Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Moře se chová divně
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Moře se chová divně 
Zdravím,

chtěl jsem se jen zeptat, zda se i vám v SH4 tak prapodivně vlní moře, hlavně při rozhlížení se na můstku ? vypadá to pěkně blbě...



Naposledy upravil hiroc dne 31. 10. 2009, 11:16, celkově upraveno 1 krát.
Naposledy upravil Sarroth dne 15. 02. 2008, 18:57, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Takže nikdo nemá podobný problém ? nemůže to být rozlišením ? jedu na max. detaily a nejvyšší rozlišení.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
jak prapodivně???


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
No divně se vlní, naprosto nepřirozeně. a když hnu myší při rozhlížení se na můstku tak se jakoby zvýší frekvence  vlnění moře, několikanásobně se zrychlí. Vypadá to hrozně. Mám CoreDuo, NVidia 8800 GTX a 2GB RAM, ještě mě napadlo jestli to nemůže být odezvou monitoru, ale ta je 2ms na ViewSonic... Jak jsem psal výše, jestli to je tím, že mám všechny detaily na max a něco třeba nechodí tak jak by mělo ? Dělalo mi to v základní hře, tak na patchi 1.3. Zkusil jsem i RFB a TrigerMaru, ale výsledek pořád stejnej. pls help!!!!!!!!§



Naposledy upravil mysak_bob dne 22. 02. 2009, 09:32, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
1. Buď je to jen tvůj pocit a hold to je jak to je(ono to nikdy v SH nebylo moc reálné, vlny)
2. Je to tím, že máš vše na MAX, já některé efekty prostě nepoužívám, protože buď stále nefungují korektně a nebo se mě prostě nezamlouvají


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
No tak můj pocit to rozhodně není, tohle je věc která silně ruší celkový dojem z hry Smile Příjde mi to jako by byla chyba v základním fyzickým modelu vlnění moře. Teď jsem to zkoušel a výsledný efekt vypadá, jako by jsem na můstku zrychlil čas, prostě frekvence vlnění se při otáčení na můstku najednou zrychlí, někdy se jakoby i změní směr vlnění. toho by jste si určitě všimli, takže předpokládám, že chyba je v mém nastavení, jdu to zkusit odladit. Nemáš, Sarrothe, nějakou osvědčenou konfiguraci ?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek to Builder 
Měl jsem, ale SH4 je z HDD(kompletně) a z palice už to nevytáhnu(co tam všechno v nastavní bylo).

jinak ještě za 3. bude to nějak spjaté s HW(ovladače GFX)



Naposledy upravil mysak_bob dne 22. 02. 2009, 09:32, celkově upraveno 1 krát.
Naposledy upravil Sarroth dne 04. 11. 2007, 16:13, celkově upraveno 1 krát.

_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Mám skoro stejnou konfiguraci PC jako ty. Jen mam grafiku 8800 GTS a problémy s vlněním moře nemám. Jediný co se občes děje, že mám na můstku průhlednou posádku. Moře mi naopak přijde docela namakaný..... Cool

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Moře je namakaný dokud na můstku nepohnu myší. Já už nevím, stáhnul jsem všechno na min. a stejně to nepomohlo, přeinstaloval jsem ovladače grafiky a pořád stejný :/ nepomohl ani reinstal hry. No kdyby něco někoho ještě napadlo, hoďte to sem. Díky

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Začal jsem mít s mořem stejný problém už od základní verze, stalo se to po reinstalu celého systému a následného opětovného nainstalování SH4. Zajímavé je, že před tím to jelo korektně a bezproblémově. Zkoušel jsem doinstalovat vše co jsem měl před tím, ale nic nezabírá, tak nevim Sad  Sad , kdyby měl někdo nějaké tipy tak dejte vědět Idea

PS: drivery Nvidie jsem zkoušel všechny od starších až po poslední, takže si myslím, že to v tom nebude, možná v nastavení grafiky.
a dělá to hlavně při pohybu (jak myší, tak klávesnicí) kamery těsně nad hladinou i pod ní. Při nehybné kameře je vše v normálu.



Naposledy upravil Voren dne 03. 12. 2007, 18:12, celkově upraveno 1 krát.

_________________

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Vlnění moře 
Tento problém se tu už sice řešil, ale bez výsledku. Jde o to že při pohybu kamerou nad mořem se vlny začnou chovat divně, třesou se jako "rosol", vypadá to opravdu strašně. Pokud kamera stojí je vše v pořádku... Mám RADEON 1950 PRO, a nejnovější ovladače ale dělá to i při starších...Díky za pomoc

SH 1.5


PŘESUNUTO dle pravidel DF, bod 6



Naposledy upravil mysak_bob dne 22. 02. 2009, 09:31, celkově upraveno 1 krát.

Citovat
Příspěvek  
To Builder
Hele problém bude na stopro u tebe ( bud problém s ovladači nebo systém zkus reinstal win a uvidíš ) já hraji SH 4 poměrně často a zdá se mě že moře je uděláno nejlépe . Snad jediná chybička je zě když se rozjíždíš od doku tak to za tebou udělá brázdu jako by jsi už jel na plno jinak opravdu nic závadného jsem nezpozoroval a to ani v modifikacích kde by se to mohlo oběvit .


_________________
(03°35'S,052°49'E) Ztraceni jsou jen ti, kteří se odevzdali osudu. Hans-Ulrich Rudel
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Podařilo se někomu odstranit tenhle problém? SH 4 fungoval bez problémů, po reinstalu windowsů a nainstalovaní SH4 se moře chovalo tak jak je tady popsáno, vlnělo se jakoby zrychleně divně a úplně jinak než pedtím. Zkoušel jsem ovladače které jsem měl předtím, zkoušel jsem ty zákládní z CD zkoušel jsem i ty nové a moře je pořád stejně hnusné...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Hele moře v základním SH 4 lepší asi už nebude i s nejnovějšími patchi to vypadá prakticky stejně radím ti pokud chceš hezčí moře pořiď si nějaký mod například Pacific Environment 4 nebo Enviroment 5 oba ti zlepší jak moře tak i oblohu a plno dalších věcí.

Enviroment 5 : http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=142700

Pacific Environment 4 : http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=138663


_________________
(03°35'S,052°49'E) Ztraceni jsou jen ti, kteří se odevzdali osudu. Hans-Ulrich Rudel
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
To Hiroc: asi si nepochopil toto vlakno, tady se řeší technický problém s mořem, a ne textury moře. Jde o to, že moře se chová divně ( ne vypadá) už v základní verzi hry+patch  Wink
U mne to dělá celou dobu od reinstalu, a to jsem zkoušel i výše popsané mody (teď používám RFB, ktery jeden s těch modu ma implementovaný přímo v sobě)

Tento problém se řešil i na subsim a bezvýsledně. Nezbývá tedy, než se s tím smířit a nevšímat si toho.

Osobně s tím mám zkušenosti ze dvou PC, oba měli kartu Nvidia a dělalo to u obou, přesto si myslím, že to není hrou, ale konfigurací počítače ( anebo to jsou věci mezi nebem a zemí). Chce to holt  někde něco přenastavit, otázka tedy zní, na co se v PC zaměřit?. Confused


_________________

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.