Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Doplneni torped z externich zasob
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Doplneni torped z externich zasob 
Ahoj, nemohu prijit na to, jak doplnit do torpedometu torpeda z externich zasob (z paluby nebo kde vlastne jsou?).
Hledam to ve foru uz dva vecery a nic jsem nenasel.
V navodu ke hre o tom taky neni zminka, pokud jsem dobre hledal.
Poradi nekdo, prosím?

Díky moc.

V.



Naposledy upravil vlasta dne 19. 10. 2011, 11:41, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
2 večery...

Snad nejzákladnější sekce pro SHIII "Často se opakující dotazy a problémy" - http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?t=20&start=0  


"Pokud máte torpéda už jen v externích rezervách, musíte je ručně přetáhnout do rezerv uvnitř ponorky- počítejte s tím, že se tam budou loadovat dost dlouho a musíte přitom být logicky na hladině"

a taky tady: http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?t=554

a vůbec to tu bylo už 100x  probráno...



Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 19. 10. 2011, 12:10, celkově upraveno 1 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Díky, omlouvám se, jsem začátečník ..
Hledal jsem "doplnění" torpéd a ne "dobíjení" :-)

To ruční přemístění jsem zkoušel, ale neustále mi to píše, že torpédo čeká ve frontě, i když žádné jiné se nenabíjí.

V.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Někde to tady určitě je a spíš už i několikrát, jenže jako nováček se na fóru taky zrovna rychle neorientuju, takže:
Předpoklady:
1) Vynořit ponorku na hladinu - při zanoření, myslím, začínáš odznova, tak je vhodný provádět třeba v klidu v noci
2) Nesmíš mít zaplý tichý mód pohybu, kdy je zakázáno nabíjet torpéda, opravovat loď, atd. Stará se o to první z Helmsmanů (Chief engineer) (snad je to u všech ponorek stejný, ten vlevo) - "Rig for silent runing = potichu"/"secure from silent runing = běžný provoz"
3) Nevím, jestli má na akci vliv silný vlnobití, ale mám za to, že jsem tahal v defaultním SH3 bez modů i za 15m/s větru.
4) V předním/zadním oddělení musíš mít dostatek neunavené posádky, prý že přes polovinu zeleného pruhu ukazatele funkčnosti oddělení. Já se tam snažím mít co nejvíc, u předního torpéda se pak třeba zkracuje doba přetažení rezervy ze 120 na 60 min.
5) Přednost má nabíjení torpéd před rezervou, takže pokud nemáš nabito, zařadí se to jen do fronty požadavků.
Vlastní akce:
6) "třetí helmsman" (weapon officer) má jako poslední příkaz weapons management - dvě torpéda v ikoně, klávesová zkratka v základní hře je "I". Tady je potřeba chytit myší torpédo z external reserves a přetahnout ho do internal reserves. Ne přímo do torpédometu, jen do rezervy! Přední do přední, zadní do zadní, křížem to nejde. Mělo by se  při kurzoru nad danym torpédem objevit, jak dlouho akce bude trvat a pak se pomalinku torpédo graficky maže z vnějších zásob, aby konečně přeskočilo dovnitř.

Na rozdíl od situace, kdy ti posádka oznámí nabití torpédometu, celou akci přetažení torpéda si musíš hlídat sám.

austin

EDIT: to jsem to psal dvacet minut, že se tu objevily nový příspěvky? jó, přebalování dětí trvá dlouho :-)



Naposledy upravil austin dne 19. 10. 2011, 12:24, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Hoši dík,
přetahuji to správně - do vnitřních rezerv.
Chybu vidím v přítomnosti a unavenosti posádky, to mi nedošlo, že samy se tam nepřemístí.

Díky - zkusím!

V.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
to austin:
takze at se moderator zasnazi a prispevky, ktere jsou tu uz nekolikrat da tam, kam to patri, ze?


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
mysak_bob: Mea cupla, budu se snažit polepšit. Jen jsem koukal, že ten příspěvek nemůžu pod editem (nebo jsem slepej) nikde smazat, i když není v žádný citaci, tak to asi opravdu bude na vás, adminech/moderátorech. Já se snažím pořádně hledat, než se zeptám, ale když už se někdo zeptá s tím, že dva večery hledal, snažil jsem se mu pomoci - nechtěl jsem, aby ho další hledání odradilo a rozhodl jsem se mu ty dva večery věřit. Snad mi jako nováčkovi moderátoři první prohřešek ještě odpustí, budu se snažit sekat dobrotu a příště to místo příspěvku pošlu vlastovi třeba jako PM.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Very Happy  Very Happy  Very Happy ...

Hezky, Austine ...

To je přesně ono - fórum zde není od toho, aby se jiným pomáhalo, ale aby se v něm hledalo! Ach jo ...

 Confused

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
a co takhle to forum smazat, a zacit ho znova?
myslis, ze by to bylo lepsi?

myslim, ze uz je tady celkem dost informaci (co se tyce SH3, tak tipuju na 95%)



Naposledy upravil mysak_bob dne 19. 10. 2011, 13:45, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Pokud by melo toto forum fungovat pouze dle principu, kdyz neco nevim tak se zeptam, bylo by zde zanedlouho spousta duplicitnich informaci
a clovek by opravdu nic nenasel. Pravdepodobne by uz nikdo nikomu na dotaz kladeny po stodesate neodpovedel.
Zpusob jakym tohle forum funguje a jeho moderatori ho "uklizi", je v ramci moznosti nanejvys prehledny s jasnou stromovou strukturou.
O tom svedci i doba po jakou je tohle forum provozovano.
Ono magicke tlacitko hledat neda nikomu naprosto presnou odpoved. Tudiz se musi cist i ve vysledcich hledani, pripadne zmenit klicova slova
a vybrat sekci ci tema, ve ktere by to mohlo byt. (v nasem pripade "forum a kategorie")
A hlavne neztracet hlavu, protoze jak mam mysak napsano v podpisu:
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
To Mysak_Bob:

Jasně, máš pravdu, je tu toho spousta. Ted si to ve volných chvílích pročítám, jenže problém je v tom, že člověk má dnes těch volných chvil hrozně málo i na samotné hraní SH a na zdlouhavé hledání ve fórech pak už téměř žádný nezůstane. Jak už jsem zde několikrát řekl, stačí nevhodně zvolené klíčové slovo ve vyhledávači a nenajdeš nic. Anebo naopak najdeš "milion" odkazů, které fakt není kdy poctivě pročítat.

Proto s povděkem kvituji ochotu lidí, kteří jsou ochotni napsat odpověď i na otázku, která tu už určitě stokrát zazněla, ale pro začátečníka, neznalého ještě terminologie je opravdu někdy obtížně dohledatelná.  

Vl.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Závada rozhodně nebude na tomto přijímači.

viz zkoušky  :

1) zadal jsem hledat slovo externí. V rolovacím menu výběru fóra vybráno SH3 problémy se hrou, návody.
    Výsledek : 8 odkazů, jeden z nich na ono dobíjení ( 7 odkaz v pořadí )

2) zadal jsem hledat slovo torpédo. V rolovacím menu výběru fóra nevybráno nic.
    Výsledek : hromada  odkazů, jeden z nich na ono dobíjení  : hledaný odkaz hned 1 v pořadí !

3) zadal jsem hledat slovo externí torpédo. V rolovacím menu výběru fóra nevybráno nic.
    Výsledek : hromada  odkazů, jeden z nich na ono dobíjení  : hledaný odkaz hned 1 v pořadí !



Naposledy upravil Hans Eckelhaft dne 19. 10. 2011, 14:34, celkově upraveno 2 krát.

_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Tak teď to Hans pěkně zkopíruj a dej to do "Pravidla fora" pod důležité a dej tomu hodně velkej nápis .Jinak toho víc propíšete o tom ,že maj hledat ,než kdyby jste to řekli rovnou.
Tak už založ vlákno JAK HLEDAT ,každej je nadanej na něco jinýho ,někomu prostě pomůže popostrčit správnym směrem.


_________________

Kde je podpora "Haunebu" . . . Herr Kaleun asi tam,kde je podpora SH od UBI.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Fakt bych se nerad jako "tatíček Sarr" dočkal momentu kdy se bude kapitán/uživatel bát sem vůbec něco napsat, ale tohle je prostě problém všech starších(zaplněnějších) fór a najít na něj řešení je pomalu na Nobelovku. Nějak si nemůžu pomoct, ale psát příručku pro hledání...to už poté rovnou na každé slovo ne? Kdo chce hledat tak hledá, i když chápu, že to je na fóru k produktu který má hned pět dílů často problém(ale od toho je filtrace). Založit vlákno kde si může každý psát co chce? Tak to už rovnou můžeme zavést, že uživatel napíše příspěvek který následně moderátor v podstatě přepíše, přejmenuje a přemístí. No a aplikovat tady systém automatického mazání starších příspěvků? Pro tento typ nepoužitelné, to už ho můžeme opravdu rovnou jednou ročně smazat celé. Kam mířím...moderátor tu není od toho aby fórum tvořil, ale udržoval jeho formu. Za témata, příspěvky zodpovídají uživatelé = je to vzájemná spolupráce. To si spousta lidí neuvědomuje a přistupuje k df jak k sámožkám. Na druhou stranu to chce od moderátora jistou soudnost a opravdu ne na všechno jde reagovat "Čti fórum" (ač to je v 90% výstižné) protože viz jak píše Thomsen, 10 reakcí na jeden příspěvek jak má někdo číst fórum je cesta spíš kontraproduktivní. Osobně preferuju radši ignorování a nebo jako zde reakce Seppa a následné smazání(viz pravidla), blbce to uspokojí a vypadne a rozumný kapitán se chytne za nos a příště to zkusí lépe.

Zdůrazňuju že nerejpu ani do jedné strany...jak píšu hned na začátku je to problém všech zaběhlejších fór. 100% řešení neexistuje a je to to prostě o snaze z obou stran. Fórum bez uživatelů je mrtvé fórum a fórum bez moderátorů je brzo mrtvé fórum.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Sarroth máš pravdu nejen nováčci budou mít zachvíli tady cokoli napsat a zeptat se,protože někteří staří mazáci tady se hned donich pustí.Tanto případ je tady častý a arogance některých (nechci jmenovat) je do oči bijíci..


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.