Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 2 z 6
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Návod: Určení kursu k cíli a zaměření torpéd krok za krokem
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
von CGY napsal:
Díky, hlasování je úpně na začátku.


To vím taky, že se hlasuje nahoře, ale nemám kam dát hlas. Protože návod je super, ale pro mně k ničemu.  Laughing


_________________




INTEL Core i7-2600 BOX 3,3GHz/6M, MB AsRock Extreme 64, RAM KINGSTON HyperX DDR3 1600MHz 16GB, SLI 2x ASUS STRIX-GTX960-DC2-4GD5, SSHD 1TB+380GB+1TB ex
24" LED ASUS VE247H, WINDOWS 10 64bit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Ravel napsal:
von CGY napsal:
Díky, hlasování je úpně na začátku.


To vím taky, že se hlasuje nahoře, ale nemám kam dát hlas. Protože návod je super, ale pro mně k ničemu.  Laughing


 Laughing  Laughing  Jo, tak tuhle odpověď tam fakt nemám.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
von CGY napsal:
Martin napsal:
Super návod.Jenom bych se chtěl optat na bod 10.Nechápu to "=" co to udělá? Dál nevím jak se dostanu na ten obázek s lodí v kroku číslo 18.A na konec by mě zajímalo kde se dá stáhnout ta výuková mise na sonar.
Jsem neskušený začátečník a sem často chodím pročítat vaše rady.RuB jsem zatím nenainstaloval.Mám jenom HarbourTraffic_143_FixedVIIC_NoRUb.
Předem díky za rady.

old_Mr_Grim napsal:
no to "=" by mělo otočit ponorku na kurz kterej máš zamknutej v UZO nebo periskopu (rozuměj přídí přímo ke tomu místu - kontaktu)


OK, takže ....

- co se týká rovnítka, je to trochu obecnější, než jak píše grim (aspoň doufám, že mám pravdu): pokud se podíváš do periskopu nebo UZO, tak řekněme že nahoře na stupnici máš 30, tak když stiskneš "=" kormidelník nahlásí "rozkaz pane, nový kurs toli a tolik". To tolik a tolik je aktuální kurs ponorky + 30 stupňů. Jednoduše provede obrat o 30 stupňů doprava. Stejně tak, pokud na stupnici v periskopu máš 270, tak provede obrat o 90 st. doleva (ale kormidelník potvrdí nový kurs dle severu, tedy akutální kurs - 90 stupňů.). Pokud máš v periskopu zamčený cíl, tak (bez ohledu na čísla a co ti nahlásí v potvrzení rozkazu) otočí ponorku k cíli. Ale nebude jí stále sledovat, pouze zatočí do kursu k cíli, tam kde cíl stál v okamžiku stisku "=".

- co se týká obrázku - pokud rozumím, tak se ptáš, jak se dostat do obrazovky notepadu pro stanovení AoB (pokud se ptáš na něco jiného, dej vědět). K tomu musíš mít cíl zamčený v periskopu nebo UZO a potom v Notepadu kliknout na nápis "Angle of Bow" (je to ten uprostřed). Pokud chceš nastavovat AoB bez uzamčení cíle v periskopu, jde to přes obrazovku TDC, přepnout na manuál a nastavit ručně na budíku dole vlevo (nezapomenout přepnout zpět na automatiku, aby se ti AoB dále aktualizoval při pohybu periskopu) - to se ale použije jen při některých případech.  Jestli to tu chceš taky popsat, dej mi vědět - jinak to bude součástí dalšího mého překladu do češtiny ;-) .

- co se týká té mise na sonar - odkaz v návodu není a nevím kde je

EDIT:  čtu to po sobě znovu a chce to ještě dvě doplnění týkající se "="
- pozor na klávesnici (česká/anglická) u každé je to jiné tlačítko :-)
- tlačítko "=" prostě zatočí ponorku přímo do směru, kam je otočen periskop/UZO - pozor, nejedná se o kurs dle severu, protože stupnice periskopu ukazuje směr vzhledem k přídi ponorky


Salut!

von CGY


Díky moc.To "=" byla opravdu chyba klávesnice. Embarassed
V Notepadu klikám a nic se neděje-žádný obrázek.Ale i tak jsem včera na jedno torpedo potopil C2.Sice jsem asi přehlídnul v návodu tu pasáž,že po ručním nastavení TDC mám zase přepnout na automatiku aby se mi odečítal náměr,ale ze 450m se dá pěkně trefit i s náměrem 10-nestál jsem kolmo.Navíc se mi povedlo to co v návodu,jenom opačně.Místo 600 m od cíle jsem byl 450 m protože ponorka na fleku opravdu nezastaví.
Ještě jednou díky za rady a těším se na další super návody.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
S tím obrázkem trochu tápu, jediné co mě napadá, že cíl musí být zamknutý v periskopu, jinak tlačítka pro přesuny na příslušné "stránky" v bloku nejsou aktivní.

Možná bude vědět někdo moudřejší.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Ahoj. Zdá sa mi že na túto skvelú pomôcku, vlastne hneď dve pomôcky sa trošku pozabudlo. Verím že každý začínajúci kapitán už má doc. od von CGY - ho stiahnutý a naštudovaný.
Ja sa práve pokúšam určiť kolízny kurz na hlásené kontakty podľa tohto návodu, ale veľmi sa mi nedarí.
Mal som nahlásený konvoj, postupoval som presne podľa návodu krok po kroku a nič som nenašiel. Čakal som na vyznačenom mieste 2 dni, po loade som sa dokonca vybral v smere nahláseného kurzu plnou parou vpred že ho dobehnem po ceste ak som bol pomalý (konvoy bol označený ako slow), ale zase nič. Ku konvoju som to po prepočte mal asi 240 km.
Druhý kontakt som mal v ostrom uhle na moju ponorku, kde dráha jej plavby sa križovala s mojou. Išlo zhruba o 14 percentný uhol medzi mnou, kontaktom a križovaním našich ciest. Podľa návodu sa mi pri takom ostrom uhle nepodarilo vypočítať nič, resp. mi vychádzali bludy. Samozrejme zase nič z akcie.
Tretí kontakt, konvoy smeroval priamo na mňa, bol vzdialený 300 km tak som nič nepočítal len som si nachystal palebnú pozíciu a čakal 3 dni na konvoy na mieste. A hádajte čo? Zasa houby.  Crying or Very sad   Tak som sa mu po loade hry vybral dokonca naproti či tam vôbec je plnou parou vpred a nikde nič. Evil or Very Mad  Samozrejme že som väčšinu cesty absolvoval pod vodou kvôli väčšiemu dosahu hydrofonu.
Z tohto mi vyplýva jedno poznanie, resp. aj otázka. Mám vôbec reagovať na oznámené kontakty vo vzdialenosti viac ako 200 km odomňa? V akej vzdialenosti vlastne mám reagovať na nahlásené kontakty? A ako postupovať pri veľmi ostrom uhle na kontakt a jeho dráhu? Mám ešte prepočítavať niečo alebo sa jednoducho vybrať do kolízneho kurzu s kontaktom a tam na neho počkať (jasne že si najskôr vypočítam podľa rýchlosti kontaktu ako dlho mu to potrvá na kolízny kurz)?

Ak viete, poraďte prosím. Prípadne napíšte svoj potup. Ďakujem.  rock

PS: k manuálnemu nastavovaniu torpéd som sa ešte nedostal, takže otázky k tejto téme až nabudúce  Laughing


_________________
sonar KTO MEČOM BIJE, MEČOM I HYNIE sonar
______________ Kapitan ______________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Sith napsal:
Ahoj. Zdá sa mi že na túto skvelú pomôcku, vlastne hneď dve pomôcky sa trošku pozabudlo. Verím že každý začínajúci kapitán už má doc. od von CGY - ho stiahnutý a naštudovaný.
Ja sa práve pokúšam určiť kolízny kurz na hlásené kontakty podľa tohto návodu, ale veľmi sa mi nedarí.
Mal som nahlásený konvoj, postupoval som presne podľa návodu krok po kroku a nič som nenašiel. Čakal som na vyznačenom mieste 2 dni, po loade som sa dokonca vybral v smere nahláseného kurzu plnou parou vpred že ho dobehnem po ceste ak som bol pomalý (konvoy bol označený ako slow), ale zase nič. Ku konvoju som to po prepočte mal asi 240 km.
Druhý kontakt som mal v ostrom uhle na moju ponorku, kde dráha jej plavby sa križovala s mojou. Išlo zhruba o 14 percentný uhol medzi mnou, kontaktom a križovaním našich ciest. Podľa návodu sa mi pri takom ostrom uhle nepodarilo vypočítať nič, resp. mi vychádzali bludy. Samozrejme zase nič z akcie.
Tretí kontakt, konvoy smeroval priamo na mňa, bol vzdialený 300 km tak som nič nepočítal len som si nachystal palebnú pozíciu a čakal 3 dni na konvoy na mieste. A hádajte čo? Zasa houby.  Crying or Very sad   Tak som sa mu po loade hry vybral dokonca naproti či tam vôbec je plnou parou vpred a nikde nič. Evil or Very Mad  Samozrejme že som väčšinu cesty absolvoval pod vodou kvôli väčšiemu dosahu hydrofonu.
Z tohto mi vyplýva jedno poznanie, resp. aj otázka. Mám vôbec reagovať na oznámené kontakty vo vzdialenosti viac ako 200 km odomňa? V akej vzdialenosti vlastne mám reagovať na nahlásené kontakty? A ako postupovať pri veľmi ostrom uhle na kontakt a jeho dráhu? Mám ešte prepočítavať niečo alebo sa jednoducho vybrať do kolízneho kurzu s kontaktom a tam na neho počkať (jasne že si najskôr vypočítam podľa rýchlosti kontaktu ako dlho mu to potrvá na kolízny kurz)?

Ak viete, poraďte prosím. Prípadne napíšte svoj potup. Ďakujem.  rock

PS: k manuálnemu nastavovaniu torpéd som sa ešte nedostal, takže otázky k tejto téme až nabudúce  Laughing


Problémů může být víc, můžeš chybně určit rychlost nebo kurs konvoje, konvoj může změnit směr plavby, apod. A plout pod hladinou není při stíhání zrovna ideální, protože je to pomalé a čím déle pluješ k místu setkání, tím větší pravděpobnost, že se minete...


_________________


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Ten konvoj může změnit klidně kurs a když to loadneš tak se tam nemusí vůbec objevit.300 a 240 km je velká vzdálenost.K tomu "ostrému" úhlu,(platí to ale všeobecně),vyznač si kurs kontaktu,jeho rychlost zhruba znáš a pak si spočítej kde bude třeba za 2 hodiny (v F5 v horní liště je tabulka) a kde můžeš být ty.
Jenže,ohlášený kontakt má třeba kurs ONO,podle úhloměru si namaluješ čáru na cca 67 stupnů ale ve finále to je třeba na 72 stupních a na velkou vzálenost to je pořádná odchylka Very Happy .
Časem se do toho dostaneš. Kapitan


_________________

Osobní složka |
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Návod je to dobrý Exclamation  Question Asi jsem natvrdlej,ale podle toho návodu jsem ještě žádnýho nepřitele nenašel. Ale když jedu odhadem tak se často trefim na nepřátelskou loď.


_________________
33. flotila
von Paulus prodaction present:
CZ pro tGW a GWX
Čeština pro SH5 v-1.2: SH5v-1.2-CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Ten návod je jen "pomůcka",není to dogma.....


_________________

Osobní složka |
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Návod: Určení kursu k cíli a zaměření torpéd krok za krokem 
ČÍSLO 2
Zjistím si kolik času mám na dosažení k ohlášené poloze cíle pomocí znaku trojuhelníku(na papě se objeví další praporek s dobou doplutí např. 2:10 hod.)při ustálené rychlosti mé ponorky. Cíl pluje pomalu SSZ. Pomalu = 6 uzlů. Podle tabulky(je v manuálu GWX) zjistím že při 6 uzlích odpluje cíl za 2:10 hod. o 14,02 km dále. pravítkem s pomůckou ve směru SSZ nakreslím vzdálenost 14 km a tam přesunu původní praporek - bod dosažení. Zde se většinou s cílem setkám dosti v předstihu aby se dala poloha korigovat. Nejlepší je když mohu vypnout motory a číhat jak správnej mořskej vlk Kapitan
 Laughing  snad jsem to popsal srozumitelně.


_________________
33. flotila
von Paulus prodaction present:
CZ pro tGW a GWX
Čeština pro SH5 v-1.2: SH5v-1.2-CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek Návod: Určení kursu k cíli a zaměření torpéd krok za krokem 
Je to síce vsetko velmi pekne ale v tom navode je nejaky uhlomer a ja ziadny uhlomer tam nemam iba pravitko, bodovu cestu, znackovac, a gumu ale uhlomer nikde tak my to vysvetlite


Citovat
Příspěvek  
V defaultní hře úhloměr není (nevim jak ve verzi 1.4b Confused ), přidávají ho tam až mody ( RuB, tGW, GWX ) Wink

EDIT: Tak stahni tGW a hlaš se u XII. flotily Wink



Naposledy upravil Günther Königg dne 11. 07. 2007, 21:04, celkově upraveno 1 krát.

_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Re: Návod: Určení kursu k cíli a zaměření torpéd krok za kro 
Pep1945 napsal:
Je to síce vsetko velmi pekne ale v tom navode je nejaky uhlomer a ja ziadny uhlomer tam nemam iba pravitko, bodovu cestu, znackovac, a gumu ale uhlomer nikde tak my to vysvetlite


Prošmejdi pravý horní roh na F5,tamto je v modech které zmínil Gunther.Pokud ty mody nemáš tak hledáš zbytečně,ani patch 1.4 to neobsahoval,ale svého času šel ze subsimu.com stáhnout 3km bearings,tak nějak se to jmenovalo.


_________________

Osobní složka |
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Příspěvek Návod: Určení kursu k cíli a zaměření torpéd krok 
A kde by som mohol prosim vas stiahnut tie mody?????? Question


Citovat
Příspěvek  
tGW treba tady  Wink
http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?t=12&start=150



Naposledy upravil mysak_bob dne 28. 03. 2008, 11:33, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 2 z 6
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.