Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Zadní torpéda
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Zadní torpéda 
Zdravím. Chtyl bych se zeptat jestli tady někdo neví jak se dělá se zadníma torpeédama. Když je chci odpálit často mi vyskočí hláška "Cannot compute solution... atd" a torpédo se neodpálí. Čím to je? Díky


Citovat
Příspěvek Re: Zadní torpéda 
Musíš nejprve zadat data do TDC (tj.identifikovat loď, změřit její vzdálenost, určit její kurz a rychlost), a pokud máš vypnutou simulaci zadávání dat do TDC tak musí alespoň cíl zaměřit (klávesa L).


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Ne, ne de Paynsi, ta hláška mi spíš evokuje to, že hraje s automatikou a snaží se střílet ze zadních torpédometů na cíle plující před jeho ponorkou nebo mimo jiný úhel pro úspěšný odpal ze zadních torpédometů.


_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Ano, je třeba brát v potaz i možnosti torpéd, každý typ má trochu jiný úhel ale většinou se to pohybuje kolem 135° na každou stranu, a když chceme tedy střílet ze zadních torpédometů na cíle které se nacházejí před přídí tak se musíme svou zádí nejprve k nim natočit, stejně jako když chceme z příďových torpédometů střílet na cíl nacházející se za námi tak se musíme k cíli natočit čelem.


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Ne jde mi jen o to že když řekněme nikoho nezaměřuju na nic nestřílím jen označím torpédomet 1 (ve předu) a stisknu tlačítko tak torpédo prostě vystřelí a pluje rovně někam do pryč. To se ale nestane když označím torpédomet 5 (vzadu) a stisknu. Teoreticky by mělo plout tak samo jen dozadu, ale to se mi povede jen někdy.


Citovat
Příspěvek to Borgi 
No, kapitáne, když už takhle plýtváte válečným materiálem vlády Spojených států, co před odpálením zkusit otočit periskop dozadu ?? :-D


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
my god


_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Pokud nemá vypnutou simulaci zadávání dat do TDC a chce zadní torpédo odpálit "od boku" tak nestačí jen otočit periskopem o 180°, musí alespoň nastavit vzdálenost, jinak totiž zůstává TDC nastavené pro přední torpédomety a při pokusu odpálit zadní torpédo mu to hodí onu hlášku, alespoň v RFB to takhle je.


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek to de Payns 
Nerozporuju... Taky netuším, jestli jde o hru v základu nebo ošetřenou nějakým tím "doplňkem"... SH4 jsem hrál už poměrně dávno, ale pamatuju si, že zadní torpédo nešlo odpálit, pokud nebyl periskop otočen do "zadní polosféry" - nebo jak bych to nazval...


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek zadní.... 
Dle mého názoru je třeba si také uvědomit, že každé torpédo má danou výseč nastavení od osy výstřelu. Mám takovou tuchu, že je to 105 - 114 stupňů od osy 0. Do této výseče je nutno směřovat pophled periskopu a ostatní nastavení, zaměření k výstřelu.


_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.