Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
TrackIR aneb jak na to
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek TrackIR aneb jak na to 
Kamarádi, kapitáni
 zatoužil jsem, jako mnohý virtuální pilot po 3D rozhlížení se v kokpitu letadla a před několika dny jsem se rozhodoval nad koupí TrackIRu. Cena kolem 6tis.mě trochu pobavila, ale díky skvělým návodům na netu jsem si během dvou hodin zařízení vyrobil na koleně Smile Je pravda, že největší investice byla do USB sluchátek Speed Link Medusa NX s 5.1 zvukem (stejně jsem je vždycky chtěl Rolling Eyes ale jinak bohatě postačí levný sluchadla za 2-3kila).
 Pak už jen kamerka A4Tech 333E za 266,- a tři Infra LEDky za 10,- Jak bylo psáno v návodu pro FreeTrack, upravil jsem kameru. Odstranil IR filtr, udělal filtr z 3,5" diskety před čočku a nakonec odpojil i 6 přísvitových IR LEDek. Původní záměr byl jen v pasivním provedení bodů odrazovou folií nalepenou na sluchátka (proto jsem sháněl kameru s přísvitem), ale nakonec jsem vyrobil takřka kopii originálního TrackIR klipu s aktivními IR body.
 Jelikož opravuju pro jednoho zákazníka náhlavní vysílačky, tak se mi bezvadně hodila krabička z jedné vyřazené do šrotu. Nechtěl jsem mít další drát na napájení z USB a krabička od Samsonu je dělaná pro jeden mikrotužkový akumulátor. IR LEDky jsou napájené max.1,5V a tak nebyl problém jen všechno propojit bez odporů atd. Základem byl nákres ramen pro LED s patřičnými rozměry a následné naohýbání ocelového drátu dle výkresu, který slouží k držení LED a zároveň jako mínusový vodič. Upravil jsem krabičku a vlepil do ní obě ocelová ramena. Následovalo připájení LED a napajecího vodiče. Chtěl jsem nechat ramena odkryta, ale ideálně se hodila spirálová hadička, která jde nasadit až úplně nakonec a chrání napájecí kablík a zároveň pozvedne design zařízení tip top jen škoda, že není černá. Původně jsem přes ní přetáhl černou smršťovací bužírku, ale nebylo to ono.
 Po přeměření odběrového proudu jsem zjistil, že 3 LED berou 80mA při 1,32V tzn.na jeden nabitý mikrotužkový aku Eneloop 0,8Ah NiMH bude obvod fungovat cca 10 hodin. Nic to neváží, tak je to k pravé mušli přilepeno oboustrannou lepící páskou bez zásahu do sluchátek, protože bych nerad přišel o záruku Wink Ke všemu je potřeba jen ruce, vteřinové lepidlo, kousek kablíku, ocel drát a trocha šikovnosti. Kdyby někdo chtěl krabičku od Samsonu, tak jseště pár kousků ve šmelcu mám Very Happy
 Při nastavování FreeTracku byl trochu problém s úhlem záření LED. Vynechávalo to a body se občas ztrácely, kamera je nestíhala rozlišovat. To lze vyřešit odbroušením čočky (špičky) LED až cca 1,5mm k elektrodám. Pak už nebyl nejmenší problém s nastavením a nyní jsou vzdušné souboje zajímavější. Pro závodní jezdce se možná tyto řádky taky budou hodit. Na závěr několik fotek z mobilu, jak to vlastně vypadá super





Naposledy upravil Bobo Wolf dne 05. 08. 2011, 16:26, celkově upraveno 1 krát.

_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
ty jo veverko, asi je to super, ale ja po deseti tomu nejak nerozumin Smile


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Už taky delší dobu uvažuju že si tuhle věcičku pořídím, ale penízek teď není nazbyt. Bylo by fajn si to celé udělat, ale jak píše Hans taky mi spousta věcí uniká Very Happy . Jestli jedeš na sraz vem to prosím sebou...omrkneme a třebas i pochopíme Embarassed . Smile


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
OK kluci, vezmu to sebou. Jen pro pořádek stručně popíšu princip tohoto zařízení. Základem je program FreeTrack, který sleduje polohu třech světelných bodů (mohou být i 4) přes webovou, upravenou kameru. Záměrně jsou použité infračervené LEDky, aby hráče při hře nerušilo světlo. Pohybem hlavy hráče se mění vzájemné souřadnice všech tří světelných bodů a program FreeTrack tento pohyb okamžitě přepočítá a převede ho na virtuální pohyb hlavy do hry. Jde o to, že vypočítává základní tři osy 3D a to umožňuje naprosto svobodný pohyb a pohled ve hře vč.vyklonění se z kokpitu nebo přiblížení přístrojové desky atd. Program lze nastavit tak, že skutečný pohyb vaší hlavy např.o 45° bude znamenat úplné otočení se v kokpitu a pohled za ocas stroje. Jelikož lze nastavit exponenciální křivku, tak si při zaměřování a pohledu dopředu mužete nastavit menší citlivost Wink
Jinak zde je odkaz s popisem a dalšími informacemi http://www.gamepark.cz/freetrack_trackir_mocna_to_zbran_ve_svete_virtualnich_pilotu_135614.htm



Naposledy upravil Bobo Wolf dne 06. 08. 2011, 15:36, celkově upraveno 3 krát.

_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Jen chci upozornit ,ze diody se daji jednoduse udelat i s napajenim pres USB . Mimo jine jak uz je popsano na mnoha forech a mimo jine i na vedlejsim vlakne http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?p=34473#34473 Rolling Eyes ,da se pouzit i program "Face track Noir" kde je potreba pouze web kamera ,Face se sice dyl nastavuje,ale pro zacatecniky co se nemuzou dockat to postaci Smile .

PS: Bobo ty si ztratil fotak?  Surprised


_________________

Kde je podpora "Haunebu" . . . Herr Kaleun asi tam,kde je podpora SH od UBI.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
neztratil, jen je línej ho vytahovat na každou blbost - znám to velmi dobře Very Happy


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Jo Thomsi, odpory pro napajení přes USB mám taky, ale nechtěl jsem další drát na hlavu Smile

Grime, trefils to přesně Laughing



Naposledy upravil Bobo Wolf dne 06. 08. 2011, 17:53, celkově upraveno 1 krát.

_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
To Bobo Wolf: Jaké IR LED jsi použil? Překvapil mě totiž ten popisovaný problém s vypadáváním při otáčení hlavou, u mých IR LED (160°) prakticky nedokážu natočit hlavu tak, aby mi dioda vypadla ze záběru a přitom abych pořád viděl na monitor.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
No Leone, právě že ty máš 160°, ale já koupil L53F3C a ty maj jen 30° Proto byly za asi 2,- ks a vyřešil jsem rozptyl odbroušením čočky Wink


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Aha, to bude ono. Já jsem si to sám nestavěl, na to nemám ruce, nechal jsem si to spolu s pedály postavit tady http://joskapilot.webnode.cz/

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
Tak jsem se mrknul na ten web Leone a některé informace ohledně nastavení kamery se mi ještě budou hodit, dík Wink Jinak na tebe budu mít asi přes skypa pár otázek ohledně WoP, protože jsem koupil Platinovou edici a chtěl bych si dát online bitku. Vypadá to, že jsi jediný, kdo ho lítá z naší kapitánský bandy Smile


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
To Bobo Wolf: WOP jsem přestal lítat půl roku po jeho vydání a nejspíš umře na nezájem pilotů, protože v SinglePlayeru nic moc nenabízí, on-line to hraje pouze několik lidí na nejjednodušší konzolovou obtížnost a stále je to prý zabugované, kokpity nedodělané... Spíš si kup za 299kč IL-2 Cliffs of Dover http://aukro.cz/il-2-sturmovik-cliffs-of-dover-cesky-dodani-24-7-i1751730038.html to je sice zatím také dost zabugované, ale po avionické stránce to nabízí nesrovnatelně víc, než WoP, už teď najdeš na serveru kolem 50-ti lidí a bude se to hrát zase příštích 10 let.





Naposledy upravil AB1_LEON dne 13. 08. 2011, 01:07, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
já bych teda dodala,že sama Trackir mám a kupovala jsem ho z USA z ověřeného obchodu s daní i poštovným mě to stalo dohromady 2500 kč Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Za tu cenu je TrackIr 3, 4 nebo 5? Včetně Track ClipuPro?
Vy si tady s těma cenama pěkně hrajete,jeden uvede nejvyšší cenu na trhu ,druhá zase nejnižší za neznámou verzi.  long smoke


_________________

Kde je podpora "Haunebu" . . . Herr Kaleun asi tam,kde je podpora SH od UBI.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Za dva a půl tisíce TIR 5 s clipem bych bral taky, ale spíš z CZ nebo SK, při mé smůle by mi to přišlo z USA rozlámané a ještě bych prodělal gatě na nějakém clu Very Happy



Naposledy upravil AB1_LEON dne 19. 10. 2011, 19:41, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.