Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 2 z 6
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
IL-2 Cliffs of Dover
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
To Bobo Wolf: No, je fakt, že létám převážně za Němce a tam srovnávat účinek defaultní munice s účinkem defaultní munice britských strojů moc nejde  Very Happy Ale i se Spitem se dá ustřelit bombardéru křídlo, nebo ho zapálit, jen se musí střílet opravdu na jedno jediné místo a ne sprejovat celé letadlo padni kam padni. Proti starému IL-2 jsou tu celkem bezzubí palubní střelci, kteří mě pustí častěji poměrně blízko. Kromě toho tady není nutné letadlo rozebrat úplně na trsátka - pokud mu poškodíš motor (nebo raději oba) tak, že čoudí, tak s velkou pravděpodobností to za pár minut posadí někam do vody, protože ten motor za chvíli ztratí většinu výkonu.

To Nishizava: Na mé GTX260 nebyl příliš velký rozdíl mezi krajinou na LOW a MEDIUM, takže jsem to úplně na dno nestahoval. Spíš si sniž ten počet stromů a domů, případně kvalitu zobrazení domů, než úplně osekat vzhled země. Přece jen to je věc, kterou máš před očima většinu času co letíš  Cool



Naposledy upravil AB1_LEON dne 22. 08. 2011, 17:41, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
Ok vyzkouším Smile


_________________

Intel C2D E8400 4GHz
RAM Kingston 4GB
VGA GIGABYTE GTX 560 Ultra Durable 1GB

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Nishi, treba v RoFu v nastaveni grafiky delalo nejvic procent stinovani. Zkus potlacit stiny, jinak na ostatni veci to moc nereagovalo Wink


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Díky, sice sem se stínů v kabině nechtěl vzdát Smile ale vypnutí dost pomohlo Smile


_________________

Intel C2D E8400 4GHz
RAM Kingston 4GB
VGA GIGABYTE GTX 560 Ultra Durable 1GB

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Po více než dvou letech létání v ROF mi kokpit bez stínů prostě rve oči  Very Happy I kdybych si měl povypínat všechno a měl bych lítat na 15 FPS, ty stíny v kokpitu tam prostě nechám  Embarassed
Ale od slov k činům, kdo si bude chtít společně zalétat IL-2 COD, mohli bychom se vzájemně popřidávat do kontaktů na Steamu. Já tam jsem k dohledání buď přes mejl l.e.o.n@quick.cz nebo přes Nick AB1_LEON. Komunikovat bychom mohli třeba na TS3 letky JG26 kde mám pár známých (IP a heslo pak pošlu přes Steam). V kolik hodin a ve které dny tak obvykle poletujete ?



Naposledy upravil AB1_LEON dne 24. 08. 2011, 18:50, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
Tak Leone a Nishi, už vás mám v seznamu na steamu. Jinak ještě se učím ovládat směs, listy vrtule a chladiče, ale to se podá Smile Musim na to vymyslet nějaký tlačítka, možná koupim externí páky, zatim to dělá automat. Má CoD taky autopilota jako IL? Nějak nevim, jak ho pustit.


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
V singleplayeru autopilot asi funguje stejně jako v IL-2 1946, ale lítám jen on-line, tam znám jen level-stabilizer u bombardérů a course autopilot u Bf110, který má ale (pro mě) šíleně komplikovaný nastavení. Co mě dalo, než jsem se naučil seřizovat jenom ukazatel požadovaného směru na obyčejném magnetickém kompasu, nebo pracovat s gyrokompasem  Sad
Nastavení směsi jsem tu snad ještě nikdy neměnil, to stačí mít na klávesách. Nastavení úhlu listu vrtule tu člověk používá snad častěji než plyn, tam je páka obrovskou výhodou. Chladič vody mám taky na páce a chladič oleje taky. Ten olejový ale stačí mít na klávese, protože je stejně jen u Bf109 a pouze se trochu po startu pootevře a dál se s ním už nemanipuluje. Je dobré si namapovat přepínání palivových nádrží a související přepínání zobrazení vybrané nádrže pro palivoměr, hlavně pokud chcete lítat s Bf110 (já jsem si ho zamiloval), protože ten má nádrže čtyři. Kompresor jsem tu použil snad jen na Štuce a stejně doteď nevím, jaký je rozdíl mezi funkcí Motor compresor a Supercharger  Smile U Bf109 je nutné mít namapované trimování výškovky, protože se musí po startu přetrimovat, jinak stále stoupá. Trim mám taky na páce.
Já si pořídil dva Saitek throtle quadrant boxy, takže mám 6 pák a pak mám ještě panel se 44 spínači Thermaltake, takže už mám solidní kokpit  Very Happy Ale má to i nevýhodu, hra má tu debilní antropomorfní kontrolu tzv. antichobotnice, aby člověk nemohl hýbat víc než se dvěma pákama najednou. Pokud se mi jemně chvěje maličko zaoxidovaný potenciometr páky, hra to bere jako že s tou pákou hýbu. Pokud se mi chvějí dva potencáky, s jinou pákou už kvůli antichobotnici nehnu. A pokud mám 6 pák + 3 osy joysticku, vždycky se tam nějaké potencáky krapet chvějí, takže se mi páky daleko častěji ,,zasekávají", než když jsem měl jen jeden třípákový box. To snad časem nějak odladím přes death zone.



Naposledy upravil AB1_LEON dne 24. 08. 2011, 22:28, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
Motor compressor je naháněný od klikové hřídele, čili funguje i na stojícím letadle s volnoběhem, supercharger je turbína, poháněná výfukovými plyny. Funguje až tak od 1100 - 1200 ot/min a čím víc tím líp.


_________________
Ranní ptáče dál doskáče, ale pozdní kočka to unavené ptáče večer ráda dočká.
Já hijá šuhadá!
Navigare necesse est, vivere non est necesse!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
V MP zalítám rád, ale spíš až někdy podzim/zima, teď si spíš jen tak nahodile poletuju, když mám volnou chvilku, snad do té doby doladím železo Smile



Naposledy upravil Nishizava dne 25. 08. 2011, 22:27, celkově upraveno 1 krát.

_________________

Intel C2D E8400 4GHz
RAM Kingston 4GB
VGA GIGABYTE GTX 560 Ultra Durable 1GB

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Však jde jen o to si nahodile poletovat spolu, je to příjemnější než solo lítání, mít si s kým při poletu pokecat  Wink Navíc když ve Steamu člověk vidí, kdy který známý zrovna lítá.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
Jak už jsem psal, lítám spíš nahodile 15 - 30 minut, když je čas, ale pokud se sejdem ve stejný čas na steamu, můžem se zkusit domluvit (pod stejným nickem jako mám tady na DK fóru, jsem k zastižení na Skypu). Mezi 21:00 - 22:00 ale hraju většinou každý den s Butcherem WOT...  Smile


_________________

Intel C2D E8400 4GHz
RAM Kingston 4GB
VGA GIGABYTE GTX 560 Ultra Durable 1GB

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
No pánové, teď už vím, že kompletní ruční ovládání motoru je se Saitek kvadrou pohoda. Ještě někdy pořídím jeden. Namapoval jsem si na páky 1 plyn, 2 směs a 3 klapky a spodní spínače T1 starter, T2 ventil paliva, T3 levé magneto, T4 pravé magneto, T5 zatažení podvozku, T6 vytažení podvozku. Úhel listů vrtule mám na původní plyn páce na joy. Trimování mám na hříbku joye a chladiče na tlačítkách joye dole. Prostě na klávesnici už neovládám nic a ještě mám nějaký tlačítka volný, ale až bude vícemotorák, tak se to asi změní, ale na běžnou stíhačku to stačí Wink


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  


Jo, ten quadrant od Saiteku je výborná věc, takhle vypadá můj domácí ,,kokpit"  Very Happy Na COD jsou výborné dva Quadranty a klidně bych uživil i třetí, protože trimování výškovky a směrovky je vynikající pomocník. Klávesnici už taky při lítání odsouvám pryč, ale koupil jsem si taktický panel od Thermaltake, mám na něm nastavené ovládání navigačních přístrojů, zbraňových systémů a dalších věcí, které jsem přesunul z klávesnice.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
Teda pánové, vy jste "hardcore" Smile Já používám pouze Thrustmaster T-Flight Hotas X a klávesnici. V IL2 jsem neměl nikdy problém létat s complex engine managment, ale v IL COD jsem to potupně nechal na automatu, protože jsem se vůbec nechytal...  Embarassed


_________________

Intel C2D E8400 4GHz
RAM Kingston 4GB
VGA GIGABYTE GTX 560 Ultra Durable 1GB

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Hmm, koukám Leone, že součástí máš i aktuální meteo předpověď, tlak pro nastavení výškoměru, čas řízený rádiem, teplota a vlhkost vně a uvnitř kabiny Laughing No u mě to vypadá podobně.



Jenom to meteo jsem si donesl a pistolí střílim na nepřítele za sebou a když mě náhodou sundá, tak se střelim do hlavy bo ještě neumim vyskočit a ctrl E mi nefunguje Laughing



Naposledy upravil Bobo Wolf dne 26. 08. 2011, 16:45, celkově upraveno 2 krát.

_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 2 z 6
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.