Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 6
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Řada XXI a vše okolo jí
Váš názor na XXI je:

Bez ní by SH3 nebylo to pravé ponorkové 55% 55% ( 42 )
Je důležitá, ale nemám zkušenosti 31% 31% ( 24 )
Je naprosto k ničemu, na hru to vliv nemá 13% 13% ( 10 )
Je naprosto k ničemu, hře to škodí 0% 0% ( 0 )

Celkem hlasů : 76
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Řada XXI a vše okolo jí 
Jaký máte názor na řadu XXI? Je podle vás uplně k ničemu nebo hru obohacuje a je důležitá? Sem pište vaše názory na tuto řadu ať už z hlediska herního, nebo historického.

Tak já začnu. Podle mě je tam jen kvůli tomu, aby nějací hnidopichové netvrdili, že tam není. Je sice dobrý mít pod ocelovym pláštěm přes 20 torpéd a motory, co vás pod hladinou táhnou jak blázen. Máte sice možnost sestoupit do 280m( podle mejch testů) a tam si užívat na plný chod. ALE PROČ PROBOHA, dyť stejně každej pořádnej (nic proti těm, u kterých to neplatí) kapitán sedne radši do VIIB nebo C.
Hlavně mě ale štve, že si jí v podstatě neužijete tak, jak by bylo potřeba.
1. se k ní dostanete až v roce 1945 a za 20 000!
2. v misi si jí taky neužiju, protože je to všecko o tom, že je před váma megaloď typu Barham, vy pošlete dva úhoře a konec!

Tak k čemu tam teda je? WHY?
Pozn. omlouvám se, jestli to tu už někde bylo!



Naposledy upravil Sarroth dne 25. 10. 2007, 09:21, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Je naprosto k ničemu, na hru to vliv nemá - to je moj nazor...pre mna je to uz moc moderne na 2.sv...v single misiach ju niekedy pouzivam ale v kariere nie..mam radsej tie stare dobre typy IX a VII v ktorych mate vacsi strach ze vas dostanu DD...v type XXI date plny plyn pojdete do 250m vypnete motory a mate pokoj...to proste neni ono


_________________
Nikdy neruš nepriatela ked robí chybu.
Napoleon Bonaparte
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Nehlasoval jsme protože tam není XXI do hry historicky patří, ale stejně jako v reálu nemá na hru velký vliv.

XXI byla sice v ostré akci jen pod 11. flotilou a jen jednou a to pokud se nepletu U-2511, všech cca 120 ostatních nikdy, ale i tak tam určitě patří, z těch typů co ve hře nejsou bych sice rád viděl i jiné, ale zakomponovaní XXI chápu ať už to ve skutečnosti bylo provedeno jen z toho či toho důvodu jakožto typu který ovlivnil budoucnost ponorek. Osobně(kromě misí) jsem se sní setkal jen jednou a odjel 2 patroly, což je reálné(díky modům a změně data).
Je to i dobře z toho důvodu, že si jí člověk prostě může vůbec někde vyzkoušet, stejně jako II, VII, IX má svoje kouzlo a je to o něčem jiném. Prostě to je už sakra mašina.
Prostě jsem rád že tam je a do kariéry nezasahuje nijak jak by neměla.

Jako prů.... shledávám zařazení VIIC/42.Ale to naštěstí mod ytaké řeší.

No nakonec dám asi volbu jedna....



Naposledy upravil Sarroth dne 23. 10. 2007, 18:08, celkově upraveno 3 krát.

_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
XXI se do akce dostaly jen 2, z toho do ,,ostré akce" jen 1. Zajímavější by byla třeba XXIII ( to by bylo opravdu zajímavé - zajímalo by mě kdo by potopil 150.000 BRT na patrolu... Very Happy  ), kterých do akce vyrazilo o něco víc Wink


_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Günther Königg napsal:
XXI se do akce dostaly jen 2, z toho do ,,ostré akce" jen 1. Zajímavější by byla třeba XXIII ( to by bylo opravdu zajímavé - zajímalo by mě kdo by potopil 150.000 BRT na patrolu... Very Happy  ), kterých do akce vyrazilo o něco víc Wink


By mě zajímalo co máš pod pojmem do akce se dostaly dvě, myslíš tím zaření se do bojové flotily?


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Tak XXI dle mě do silenta patří, jako prdel na hrnec.. Admiralita mi odpustí ten výraz. Hrál jsem campaign v GWX 1.03 a XXI byla možnost zvolit až od 9/44 a když si jí člověk zvolil, tak šel automaticky na 3/45 a zvládnul 1 misi. Což se  dle mě netluče s reálností a je na každém kapitánovi, zda si tu variantu zvolí. Opominout XXI, to by byla podle mne strašná chyba, kterou by programátorům otřískali o hlavu.



Naposledy upravil Riptor von R.I.P. dne 24. 10. 2007, 08:33, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Drauf und durch !!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Osobně jsem taky rád, že tam je a můžeme si ji prostě jen vyzkoušet. Je to zase o něčem jiném než ředy II, VII a IX. Hru to dělá o něco bohatší a rozmanitější, ale jak říká Günter, bylo by rozhodně skvělí a asi i zajímavější kdyby tam byly i jiné typy.


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
s těma jinejma typama souhlasim, a souhlsim i s tim že tam ta XXI je, i když je pravda že jí němci postavili docela dost pozdě ( na druhou stranu sem rád že válka dopadla tak jak dopadla, teď bych možná šprechtil německy Very Happy ), mohla rozhodnut celou válku.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Ponorka typu XXI urcite sve misto ve hre ma. Byly prirazeny k treninkovym i bojovym flotilam ale myslim, ze jen U-2511 stihla bojovou plavbu - i kdyz trvala jen 1 den ( 3.5.-4.5.1945)  Wink

Proste a jasne a jak pisou ostatni kapitani - ignorovat existenci XXI by bylo ignorantsvi   Wink  ...

Osobne bych uvital, kdyby hra obsahovala i dalsi typy ponorek - trebas takova kariera na U-tankeru uaaa...  Very Happy



Naposledy upravil Hans Eckelhaft dne 24. 10. 2007, 09:04, celkově upraveno 1 krát.

_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Ať chceme nebo nechceme tak type XXI JE ponorkou 2.sv. války.... Jen mě mrzí že se tam neobjevili i ostatní typy... Ale vzhledem k nedodělanosti série SH tam prostě něco chybět MUSÍ.... A vložit nový typ nějakým addonem asi nebude tak schůdné jak by se mohlo zdát....


_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Sarroth napsal:
By mě zajímalo co máš pod pojmem do akce se dostaly dvě, myslíš tím zaření se do bojové flotily?


citace:
It is sometimes reported that U-3008 also was ready for operations. She indeed sailed from Wilhelmshaven on 3rd May 1945, when the artillery bombardment was already heard. The U-boat may probably been supposed to call in one of the Norwegian ports for final provisioning before the patrol. In the North Sea, shortly after the order to surrender which was issued on 4th May 1945, she encountered a convoy, made a pass under it and sailed away undetected.
http://www.uboat.net
Pro angličtinu neovládající kapitány: V některých pramenech je že na bojovou hlídku vyplula  i U-3008. Vyplula z Wilhelmshavenu 3. 5. 1945, v době, kdy už byla slyšet střelba Spojeneckých děl, a pokračovala směrem k Norsku. pro finální přípravu k akci. V Severním moři už po obdržení rozkazu k zastavení válečných akcí potkala konvoj, proplula ochrannou clonou a odplížila se pryč.

Je to nepotvrzené, ale... Wink


_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Ale to ano Günthere, ale i pokud by to byla pravda tak to nebyla oficiální patrola. U-3008 na patrolu nikdy nenastoupila. Jediná XXI s patrolou je již jmenovaná U-2511. Tak je to uznávané. Ponorek které již cestou do jejich nového působiště zažilo "setkání" je několik a taky jim to není počítáno jako patrola.
Jde mě jen o to nemást kolegy kapitány.  Wink


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Odpověd číslo 1 Wink  
 Většina Kapitánu skusí prostě všechny dostupné hratelné ponorky a to at tam patřily či tam vubec nepatří Wink
Zkusit se má všechno a hlavně ponorka XXI ktérá udávala poválečný kurs  (Zkusit-- neznamena hrát jen sníSmile
 Wink )


_________________

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Sarroth napsal:
Ale to ano Günthere, ale i pokud by to byla pravda tak to nebyla oficiální patrola. U-3008 na patrolu nikdy nenastoupila. Jediná XXI s patrolou je již jmenovaná U-2511. Tak je to uznávané. Ponorek které již cestou do jejich nového působiště zažilo "setkání" je několik a taky jim to není počítáno jako patrola.
Jde mě jen o to nemást kolegy kapitány.  Wink


http://en.wikipedia.org/wiki/Unterseeboot_3008 - Tady se ale píše že vyplula na PATROLU.... Tak nevím.... (I když při mé ENG bůhví....)



Naposledy upravil aaron2 dne 24. 10. 2007, 16:41, celkově upraveno 1 krát.

_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
V tomhle případě si troufnu říct že už jenom uboat.net přebíjí wiki.

http://uboat.net/boats/u3008.htm

A nevím ani o žádném uznávaném díle kde by byla uváděna.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 6
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.