Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Dotaz na detailní postup výměny řešení interface SH5 za SH3
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Dotaz na detailní postup výměny řešení interface SH5 za SH3 
Mám koupený SH5. Ale jeho herní ovládání + torpéda no to je... katastrofa prvního řádu. Neumím anglicky a už se asi ve svých 66 nenaučím. Mám Huntery od kolébky (ještě z DOSu.), přes SH2, SH3, SH4 až po SH5. Ale nikdy jsem nepoužil žádný mód, protože i když si počítače stavím a operáky instaluji sám, tomuhle prostě nerozumím. Ale první co cítím že musím udělat aby hra neputovala na dno skříně je výměna interface aby byla aspoň jako u SH4, když už by SH3 nešlo. Může někdo napsat třeba detailní periplús (průvodce krok za krokem) pro dědka?  

Děkuji předem pánové.


_________________
nemám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger

Citovat
Příspěvek mořský vlk 
Dobrý den.
Tak to před Vámi smekám.
66 to je krásnej věk.
Nikdy není pozdě.
Hodně štěstí v lovu a nejvíce ve Vašem životě.
Jinak Vám moc nepomůžu,já to mám taky od včerejška. Smile



Naposledy upravil Dušanbo dne 03. 04. 2010, 10:38, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Milane, proč tedy zakládáte nové téma, když přímo v této sekci - hned 2 (!) řádky pod Vaším "novým" tématem je vlákno týkající se změny interface?  ( http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?t=1589 )

Návody na instalaci modů tu byly již nejméně tisíckrát (i velmi polopaticky) popsány (JGSME funguje stále stejně - lhostejno, zda jde o instalaci modů do SH3, SH4 či SH5 - to platí i pro "dusanbo", který, jak plyne z jeho příspěvků, hraje SH3 a poté napsal, že nemůže pomoci, když si koupil SH5 teprve "včera". Postupy jsou popsány např. zde: http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?t=367 ), ale vezmeme to spolu tedy ještě jednou:

1) Aktualizujte SH5 posledním patchem (pokud tak hra neučinila automaticky, klikněte na exe soubor v adresáři SH5 --> Support a ten Vám hru aktualizuje).
2) Stáhněte si JGSME zde: http://www.users.on.net/~jscones/software/products-jsgme.html
3) Po stažení JGSME "exe" soubor nainstalujte do adresáře, kde máte nainstalován SH5 - mělo by jít o C-->Ubisoft -->Silent Hunter 5 (zde Vám JGSME vytvoří novou složku "MODS", do které budete vkládat či přes "exe" soubory instalovat jdnotlivé mody, které si stáhnete.
4) Stáhněte si old interface mod např. zde: http://www.subsim.com/radioroom/showpost.php?p=1332669&postcount=1  - nebo konkrétně zde: http://www.filefront.com/15931501/NewUIs_TDC_1_1_0_TheDarkWraith.7z/

nebo stáhněte verzi, kterou testoval von Hafen, jenž říkal, že je zcela funkční, a to zde: http://ulozto.cz/4226140/newui.zip  (sám tento mod nepoužívám, a proto nemohu nic říct o jejich funkčnosti).

Po stažení rozbalte tento "rar" soubor a vložte do složky "MODS" v adresáři SH5 (viz výše).
Následně klikněte na jgsme ikonu na Vaší ploše a otevřete ji, v levé části se Vám ukáže mod, který jste si stáhl, a nyní stačí pomocí šipky (viz obrázek) tento mod toliko aktivovat.

Toť vše. Kapitan




Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 03. 04. 2010, 11:42, celkově upraveno 5 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek Dík za periplús. 
Aby jste pochopil..asi takhle: co je to JGSatd? (Prosím smát se nebo plakat potichu. O módy a jejich techniku jsem opravdu ještě nezavadil, všechno jsem hrál jen s oficiálními patchi, tak jak jsem to koupil.)

Od teď asi začnu módy používat.



Naposledy upravil Günther Königg dne 03. 04. 2010, 21:31, celkově upraveno 1 krát.

_________________
nemám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
2 Günther: Ten odkaz jsem měl od počátku v mém příspěvku výše Wink
2 Milan: Je to utilitka, která Vám umožní bezproblémově aktivovat a deaktivovat ve hře mody, aniž byste je musel vždy při aktivaci/deaktivaci odstraňovat/instalovat ručně; kde jej najdete a jak je nainstalujete už máte výše popsáno.


_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek mod 
Seppe ale já třeba tam složku mody v SH 5 nemám.Co mám dělat? Sad

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Ach jo...  Stále stejné otázky... Neutral  Nainstaloval sis JGSME přímo do adresáře Silen Hunteru 5 tak, jak je výše uvedeno? Pokud ano, tak většinou na závěr se Tě instalace JGSME zeptá, zda má být vytvořena složka MODS. Dáš OK. Jestli ani poté tu složku "MODS" v adresáři s SH5 nemáš a JGSME máš nainstalován správně, tak si ji tam prostě vytvoř a vyzkoušej to, zda Ti to funguje!
Vsadím svoje boty, že bude.



Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 03. 04. 2010, 19:58, celkově upraveno 1 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Dušanbo: dovol mi otázku - četl jsi pravidla? Asi ne, viď? Protože jinak by sis alespoň zběžně prolítnul tohle fórum a nesypal bys všude úplně zbytečný otázky na který najdeš odpověď stisknutím pouhého jednoho tlačítka - HLEDAT

A protože nejsem jedinej kterej tě už po několikáté na toto upozorňuje, tak ti dávám první výstrahu - co to znamená se dočteš na tomto DF



Naposledy upravil old_Mr_Grim dne 03. 04. 2010, 22:21, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
old_Mr_Grim.
Nezapomeň že jsem tady novej.
A od toho je přece tohle forum aby se pomáhalo druhým.
Já jsem ještě nebyl nikdy na foru.
Jinak se teda omlouvám. Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Právě proto, že si tu novej, by měly bejt pravidla ta první věc, se kterou by ses měl seznámit. A ano tohle je opravdu DF který se snaží pomáhat, ale je již natolik starý a obsáhlý (jelikož jde o poměrně úzkou tématiku), že na vetšinu otázek, a těch tvých tuplem, je zde již odpovězeno. Takže stačí nebejt línej a hledat Wink


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
a/ to, ze jsi novej, te neomlova, co se pravidel tyce
b/ ano, fora jsou od toho, aby pomahala druhym, ale na rozdil od jinych for se tu mods team snazi udrzovat v ramci moznosti poradek, aby to tu nevypadalo jako jinde. Aby se tady daly informace rozumne nalezt.
c/ viz bod a/



Naposledy upravil mysak_bob dne 03. 04. 2010, 23:03, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Složka MOD po instalaci JSGME 
Tak Dušanbo má svým způsobem pravdu - jde o to, jakou verzi instaloval. Novější 2.3.1.132 skutečně nevutvoří složku ?MODS?, nýbrž svého klasického zástupce ve složce hry (já ji mám na disku D:\ Programy Her\Silent Hunter 5. Po rozkliknutí už otevře přímo pracovní složku módů. Vedle toho (volitelně) vytvoří ještě jednoho zástupce na ploše, ten obstará to samé.

A rád bych se zase já zeptal: při pokusu o vložení  starého módu ovládání (kormidla, hloubkoměr rychlosti) se mi objevily ty samé tabulky jako jsou popsány výše. Odkazů na stažení Old módu  je zde celá řada, ale který z nich je správný (fungoval nejméně 3 lidem s různou konfigurací PC)? Jeden z aktualizovaných mám - i s tabulkami.   Díky!

Ale zkoušel jsem - složka MODS skutečně jde ručně vytvořit a funguje, pak se módy vkládají do ní a zobrazí se ve složce JSGME.
Ještě dotaz na názor k tomu staršímu interface: ono obsahuje kompas spojený s kormidlem(?). Ale 12. 4. má vyjít patch, kde údajně bude i kompas. Nehrozí že se to potluče? Není lepší s tímto modem počkat až po patchi?



Naposledy upravil Milan L. dne 07. 04. 2010, 14:19, celkově upraveno 1 krát.

_________________
nemám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
Zdravím. Už jsem celý nervozní, protože nevím kde dělám chybu. Instaluju si to staré ovládací rozhraní z SH3 (tedy pokouším se) ale to hlavní do hry nedostanu: v pořádku se mi instalují TDC budíky, lišty důstojníků, vše v pohodě chodí. Ale budíky na rychlost, kompas/kormidlo a hloubkoměr tam prostě nedostanu, přestože vím že tam musí někde být, ta nepřesná postranní lišta vlevo mi nesedí ani s tím přepínáním, i když  tu akční mapu už jsem si nějak přežil. Jenže už jsem vyzkoušel přes JSGME všechny verze Dark Wraightů a nic. Stále jen taková kombinace staronových prvků. Přitom je v návodu volitelně SH3 i 4 a nové. Jenže kde se to volí, všechny, úplně všechny verze UI mám sice s různými verzemi TDC, ale všechny bez kompasů a hloubkoměrů. A instaluji to v přístavu, po skončení tutoriálu před odjezdem na 1. misi! V čem to je?


_________________
nemám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
Milane, touto cestou se musíš před aktivací modu do hry proklikat do tučně zvýrazněného souboru:

NewUIs_TDC_1_8_0_TheDarkWraith\NewUIs_TDC_1_8_0_ByTheDarkWraith\MODS\NewUIs_TDC_1_8_0_ByTheDarkWraith\data\Scripts\Menu\TheDarkWraithUserOptions.py

Otevřeš ho v poznámkovém bloku a změníš následující text:

#+++++++++++++ UI Style ++++++++++++++
# Possible UI Styles:
SH5Enhanced = 0
SH3Style = 1
SH4Style = 2

# the current UI Style
# set below to either SH3Style, SH4Style, or SH5Enhanced
UIStyle = SH5Enhanced

tučně zvýrazněné přepsat na SH3Style pak uložit a aktivovat mod Wink


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
To Bobo Wolf:

Moc díky, už to jede. Já bych na to nepřišel. Teď tam mám verzi 2.1.0 a celá SH5 se jeví mnohem přívětivěji. Ale je jasně nedodělaná, ten mód jí přidává opravdu hodně. Vlastně se to pokouší dodělat. A zadarmo.


_________________
nemám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.