Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 3 z 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Dlouhodobý turnaj o "Zlatého Alberta"
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
S tou Queen Mary mal MV asi šťastie. V našej hre som ju videl iba na začiatku niekde v diaľke a potom som ju už nenašiel ani externou kamerou. Čiže asi veľkou rýchlosťou niekde odplávala. A žeby niekde stála, tak to už vôbec nie.


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Od U - 1228 pro BdU Admirála von Sarrotha:

Jako velící smečky Raubkatze potvrzuji depeši velitele ponorky U - 960 Kpt. M. Vargy. K překvapení nás obou QM zastavila, jako kdyby vyčkávala příjezdu eskorty, nicméně je možné, že zvědaví pasažéři jen očumovali naši bitvu s konvojem ??? Na QM vypálena 2 torpéda G7a, cíl se začal potápět už po zásahu prvním torpédem, druhé jen dokončilo ,,osud"...

Za smečku Raubkatze velící Klt. von Kočičák, U - 1228



Naposledy upravil von Kočičák dne 19. 09. 2015, 16:13, celkově upraveno 1 krát.

_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Tak se přiznám, že jsem čekal nějakej geniální manévr a ona chyba v Matrixu(joo hold SH3) ale i tak samozřejmě gratulace! Ta mapa byla od začátku dělaná aby QM v podstatě nešla dostat. Byla tam jediná šance při dobrém umístění na začátku hry na náhodu poslat torpéda a počítat se změnou rychlosti, kurzu. Stíhat jí nemělo cenu. A i tak spousta lidí neodolalo(Hans E. Günther K., já ... spousta). Byla to tak trochu provokace. Very Happy

Jinak osobně tohle Vaše téma beru. Je to fajn si už jako neaktivní číst záznam plaveb a nostalgicky porovnávat. Wink

Salut!
S.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Ehm, Herr Admiral, ne že bych chtěl být šťoura a nebo dokonce válečný štváč - ale co Vám brání ???  Laughing

A co se týče toho ,,geniálního manévru" - přímo se sice nekonal, ale dokazuje to, že i ,,mladý vlk", když se řádně kouká kolem sebe a včas se rozhodne, může pořádně pokousat :-)



Naposledy upravil von Kočičák dne 19. 09. 2015, 21:59, celkově upraveno 1 krát.

_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Nevím ani kolik toho mám odehráno v singlu, 180 plaveb v MP...fakt už mě leze trošku krkem. Přidej si k tomu ukončení oficiálních servrů a s tím spojené slavné  Tunngle a celkovou zastaralost(problémovost). Čím jsem starší některé věci už hůř tuplem jako cholerik překousávám. Very Happy SH3 u mě určitě vede časem věnovaným jedné hře, ale prostě už jsem z hraní nic neměl a ani moje nasazení při posledním pokusu o návrat nebylo 100%. Hodně jsem počítal s SH5 jakožto celkově novou šťávou do LDK a měl jsem pár nápadů/plánů pro LDK, ale jak to dopadlo netřeba psát...


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Inač ked som vydel QM tak som si všimol že sa jej trocha záď znižuje viac a viac hladinu.


_________________

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Salut  Smile

Chtěl bych se optat Kpt. Vargy. V bitvě o konvoj CU-16 uvádíš počet vypálených torpéd 10, zásahů 5 a vadných torpéd 4. A jde mi to jak se zde berou vadná torpéda? Zasáhla, ale selhala nebo bouchla předčasně? Samozřejmě, že to platí i pro další zainteresované kapitány. Prosím, když torpédo zasáhne tak to uvedte jako zásah do závorky a samo, že jako torpédo vadné. Jde o to, aby jsme se za čas dostali alespon dle možností  Surprised k nějakým skutečným počtům.  Smile
Jinak pokud se dnes pojede liga tak zveřejníme první dílčí procentuání výsledky v plýtvání cenným materiálem.

"No Muckenbergu jste asi jasný" řekl Joseph Schweik, hlavní účetní oddělení ZAaST, veliteli U-980 po velmi letmém prostudování hlášení jednotlivých lodí.  Crying or Very sad
 "Ale to já ne, to 1.WO, již jsem urgoval vyměnu za důstojníka kpt. Vargy" odpověděl Muckenberg
" Nech te toho !!! Vaše známosti Vám nepomůžou !!! A mimochodem jestli nebudou Vaše výsledky lepší tak si ty torpéda zaplatíte. Odchod !!!! "


Pro MV: prosím jaké mám používat na U-980 nastavení enigmy pro čtení Vašich hlášení ? Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Cool  Laughing  Laughing  Laughing



Naposledy upravil Muckenberg dne 20. 09. 2015, 06:40, celkově upraveno 2 krát.

_________________
Co se to proboha s tou Evropou děje !!!!
Opravdu začínám pochybovat jestli rozhodnutí Rusů ve 45 co s němci bylo správné. Oni by to s Rusy neudělali !!!!!!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
To aj tak robím a ta enigma no píšem to ces mobil tak to aj tak vyzerá.


_________________

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Heh,,, s tou Queen Mary bych taky podal dodatečnou reportáž. Ještě za dob existence 33.té jsme různě na různých mapách tak trochu trénovali no a na této taky jsme skoušeli jestli ta QM jde potopit. Existoval tam jeden jediný manévr a to pro první ponorku na protilehlé straně od servra a musela být typu VII kvůli paro Téčku, aby tam vůbec doletělo. Musel kapitán napálit plnej kotel,,čímž se ale prozradil , udělat né v levo, ale pravotočivej obrat jakoby proti konvoji a v tom obratě pálit paro Téčka,. Na tréninku se nám to povedlo, ale v ostré plavbě to nikdy neklaplo,, taky se nedalo úplně kalulovat kdy a kdo a jak naskočí do hry a na jakou pozici se dostane.Takže Sarr má pravdu, že v podstatě to byla jen návnada,, jo a ten kapitán si už v podstatě na konvoj nevystřelil,, neboť byl pod kontrolou eskorty.
Takže zásah Mariana to byla haluz a nebo zase jen bug  nebo jak píše Sarr chyba v metrixu, ale žádnej geniální manévr. Nicméně mu k takové halůůzce gratuluji .

 Smile


_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Dokážete si představit kdyby se tohle povedlo někomu ve skutečnosti? A kdyby byla plná vojska? Docela maso, jezdila sama. Nevím, nevím.  Sad  

A ted k Albertovi. Mám to tedy pochopit tak, že ty čtyři torpéda co selhala vybuchla předčasně a vůbec nezasáhla lod?  Smile


_________________
Co se to proboha s tou Evropou děje !!!!
Opravdu začínám pochybovat jestli rozhodnutí Rusů ve 45 co s němci bylo správné. Oni by to s Rusy neudělali !!!!!!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
1.10.2015 Zápisnik veliteľa smečky Schneehund Oberfähricha Mariana Vargu
konvoj : SL-136
rok : 1943
ponorka : U-960
typ : VIIC
ostatné ponorky vo vlčej svorke : U-49 VIIB Oberleutnanta KUBA

Obchodné lode :                                                       Vojnové lode :

Počet vystrelených torpéd na obch. lode : 12                                 0
Počet zásahou : 10                                                                      0
Počet vadných torpéd : 2                                                             0
Počet predčasných výbuchou : 0                                                   0
Počet t-čiek čo minulu : 0                                                             0
Počet potopenej tonáže : 28080 Brt                                               0 Brt

Počet mŕtvych : 0
Počet zranených :0

Počet útokov lietadlom : 0
Počet útokov eskortou : 0


_________________

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
1.10.2015
Konvoj: SL-136
Lod: U-980
Kapitan: von Muckenberg

Obchodní lodě:
Vypalená torpeda: 5
Počet zásahů: 3
Počet nepřesných torpéd: 2
Potopené lodě: 3

Válečné lodě:
Vypalená torpéda: 6
Počet zásahů: 5 (1 torpedo neexplodovalo)
Počet nepřesných torpéd: 1 (špatné nastavení hloubky torpéda)
Potopené lodě: 3

Celková tonáž potopených lodí
Obchodní lodě: 19 032 BRT
Válečné lodě: 3 042 BRT

Pro mě tedy zatím absolutně nejlepší souboj s konvojem. Já si užil naprosto vše. Několika násobný souboj s eskortou a nakonec jsem z něho vyšel vítězně. Smile Ovšem né vše probíhalo jak mělo. Když jsem na rozkaz velícího Vlčí smečky (rozkaz byl předán, bud vycvičeným plavcem a nebo delfínem, který zná morseovku a vše vytukal na trup ponorky ) zaútočil a potopil korvetu , tak se hned z mé strany začali sjíždět lodě eskorty. Jelikož jsem už několikrát sledoval zkušenější kapitány, tak jsem si řekl, že se z nich taky nepose... Zhruba na 400 metrů ke mě přijela fregata a nejspíše by pokračovala někam jinám. Bohužel jsem vypálil torpedo, které selhalo a neškodně se odrazilo. Na fregatě to samo zaznamenali a hned reflektory a hunt začíná. Tak jsem vypálil druhé torpédo, ale to fregatu podplulo. Shocked  Shocked . Tím jsem se hezky prozradil a fregata k mému zděšění začala shazovat sudy. To už jsme byly hodně blízko u sebe zhruba 30, 40 metrů a já na periskopové hloubce.  Nevím jak se mi to povedlo, ale únikl jsem v 15 metrech pod fregatou, která na mě házela sudy. Prostě nádherný pohled přes periskop, když vidíte trup lodě jak Vám jede několik centimetrů od periskopu. Nevím jak jsem to přežil, ale zůstal jsem nepoškozen a následná likvidace fregaty už nebyl takový problém. Po pečlivé přípravě  třetí torpédo už sedlo a zafungovalo jak mělo.

Pro rytíře von K: Ta brutalní likvidace fregaty na uplný závěr byla nutností, Vy jste už neměl torpéda a já nechtěl riskovat, že se netrefím a začnou podvodní hrátky. Smile



Naposledy upravil Muckenberg dne 04. 10. 2015, 09:11, celkově upraveno 2 krát.

_________________
Co se to proboha s tou Evropou děje !!!!
Opravdu začínám pochybovat jestli rozhodnutí Rusů ve 45 co s němci bylo správné. Oni by to s Rusy neudělali !!!!!!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
1.10.2015, smečka EDELKATZE, konvoj SL-136

6:30 - spatřen konvoj, cca 590 km Z od Dakaru, zataženo, mírná mlha, mírné vlny

6:44 - vypáleno torpédo G7e z č.6 na korvetu, vzdálenost 800m, hloubka 1,5m, zasažena pod můstek, exploze, zničena
6:56 - vypáleny G7e z č. 1 a 2 na LT a LC (Large Tanker a Large Cargo), vzdálenost 2500 a 2000m, hl. 4,5m obě. První zasaženo LC, tanker krátce poté, explodoval, zničen.
7:00 - G7e na LM (Large Merchant), vzdálenost 450 m, hl. 5m, zasažen
7:02 - G7e z č.6 na MC (Medium Cargo), vzdál. 310 m, hl. 5m, zasaženo
7:04 - G7a na poškozené LC, vzdál. 1000m, hl. 4,5m, zásah za můstkem, zničeno
7:14 - G7a na Tr (Transport), vzdál. 1715m, hl. 4,5m, zasažen MM (Medium Merchant)vybuchl, zničen
7:17 - G7e na Tr, zasažen
7:21 - G7a na poškozený Tr, 1340m, hl. 4,5m, zničen
7:30 - G7es na DD, 620 m, hl.4,0 m, zasažen LM
7:33 - G7e na DD, 315m, hl. 1,5m, zničen
7:43 - G7es na Fr (Fregata), zasažena, později se potopila
7:43: G7e na PAF (Pyro Ammo Freighter), vzdál. kolem 500m, hl, 4,0 m, exploze, zničen
7:47 - G7e na poškozený LM, vzdál. 370m, hl 9,5m, zničen
7:48 - druhý LM, poškozený torpédem G7es vypáleným na DD, se potápí

Resumé:   potopeno 51.618 BRT obchodní a 3.550 BRT válečné tonáže
celkem za smečku potopeno 70.650 BRT obchodní a 7.000 BRT válečné tonáže

pro von M : Dobrá práce, likvidace vracející se fregaty byla excelentní !!! Kapitáni s šlechtickým titulem ještě nepatří do šrotu, jak je vidět  !!! :-)


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Bohužel mi zakázali jakoukoliv poštu, takže až ted. Ono u trestného praporu to máte se vším všudy. Smile A za co jsem ho dostal? Za kritiku všeho a všude po poslední hlídce.  Sad

Já jsem radši tedy už zapoměl co to bylo za konvoj a patřičné záznamy v palubním deníku byly patřičně upraveny.

Chlapi já tedy nevím co se děje poslední dobou, ale tady něco smrdí. Nejdříve Varga potopí QM a pak přijde tohle. Nevím jestli Admirál vládne nějakou magii, ale to už není možný. Já jsem vypálil celkem 12 torped a z toho jsem měl vadných zásahů 6 a jedno šlo vedle. A potopit na 12 torped 7000 tun to je nářez. To vyvolává vzpomínky na Norské tažení Smile I když musím přiznat, že na hladině ještě zůstalo hodně tisíc tun na doražení a nebo by se zcela určitě potopily časem sami. Mě tam zůstalo asi 21 000 BRT obchodního a jedna fregata a po rytíři von K asi taky tak. Smile
 Další věc to co zničilo rytíře von K bylo proboha co? Very Happy Very Happy Very Happy Další nová britská zbran? Tak tohle jsem v SH5 neviděl a jak je to zabugovaná hra Very Happy



Naposledy upravil Muckenberg dne 15. 10. 2015, 07:09, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Co se to proboha s tou Evropou děje !!!!
Opravdu začínám pochybovat jestli rozhodnutí Rusů ve 45 co s němci bylo správné. Oni by to s Rusy neudělali !!!!!!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Od: KLt von Kocicak
Pro: von Muckenberg
Text: Prerazeni k trestnemu praporu zruseno - stop - co nejdrive se hlaste na mustku sve ponorky - stop - sabotaze na torpedech odhaleny - stop - na vine francouzsky odboj - stop

JJ, drahý kolego, ,,Sandokan" byl hajzlík nejen v reálu a ve filmu, ale bohužel byl i notnou inspirací pro příslušný bug ve hře... Stalo se, o důvod víc to dnes vrátit i s úroky !!!


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 3 z 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.