jak už jsi řekl, jsou to náhody, třebas jako ty mé případy potopení na 1 ránu.

Ad DD - moje chyba, četl jsem už dříve a poplet jsem to.
Agresivita byla v základním GWX přehnaná, to už jsem uznal v předchozím.. a to je asi tak všechno.

Jo a probůh - tohle není v žádném případě flame - čistě osobní pocity a zkušenost.


_________________
Drauf und durch !!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek Aktualizace 
- aktualizované linky v prvním příspěvku


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Re: to Sarroth 
Riptor von R.I.P. napsal:
Nevím, mě GWX po opatchování přijde realistický. Nereálnost u mě naopak vyvolává, když bárce o 2000 BRT rozervu kýl a vyrvu ďuznu do trupu v prostřed a 2 dny v silných vlnách u ní čekám, než se uklidní počasí a mohu ji dorazit kanónem. Ale jak už jsi řekl, jsou to náhody, třebas jako ty mé případy potopení na 1 ránu.


Nikdo z nás nebyl v WW2 na ponorce v Atlantiku(ani tvůrci tGW/GWX) ovšem můžeme číst zápisky, info, dokumenty...a udělat si vcelku dobrou představu. Pokud má člověk porovnat tGW a GWX pak je jasné že ani jeden tento mod není 100% realistický(ono to ani nejde) ovšem realističtější z těchto dvou je tGW. Ano v tGW je problém, že se lod občas nereálně dlouho potápí(ale je zbytečné do ni rvát další torpéda...ona se potopí, BTW v reálu se taky lod potápěla i několik hodin a případy kdy se v tGW potápí několik dní zase tak časté nejsou) a většina DD nejde dostat na jedno(což je ale v celku reálné pokud se bavíme o DE) ale pořád je tohle(celkově jak věci fungují, damage model) pro mě blíže realitě než kiksy které produkuje GWX.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Re: to Sarroth 
Riptor von R.I.P. napsal:
Ale tak to pochopitelně, nedávno jsem přesně takhle dorážel kanónem jeden small freighter. Jestli ti připadá 90%, klaním se, jsi lepším střelcem než jsem já. Má osobní zkušenost je 50 % na jednu ránu. A to notně klesá s rostoucí tonáží. Takže na lodi od 9000 BRT a výš pálím preventivně 2 roury. Nevím, mě GWX po opatchování přijde realistický. Nereálnost u mě naopak vyvolává, když bárce o 2000 BRT rozervu kýl a vyrvu ďuznu do trupu v prostřed a 2 dny v silných vlnách u ní čekám, než se uklidní počasí a mohu ji dorazit kanónem. Ale jak už jsi řekl, jsou to náhody, třebas jako ty mé případy potopení na 1 ránu.

Ad DD - moje chyba, četl jsem už dříve a poplet jsem to.
Agresivita byla v základním GWX přehnaná, to už jsem uznal v předchozím.. a to je asi tak všechno.

Jo a probůh - tohle není v žádném případě flame - čistě osobní pocity a zkušenost.



Zdarec,
po dlouhé době hraní tGW, jsem přešel na GWX 1.03 a je to teda výrazná změna hlavně v potápění lodí a AI ostrah. V tGW jsem strašně postrádal větší "skill" torpédoborců ... v r.43 je jich u konvojů minimálníní množství a krom toho jsou naprosto neschopní, což v žádném případě neodpovídá historii. Už na přelomu 41/42 měly torpédoborce radary(pracující na metrových délkách) a velmi dobré sonary. Opatchovaný GWX je výrazně v tomto směru lepší, má však jedno obrovské ALE Sad  a tím je ono potápění lodí, a v tom plně souhlasím s Sarrothem. To alespoň pro mě degraduje celý mod Sad. Zkusím si nějak pohrát se silou (účinností) torpéd jestli to nějak půjde a pak písnu jak sem pochodil.
Lovu zdar a Slunce v duši Smile to platí zejména pro Pana Flicka a Sarrotha  Wink

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
To Dotor: Co se týká DD a tGW. Možná je to tím že poslední dobou hraji jen ligu (r.42-44), kde jsou konvoje většinou slušně (někdy až neslušně Very Happy ) zajištěné, ale rozhodně nemám pocit že by DD byly nějak "tupé" a zbavit se jich bývá občas opravdu o nervy....ale je pravda že pokud si člověk dává velmi dobrý pozor a je zticha, tak ho často ani nezaregistrují.



Naposledy upravil Hornisse dne 16. 07. 2007, 16:40, celkově upraveno 1 krát.

_________________


"Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu čas od času pod oknem zaparkují cizí tanky."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Hornisse napsal:
....ale je pravda že pokud si člověk dává velmi dobrý pozor a je zticha, tak ho často ani nezaregistrují.


Já net doma namám Sad a v offline ty konvoje měly tak max. 4 ostrahy (2DD + 2 korvety) a tomu se dá zdrhnout skoro na hladině .... njn co naplat ... chce to sloučit model potápění lodí z tGW a ostatní vychytávky z GWX a je to dokonalost sama Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 16 z 40
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 38, 39, 40  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.