Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
co vy na to?
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek co vy na to? 
Jaký na to máte názor?

na přiložené fotografii vidíte situaci v naší ulici.



naše auto stojí kolmo k baráku. v ulici je zakázané podélné stání (značka je vzadu vidět). a teď :

za naším autem zaparkovala nějaká paní. ještě navíc v protisměru. Manželka když vyjíždí, nemá šanci se vytočit, takže jede dokud pípáky nevydávají nepřetržitý zvuk. A stalo se, že se nevědomky otřela rohem auta o zadní pravé dveře zde zaparkovaného auta té dámy.
Nějaká bába co se doma nudí a čumí z okna to viděla a hned běžela dát té paní za stěrač lísteček, že jí odřelo naše auto.
Paní byla nemocná a když po 12ti dnech přišla k autu, našla lístek za stěračem a přišla k nám domů:

manželka otevřela a tam dáma : "Dobrý den, vy jste mi nabourala auto, dejte mi občanku, řidičák, techničák a pojistku ať to vyšetříme!"
"Nevim o tom, že bych vás nabourala a vůbec vám nebudu dávat moje doklady, na to nemáte nárok!"
"No, tak to vyřešíme jinak!"

Za dva dny přijela večer v sedm výjezdovka od dopravních nehod a začala se nám motat kolem auta. Schválně jsem čekal, jestli přijdou aspoň zazvonit, ale nic.

Za týden přišel policista udělat výslech k nám domů. Manželka řekla, že si není ničeho vědoma a neví, kdo auto řídil.  On teda že děkuje a odešel.

Za dva týdny přišel platební rozkaz na 1700 Kč pokuty, že prý se vzorky laku na odřeném místě shodují a že tedy je manželka viník a má zaplatit pokutu. Body žádné (nevěděla, že auto odřela, takže to není opuštění místa nehody - in dubio pro reo).

Tak jsem napsal na Magistrát odpor, že nesouhlasím s pokutou, protože by se "nehoda" nestala, kdyby  paní nestála v zákazu stání, v protisměru, méně než 5m od přechodu a 12 dní nám blokovala výjezd z našeho vyhrazeného parkovacího místa, k čemuž se sama svou výpovědí doznala. Načež přišla obsílka.  

Napadá vás jak situaci řešit? 31.5.  je manželka předvolána na Magistrát na jednání. Půjdu tam já, protože jsem kliďas, nechci platit ještě pokutu za urážku veřejného činitele :-D



Naposledy upravil Ravel dne 28. 05. 2013, 09:46, celkově upraveno 2 krát.

_________________




INTEL Core i7-2600 BOX 3,3GHz/6M, MB AsRock Extreme 64, RAM KINGSTON HyperX DDR3 1600MHz 16GB, SLI 2x ASUS STRIX-GTX960-DC2-4GD5, SSHD 1TB+380GB+1TB ex
24" LED ASUS VE247H, WINDOWS 10 64bit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Ty zaplatis 1700 za nehodu a pani pokutu za spatne parkovani (mozna).
Tot vse.



Naposledy upravil mysak_bob dne 28. 05. 2013, 12:00, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
já proti tý pokutě vesměs nic nemám, chci tam udělat cirkus, aby už konečně někdo řešil to parkování v ulici.
Když na ně zavolám odtahovku, tak mi řeknou, ať tam počkám, že nemůžou udělat odtah jen tak. no kokoti. tři přestupky jim prý nestačí, musí tam mít iniciály oznamovatele. asi aby mi někdo mohl propíchat gumy.



Naposledy upravil Ravel dne 28. 05. 2013, 10:05, celkově upraveno 1 krát.

_________________




INTEL Core i7-2600 BOX 3,3GHz/6M, MB AsRock Extreme 64, RAM KINGSTON HyperX DDR3 1600MHz 16GB, SLI 2x ASUS STRIX-GTX960-DC2-4GD5, SSHD 1TB+380GB+1TB ex
24" LED ASUS VE247H, WINDOWS 10 64bit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Ve vší slušnosti a co nejvíc v klidu bych trval na svém - tj, že by se nic nestalo, kdyby ona "poškozená" dáma neparkovala tam, kde nemá co dělat - nic horšího, než že tu pokutu budeš muset zaplatit, se ti nemůže stát... Koneckonců, když ti o to půjde, k Nejvyššímu Správnímu soudu se odvolat můžeš vždycky...


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Tak jednání bylo odročeno, protože mi manželka do plné moci nenapsala adresu :-D
To jsou fakt komici. Tak jsme pokecali mimo protokol, ale bábu prý taky osolí :-D
A navíc dorazila o čtvrt hodiny pozdě, potkal jsem se s ní na schodech, když jsem odcházel. Nejsem škodolibej, ale mám docela radost,  že tam bude muset jít ještě jednou :-D


_________________




INTEL Core i7-2600 BOX 3,3GHz/6M, MB AsRock Extreme 64, RAM KINGSTON HyperX DDR3 1600MHz 16GB, SLI 2x ASUS STRIX-GTX960-DC2-4GD5, SSHD 1TB+380GB+1TB ex
24" LED ASUS VE247H, WINDOWS 10 64bit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Ravčo, vem si černou kuklu, pálku a kolem 3 hodiny ráno jí udělej na tom autě takovej facelift, že ho nepozná  Laughing


_________________


Rychle a stylově.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.