Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 2 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
SH3 versus Vista + dvoujádrové procesory
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Re: Malej dotazek 
Lotrando napsal:
Mel bych otazecku pro ty co SH3 jedou na Viste , mate to nekdo na Vista 64 Home Premium ?
Sem se po letech rozhodnul vylepsit svuj stroj a objednal jsem si k tomu 64 bitovy widle, tak by me zajimalo jestli si jeste nekdy SH3 zahraju. Dik za odpovedi.


Tak od včera mám SHIII na Vista Ultimate x64... Singl chodí bez problémů, MP uvidím večer v lize....

Pro upřesnění: Musí se použít "ošetření" kvůli StarForce... (Ale kdo by si SF do mašiny dal dobrovolně, že.... Laughing )
                       Instaloval jsem rovnou SHIII + 1.4b + tGW + Die Kapitäne Plus Pack.... (default jsem nezkoušel ale předpokládám že pokud běží tohle bezproblémově tak poběží i default)

A pokud nemáš vypnuté "Řízení uživatelských účtů" tak je nutné SHIII spouštět jako správce...


_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Re: Malej dotazek 
Lotrando napsal:
Mel bych otazecku pro ty co SH3 jedou na Viste , mate to nekdo na Vista 64 Home Premium ?
Sem se po letech rozhodnul vylepsit svuj stroj a objednal jsem si k tomu 64 bitovy widle, tak by me zajimalo jestli si jeste nekdy SH3 zahraju. Dik za odpovedi.


 Twisted Evil Důrazně doporučuju nedělej to  Exclamation  Ani na XP 64 nejsou ovladače, natož na Vistu. Možná, že bys SH3 rozjel, ale všechny ostatní hry, které potřebujou jojstik nerozjedeš. Těžko se schání "abgrejdy" na prohlížeče obrázků, videa atd.

Taky mi nabídli "vylepšení" na XP64 a rychle jsem to vše vrátil zpět Exclamation  Exclamation


_________________
33. flotila
von Paulus prodaction present:
CZ pro tGW a GWX
Čeština pro SH5 v-1.2: SH5v-1.2-CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek aaron2 
Question Jak jseš spokojenej s GeForce 8800GTX 768MB Question
Mám sestavu AMD Athlon X2 5000+EE, 2GB RAM DDR2 800, 320GB HDD SATA2, Radeon X1950Pro Ultima, Windows XP Home.
Měl jsem trochu problémy s kartou ve hře "Medal of Honor Airborn"
Jsem zveědavej jak to pojede v "nových verzích" SH



Naposledy upravil von_Paulus dne 09. 12. 2007, 17:01, celkově upraveno 1 krát.

_________________
33. flotila
von Paulus prodaction present:
CZ pro tGW a GWX
Čeština pro SH5 v-1.2: SH5v-1.2-CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek Re: Malej dotazek 
PvonR napsal:
Lotrando napsal:
Mel bych otazecku pro ty co SH3 jedou na Viste , mate to nekdo na Vista 64 Home Premium ?
Sem se po letech rozhodnul vylepsit svuj stroj a objednal jsem si k tomu 64 bitovy widle, tak by me zajimalo jestli si jeste nekdy SH3 zahraju. Dik za odpovedi.


 Twisted Evil Důrazně doporučuju nedělej to  Exclamation  Ani na XP 64 nejsou ovladače, natož na Vistu. Možná, že bys SH3 rozjel, ale všechny ostatní hry, které potřebujou jojstik nerozjedeš. Těžko se schání "abgrejdy" na prohlížeče obrázků, videa atd.

Taky mi nabídli "vylepšení" na XP64 a rychle jsem to vše vrátil zpět Exclamation  Exclamation


Mě za tím na Vistě x64 běhá vše co potřebuji a chci... Včetně her... Včetně videa... Ale s tím, že lidé křičí od kompu s XP že na Vistě nic nejde se setkávám VELMI často...

A' Propos... Stejně nás čeká nový SP.... Jak XP (SP3) tak Vistu (SP1)... Uvidíme co to přinese dobrého.... ( a zlého...) Laughing

O té kartě ani nevím... U všech her co jsem zatím hrál (včetně Crysis, Bioshock, CoD4, MoHA...) se hra při autodetekci nastaví na nejvyšší detaily a hra jede... Plynule...
BTW: Nekupoval jsem jí... Dostal jsem jí od zaměstnavatele... (sám bych za ní tolik v životě nedal...)



Naposledy upravil aaron2 dne 09. 12. 2007, 17:16, celkově upraveno 2 krát.

_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
No většinou se ti lidé na PC s XP vrátí po té co nová vším protlačovaná wokna zkusí, ne že nadávají na "obrázek" Vist... Wink
Pro mě Visty nepřináší momentálně nic, co by stálo za přechod na ně a to patřím k uživatelům nadstandardně využívajícím PC. Běžný uživatel nemá tedy tuplem žádný důvod momentálně přejít na Visty. A to je myslím to nejhlavnější, rozebírat zda to jde tomu tak a druhému onak apod je až sekundární.
Bohužel Microsoft to tuší a tak brzo čekám "dobrovolná" opatření(pomalu se obávám zda SP3 pro XP bude opravdu opravným/zlepšovacím ane naopak) a la ukončení podpory at pro vedlejší programy či přímo operační systémy. Vnucovat lidem věci mu šlo vždy dobře, ovšem hold jeho postavení mu nemůže nikdo brát a zaslouží si ho...lidé si mohou nadávat tak leda sobě.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Sarroth napsal:
No většinou se ti lidé na PC s XP vrátí po té co nová vším protlačovaná wokna zkusí, ne že nadávají na "obrázek" Vist... Wink
Pro mě Visty nepřináší momentálně nic, co by stálo za přechod na ně a to patřím k uživatelům nadstandardně využívajícím PC. Běžný uživatel nemá tedy tuplem žádný důvod momentálně přejít na Visty. A to je myslím to nejhlavnější, rozebírat zda to jde tomu tak a druhému onak apod je až sekundární.
Bohužel Microsoft to tuší a tak brzo čekám "dobrovolná" opatření a la ukončení podpory at pro vedlejší programy či přímo operační systémy. Vnucovat lidem věci mu šlo vždy dobře, ovšem hold jeho postavení mu nemůže nikdo brát a zaslouží si ho...lidé si mohou nadávat tak leda sobě.


Pamatuji (a ty zajisté též..) podobnou vlnu nevole při příchodu XP... Je to vývoj a ten nezastavíme ať už je náš subjektivní dojem o přínosu jakýkoliv...

BTW: Ten post výše nebyl propagací Vist ale ohrazení se proti tomu že na nich něco nejde... Každý máme v kompu OS jaký chceme a ve stavu jaký si zasloužíme... Laughing
Proti XP nic nemám a naopak mě láká zkusit co přinese nového SP3... Ale ty Visty mám doma a legální (oproti XP... I když jsem je taky nekupoval....) a už jsem si na ně asi nějak zvykl....


_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
A říkal jsem to samé. Velice dlouho dobu byl pro toho kdo vlastnil Win 2000 přechod na Win XP zcela zbytečný. Proti vývoji nic nemám, naopak, ale pokud jde pozitivním a tedy smysluplným směrem(což u Microsoftu bohužel často není). V tomto případě se toto slovo dá použít a schovávat se za něj tak leda jako klamavá reklama. To že tady není racionální důvod v tento moment přecházet na Windows Vista není subjektivní pocit, to je realita.
Nehodnotím tady momentálně zda je to špatný či dobrý systém(to do tohoto DF vůbec nepatří), jen říkám, že zcela zbytečný protože to právě vývoj(kupředu) moc není a jen proto, že mě Microsoft bude tvrdit, že to je jinak nepoběžím a nekoupím ho. Aarone to že by jsi neměl Win Vista neznamená že by jsi byl opičák, rozhodně ne proto, že ti to tvrdí Microsoft. Laughing Wink

Sám si odpověz co mě tak moc extra dávají Win Vista....?
 Wink  

A nebo radši ne, ani to sem vlastně nepatří.

Z tohoto vlákna jsem neměl od počátku radost. DF na toto téma je všude jinde dostatek tak si netahejme tuto špínu sem...a udržujme původní myšlenku a to tech. poradnu. I když jak sleduju původní otázka je už dávno vyřešena.
 Wink


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Sarroth napsal:
Aarone to že by jsi neměl Win Vista neznamená že by jsi byl opičák, rozhodně ne proto, že ti to tvrdí Microsoft. Laughing Wink



Z tohoto vlákna jsem neměl od počátku radost. DF na toto téma je všude jinde dostatek tak si netahejme tuto špínu sem...a udržujme původní myšlenku a to tech. poradnu. I když jak sleduju původní otázka je už dávno vyřešena.
 Wink


Vistu mám protože mi jí koupil zaměstnavatel (ostatně jako celý komp...) a nikoliv kvůli tomu co tvrdil Mrkvosoft... Laughing

A jinak toto vlákno vzniklo pro rady okolo SHIII na Vistách.... A u toho bych zůstal... Wink


_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
aaron2 napsal:
A jinak toto vlákno vzniklo pro rady okolo SHIII na Vistách.... A u toho bych zůstal... Wink

Když už, tak přesně tak. Ale 80% příspěvků je tady "ping-ponq". Very Happy

BTW doplnění: "špína" bylo myšleno ne konkrétně Win Vista, ale "debaty"/flame o HW a SW u kterých/kterým se můžeme smát snad všude.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Re: Malej dotazek 
Lotrando napsal:
Mel bych otazecku pro ty co SH3 jedou na Viste , mate to nekdo na Vista 64 Home Premium ?
Sem se po letech rozhodnul vylepsit svuj stroj a objednal jsem si k tomu 64 bitovy widle, tak by me zajimalo jestli si jeste nekdy SH3 zahraju. Dik za odpovedi.


Mam vistu 32b. na C2Duo 2 tyzdne na mojom PC a vyse mesiaca v praci a zatial som tiez nenasiel nieco, co by mi nefungovalo. V 64b verzii podobne ako u XPpro 64b nevidim vyznam, malo softwerov, slabsia podpora ovladacov a v podstate ziadne hry vyuzivajuce 64b system...V SH3 skusam karieru a zatial bez problemov... Tento tyzden skusim mp a XP (dualboot) necham ako zalozny system...

Aarone> ja som ziadny starForce neinstaloval...SH3 mi ide bez neho...

PS: ak si kupis akukolvek licenciu, tak to cislo ti plati na obe verzie aj 32 aj 64bit... Takze odporucam 32b a casom si mozes stiahnut 64b z mrkvosoftu ak bude treba..



Naposledy upravil Millo dne 10. 12. 2007, 08:29, celkově upraveno 1 krát.

_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger ICQ

Citovat
Příspěvek Re: Malej dotazek 
Millo napsal:

ja som ziadny starForce neinstaloval...SH3 mi ide bez neho...


Pokud já vim tak StarForce je ochrana proti kopírování a i pozdějšímu spuštění nelegální hry, ten se neinstaluje ale je součástí her


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Souhlas až na to, že se instaluje bez zásahu uživatele a někdy dochází ke konfliktům a následném zamrzání počítače.


_________________

Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Ragnaar Salt napsal:
Souhlas až na to, že se instaluje bez zásahu uživatele a někdy dochází ke konfliktům a následném zamrzání počítače.


zase som o nieco mudrejsi...   Cool  kazdopadne SH3 mi slape zatial bez problemov na VISTE a to je hlavne. Ci sa tam nejaka ochrana pridala alebo nie, neriesim. Takisto som to neriesil ani v XP. Mam originalku a ked je tam ta ochrana treba tak si nepomozem...  Wink


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger ICQ

Citovat
Příspěvek  
No potřeba tam není, ale pokud ti nic nedělá(jsou ojedinělé případy a nebo to prostě uživatelé nějak razantně nezaznamenají, já jsem patřil k té druhé skupině). V opačném případě lze použít bez výčitek(pokud člověk vlastní originál) "ošetření"(pokud funguje na Vistách samotné SH3 bude fungovat i toto upravené .exe) a samotný SF odstranit dle pomůcky(neozkoušeno zda funguje i na Vistách, tak dlouho jsme je neměl), bohužel nové verze(ne ta v SH3) už jsou fikanější a jejich následná likvidace je i po samotném odinstalování původního softwaru komplikovanější.



Naposledy upravil Sarroth dne 10. 12. 2007, 13:42, celkově upraveno 1 krát.

_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Re: Malej dotazek 
Millo napsal:
V 64b verzii podobne ako u XPpro 64b nevidim vyznam, malo softwerov, slabsia podpora ovladacov a v podstate ziadne hry vyuzivajuce 64b system...

PS: ak si kupis akukolvek licenciu, tak to cislo ti plati na obe verzie aj 32 aj 64bit... Takze odporucam 32b a casom si mozes stiahnut 64b z mrkvosoftu ak bude treba..


K tomu 64bitu... 64bit systém umožňuje mít více RAM než 4GB... (Respektive 3,5GB... Víc 32bit Wokna nenačtou...) Dále u 64bitových aplikací plně využije 64bitovou technologii procesoru... Takže 64bitové aplikace běží svižneji....

Resumé: 64bitové aplikace běží svižněji, 32bitové aplikace běží stejně jako na 32bit Woknech... Co se týče ovladačů tak jsem zatím u mě nenarazil na něco co bych nerozběhal z toho co používám... (ale je pravdou že třeba nepoužívám joystick...) A aby jsme se vrátili zpátky k tématu....

SHIII ti poběží.... Stejně jako na 32bitových oknech.... Ale u 64bitových oken máš možnost osadit MB více jak 4GB RAM a to zajisté přínosem pro běh hry bude....


_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 2 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.