Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Radio zpráva nahlášena
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Radio zpráva nahlášena 
Předem se omlouvám jestli tento příspěvek patří do jiné kategorie, nebo jestli už tu na něj někdo odpovídal, ale já použil HLEDÁNÍ a nic relevantního jsem nenašel :-)

Chtěl bych se zeptat.....když hraju SH3.... tak jednou za čas mi při plavbě Radista oznámí "Message received" (aspoň doufám že to opravdu říká, já to tak slyším). A nechápu dvě věci. Zaprvé proč mi ten "kvalitní" český překlad napíše "radio zpráva nahlášena", což je podle mě je dost blbej překlad, protože jestli skutečně říká v angličtině message received....tak to znamená že byla obdržena zpráva, nikoliv že já sem někomu něco hlásil (nahlašoval).... Tzn. podle mě by v tom překladu mělo být spíš "přijata zpráva" bo tak něco. Ale o to ani tak nejde. Zajímá mě právě zadruhé co to vůbec znamená? :-) Prostě mi to jen napíše že byla nahlášena zpráva a nic víc.....a když dám zopakovat poslední hlášení tak taky nic....co mi kdo hlásil? Very Happy nikde žádné hlášení nevidím Very Happy podezřívám radistu že mi tají všechna hlášení a mlží :-D

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Zmáčkni klávesovou zkratku "M". Tam budeš mít seznam všech obdržených zpráv i zprávy které jsi odeslal Ty (jako hlášení o spatřeném konvoji nebo o svém stavu)


_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Myslím že po stistknutí hotkey "K" se Ti zobrazí log se zprávami které jsi odeslal i přijal Smile

Edit: Tak nikoliv, "K" je kapitánův deník Very Happy Tam se píše co jsi potopil (resp. co Ti bylo přiznánou)... Pravdu o zprávách má kapitán nademnou,tedy klávesa "M" je to co hledáš Smile



Naposledy upravil Makin dne 30. 06. 2011, 21:16, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
OK, díky Vám oběma za odpověď :-)

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
jen si přečíst návod SHčka nic víc Rolling Eyes


_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Ty klávesové zkratky jsou nabindovány vcelku logicky... klávesa "M" jako message.... klávesa "K" jako kapitan log... klávesa "B" jako binokular... klávesa "C" jako crash dive... atd.

Chce to jen zapojit nejdůležitější agregát ponorky v SH... Selský rozum...  Very Happy



Naposledy upravil aaron2 dne 01. 07. 2011, 07:23, celkově upraveno 1 krát.

_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Na téhle hře hodně nevychytali to, že prostě neudělaly normální nastavení v menu.....nastavení ovládání, grafiky atd. :-) Jsem zvyklej si vždycky nastavit ve hře klávesy podle sebe a vědět co mám pod jakou klávesou :-) Nějaký vyhledávání kláves v manuálech není nic pro mě :-D


Jinak nezkresluj Very Happy kapitán je anglicky captain.....tzn. captain log...... a žádné písmeno K v těch slovech nevidím Very Happy Tzn. zrovna v tomhle případě to té klávese vůbec neodpovídá :-D



Naposledy upravil mysak_bob dne 01. 07. 2011, 10:50, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Já nemluvil o angličtině ale o logice... "C" už obsadili nouzovým ponořením tak použili klávesu foneticky...  razz

BTW: Pokud tobě na lodi velí captain tak asi hraješ jinou hru než SH3... V SH3 je to buď Herr Kapitän nebo Herr Kaleun... Very Happy



Naposledy upravil aaron2 dne 01. 07. 2011, 16:38, celkově upraveno 1 krát.

_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Já mám anglickou posádku Very Happy Převážně angličtí dezertéři :-D

nebo spíš přeběhlíci :-D

A jedinej kapitán na palubě kterého posádka uznává je kapitán Morgan :-D



Naposledy upravil mysak_bob dne 01. 07. 2011, 17:40, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
a když už se to tu načalo, dá se nějak vypnout zpomalení času při přijetí zprávy? když jedu na maximální zrychlení času, tak se zase nastaví 1x a to mi dost sere, protože někdy chodí během minuty třeba 3 zprávy a to mám chuť to rozmlátit, protože mi to akorát zdržuje


_________________




INTEL Core i7-2600 BOX 3,3GHz/6M, MB AsRock Extreme 64, RAM KINGSTON HyperX DDR3 1600MHz 16GB, SLI 2x ASUS STRIX-GTX960-DC2-4GD5, SSHD 1TB+380GB+1TB ex
24" LED ASUS VE247H, WINDOWS 10 64bit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Dá, otevři si složku SH3 kterou máš v Dokumentech a tam si najdi main.cfg. Najdi si tam oddíl [TIME COMPRESSION] a v něm položku RadioReport=x kde x znamená hodnotu zrychleného času.  Wink



Naposledy upravil Nishizava dne 19. 09. 2011, 15:21, celkově upraveno 1 krát.

_________________

Intel C2D E8400 4GHz
RAM Kingston 4GB
VGA GIGABYTE GTX 560 Ultra Durable 1GB

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Zdravim, pouzivam GWX + Chuck Novis a depta me, ze pri prijimani kvant zprav, ktery GWX ma, se hra zpomali na 1x. (Vim, ze je to primo nademnou nebo v SH3Cmdr, ale to reaguje jen na zpravy, tykajici se lodi/konvoju v blizkosti. Taky vim, ze muzu vyhodit obsluhu radia, ale rad bych si ty zpravy treba precet potom.) Treba v roce 42 streky k NY apod, kde se vyskyt zadny lodi cestou nepredpoklada, se od toho ani na 5 minut neda odejit.



Naposledy upravil Vitas dne 11. 03. 2013, 00:21, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.