Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Rádiové zprávy o konvoji
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Rádiové zprávy o konvoji 
Zdarec ponorkáři,
Nevíte někdo jak se přesně určí poloha konvoje ohlášeného jinou ponorkou? Zpráva je obvykle ve tvaru např.: Grid BE 9359 ... jde mi přesně o to čtyřmístné číslo. Nevím co znamená a jak ho převést na klasické značení kvadrantů, resp. jak zjistit kde konvoj je Sad

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
na tomto obrazku to je vysvetlene dostatocne
http://upnito.sk/imggal.php?viewGallery=5b9887810da14842412f97ba91a743f2



Naposledy upravil patrez13 dne 19. 06. 2007, 10:33, celkově upraveno 1 krát.

_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
patrez13 napsal:
na tomto obrazku to je vysvetlene dostatocne
http://upnito.sk/imggal.php?viewGallery=5b9887810da14842412f97ba91a743f2



Si mě nepochopil .... podívej se pořádně co sem psal do toho dotazu .... normálně je čtverec zadán pouze 2ma číslicemi a dvěma písmenama, ale v rádiové zprávě od jiné ponorky jsou 4 číslice.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
mrkni sem, tady
http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?t=63&postdays=0&postorder=asc&start=195

a jeste nekde uz o tom bylo psano.  Wink



Naposledy upravil mysak_bob dne 28. 03. 2008, 10:50, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
mysak_bob napsal:
mrkni sem, tady
http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?t=63&postdays=0&postorder=asc&start=195

a jeste nekde uz o tom bylo psano.  Wink


no něco málo tam je, ale relevantností si nejsem zcela jist  Very Happy ale dík



Naposledy upravil mysak_bob dne 28. 03. 2008, 10:50, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
no, jak pise Grim  Wink
"chlapáci, nehroťe to tolik  nemůžete čekat u každý hlášky, že tam skutečně něco najdete - valná většina depeší je pouze ilustrativní pro zkvalitnění "


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
cau no ono je to fakt na prd prepis tych kvadrantov , to uz ti uchylaci mohli dat mapu do hry ktora by to upresnila, ale zasa na druhu stranu aspon  si mozem povedat ze mam dlho uz tuto hru a stale nieco nove sa tam da nachadzat alebo nad niecim spekulovat  Laughing  Wink


_________________
, ,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Re: Rádiové zprávy o konvoji 
Dotor napsal:
Zdarec ponorkáři,
Nevíte někdo jak se přesně určí poloha konvoje ohlášeného jinou ponorkou? Zpráva je obvykle ve tvaru např.: Grid BE 9359 ... jde mi přesně o to čtyřmístné číslo. Nevím co znamená a jak ho převést na klasické značení kvadrantů, resp. jak zjistit kde konvoj je Sad


Tohle je snad dostatečně relevantní http://uboat.net/maps/grid.html ,jinak mám staženej mod kterej to zobrazuje v F5,nicměně jsem ho neinstaloval.


_________________

Osobní složka |
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Konvoje 
Zdravim kapitáni, když tu vidim debatu o konvokích tak bych se něco optal...
Na mapě se my zobrazil konvoj, čas, směr, rychlost, takže jsem vzal pravítko kružítko uhloměr (jako vždy) namaluju kurs a místo střetu, ale když dopluju na místo konvoj ani po dni čekání nikde. (Zatim se my vži povedlo místo střetu s kontaktem dobře najít). Skoušel jsem to malovat pro ten konvoj vícekrát vždy tam nebyl.
Proto se chci zeptat jestli konvoje mění ve hře kurs a jak  často a jak ho mam tedy najít??
Díky moc....


_________________
Tak tohle je moje kráska:

"U-556" Typ: VIIC Rok: 1941.............Kariéra: U-556 uskutečnila 2 plavby:
Kapitán: Kptlt.Herbert Wohlfarth......................1. 1. Května 1941 - 30. Května 1941 - Přesun z Kielu do Lorientu
Flotila: 1. Unterseebootsflottille.......................2. 19. Června 1941 - 27. Červana 1941 - severní Atlantik
Stavba započata: 2.1.1940...............Potopeno lodí: 6 plavidel o celkové hmotnosti 29 552 GRT potopeno,
Spuštěna: 7.12.1940................................................1 loď o hmotnosti 4986 GRT poškozena.
Zařazena do služby: 6.2.1941
http://magda.clanweb.eu/main.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Re: Konvoje 
Kriechbaum napsal:
Zdravim kapitáni, když tu vidim debatu o konvokích tak bych se něco optal...
Na mapě se my zobrazil konvoj, čas, směr, rychlost, takže jsem vzal pravítko kružítko uhloměr (jako vždy) namaluju kurs a místo střetu, ale když dopluju na místo konvoj ani po dni čekání nikde. (Zatim se my vži povedlo místo střetu s kontaktem dobře najít). Skoušel jsem to malovat pro ten konvoj vícekrát vždy tam nebyl.
Proto se chci zeptat jestli konvoje mění ve hře kurs a jak  často a jak ho mam tedy najít??
Díky moc....

To je jasné, že mění směr a jak často, tak na to je těžká odpověď. Pokud do předpokládaného místa střetu pluješ z větší vzdálenosti je možnost, že ho mineš, daleko pravděpodobnější. Pokud seš už na místě a konvoj nikde, zkus se občas ponořit a zkusit hydrofon. V některých případech konvoj spíše uslyšíš než uvidíš.


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
No jsem tak něco kolem 50KM od něj, možná míň.... pluje rychlostí "Pomalu" netušim kde ho hledat hladina klidná sluníčko a furt nic...
A v jakym rotzsahu bych ho měl kolem toho bodu na mapě hledat??? A má to smysl???
Pro představu doplnim prt.Sc.


Radiová správa se netýká konvoje.



Naposledy upravil Kriechbaum dne 27. 03. 2008, 22:16, celkově upraveno 3 krát.

_________________
Tak tohle je moje kráska:

"U-556" Typ: VIIC Rok: 1941.............Kariéra: U-556 uskutečnila 2 plavby:
Kapitán: Kptlt.Herbert Wohlfarth......................1. 1. Května 1941 - 30. Května 1941 - Přesun z Kielu do Lorientu
Flotila: 1. Unterseebootsflottille.......................2. 19. Června 1941 - 27. Červana 1941 - severní Atlantik
Stavba započata: 2.1.1940...............Potopeno lodí: 6 plavidel o celkové hmotnosti 29 552 GRT potopeno,
Spuštěna: 7.12.1940................................................1 loď o hmotnosti 4986 GRT poškozena.
Zařazena do služby: 6.2.1941
http://magda.clanweb.eu/main.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
ja Ti na to mozem povedat iba len ze Ti ten konvoj ufujazdil  Very Happy , radsej bez dopredu a pod hladinu na sonar Wink

konvoj jede 21kts hmm neviem ci je  to chyba ale zda sa mi ze ne lebo ide o uderny zvaz tak vytiahni tabulku s rychlostami a budes vydiet kam doplavu za hod a podla toho s Tvojimi 16kts mozes nasmerovat lod , a aj tak si myslim ze ich nedozenies maximalne ich mozes zazriet alebo ich na seba upozornit, aj tak prd platne Wink



Naposledy upravil Rado dne 27. 03. 2008, 23:01, celkově upraveno 1 krát.

_________________
, ,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
oka skusim ten sonar snad ho vystopuju...
Díky za radu... Cool  Cool  Cool

Chtěl bych poděkovat za rady, protože po dlouhém hledání jsem konvoj našel....
Takže díky moc...  Kapitan  Kapitan



Naposledy upravil Kriechbaum dne 28. 03. 2008, 00:36, celkově upraveno 2 krát.

_________________
Tak tohle je moje kráska:

"U-556" Typ: VIIC Rok: 1941.............Kariéra: U-556 uskutečnila 2 plavby:
Kapitán: Kptlt.Herbert Wohlfarth......................1. 1. Května 1941 - 30. Května 1941 - Přesun z Kielu do Lorientu
Flotila: 1. Unterseebootsflottille.......................2. 19. Června 1941 - 27. Červana 1941 - severní Atlantik
Stavba započata: 2.1.1940...............Potopeno lodí: 6 plavidel o celkové hmotnosti 29 552 GRT potopeno,
Spuštěna: 7.12.1940................................................1 loď o hmotnosti 4986 GRT poškozena.
Zařazena do služby: 6.2.1941
http://magda.clanweb.eu/main.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
chci se zeptat vy se tady bavyte ze vam prichazeji spravy o konvojich ale me zadne nikdy neprisli.to musim neco udelat aby zjistil prichod zpravy?


Citovat
Příspěvek  
Mít příslušné mody ( GWX, tGW - viz příslušná sekce ) Wink


_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.