Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 2 z 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Sub Command, Dangerous Waters
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Re: Sub Command, Dangerous Waters 
[quote="Wara"][quote="Zaiks"]
aaron2 napsal:
Zaiks napsal:

Máš skoro pravdu - obě hry jsou téměř identické, ale zatímco Sub Command z r.2001 je simulátor pouze a jen atomových ponorek (tř. Los Angeles 688i, Seawolf, Kilo, Akula), Dangerous Waters z r. 2004 je simulátorem jak ponorek, tak i prostředků protiponorkového boje (P-3 Orion, UH-60, Perry).
Jinak interface obou her je téměř identický, graficky se DW od SC liší pouze minimálně (o trošku lepší modely a voda).
Z hlediska MODů je na tom lépe ale lépe Sub Command, a takový SCXIIc MOD jeho dobré vlastnosti ještě výrazněji vylepší. Nemluvě o tom, že poté je možnost ovládat snad všechny atom. ponorky současnosti.
Více na www.subsim.com nebo www.subguru.com

hmm, tak to by mě možná zajímalo, onehdá jsem něco takového zkoušel, ale už si přesně nepamatuju název, nebyla to ale ponorka ale simulátor třídy Aegis, docela pěkně udělaný Smile
pak si taky pamatuju na recenzi jednoho skvělého simulátoru ponorek- jmenovalo se to Tom Clancy's SSN- na obrázku byla právě nějaká atomová mrcha a u toho komentář- vypadá to jako vibrátor, vrčí to jako vibrátor, dělá to bordel jako vibrátor ale není to vibrátor- atomová ponorka Smile

viz: http://www.subsim.com/ssr/tom.html



Jojo, Tom Clancy´s SSN jsem taky hrával a myslel jsem si, jak to nejní realistický. S odstupem času ale musím přiznat, že to byla v podstatě ARKÁDA na motivy stejnojmenné knihy, líčící osudy americké ponorky USS Cheyenee během čínsko-americké krize u Šprotových ostrovů.
Jediným reálným prvkem tam bylo snad jen pravidlo Čím pomaleji pluješ, tím jseš hůře k nalezení Smile. Ale pobavil jsem se. Hlavně proto, že v té době rozhodně žádný vážný simulátor nebyl - Jane´s 688i Hunter Killer přišel až později. V současnosti je možnost hrát kampaň z knihy Toma Clancyho  jak v Sub Commandu, tak i v Dangerous Waters. To samé platí i o námětech podle dalších Clancyho knih. On ty ponorky cpe skoro všude Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Pozrel som si screenshoty z Dangerous Waters a tá hra vyzerá pekne, aj by som si možno skúsil ju zahrať, ale pochybujem že ju zoženiem.  Confused


_________________


Pravidla fóra Rady ohledne psaní na DF Ponorkářův slovník Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
kamikadze napsal:
Pozrel som si screenshoty z Dangerous Waters a tá hra vyzerá pekne, aj by som si možno skúsil ju zahrať, ale pochybujem že ju zoženiem.  Confused


Právě jsem "sehnal" Sub Command..... Zkusím, dám vědět dojmy a v případě zájmu zase pošlu.... Wink


_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
zdravím, existuje pro hru dangerous waters nějaká fan stránka popřípadě fórum v češtině? V "čudlíkovej válce" sem totální amatér a potřeboval bych nějaké školení  Embarassed  díky.


_________________

Intel C2D E8400 4GHz
RAM Kingston 4GB
VGA GIGABYTE GTX 560 Ultra Durable 1GB

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Dangerous Waters 
Já ty dvě hry hraju... teda spíš už jenom DWčko... je to skvělá hra, navíc je skvělý, že má kooperativní multiplayer i ten druhej u kterýho si nemúžu vzpomenout na ten spešl výraz.... prostě, že dva hráči můžou hrát proti sobě. SH 3 a 4 sou skvělý hry, ale chybí mi trochu časy na subsimu, když se hrálo SH2 proti Destroyer Command... ale to je fuk... prosě ty simulátory hraju a multiplayer DW bych si dal kdykoliv...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek Dangerous Waters 
Ok, pánové, možná bude dobrý trochu osvětlit co je hra Dangerous Waters vlastně zač. Tak v prvé řadě je to realistický simulátor námořních jednotek ? ponorek, lodě, vrtulníku a letadla. Hráč si může vybrat k ovládání jednu ze 7 takovýchto jednotek. Z ponorek jsou to Los Angeles 688i, Seawolf, ruská Akula a dieselová ponorka Kilo (které se pro její unikátní tichý chod přezdívá ?Černá díra?). Dál si může člověk ?vlézt? do kabiny letounu P-3 Orion a za pomocí bójí, MAD senzoru a různých zbraní posílat tyhle ponorky ke dnu (kromě hladinových plavidel, pro která má P-3 řízené střely). Lahůdkou je jako další jednotka americká fregata Oliver Hazard Perry se svým vrtulníkem Seahawk, který se dá pochopitelně taky ovládat. Těhle 7 jednotek se můžou proti sobě utkat v masivním multiplayeru a co víc, v každé jednotce může být jako ?posádka? několik hráčů (v ponorce například ? 1 hráč ovládá sonar, druhý TMA, třetí zbraňové systémy atd. ve vrtulníku zas je jeden pilotem a druhý ovládá senzory a zbraně?) což dělá z této hry něco co tu zatím ještě nebylo?
Hra je jak sem napsal simulátor? Simulátor především ponorkového a protiponorkového boje, ale ničí se všechno ? kromě lodí a ponorek i letadla a cíle na pobřeží. Každý si umí trochu představit, jak asi ?bojuje? ponorka. Je to především zůstat skryt a hledat a ničit? To znamená, že ve hře jde o to ovládnout senzory a taktiku, naučit se a pochopit jak se ve vodě šíří zvuk, jak funguje a jak používat sonar, jak funguje TMA, jaké sou vlastnosti různých zbraní a využít jich atd. atd. Prostě hra není jenom ?zamiř a vystřel? ? zkušenosti a znalosti vítězí? Na závěr ještě pár odkazů:

http://www.scs-dangerouswaters.com/
http://www.commanders-academy.com/    - nepřeberný množství taktik, návodů a vůbec všeho kolem současných platforem v DW

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek ovládání 
no, musím přiznat, že po měsíci hraní jsem pořád na "začátku".... už jsem se naučil používat aktivní i pasivní sonar (třída Akula), umím podle TPK určit rychlost cíle, dokažu cíl identifikovat, ale pořád mám problém s určením vzdálenosti k cíli... Evil or Very Mad


_________________

Intel C2D E8400 4GHz
RAM Kingston 4GB
VGA GIGABYTE GTX 560 Ultra Durable 1GB

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek TMA 
Určení vzdálenosti k cíli je to nejtěžší. Vyžaduje to zkušenost, ale jakmile člověk pochopí princip je to "hračka". Určitě ti pomůžou tyhle stránky: http://www.subguru.com/ (možná je znáš -nevím) - je tam spousta návodů jak na to, ale nejlepší začátek je podívat se na video, kde je ukázanej základní princip práce s TMA a manevrování ponorou pro TMA. mě díky tomu videu došly souvislosti a odrazil sem se od toho. tohle je přímej link: http://www.subguru.com/DW_missions/TMA_an_Accurate_Solution.zip

...asi by stálo napsat krátkej manuál v češtině... možná to udělám...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Díky za odkaz na to video, už ho sosám, ale pokud by jsi vytvořil cz manuál, tak by to bylo super, protože moje Angličtina je naprosto strašná... Embarassed


_________________

Intel C2D E8400 4GHz
RAM Kingston 4GB
VGA GIGABYTE GTX 560 Ultra Durable 1GB

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Manual 
Skusím dát dohromady pár důležitejch věcí, ale moc obsáhlý to asi nebude... je toho totiž jako nasr..... no ale proto tu hru mám rád...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek Manuál a dotaz 
už mám skoro celej manuál hotovej, jen mi chybí poslední část - TMA... nemůžu to ňák dokončit kvůli všem vánočním a povánočním večírkům... ale o to nejde... chci se zeptat jestli je tu vůle - jestli sou tu nějací hráči co by rádi hráli někdy DW online? Díky za případný odpovědi.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
No, já bych multiplayer určitě zkusil, ale mám strach, že budu asi snadným cílem... Jinak Destroyer command hraju dodnes, takže po domluvě by neměl být problém přes hamachi zaválčit  Wink


_________________

Intel C2D E8400 4GHz
RAM Kingston 4GB
VGA GIGABYTE GTX 560 Ultra Durable 1GB

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Kdo má zájem o Dangerous Waters po síti? 
Občas narazím na dotazy, že by chtěl někdo zahrát Dangerous waters po síti. Jsem také sice více zastáncem ponorek WW2 v SH 3, ale v DW jsem našel také kouzlo. Není to jen zaměřit a zmačknout čudlík a vypálit ;) . Pokud máte někdo zájem o pařbu DW po síti, napište mi na mejl mcmahon@seznam.cz. Jsme již dva, přes hamachi vyzkoušeno, funguje.

Lovu zdar.

Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 2 z 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.