Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Film: Kapitán šťastné štiky
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Film: Kapitán šťastné štiky 
Tak sem zbliknul "DasBoot" v ruským podání z roku 1972 a muj dojem s tohohle filmu trpí schizofrenií... Realita tam dostává dost na prdel. Ruskej kapitán ničí torpédy celej přístav, proplouvá minovým polem jen tak v pohodě a uniká němcům přímo pod nosem jako nějakejm autistům. Celá bojová plavba díky rozmluvám kapitána s politrukem vypadá jako výlet pro pionýrskej tábor a začáteční scéna kdy oslavují s úsměvem narozeniny zrovna když jim němci sypou pumy na hlavu je šokující svou skvělou dinamikou, lidstvím, ale hlavně odvahou režiséra... "ty potvory pumy vybuchují příliěš blízko... nepěkně to tady s náma házi... ale co jinak jak to de? děti sou zdrávy? mají samý jedničky?"... prostě je tam spousta kinematografických nepěkností... ale na druhou stranu má film děsně příjemnou "patinu" a co mi zůstává v hlavě jako poslední je, že to mohl být film jako kráva, kdyby to dělal citlivější režisér - kostýmy, interiéry, exteriéry a výprava úžasný... příběh v podstatě jde (co chceš na filmu o ponorkách vymýšlet...) až na ty bojový scény...
No musím taky na obranu říct, že je to film dělanej pro děcka. Má na konci náborovej charakter a když se na ten film člověk mrkne očima desetiletýho kluka, tak mu to dojde - v nízkým věku je přiliš reálná realita velká nuda. Můžu to potvrdit, protože sem tenhle biják viděl kdysi v rusku právě když mi bylo 10 let a vím, že sem z něj byl naprosto u vytržení. Jinak postava kapitána je inspirovaná postavou kapitána Marineska, kterej je známej tím, že potopil největší německou loď - parník, když evakuovala civilisty a vojsko z Pillau - dnešního Baltijsku v Kaliningradské oblasti. zařval tam tehdy rekordní počet lidí...

závěrem film přesvšechno doporučuju... člověk se pobaví a prohlídne si supr záběry exteriérů a interiérů... taky první raketová ponorka na světě "Golf" si na konci střihne roličku... prostě je dobrý to vidět....

ještě vodkaz:  http://www.fdb.cz/filmy/40060-kapitan-stastne-stiky.html



Naposledy upravil Sarroth dne 05. 03. 2009, 21:46, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Já jsem o tom jednou slišel a hodnocení nebylo přímo kladný, právě ta scéna jak popisuješ jak na ně němci sypali hlubinky a oni tam měli pohodovej večírek, kazí atmosféru, i film U-571 je na tom podstatně líp podle mého soudu. (už začínám básničit tak to radši utnu  Laughing )

Minulej měsíc jsem se na to koukal v TESCU (letňany) a už jsem si to nes k pokladně, ale pak si řikám, 299 kč za rusáky? To si radši doma zahraju SH3 a film jsem vrátil do regálu. Právě mě napadlo založit new topic, a teď kokám na ten tvůj, počkám jak budou kapitáni reagovat a pak se rozhodnu, jestli se po tom filmu ještě poohlídnout.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Günter Rosenberg napsal:
Právě mě napadlo založit new topic, a teď kokám na ten tvůj, počkám jak budou kapitáni reagovat a pak se rozhodnu, jestli se po tom filmu ještě poohlídnout.


NEKUPOVAT!!!!! JE TO TRAGICKÝ!!!!

Zuckerfrei napsal:
postava kapitána je inspirovaná postavou kapitána Marineska, kterej je známej tím, že potopil největší německou loď - parník, když evakuovala civilisty a vojsko z Pillau - dnešního Baltijsku v Kaliningradské oblasti. zařval tam tehdy rekordní počet lidí..


Myslíš Steuben?


http://silenthunter.czweb.org/forum/viewtopic.php?p=175&highlight=#175



Naposledy upravil Sarroth dne 23. 12. 2007, 12:57, celkově upraveno 1 krát.

_________________




INTEL Core i7-2600 BOX 3,3GHz/6M, MB AsRock Extreme 64, RAM KINGSTON HyperX DDR3 1600MHz 16GB, SLI 2x ASUS STRIX-GTX960-DC2-4GD5, SSHD 1TB+380GB+1TB ex
24" LED ASUS VE247H, WINDOWS 10 64bit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek doktor Štika 
jj... Steuben... to je vono...

jinak film je to teď tuším o kilo zlevněnej, ikdyž je lepší si to pujčit v pujčovně (někde to mívaj).

některý ruský filmy sou masakr, tomuhle se to nepoštěstilo...

viděli ste "První po bohu" ?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Já to koupil přímo z Řitka Video ( http://ritkavideo.cz ) za tuším 189,- Kč... A docela lituji... To jsem si měl koupit raději "...A jitra jsou zde tichá"... např.



Naposledy upravil aaron2 dne 23. 12. 2007, 18:17, celkově upraveno 1 krát.

_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Aarone!Pak puč mně ten film,proto že za svi leta tak  na něj nepodival Laughing  Laughing Aspon kouknut na hrdinsky činy namořnikov SSSR v době valky.....


_________________

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Günter Rosenberg napsal:
Já jsem o tom jednou slišel a hodnocení nebylo přímo kladný, právě ta scéna jak popisuješ jak na ně němci sypali hlubinky a oni tam měli pohodovej večírek, kazí atmosféru, i film U-571 je na tom podstatně líp podle mého soudu. (už začínám básničit tak to radši utnu  Laughing )

Minulej měsíc jsem se na to koukal v TESCU (letňany) a už jsem si to nes k pokladně, ale pak si řikám, 299 kč za rusáky? To si radši doma zahraju SH3 a film jsem vrátil do regálu. Právě mě napadlo založit new topic, a teď kokám na ten tvůj, počkám jak budou kapitáni reagovat a pak se rozhodnu, jestli se po tom filmu ještě poohlídnout.
  Sežeň si starší číslo časopisu DVDMAG speciál ( válečný ) tuším že to bylo číslo 6. září 2007  stojí to včetně dvd kde je tenhle film 76.-kaček  Laughing  . Myslím že to seženeš v levnej knihách nebo http://www.filmag.cz/magazine.php?id=28  tady si ho nech poslat přímo od vydavatele .

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Ja jsem taky na ten ruskej film koukal,jen mi je divny,proc sovetskej muzik netancil kozacka,kdyz se na nej sypaly bomby.....fakt divny.... Laughing  Laughing


_________________

Nejhorší je srážka s blbcem.....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
já jsem si ten film koupil už dávno a musím uznat že není nejhorší,ale ani nejlepší (podle mého názoru)
jen mě dostávají záběry kdy do ponorky která je ponořená  teče voda jako kdyby tam někdo vylejval vodu z hrnce.Myslím že by určitě měla větší tlak
a bohužel záběry pod vodou na ponorku taky nic moc ale nato že byl natočený v roce 1972 dobrý.


Citovat
Příspěvek  
Tak tento film jsem zatím neviděl, ale včera jsem se díval na film "Zkáza lodi Wilhelm Gustloff" od ZDF. Náhodou jsem na to narazil u vietnamce ve večerce a je to slušný. Největší katastrofa v dějinách. Více než 9000 lidí se utopilo v baltu, když byla loď zasažena třemi torpedy z ruské ponorky. Dvd obsahuje dva díly filmu, vydal ho deník Sport a stojí 49,-


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Aby člověk ocenil kvality filmu Das Boot měl by vidět určitě Kapitána šťastné štiky. Můj názor - odpad, stejně jako U 571 ale kazdý z těchto dvou filmů se odrovnává jinak. Štika- vše je v pohodě, ´kam šlápně ruský voják tam je to v suchu, němci ? blbci, bolševici vše vyhrají. U 571 ? Absolutní blbost týkající se získání Enigmy vydávaná za pravdu, či si na ni hraje Mad  a opět nezničitelní amíci. Nejkrásnější je scéna s torpédovaným torpédoborcem to jsem uvažoval jestli to už nemám vypnout. Embarassed  Ale je to jen můj názor. Rolling Eyes


Citovat
Příspěvek  
Kapitána Šťastný Štiky sem paradoxně narozdíl od U-571 dokoukal. Příčítám to tomu faktu, že jsem byl děním na obrazovce doslova paralyzován a z paralýzy mě vysvobodili až závěrečné titulky. Mozek z bezpečnostních důvodů vypl všechny přetížené okruhy a přepl mě do vegetativního stavu do doby než nebezpečí kolapsu základních duševních funkcí pominulo Very Happy


_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Je fakt úžasné co vše dokážou vyplodit filmaři a doba , pomalu se nabízí že  U - 571 je v duchu remake Kapitána šťastné štiky o 30 let později... No vidět to opravdu šedí vlci takový film o nich,  nepřítel by je nemusel ani lovit. By se všichni uchlamali k smrti sami... Very Happy


Citovat
Příspěvek  
Koukám, že už je to teda extra staré.. ale jsem rád, že to čtu... aspoň za to neutratím prašule  Very Happy


_________________




"Ať už je tahle válka krátká nebo dlouhá," řekl Morell opět po chvilce zadumání, "bude se nám zdát nekonečná."- KRUTÉ MOŘE, N. Monsarrat
"Jen blázni vyplouvají do Atlantiku... A ještě větší do Středomoří!"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.