Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 10 z 17
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 15, 16, 17  Další
Literatura o ponorkách
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
No jo Seppe!! Ty nás nalákáš až slintáme, ale kdo z nás vládne takhle němčinou jak ty?? Confused  Hned bbych si ji taky koupil, ale s mojí němčinou, či neněmčinou bych se do toho díval jak do omalovánek Laughing . Škoda, že to tady nikdo nepřeloží a nevydá Sad


_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
PONORKY 2. SVĚTOVÉ VÁLKY (1939 - 1945)

tahle knížka je opravd precizně udělaná ... byl jsem v knihkupectví a asi hodinu jsem si pročítal touto nebichlí a můžu jen doporučit ... určitě si  ji v budoucnu hodlám koupit ...  Cool

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek to Vojtino: 
staci se podivat na prvni stranku  Wink
zacni vice cist nez psat  Wink


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek to mysak 
Však já vím Smile já se jen přidávám na seznam doporučovatelů Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
to co Ty tady doporučuješ a viděl by jsi že to tady je už inzerované, tak věř tomu, že všichni už o tom vědí a mají to.
  Tak jak Tě tady již upozorňoval Myšák, raději si všechno v klidu pročti a popřemýšlej nad tím než začneš něco psát. Věřím v Tvé nadšení když objevíš takové fórum o tom, co Tě zajímá a možná si tady připadáš jak kozel v zelí, ale chce to klídek nemusíš se ke všemu vyjadřovat a přemýšlej nad tím co chceš napsat , čím chceš přispět do tohoto fóra a jestli je to přínos co tu ještě není nebo je to jen tlachání suché slámy.

jinak Tě tady tedy vítáme,, ale trocha se zklidni a zchladni,,takovou povahu měl každej dobrej ponorkář Wink

P.S. Jo a kdybys chtěl jóó pořádnej adrenalin tak si vyskoušej multik a ligu DK ,,,to je trochu o něčem jiném než singl



Naposledy upravil ŠVÉD LOCKERSSON dne 12. 06. 2011, 20:26, celkově upraveno 1 krát.

_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Ok máte pravdu ;) asi to je zbytečné takový zápal Smile
Jinak k tomu MP, zatím to nelze ... máme doma dva pc a a jen na jednom je net a na druhým mám SH, takže zatím nic ... pevně ale věřím že je to o něčem jiném Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Tip pod stromeček? 
Tenhle můj tip je jednak opravdová novinka (ještě ani nevyšla, má se tak stát mezi 5. - 18. 12.) a jednak trochu pohled z druhé strany. Jde o počin pana Jana Beka _ "Liberty lodě svobody". Nakladatelství Mare Czech.

počet stran 250,
více než 200 fotografií, ilustrací a výkresů
vazba brožovaná,
běžná cena cca 399 Kč,

"Tato kniha je věnována nákladním lodím Liberty, jejichž vývoj a nasazení za druhé světové války nejen představují jednu z nejzajímavějších stránek historie světové mořeplavby a stavby lodí, ale také čin, který se významně zasloužil o vítězství Spojenců nad mocnostmi Osy. Projekt na co nejjednodušší nákladní loď vznikl pod tlakem nepříznivě se vyvíjející bitvy o Atlantik na začátku války. Hlavně útoky německých ponorek ztrácela Velká Británie takový objem lodní tonáže, že reálně hrozilo nebezpečí jejího odříznutí od Spojených států a od dominií, od dodávek zbraní, surovin a potravin. Jelikož spojenecká protiponorková obrana dosáhla patřičné účinnosti až v polovině roku 1943, nezbylo Britům nic jiného než s podporou Spojených států volit v první fázi války strategií ?přečíslení ztrát?, tj. využít průmyslový potenciál USA k tak rychlé a mohutné stavbě nových nákladních lodí, že by nejen ztráty kryla, ale
umožnila i nezbytné zvýšení celkové tonáže spojeneckého obchodního loďstva. Obrovský lodní prostor byl totiž nutný, aby Spojenci vůbec mohli porazit mocnosti Osy. Strategie, která vedla k vítězství, se neobešla bez gigantických vyloďovacích operací jak v Evropě, tak v Tichomoří, což vyžadovalo logistiku schopnou si poradit s námořní přepravou milionů vojáků a milionů tun materiálu po celé zeměkouli. Lodě Liberty se pak staly transportérem, který toto břemeno z valné části nesl, takže obsahem jejích nákladových prostorů byla kromě reálného nákladu i svoboda pro porobené národy Evropy."

Pana Beka jsem měl tu čest poznat a byl opravdovým fandou těchle cílů Smile  (pan Bek se asi otáčí v hrobě...). Mám radost, že nakonec kniha vyšla a jsem si jistej, že bude obsahovat hodně zajímavých informací, a to i o SS Thomas G. Masaryk, SS Antonin Dvorak atd.






Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 29. 11. 2011, 23:29, celkově upraveno 1 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Tak se pochlubím s letošní vánoční nadílkou. Není to sice přímo ponorkářská tématika, ale ke čtení toho je dost Smile




_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
co je to poslední uprostřed dole?


_________________
War... War never changes...
-----------------------------------------------------------------------
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek to Admiral Wara 
Ehm, řekl bych že čtečka nebo nějaké podobné civilizační zařízení - a ten "dědek" na ní je Alexandre Dumas starší :-)


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Ježíšek nechal pod moravskou jedlí a jihočeským smrčkem toto čtivo:




_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
No hezký Seppe!! Ale co se to tam v pozadí stydí za rozkuchanej modýlek!?!? Hezký zákoutí,, a ty cizijazyčný Ti závidím, že je přečteš a rozumíš jim Wink


_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
jj, s tou cizi reci mas pravdu (taky tise zavidim),
jenze pak si reknes, co ti vlastne brani v tom, aby jsi se ji naucil, a zjistis, ze nic, krome - jedne velke lenosti  Embarassed



Naposledy upravil mysak_bob dne 04. 01. 2012, 16:08, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Švédíku, zrovna u obou těchle knížek není moc znalost cizích jazyků potřeba, protože jsou to knížky plné obrázků s minimem textů Wink  Torpedo los je zaměřené na vše, co se dochovalo z ponorkářských reálií u sběratelů a v muzejích, ta U-Boote Brest je už v pořadí 4 svazek z pera tohohle autora, kterej se zaměřuje na fotografie zachycující vše kolem německých ponorek, které se vyskytly v St. Nazaire (prvý svazek), Lorientu (dva svazky) a teď v Brestu (novinka - viz foto).

Až dopluješ do Pozořic na kafe, prolistuješ si je a uvidíš  cool

Btw tu rozkuchanou sedmičku Adalberta Schnee (U-201) si už u mě v pracovně musel vidět, mám ji už tak 4 roky.


_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Pepo, tak ty cizojazyčný ti taky závidím Smile
jinak smrt na všech mořích jsem přečetl za jeden den - celkem poutavý odpočinkový čtivo

Pro Waru: jojo Kocour má pravdu, je to e-book čtečka, ale pod větev jsem dostal jen ten obal na ni. Samotná čtečka si cestu přes atlantik střihla už v létě.



Naposledy upravil old_Mr_Grim dne 05. 01. 2012, 17:18, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 10 z 17
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 15, 16, 17  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.