Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Jak funguje torpédo????
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Jak funguje torpédo???? 
Zdravim všechny mořské vlky,měl bych jeden dotaz ohledně nového torpéda co už mám k dispozici.Jedna se o první torpédo s naváděním,ktré jsem dostal,nevim přesně název,jen vím,že má červený předek a má akustické navádění,jsem někde kolem roku 1943.Když jsem měl jen torpéda bez navádění,tak jsem používal tuto taktiku na torpedoborce,kteří mě pronásledovali-plul jsem na plný výkon bez tichého chodu pořád rovně na periskopové hloupce,torpédoborec mě zachytil a pronásledoal,ale kličkoval sem tam,po zhruba 700m přestal s kličkováním a řítil se přímo na mě,to byla ta chvíle na kterou jsem čekal,nastavil jsem torpédo na menší hloubku,otevřel šachtu a čekal až se přiblíží ještě blíž cca 450m pak jsem vypálil,jelikož ty ele. torpéda nezanechávaj čáru na hladině,tak nebyla pro něj šance se vyhnout nebo udělat ůhybný manévr,tato taktika měla 95% ůspěšnost zásahu přímo na kýl a následný výbuch,ale co jsem začal používat toto nové torpédo,tak ta samá taktikaněkdy selhávala,prostě se torpédo jen sklouzlo po kýlu a pokračovalo dál,ale k mé nevýře asi tak po 1minutě,kdy jsem měl už na kahánku,cosi narazilo do toho torpedoborce a potopilo ho,tak se chci zeptat na jakém principu funguje navádění a jakou mám používat taktiku,ještě napíšu,že když ho vypouštim,tak pluju potichu,protože se tam píše,že má akustické navádění a taky nějaký vzorec pro křižování.......A měl bych ještě jeden dotaz,jsem teda kolem toho roku 1943 a pěkně mě serou letadla,nedá se už pomalu ani vynořit a plout po hladině,zvykl jsem si na to,že mi lodě hlásili z můstku,ale právě kvůli letadlům se toto nedá použít,tak se chci zeptat,jak to řešíte vy...A ještě do třetice..dostávám taky nějaké body za sestřelení letadel??Má cenu se vůbec s nima zabývat?Někde se mi podaří i 20 sestřelů,ale to je málokdy Laughing  tak děkuji za odpovědi.LOVU ZDAR

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Ta první akuticka torpéda se aktivovala až po 500m takže jestly jsi vystřelil na cíl vzdálený jen 450m tak nemohlo explodovat avšak po dalších 50m se aktivovalo a zamířilo k nejsilněšímu zvuku a to jsi mohl být i ty . takže rada akustická torpeda laduj jen topředu a střílej je ze vzdálenosti 1000m nejlépe do konvoje většinou najdou cíl samy to se mě nejlépe osvědčilo.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Musím ti oponovat... Akustická torpéda se nabíjela většinou POUZE do zadních torpédometů... Bylo používáno jako obrana proti eskortě... Ostatně proto aby se torpédo navedlo na cíl musela loď plout alespoň 12 uzlů... A to lodě v konvoji dosahovaly málokdy...


_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Potvrzuji. Akustická torpéda se používala jen zřídka, poté kdy se ukázala jejich neefektivnost a ohrožení ponorky samotné, přešla do role "obraného" torpéda. Ke "konci" války, kdy vetšinou uboot utočil jen na doprovod(ke konvoji se nedostal) se ještě dostala ke slovu vylepšená verze Zaunkoning, díky níž se ještě sem tam něco podařilo potopit, ale nikdy to nebyla "hlavní útočná síla".


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
A jen pro doplnění: Akustické navádění (Falke) a vzorec pro křižování (Fat) jsou dva různé systémy a dvě různá torpéda... Vzorec pro křižování se používal aby torpédo v případě že mine cíl začalo křižovat po určité dráze (která se dá upravit v TDC - množství nastavitelných hodnot byla různá dle typu torpéda Fat ) a zvýšila se tak šance že torpédo v konvoji na nějaký cíl natrefí...

S letadly nebojuji... Ostatně procento ponorek potopených letadly je značně vysoké (oproti procentu letadel sestřelených ponorkami) takže je v celku jasné kdo má v souboji ponorka vs letadlo navrch... Zkoušely se používat i tzv "flakové ponorky" s mohutnou protiletadlovou výzbrojí ale protože ztráty převyšovaly úspěchy tak bylo od jejich používání upuštěno.



Naposledy upravil aaron2 dne 12. 01. 2008, 02:09, celkově upraveno 1 krát.

_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
jinak to nejdůležitější na co si se ptal a nikdo ti neodpověděl je to, že musíš hloubku torpéda nastavit cca 1-2m pod kýl lodi na kterou útočíš. Pak ti nehrozí to, že se ti torpédo odrazí. Většinou to DDčku utrhne šrouby, takže se stane neškodným Smile Ale bacha, může na tebe dám navádět ostatní doprovodné lodě.


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
aaron2 napsal:
Musím ti oponovat... Akustická torpéda se nabíjela většinou POUZE do zadních torpédometů... Bylo používáno jako obrana proti eskortě... Ostatně proto aby se torpédo navedlo na cíl musela loď plout alespoň 12 uzlů... A to lodě v konvoji dosahovaly málokdy...



Ano to máš pravdu já jsem chtěl jen říct jak je používám ve hře já .

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Po kolika metrech se aktivuje torpédo  100m? Rolling Eyes


_________________


Posádka U-1205 ......
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
U-3500 napsal:
Po kolika metrech se aktivuje torpédo  100m? Rolling Eyes


Po cca 350 - 400 metrech... I když jsem už zažil že explodovalo i při zásahu na 280 metrů... Ale většinou pod 350 metrů nevybuchne...


_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
No ja občas idem aj pod 300 metrov, prevažne vybuchne ale je to hazard. Do 250 metrov možno hovoriť o šanci že exploduje.



Naposledy upravil kamikadze dne 27. 02. 2008, 20:46, celkově upraveno 1 krát.

_________________


Pravidla fóra Rady ohledne psaní na DF Ponorkářův slovník Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
aaron2 napsal:
U-3500 napsal:
Po kolika metrech se aktivuje torpédo  100m? Rolling Eyes


Po cca 350 - 400 metrech... I když jsem už zažil že explodovalo i při zásahu na 280 metrů... Ale většinou pod 350 metrů nevybuchne...


Můžu potvrdit. i mě se už stalo, že torpedo explodovalo pod vzdáleností 300 metrů, ale nutno říct, že to fakt byla ojedinělá událost a hodně vyhrocená, byl jsem tak poškozenej, že jsem se bál ponořit hlouběji než na periskop....byla to moje poslední možnost takovej zoufalej pokus jak se zbavit DD, ani jsem vlastně nedoufal, že to vyjde.


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Tak tak, pod 350 metrů v podstatě neútočím...


_________________
Drauf und durch !!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.