Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 9 z 17
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Další
Literatura o ponorkách
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
Už víte, co pod stromeček? Very Happy  V knihkupectví jsem odhalil novou knihu v češtině:

Vlčí smečky
Historie německého ponorkového loďstva za II. světové války
Gordon Williamson
Vydavatel: Plejáda
Počet stránek: 312
Rozměry: 170x240
Vazba: vázaná
Jazyk: český




Půjde pravděpodobně o český překlad téhle knihy od Ospreye:  http://www.ospreypublishing.com/store/Wolf-Pack_9781841768724


_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Já jsem "vyrostl" na knížkách (nejen o ponorkách) od Miloše Hubáčka, postupem času následovaly a v mojí knihovně se, i přesto že už nečtu tolik co dřív, zabydlely další knihy, z nich většina zde již byla uvedena. Např.:

V. E. Tarrant - Ponorky útočí
M. Hubáček - Moře v plamenech
I. Hrbek, J. Hrbek - Loďstva států účastnících se druhé světové války
V. E. Tarrant - Poslední rok kriegsmarine
A. Korganoff - Prien proti Scapa Flow
Ch. Bishop - Německé válečné ponorky 1939 - 1945
C. Blair - Hitlerova ponorková válka
C. Blair - Tiché vítězství
J. M. Scalia - Poslední německá mise do Japonska
J. Lehnhoff - Návrat ponorky U720
H. Holmes - Poslední plavba
R. Pleiner - Minilexikon k dějinám lodí a námořní plavby
T. Robertson - Vlk Atlantiku
E. P. Hoyt - Guadalcanal
S. Dunmore - Hořící Atlantik
M. Hubáček - Boj o Filipíny
M. Hubáček - Pacifik v plamenech
M. Hubáček - Vítězství v Pacifiku
P. H. Freyer - Smrt na všech mořích
N. Monsarrat - Kruté moře
J. Borotský, A. Kuneš - Záludné miniponorky
C. Bekker - Prokleté moře
R. Grégr - Vládcové oceánů
Ch. Chant - Ponorky, encyklopedie

Některý ještě nemám ani celý dočtený  Embarassed  , ale třeba by někoho mohlo něco z tohohle seznamu zajímat.  Wink


Citovat
Příspěvek Franz Kurowski VELITELE VLCICH SMECEK 
Pánové, čistě ze zvědavosti se zeptám protože jak je známo víc hlav víc víSmile) Nevíte kde by byla k sehnání výše uvedená kniha?  Klidně i jako E-book. Marně ji sháním už hodně dlouho. Díky.


Citovat
Příspěvek To Březina zur See 
V papírové podobě nemůžu sloužit, jako E-book jsem našel jen cosi o tankových a leteckých bitvách 2.sv. války (dvě knihy) - zřejmě Tebou hledanou a touženou literaturu ještě nikdo do E-podoby neupravil... Embarassed


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Jó,,, Březino, Březino,,,tohle je naprosto skvělá kniha a moje kultovní. Normálně ji už asi neseženeš, jediný co Ti mohu poradit, a co sám dělám pokud zháním podobný starší výtisk, chodit a hledat v antikvariatech, tam jedině se dá se štěstím na něco narazit, případně si prodavače nějak naklonit a v případě že by tam někdo takovou knihu dones, tak by tě kontaktoval. Nic víc se asi dělat nedá si myslím


_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
http://knihynainternetu.cz/antikvariat/militaria/167782-Kurowski-F-Velitele-vlcich-smecek.html


_________________



Nikdo nezemře jako panic, anebo panna ....

život totiž vyjebe postupně s každým .....

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek PONORKY-Válka pod vlnami 
PONORKY Válka pod vlnami
Popis a přehled ponorek od roku 1776 do současnosti.
Vydal: Naše Vojsko
Autor: Robert Hutchinson
Stran: 224 ve formátu A4
Vázaná, laminovaná
Čeština



Pěkně zpracovaná kniha od průkopníků až po atomový věk. Vyvsětluje základní pojmy, obsahuje přehledové tabulky ponorek z celého světa. Náhodou jsem na ní narazil v pátek v Albertu v akci "knihy za babku" Původní cena byla 799,- a v této akci jen 299,- Kdo má zájem, neváhejte, jinak v této akci bylo více různých titulů o WWII Wink


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
táto kniha už tu je  Smile


_________________
......
.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Novinka od Našeho vojska:





_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Pridám Vám tu niekolko románov ,

Patrick Robindson trilogia 1.Lietadlová lod, 2.lov na ponorky, 3. HMS neviditeľný (veľmi vrelo odporúčam)
poľský autor (nespomínam si) román: Až sa vrátime z mora  (popis WWII, z pohľadu poľských námorníkov účastníkov konvoja)

som tu nový a momentálne som na marodke, až sa budem cítit troška lepšie pokúsim sa prihlásiť do ligy.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Po cestě z oběda mě dnes v knihkupectví čekalo velmi milé překvapení - vyšel u nakl. Naše vojsko překlad knihy Karla Almana Graue Wölfe in blauer See pod názvem Šedí vlci v Azurovém moři. Když sjem obálku uviděl, říkal jsem si, že mám Vánoce, protože vyšel překlad knihy The U-Boat War in the Caribbean o mojem milovaném lovišti, ale není to tak. Kniha pojednává o mnou hodně neoblíbeném lovišti, a to Středozemním moři. Jde o překlad dost staré knihy (mám německý originál doma a vyšel tuším v osmdesátých letech), takže spousta věcí není úplně přesných. Stejně mi však každá taková knížka udělá obrovskou radost, protože moc monografií na tohle téma v Čechách nevychází.





Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 16. 05. 2011, 13:50, celkově upraveno 1 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Pepo, tak přesně tuhle jsem si koupil minulý pátek. Jen co dočtu Clostermanna, tak na ní jdu Smile
Taky jsem byl nadšen a jelikož jsem potřeboval změnit tisícovku, tak se mi to výborně hodilo Very Happy


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Já měl kliku cca před měsícem v antiku, 6 kousků ponorkářský literatury najednou ... za pouhých 300 kč  Surprised


_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Grime, s tím rozměněním je to taky dobrý, ale já byl úplnej barbar. Původně jsem si šel do toho knihkupectví pro pozvánku na besedu s Halíkem, který prezentuje v Brně novou knížku, kterou jsem si chtěl koupit, ale hned jsem se, jakmile jsem zmerčil ponorku na obálce, na ni vykašlal a s radostí odešel s šedými vlky Very Happy

Co s oduševnělým životem! Hlavně když budu vědět, kde jsou výnosný lokality ve Středozemí, no nééé?  Twisted Evil


_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Úplnou náhodou jsem při služebce do Německa uviděl ve výloze jednoho antikvariátu malou německou knihu "Lautlose Jäger" od Theodora P. Savase.


Jméno autora mi nic neříkalo, prolistoval jsem knihu,  v níž je jen pár fotek a mapek a nákresů, rychle přeletěl očima pár stran textu, zda mi to něco neříká, abych si nekoupil něco, co už doma mám, a vysázel na pult 4 eura a s knihou strčenou v tašce odkráčel. Při zpátečním letu do Čech jsem si na knihu mimoděk vzpomněl a začal ji číst a... Musím za sebe říct, že po desítkách knih na téma německých ponorek a ponorkářů to bylo pro mě jedno z nejlepších čtení vůbec. T. P. Savas hned v úvodu uvedl, že "jen" dal dohromady tým lidí, kteří jednotlivé kapitoly napsali, a že německým ponorkám nerozumí (vtipně píše, že se mu jen představa být zavřenej v kusu železa pod vodou bez přístupu k čerstvému vzduchu hnusí a že raději zůstane u toho, co mu přináší radost, tj. dějiny války o nezávislost USA), a proto nechá hodnocení práce těchto autorů na čtenářích. Jeho hlavním cílem bylo, aby se kniha zabývala nejen slavnými a známými kapitány, ale též těmi "z mnoha", kteří toho moc nepotopili a na krku nenosili stuhu s rytířským křížem.

Kniha popisuje osudy šesti ponorkářů: Endrasse, Mertena, Kapitskyho, Guggenbergera, Oehrna a Ecka.

Jenže pánové, autoři jednotlivých částí nejsou žádná neznámá jména! První kapitola je prostě strhující, napsal ji na moři sám Erich Topp, kapitán U-552, ještě během 2. sv. války, když vyšlo najevo, že se jeho největší kamarád Engelbert "Bertl" Endrass se svou ponorkou do Francie nevrátí a že nikdo útok Britů na jeho ponorku  nepřežil. I další kapitoly, byť jsou napsány (známými) historiky (Mulligan, Kelshall, Vause, Messimer a Rust) jsou famózní. Moc a moc se mi líbila kapitola o Eckovi, který byl po válce odsouzen za zabití námořníků řecké lodě Peleus v jižním Atlantiku. Je tam neuvěřitelně čtivě a férově popsáno, jaký hrob ponorek tato oblast kolem ostrova s leteckou základnou Ascension v této době byla a jaká štvanice následovala poté, co byla nějaká ponorka v oblasti zjištěna. Autor neomlouvá chování tohoto mladého kapitána, naopak, ale docela citlivě vysvětluje, co se přesně stalo, jaká byla situace ponorkových a protiponorkových sil a mě hodně zaujala i pasáž ohledně poválečného soudního řízení s tímto kapitánem (vzpomněl jsem si při čtení na okřídlené heslo "Válka neurčuje, kdo má či nemá pravdu, ale kdo zůstane na živu."), přičemž je to lépe popsáno než vˇknize, která v Čechách vyšla pod názvem Prokletý Atlantik od H. Herlina.

Po přečtení doslova jedním dechem jsem se mrkl na uboat.net a už chápu, proč tahle jinak naprosto nenápadná knížka je v jejich rubrice "nejlepší knihy". Co se týká knih zabývajících se osudy německých ponorkářů, psaných čtivou a vypravěčskou formou, která je vhodně kombinována s faktografii, tak jednoznačně tahle knížka patří k tomu vůbec nejlepšímu, co jsem kdy měl v ruce.

Kdo hledá informace o radarech, torpédech a tloušťce oceli, z níž byly vyráběny VIIC/41, ten v téhle knize odpovědi nenajde, ale kdo si chce pročíst pár zatraceně chytlavých osudů některých více i méně úspěšných kapitánů, tak tomu můžu knížku jen doporučit.

Koupil jsem si nedávno od Schiffera pekelně drahou a výpravnou novou knihu "Dönitz´s crews" se spoustou fotek a mraky historickcýh dat, ale ani z 15 % procent jsem neměl z jejího přečtení a prolistování takovej skvělej pocit jako z téhle knížečky za 4 Eura, která mě úplně donutila pustit SH4 OM a přikovala na lovu v IX D2 v jižním Atlanitku a Indickém oceánu...

Původně kniha vyšla v angličtině pod názvem Silent Hunters
:

http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/1882810171/ref=nosim/uboatnet



Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 02. 06. 2011, 16:25, celkově upraveno 2 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 9 z 17
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.