Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Parametry lodí, ponorek, letadel a tanků
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Parametry lodí, ponorek, letadel a tanků 
Připravil jsem pro vás pět obrázků, které porovnávají parametry nejslavnějších válečných lodí, typů ponorek, tanků a letadel za druhé světové války. Naleznete zde ale také porovnání druhoválečných ponorek s moderní americkou ponorkou třídy Los Angeles, nebo i českou největší válečnou loď President Masarik.  Very Happy
Prosím berte zadané parametry s nadhledem a nehledejte chyby ve výtlaku v řádech kilogramů, děkuji Exclamation




Naposledy upravil pombocz dne 04. 03. 2010, 13:41, celkově upraveno 6 krát.

_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Tak jsem vám do prvního příspěvku přidal ještě porovnání parametrů nejznamějších letadel a tanků druhé světové války. Smile
A u ponorek jsem přidal obrázek u-pětky Very Happy

PS: to že jsem dal mezi stíhací letouny štuku je chyba, kterou jsem si uvědomil až když jsem byl hotový a nechtělo se mi to předělávat Confused



Naposledy upravil pombocz dne 01. 03. 2010, 19:02, celkově upraveno 2 krát.

_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
druhá chybka -il-2 neni stíhač ,ale bitevník proti pozemním cílům.

jaké si měl měřítko pro výběr ?  rok války  nebo libovolný letoun?

ty obrázky si dal náhodně nebo je to daný typ v tabulce? já ,že mustang je z roku 1944 a bf 109 vypadá jak verze Emil z 1941.

he 280 -abych řek tak to vůbec neznám Sad  asi nějaký prototyp


_________________


Posádka U-1205 ......
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
-Jo, máš pravdu je na tom stejně jaku štuka Confused
-obrázky jsem dával jen ilustračně, podle toho jak se mi líbili Smile
-ten heinkel 280 je letadlo z konce války, už moc nezměnilo na průběhu války, dal jsem ho tam jenom na srovnání


_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
U3500 ten he 280 byl, ale me262 dostal prednost. Nechci rejpat, ale Ju87Stuka je stihac? Smile ...ja vim, krasna prace, ale trochu si to jeste projdi Smile

EDIT:Promin, nevidel jsem tvuj prispevek prede mnou Wink



Naposledy upravil Vancik dne 02. 03. 2010, 19:21, celkově upraveno 1 krát.

_________________


Rychle a stylově.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
2 U3500: To neřeš. Takhle by si mohl rozebrat celou tabulku, neboť nejsou důležité obrázky, ale údaje. Pak se musíš ptát, jaké verze ér, tanků atd. porovnával, protože např. mezi Fw 190A-1 a Dorou (Fw 190D-9), mezi Spitfirem Mark I a XIV,  Bf 109E-1 a Me 109K-4, mezi StuGem IIIB a G či T-34/76 model 1941 a T-34/85 model 1945 je sakra velkej rozdíl, ale takhle bych na to nenahlížel. Pombocz udělal zajímavou základní přehlednou tabulku a koho zajímá víc a rozdíly mezi rychlsotmi, stoupavostí, průchodnst terénem atd. dalších variant, pak ať nakoukne do literatury na tyto typy, v prodeji jsou na tahle éra, tanky a lodě tuny knih Wink



Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 02. 03. 2010, 19:25, celkově upraveno 1 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Díky za podporu Seppe, tak nějak jsem to myslel, jenom přibližný přehled Smile


_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
V pohodě, nemáš za co děkovat. Je to dobrá práce. Někdo, kdo o ponorkách a tancích nic neví a bude nějakou základní komparaci (např. pro seminární práci apod.) na toto téma zde hledat, bude dobře obsloužen.
Kapitáni (Vancik i U-3500) upozorňovali správně na chybky (překlepy), které rychle opravíš (Il-2 byl bitevník, Ju-87 střemhlavý bombardér, což však určitě víš; prostě překlepy, tam mají kluci pravdu a rychle to opravíš) a je to gut Wink



Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 02. 03. 2010, 19:57, celkově upraveno 2 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Snad už jsem opravil všechny chyby, kdyby ne-tak samozřejmně napište. Smile

- Stuku jsem vymazal úplně
- Heinkel 280 jsem nahradil Messerchmittem 262 (to nebyla sice chyba, ale Me-262 je známější - jak napsal Vancik)
- IL2 jsem nahradil Lavočkyn La-5


_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
V tom případě budou další na řadě střemhlavé a stíhací bombardéry, že  Very Happy  ?
Jinak je to moc pěkný, ta prezentace se mi líbí  Wink


_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
U Škody LT vz.35 máš obrázek LT vz.34 Very Happy Ještě by to chtělo k těm ponorkám přistrčit taky nějaou českou (asi z doby CK), aby to bylo takový úplý...


_________________
   
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
A je hotovo, už nemám co bych nabídnul. Do prvního příspěvku jsem již přidal na přání Hanse i střemhlavé bombardéry. Přijemně mě překvapilo to naše letadlo, které se v klidu vyrovná zahraničním letounům stejného zaměření Surprised
A ten tank LT-35 jsem už taky opravil


_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Koukám správně, že max. nosnost bomb pro Ju87 je 200kg?(Mozna sem si spletl barvu, ale 400 je taky ..)


_________________


Rychle a stylově.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Tan graf zakresluje hodnoty trochu zavádějícím způsobem. Ve skutečnosti platí až uplný konec barevného sloupečku, né ta čára, která je k nám "blíž".
Proto se může zdát že má Stuka meximální únosnost 200kg. Ve skutečnosti je tam uvedeno 250kg, jakožto standartní výzbroj  Smile



_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Dumkopf sem, omlouvám se a poníženě děkuji za vysvětlení Laughing (Myslel sem, že všude se uvádí maximálka což je u Štuky možná víc jak 1000kg)


_________________


Rychle a stylově.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.