Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
červené světlo v řídící místnosti
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek červené světlo v řídící místnosti 
Zdravim kapitání!
Prosimvás mohl by my někdo poradit jak se přepíná při podmořském útoku z normálního světla na červené?
díky moc.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Re: červené světlo v řídící místnosti 
Tomsen napsal:
Zdravim kapitání!
Prosimvás mohl by my někdo poradit jak se přepíná při podmořském útoku z normálního světla na červené?
díky moc.


Ooops... Nikdy jsem neřešil jak zapnout "bojové" osvětlení... Ale domnívám se že pokud klikneš na ikonu správy posádky a v pravém dolním rohu vybereš režim plavby podmořský/hladinový útok že se to přepne samo...



Naposledy upravil aaron2 dne 01. 01. 2008, 19:40, celkově upraveno 1 krát.

_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Ok.... to mě nenapadlo,díky moc skusim to, já bych se taky po tom nepídíl ale viděl jsem pár ponorkovejch filmů a tam to vždy používali tak jsem chtěl v SH3 navodit podobnou útočnou atmosféru Laughing
ještě jednou díky moc.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Na moment jsem omdlel.....lidi červené světlo "simuluje" noc. Nejde ovládat a je automatické. Aby prostě posádce nezačalo hrabat. Něco jako polární noc či den.



Naposledy upravil Sarroth dne 01. 01. 2008, 20:07, celkově upraveno 1 krát.

_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Jinak samozřejmě v reálu automatické nebylo, někdo ten čudl zmáčknout musel. Si představ, že by jsi měl na ponorce permanentně jedno "jasné" světlo...docela na mozek což už byla patrola na ponorce sama o sobě.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek červené světlo 
Používalo se, protože při červeném světle člověk lépe vidí, i když je slabší než bílé (ještě líp funguje žlutozelené), tudíž šetřilo baterky. Navíc měl kapitán potom lepší přechod k periskopu, nemusel čekat tak dlouho než se rozkouká ve tmě.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Prosím vás a když už jsme u těch světel, v Das Boot ještě v některých scénách svítily zase světla do modra, tušíte někdo, k čemu to bylo?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Obávám se, že červené nebo modré je jedno: vždy šlo o co nejkratší adaptaci oka na noční vidění


_________________

Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
tak tak, červené světlo neoslňuje, proto se používalo v noci, ale pokud vím, tak jenom v centrále. V ostatních sekcích se používala bílá, která se při odpočinku zhasínala nebo svítila modrá - ale ta tuším byla pro bojový poplach


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Hm, to je pomalu na článek. Měl jsem za to že červené světlo bylo použito právě jako kompromis dobré adaptace na tmu a zároveň "simulaci noci" právě z důvodu, že se na ponorce stále něco dělo(střídání směn apod). Logicky bych poté nectěl vidět noční alarm....pokud by někde bylo zhasnuto.... Laughing Leda že by se při alarmu automaticky zapínalo(tím by se vysvětlovalo proč v Das boot je modré i červené...



Naposledy upravil Sarroth dne 02. 01. 2008, 22:17, celkově upraveno 1 krát.

_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Já si vždy myslel,že to maji proto,aby byl usnadněný přechod a adaptace na tmu pro hlídky.a asi aby bylo zmenšena možnost vyzařování světla do okolí.Jinak ve hře  to přeci taky svítí jen na hladine,a v noci.


_________________
Co si o nasi lodi myslite,namorniku?Ze potrebuji projimadlo....A dale?Pohromade ji drzi jen halda trusu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek ...světla 
ondoc napsal:
Prosím vás a když už jsme u těch světel, v Das Boot ještě v některých scénách svítily zase světla do modra, tušíte někdo, k čemu to bylo?

Světla se používala k šetření očiček a navození dne a noci (jako u slepic-lépe nesou, námořníci lépe pracují...). Modré může mít stejný význam nebo nějakou signalizaci. Černená signalizace v červeném osvětlení je špatně vidět, modrá ano. Podivej se na barevné spektrum a kombinaci různých barev, to dává dle mne dostatečné vysvetlení.


_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
tak to by odpovídalo té modré v sekcích kromě centrály, kde je třeba právě hlídce umožnit adaptaci na tmu. Jinak ještě používali tmavé brýle.
To o těch světlech jsem odvodil z Das Boot - jinde sem na osvětlení jiných sekcí než centrály nenašel Sad


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Když už podlo něco o těch brýlích taky jsem si všim že kapitán si bere brejle, zajímalo by mě k čemu je potřebuje když už má červený světlo Cool

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
ja si myslím že se mu lepe zaostrovalo byl jsem v Laboe a tam byly ty samé

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.