Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 2 z 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Jak vystacit s palivem?
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Palivo 
V SH 4 se ze vzdálených základen používají větší ponorky. Tzv. oceánské. Mají dosah 11.000 mil na hladině při rychlosti 2/3 vpřed. Tedy 10-11 uzlů. Pokud na Midwayi dotankujete. Tak Vám to 2/3 rychlostí k Tokijskému zálivu sežere cca 1/3 paliva. Záleží na počasí. Na třetinu hlídkujete a pak hurá zpátky. Pokud pojedete na plnou rychlost, tj. cca 15 uzlů, pár dnů vyšetříte, ale z Midwaye k Tokiu počítejte s až 45% paliva. Takže tak maximálně vyložit agenta a zpátky domů. Ponořovat se nedoporučuji. U základní hry, patchované na 1.4 má ponorka při dobíjení baterií cca 2x větší spotřebu. To je vpořádku, to Ubisofti nezkazili. Velká ponorka má 4 diesely. Při 10 uzlech jedou 2, při dobíjení všechny 4. 2 na pohon, 2 na dobíjení. Jednou se mi stalo, nevím, zda to není chyba ve hře, že jsem omylem zapnul dobíjení baterií (byly nabité) a ono se mi nevyplo. Takže jsem tu samou vzdálenost jako na Midway (na Jávu) absolvoval 10 uzly (v polovině cesty jsem si toho dobíjení všiml a vypnul ho) za více jak polovinu objemu nádrží. Takže doporučuji 2/3 a víte, že to těch 11.000 mil utáhne. A při dobíjení v oblasti patroly křižovat tak na 1/3.


Citovat
Příspěvek Palivo pořád full... 
Jsem nováček a mám takový problém. Nastavím si v menu funkci spotřeby paliva a když začnu hrát tak ejhle ponorka si jede a jede tisíce mil a pořád má palivo. je to normální?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek to jasanek 
nez zacnes psat nove vlakno, procti si stavajici
to souvisi s pravidly tohoto fora


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
To: súdruh.jasánek ne není to normální musíš si to nastavit v menu pod obtížností ale to určitě už výš protože jsis pročetl manuál nebo naše fórum tam to také někde je. Takže pro příště no  Smile


_________________
(03°35'S,052°49'E) Ztraceni jsou jen ti, kteří se odevzdali osudu. Hans-Ulrich Rudel
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek to je konec 
tak rád bych se zde podělil o to co se mi stalo a třeba mi někdo z vás i poradí, protože docela dobře tomu nerozumím. Dostal jsem misi hlídkovat u ostrova honšú. tak jsem tam dorazil, hlídkoval, zahlásil a zneškodnil konvoj (přičemž jsem dostal pár zásahů hlubinnými pumami), opravovací četa to spravila. Jediné co zůstalo bylo poškození trupu na 30% a ejhle první věc: baterie se zasekli a nejdou nabít na víc než 23% i když mi v menu ponorky žádnou poruchu baterií neukazuje. To bych ještě zkousl, ale co teprve když jsem se vydal na dotankování do Midway (v nádrží něco málo přes 50% nafty). Při začátku mise jsem si všiml že od midwaye k honšú mně stačí něco kolem 30%obsahu nádrže. Štastný že si dojedu dotankovat a úspěšně skončím misi jsem se vydal do midwye. a ejhle spotřeba rapídně stoupla a já ať se snažím  sebevíc nedojedu do přístavu. Tak to mi hlava nebere. Upozorňuji že baterie mi fungujou jen na 23% čili technika nahoru-dolu moc nefachá. Jediné co mně napadá je že mně poškodili i nádrž, teda jestli je to možné???

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek opotřebení atd... 
K těm baterkám si je třeba uvedomit, že ponorka nemá jednu baterii ale celek je složen s mnoha jednotlivých kusů. Ve skutečnosti dojde k jejich poškození-vyřezení a tím snížení kapacity-výdrže. Takže, ukazatel ukáže 100procentní nabití baterií (když se zastaví ukazatel nabíjení) a po jeho ustálení máš procentuelně vyjádřeno, jakou mají baterky kapacitu-výdrž(to víš-olovo,kyselina a mořská voda dělá u baterek kouzka-). S palivem je to poměrně složitější, je zde asi vliv poškozrní-opotřebení motorů + nějaké ty třecí schopnosti točivých součástí (a vliv jejich poškození-tření na výkon a tím i spotřebu) . Je třeba si uvědomit, že ponorka s přístavu vyplouvá absolutně a 100procentně spolehlivá a musí urazit dost velkou vzdálenost do místa určení a 30procent paliva na návrat je dosti málo, já si nechávám 50 a někdy to mám při poškození docela tip-ťop. Americké ponorky byly žrouti paliva a některé živily až 5 motorů, tak se nediv jejich nenasytnosti, opotřebení a větší spotřebě paliva při zpáteční cestě.


_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek to: elksar 
tak to máš pravdu. Všiml jsem si že ty americké ponorky jsou proti německým hodně pozadu. zajímalo by mně jestli tak markantní rozdíl byl i ve skutečnosti. Teď jsem rozehrál německou kampaň a je to uplně o něčem jiném.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek palivo 
Stalo se mi při návratu s mise, že jsem skončil s palivem 230km před Midway, kde jsem chtěl dotankovat.     Plul jsem stylem vynořit dobít baterie ponořit, ale ani po několikerém opakování to nevyšlo.  Jak jsem tu dočetl byla to chyba, protože při dobíjení ponorka více žere. No příště budu chytřejší. Confused  Děkuji za radu.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 2 z 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.