Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Palubní dělo
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Palubní dělo 
mohl by mi někdo poradit,když chci hodit nahoru k dělu námořníka nebo pluji na mapě a naskočí hláška byla spatřena loď chcete zautočít pokračovat ponořit se a dam zaútočit pokaždé mi hra spadne do oken a naskočí hláška v aplikaciSH3 ...blabla mam nainstalovanou hru s patchem 1.4 bez modu jen jsem tam hodil nějaké skiny ponorek a uniforem předem děkuji za každou radu.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
hmm, tak to jsem jeste nikde nevidel ani neslysel...
ale mam skoro obavu o spatnou ci poskozenou instalaci...
pada ti to jeste nekdy, nebo jen pri tomhle ukonu?


_________________
War... War never changes...
-----------------------------------------------------------------------
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
jenom při tom jak jsem to popsal jinak to šlape úplně v poho

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek Dělo střílí křivě 
Mám drobný problém při palbě z palubního děla. Po určité době střílení se stane, že projektily začnou létat mimo střed zaměřovacího kříže. A není to vlivem větru nebo pohybu ponorky. Prostě to létá doleva nebo doprava o několik dílků stupnice. Časem se to většinou ještě více vychýlí. Nevím, jestli se dá nějak zkalibrovat míření z děla. V zaměřovači děla se rovněž posouvá do strany viditelná část jeho hlavně, takže někdy není ani vidět.
Hraju SH3 s modem GWX 3.0, ale takhle to dělá i základní verze SH3. Nevíte někdo, co s tím? Zatím jsem žádné řešení nenašel. Díky.


Citovat
Příspěvek  
ja ten "drobný problém" riešim tak, že si pozriem na ktorú značku v zameriavacom kríži strely dopadajú a potom tou značkou mierim na stred lodi Laughing  väčšinou to funguje. Nastavenie kanónu, teda rektifikácia, sa tu urobiť nedá. Jednoducho je to hra. No a v skutočnosti tie výsledky boli ešte horšie, pretože kanón slúžil len na dorazenie poškodenéj lode a nie na "vymlátenie" konvoja. Arkádisti majú jednoducho smolu.  Surprised


_________________
Hogen
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Podobný problém je i v SH4, tam lítaj granáty často zcela nesmyslně, často zcela v rozporu s povětrnostními vlivy atd., prostě to není vypilované, nicméně přesnost zásahů je i tak o nějakých 80% lepší než tomu bylo v reálu - střílet totiž z houpající se pohybující ponorky na houpající, pohybující a křižující loď, která navíc opětovala palbu, nebyla žádná sranda - z toho důvodu dokážu tyto bugy ve střelbě kanonem v SH3 a 4 zkousnout a navíc já nechávám pro pocit reality střílet posádku a ta neumí trefit skoro nic. Surprised


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek teplota hlavně... 
je svinstvo.... Asi je toto dáno, že po určitém množství střel, rychlosti střelby dojde i u skutečných hlavní k jejímu značnému ohřevu, tím k zvětšení tolerancí a dochází k rozptylu střel v daném cílové ploše. Proto jsou nutné opravy v zaměření i u skutečných děl. Možná že to nějaký inteligent dal do tohoto pro zpestření hry.


_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Re: teplota hlavně... 
To jo, ale v reálu to mohli zkalibrovat, ale ve hře to nejde, takže jestli to tam někdo dal schválně tak to skutečně nedomyslel. Confused


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Salut.

Je to reálné v TGW tak pomalé nabíjení Question

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
ono záleží aj na skúsenostiach posádky, únave a či tam máš aj poddôstojníka delostrelca.


_________________
Hogen
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Je a není.
Pokud to srovnám s reálem, tak rychlost nabíjení s vycvičenou, odpočatou posádkou děla plus důstojník, je srovnatelná s reálným časem nabíjení.
Doba při neúplné/ unavené posádce a bez důstojníka mi přinde zbytečně dlouhá (ono na nabíjení samotném je celkem prd, ta dlouhá doba je jen při zastřelování).
Větší by měla být doba pro zastřelování, a rozptyl při střelbě (nezkušená posádka pálí kdykoli, zkušená čeká na kyvy ponorky na vlnách apod.).
Ono střelba z pohybující se lodě na pohybující se loď je už tak blbá, ale navíc je tu houpání obou lodí, čili pohyb nejen v horizontále ale i ve vertikále plus rozdíly ve frekvenci, amplitudě i fázi... Možná proto je nasimulováno že se při několika výstřelech ty další tak rozháží.


_________________
Ranní ptáče dál doskáče, ale pozdní kočka to unavené ptáče večer ráda dočká.
Já hijá šuhadá!
Navigare necesse est, vivere non est necesse!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Zajímé mě kolik těch nábojů museli vystřelit aby potopili loď.
TGW není moc realistický Sad

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Tak samozřejmě se stačí podívat na historické záznamy a vyjde najevo že moc lodí dělem potopeno nebylo, protože velké lodě byly dobře pancéřované a měly dobrý systém přepážek, takže na ponorku by se ani tolik munice kolik by bylo třeba k potopení nevlezlo, a za druhé i na malou loď je třeba několika desítek granátů a po celou tu dobu samozřejmě hrozilo že se odnikud vynoří letadlo nebo korveta pospíchající napadené lodi na pomoc.
Dělo mělo účel rány z milosti na těžce poškozenou loď zasaženou torpédem a v pozdější fázi války se na ponorky už nemontovalo vůbec, pro minimální použitelnost a také proto že zpomalovalo ponor i rychlost ponorky.
TGW je hra, kdyby to byla 100% simulace pak by to asi tolik lidí nebavilo...trajdat celé měsíce po moři...vracet se těžce poškozený a bez munice...se zraněnými a mrtvými námořníky...a žádnou potopenou tonáží nepřítele...a tak několik misí po sobě...pak chvilková štěstěna...poté znovu měsíce na moři bez úlovku...a nakonec smrt --- koho by to bavilo hrát? Smile


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.