Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 9 z 40
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 38, 39, 40  Další
The Grey Wolves Xpansion 3.0 - GWX
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Re: to Wara 
Herr Flick napsal:
To Sarroth
Ti namistrovaní tvůrci GWX  Evil or Very Mad  na tvůj poust nereagují Exclamation Danlisa,kpt Lehman atd.To jen my máme "přehnané"nároky Question


Taky jsem koukal, no to máš tak. Napsal jsem to diplomaticky, že na to arogantně odpovědět nemohou a slušně vyvracet taky ne.  Laughing


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
stahuj ted gwx z toho ftp ale jsou tam jen 4 170megovy soubory a kdyz se divam jinde, kde je to  5x po 160 tak si nejsem nejak jistej ze stahuju vse, mohl by mi nekdo potvrdit jestli to facha?



Naposledy upravil Rudolf Bahr dne 02. 02. 2007, 14:14, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Rudolf Bahr napsal:
stahuj ted gwx z toho ftp ale jsou tam jen 4 170megovy soubory a kdyz se divam jinde, kde je to  5x po 160 tak si nejsem nejak jistej ze stahuju vse, mohl by mi nekdo potvrdit jestli to facha?


To stahuješ velice pravděpodobně GW ne GWX

GW:
TGW11a-1.bin
TGW11a-2.bin
TGW11a-3.bin
TGW11a-4.bin
TGW11a.exe

o cca 170 MB


GWX:

GWX-1.bin
GWX-2.bin
GWX-3.bin
GWX-4.bin
GWX-5.bin
GWX.exe
GWXCfg4SH3Cmdr

o cca 160 MB


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
diky moc uz mi to taky doslo :-) takze sem stahl nastetsi jen ten 1... sem zvedavej jakej bude rozdil mezi gwx a normalem, hral sem dycky jen RuB...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Rudolf Bahr napsal:
diky moc uz mi to taky doslo :-) takze sem stahl nastetsi jen ten 1... sem zvedavej jakej bude rozdil mezi gwx a normalem, hral sem dycky jen RuB...


No rozdíl bude velký, ovšem možná bych ti doporučil ozkoušet i GW.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
uz jedu GWX, od roku 1940-1 je to podle me odpovidajici realite o dost vic, nez RuB nebo puvodni verze, TGW jsem jiz otestoval taky ale tolik me nezaujala, GWX je podle mne vyresena daleko lepe, pokud nechcete zacit 1939... nachazi se ale i par chyb, treba ze do vas najede lod a nevsimne si toho......

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Rudolf Bahr napsal:
uz jedu GWX, od roku 1940-1 je to podle me odpovidajici realite o dost vic, nez RuB nebo puvodni verze, TGW jsem jiz otestoval taky ale tolik me nezaujala, GWX je podle mne vyresena daleko lepe, pokud nechcete zacit 1939... nachazi se ale i par chyb, treba ze do vas najede lod a nevsimne si toho......


No názory jsou sice různé, ale nejvíce realitě je asi opravdu jednoznačně staré tGW, ale to by bylo na dlouhou debatu. Jinak loď do tebe narážela všude, od defaultu až po GWX(experti jsou PT boats) ovšem některé mody mají pro ostatní loďě "pud sebezáchovy", prostě že se snaží vyhnout..tedy pokud to není doprovodný či loď v konvoji(ta se tě taky mnohdy snaží "sejmout").


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
jj nad tim sem se nepodivoval ze do me narazi, bylo mi divny ze si me u toho nevsimne....

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Rudolf Bahr napsal:
jj nad tim sem se nepodivoval ze do me narazi, bylo mi divny ze si me u toho nevsimne....


??? Tak to ti asi nerozumím...

edit: Myslíš to tak, že jsi ponořený a vjedeš do dráhy lodě? No to se nediv...ani neví že o neco zavadila Very Happy Neco jiné by bylo na hladině.



Naposledy upravil Sarroth dne 03. 02. 2007, 14:26, celkově upraveno 1 krát.

_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
nn myslim tim ze mi cumi cela vez nad vodu bokem od lodi, prevalcuje mi zadek a dela ze nic nevidi.... nereknu u velkejch tankeru tam by to nevideli ani pres okraj paluby, ale kdyz mi to udela malej trawler kerej o tu ponorku udela malem salto tak uz mi topride divny, ale asi to byla jen ojedinela chyba, jelikoz minule si me po saltu uz vsimnul.



Naposledy upravil Rudolf Bahr dne 03. 02. 2007, 14:35, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Nechtělo by se někomu kdo zdárně speakuje udělat menší výcuc z tohoto,jen zhrnout základní myšlenky sonar

http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=104377


_________________

Osobní složka |
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Herr Flick napsal:
Nechtělo by se někomu kdo zdárně speakuje udělat menší výcuc z tohoto,jen zhrnout základní myšlenky sonar

http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=104377


Stačí ti když ti napíšu, že to co tam je psáno je sice hezké ale v GWX stejně na ..... tím se tvůrci omachují od začátku ale problém je, že to tak v GWX stejně nefunguje(resp. ani tak... a i to "tak" je pěkná blbost, pokud by to bylo tak jak si to představují, ponorková válka by neexistovala).


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Sarroth napsal:
Herr Flick napsal:
Nechtělo by se někomu kdo zdárně speakuje udělat menší výcuc z tohoto,jen zhrnout základní myšlenky sonar

http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=104377


Stačí ti když ti napíšu, že to co tam je psáno je sice hezké ale v GWX stejně na ..... tím se tvůrci omachují od začátku ale problém je, že to tak v GWX stejně nefunguje(resp. ani tak... a i to "tak" je pěkná blbost, pokud by to bylo tak jak si to představují, ponorková válka by neexistovala).


Nad těma hloubkama se tam pár pasrů podivuje,já teda taky...


_________________

Osobní složka |
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
No když už jsi nakousl hloubky tak je fakt husté jak se ti kreténi ohánějí hloubkou 300m jako by nic...vždyť to bylo naprosto "normální", běžně se operovalo 250m plus....něco takové že ponorkářům naskakoval pot už při 150m je blbost..prostě jak říkají "odborníci" z GWX...deeper, deeper...DD arent uber, DD arent uber!!!


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Herr Flick napsal:
Nechtělo by se někomu kdo zdárně speakuje udělat menší výcuc z tohoto,jen zhrnout základní myšlenky

mno, klidne ti par veci prelozim:
vysvetluji tam to, ze stiznosti na "uber" neboli fakt silny eskorty nejsou namiste...
ze zacatku se rozebirra to, ze DD bud pasivne posloucha (listening) X aktivne te hleda (ping), nemuze logicky delat obe veci najednou, pokud je nad tebou vice eskorty, tak tam VZDY bude nekdo, kdo bude poslouchat...

preskocim par nepodstatnosti, pak tam vypisuji pripady, kdy te dd bude aktivne pingovat
1) jsi v dosahu kuzelu jeho aktivniho sonaru
2) davas dostatecne velky odraz- tj. zalezi na orientaci ponorka vs. DD
3) tyto podminky musis splnovat obe najednou po x sekund :-o

no a  pak uz se dostavame k tem kuzelum a obrazkum aneb Aktivni sonar podrobneji
1) tyto senzory maji opravdu tvar kuzelu, tj. maji jisty uhel, pod kterym prohledavaji vodu pod sebou
2) maji tez maximalni dosah
3) a take maximalni radius (polomer)

obrazek 1- early war sonar (sonar z pocatku valky)
asi neni co vysvetlovat, cervenej je dosah sonaru, ponorka pod jeho dosahem je ok, ponorka pod DD taky v bezpeci
velmi zajimave je tedy doporuceni pro tuto dobu valky- jdete do hloubky cca 230m a budte zticha :-o

obrazek 2- sonary z pozdejsi doby- vetsi dosah ve vsech smerech, vetsi uhel pokryti...
ani ponorka  C neni uplne vykryta, nebot byly v dosahu DD po pomerne dlouhou dobu a i kdyz momentalne jiz ji nelze presne zamerit, je v prilis male hloubce na to, aby nebyla v ohrozeni od hlubinnych bomb
takze doporuceni pro tuto dobu: drzte se hodne hluboko...

obrazek 3- Aspect
to je asi jasny- je lepsi nastavovat eskorte co nejmensi odrazovou plochu, pri vicenasobne eskorte je to samozrejme problem...

Pasivni sonar
to, jestli vas AI detekuje pasivem, tj uslysi zalezi na 3 vecech:
1)stav more
cim klidnejsi more, tim logicky lepsi podminky pro poslochani...
proto ja osobne mam rad utoky za hnusnyho pocasi- pro DD je naslouchani za vzboureneho more dost tezkym oriskem...
2)otacky motoru ponorky
nezalezi na vasi rychlosti, zalezi na otackach motoru, autor onoho prispevku doporucuje jako maximum 100RPMs
3)poloha ponorky vzhledem k eskorte
odkaz na obrazek 3- Aspect, tam je videt pribliznej rozsah uzemi, kde vas muze byt slysel...
DD je hluchy ke vsemu co je v okruhu 10m od nej, co je pod nim a co je za nim- v techto situacich tedy muzete mit motory klidne naplno, na DD vas nemaji sanci slyset kvuli hluku vlastnich sroubu- pozor! nektere lepsi DD si umi zastavit a tak pak maji mnohem lepsi naslouchaci polomer...
take je tam poznamka ohledne toho, ze hlubinne naloze nemaskuji hluk vasich motoru...

Nasleduje odstavecek o tom, ze utoky v melke vode se nedoporucuji vubec, a to ani s puvodnim default SH3 AI..., o riziku tohoto utoku se da uvazovat pouze v pripade hnusneho pocasi, kdy jsou detekcni schopnosti DD zhorseny...
Je tedy na vas, zda pripadne riziko podstoupite, a nebo radeji poplujete do vod hlubscih...

odstavec Contact
zjednodusene- aby vam eskorta dala pokoj, musite se po 30minut herniho casu vyhybat tomu, aby na vas udelali at uz aktivni nebo pasivni kontakt...
v pripade kontaktu eskorty(vizual, radar, sonar) s vami je take touto eskortou odeslana zprava vsem okolnim jednotkam a ty, ktere jsou v dosahu 30minutove doby, do ktere se k vasi nahlasene pozici mohou dostat tak take ucini...
tedy- DD vas detekuje a automaticky na vas sesle vsechno, co je v dosahu 30 minut plavby ci letu...

Pak prichazi rady ohledne toho, co delat, kdyz ma clovek nad sebou vice eskorty- a rada zni:
"you may just have to wait them out, staying as deep and as silent as possible" = být co nejvíc hluboko a co nejvíce potichu a cekat, az je to omrzi...

mno a mame tu skoro konec- odstavec Thermal layers (termální vrstvy)
pokud nevíte co to je, najděte si na netu příslušné odkazy, zkráceně jde o to, že v podstatě v každém moři existují termální vrstvy s jinou teplotou než okolní voda a tato vlastnost znemožňuje dobre fungovani sonaru...
no a pokud pouzivate SH3 Commander, muzete si nechat tyto vrstvy jaksi vygenerovat- ziskate tak na kazde jeho pouziti jinou hloubku teto "sonarove bariery", v praxi SH3 to funguje tak, ze puvodnich 300m, coz je maximalni dosah sonaru v default SH3 je proste nahodne snizeno (a nebo taky ne)- simuluje to tedy to, ze pokud mate chut riskovat a pujdete opravdu hluboko, muzete se dostat mimo dosah sonaru...

tot tak asi v kostce vse, prekladal jsem to za behu pri psani tohoto prispevku tak omluvte pripadne chyby, preklepy apod. Smile



Naposledy upravil Wara dne 07. 02. 2007, 00:18, celkově upraveno 1 krát.

_________________
War... War never changes...
-----------------------------------------------------------------------
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 9 z 40
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 38, 39, 40  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.