Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 6 z 8
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Patch 1.2
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
Napsat na ubi a pořádně sprostě Exclamation  Exclamation  Exclamation

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Tak ten patch je na dvě věci.
Dám klávesu F5 muže k palubnímu dělu a v okínku na zprávy je napsáno vynořit se.
Dost dobrý.
Jinak nic moc. Evil or Very Mad

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Taky jsem nezaznamenal výraznou změnu..doufám,že mody fungují....

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Několik mých skromných poznatků ohledně změn (jak pozitivních, tak i negativních, bohužel) po tomto patchi:

Mezi pozitiva patří, že je v námořní hře konečně kompas ( no comment ). Nově máme rovněž informace ohledně hloubky pod kýlem. Točí se lopatky našich úhořů (sláva), jinak zní motory. Námořníci rychle a ochotněji přibíhají k dělu a flaku.

Jednoznačně k nepříjemným překvapením (podle mě trapný faux pas - kdo to testoval? To nikdo neunikal před DD?) patří to, že elektromotory, které běží na tichý chod, při změně kurzu okamžitě přeskočí na "halbe Fahrt voraus" a tichý chod je ukončen...
Dále mám pořád některé problémy s nevyzpytatelnou morálkou mužstva, ale to může být i úmysl.

Máte další VĚCNÁ příjemná nebo nepříjemná překvapení, co jste po patchi našli?

EDIT: Mezi další pozitiva, které jsem po testování zjistil, patří to, že posádka hoříích lodí už se v klidu nepohybuje či nepostává po palubě.
Nezlepšily se rozkazy v kampani, které přikazují potopit např. 200.000 či 100.000 BRT.
Mrzí mě, že UBI nezlepšilo management posádky (jediné, co se změnilo po patchi, je to, že morálka posádky již není na nule). Podle mě povyšování, vyznamenávání a další správa posádky patřila v SH k tomu nejzábavnějšímu a každej kapitán se těšil do přístavu. Teď je vlastně jedno, kde přistanete. Všude na vás čekají stále stejné lidé v bunkru, zeptáte se na úkol a to je téměř vše...

EDIT 2: Ještě konečně začaly fungovat hodiny v ponorce.



Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 16. 05. 2010, 14:18, celkově upraveno 6 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Se vším lze naprosto souhlasit. Nevím jak splnit ani těch 100.000 tun na jeden zátah, čas je omezený, doba návratu pro zásoby pro pokračování v úkolu neúnosně dlouhá (před dobytím Francie) a žádosti o zásobení stereotypně odmítány (pochopitelně, museli by zapracovat do hry  "dojné krávy".) Navíc někdy skoro na nic nenarazíte - když jsem chtěl "prolomit blokádu Německa" došla mi dřív šťáva než torpéda.


_________________
nemám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
Tak další věc, kterou jsem testoval a která se měle po patchi zlepšit (u mne tomu tak bohužel není). Přetrvávají u mě stále problémy s hydrofonem, mám-li 100% realismus (když je vypnuta možnost aktualizace kontaktů na mapě). Nejdříve jsem si myslel, že jde o problém morálky (morálka na nule, tak prostě chlapec nedělal svou práci - BTW podle mě je myšlenka s morálkou výborný nápad, ale strašně špatně zrealizovaný v SH5 - i když má určitý námořník morálku na nule, tak přece musí dělat svou práci!!!! Nebude ji dělat na 100 %, ale musí dělat aspoň nějak svou práci!), ale i když má obsluha hydrofonu maximální morálku, stejně mi nehlásí řadu kontaktů. Většinou zrychlení času klesne na "32", obsluha nehlásí nic, utíkám jako pako dolů k hydrofonu, tam na mě obsluha čučí jak puk, rychle usedám k hydrofonu a slyším jasný zvuk šroubů v blízkosti se nacházející velké lodě... A to rozhodně u mne není výjimka, spíše pravidlo...

2 Milan: "Dojnice" v SH5 jsou, sám jsem je několikrát potkal a doplnil palivo a úhoře. Slovo dojnice je v uvozovkách, protože jsem opravdovou dojnici - typ XIV - ještě nepotkal. Vždy jen typ VII v roli dojnice.


Na začátku války tyto dojnice samozřejmě - jak tomu bylo i v reálu - nejsou.

Jen tak mimochodem, co vy a operace Paukenschlag v SH5?



Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 16. 05. 2010, 14:34, celkově upraveno 1 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Milane, těch 100tis brt jsem splnil na několikrát. V klidu jsem se vrátil, doplnil zásoby, nazbrojil, vybral na mapě tuto misi a jel opět na místo Wink


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Potkal jsem  typ VII a já si řekl že se vrací. Protože mne se zásobami jako vždy odmítli, nevěnoval jsem jí pozornost. S Paukenschlagem nic - tak daleko jsem se nedostal, splnil jsem "Pobřežní vody a jel jsem na "Zásoby", když mi do úkolů cestou skočila "Blokáda Německa" která má termín jen do března. A v tom momentě se mi odpráskl starý monitor, ještě CRT, ale s nádherným obrazem a možností nouzově volit rozlišení od 800x600 až do 1600x1200. Tak jsem letěl koupit nouzově LCD . Už je samo širokoúhlé a tak si teprve zvykám. A nehrál jsem taky ještě nic z historie. Ale můj celkový dojem ze hry je dost dobrý - když ji modaři dodělají, a časem v tichosti opustí tu nesmyslnou časovou a tunovou náročnost. Hlavně ta časová mne dost štve. Navíc kanón je jaksi neúčinný - padesát granátů v trupu a upaluje 12 uzlů, to snad ne? Když pálíš po všem co se šustne, máš tuny za chvíli, ale pak uvidíš jak ti mizí za obzorem to nejlepší, protožes to vystřílel na blbosti. Mne honba po blokádní linii stála palivo, a na první kolo skoro nic. Tohle je populár šmrncnutý několika dobře promyšlenými nápady a zkažený rozhraním. To všechno se dá myslím naštěstí dohnat.

Edit: pro Bobo Wolfa: Já říkal na jeden zátah. A 100.000 na otočku? To máš atomová torpéda. Já musím většinou počítat dva až tři kusy na větší loď. Nečekám tam ovšem hodiny, kdy se potopí. Já už to hraju podruhé, přerušil jsem to ze vzteku že mi časově utekla "Blokáda Německa". Ale už jsem měl 186.000 tun + vysazeného agenta, když jsem začal znova. To víš, já mám v důchodu čas a tak si nic nenechám ujít. Vždyť jsem si to zaplatil, no ne?.



Naposledy upravil Milan L. dne 16. 05. 2010, 17:24, celkově upraveno 1 krát.

_________________
nemám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
No tak v blokádě německa jsem splnil první část 5 válečných lodí a pak jel dolů na JZ od GB kde byla vyznačena oblast hledání té letadlové lodi. Bohužel, vrátil jsem se tam celkem 4x ale tu loď jsem nenašel Mad


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Vždyť říkám - já na té pitomé blokádě projezdil tuny paliva. Ty pomocné křižníky jsem dostal, (zajímavé že se dva z nich jmenovaly "Rawalpindi"!) ale ta letadlovka se s tebou vsadím bude čučet někde na rejdě v přístavu. Já blbec taky počítal, že by mne mohly navést nějaké "Swordfishe" nebo "Fulmary" ve vzduchu (toho tenkrát angláni měli nejvíc) ale ve vzduchu mrtvo. Asi se teprve učili lítat.
Možná jsem udělal chybu, ale kvůli termínu jsem chtěl nejdřív udělat tu blokádu. Na jihozápadě se potom vždycky pár konvojů najde, a když to stačím do dubna, zvládnu i to Norsko.


_________________
nemám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
No jo Bobo, to je asi o štěstí. Já v určeném prostoru (šrafovaném kruhu) nehledal při mé první kampani (teď mám rozjetou novou) vůbec dlouho. Mně ta mrcha spolu se sedmi DD jela v ústrety přímo v kanálu La Manche.

Jiní ji našli jižně od Irska na pravé straně červeně vyšrafovaného kruhu a měli dokonce takové štěstí, že tam nachytali letadlovky dvě.  Já v téhle oblasti, zatraceně plné lodí různých typů, našel i Queen Elizabeth.


_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
To já u té severní linie narazil na na údernou skupinu, tvořenou kruhem 10ti torpeďáků uvnitř s nádhernou bitevní lodí. Použil jsem výjimečně boží oko, abych se podíval. Typem to vypadalo jako "Revenge", ale kdoví jak jsou tady modely přesné. Chvíli jsem přemýšlel, protože jsem chtěl ty křižníky a  byl bych bez torpéd, ale pak jsem vypálil salvu čtyř kusů. Jenže smůla: do cesty se připletly dva DD, takže ty šly ke dnu (torpéda kvůli vlnám měly nastavenou malou hloubku) a pancéřák dostal jen dvě a jel vesele dál - ani nezpomalil. Zajímavé, že mne nikdo nehonil, všechny DD se shlukly těsně u bitevníka a mazali pryč.

Jinak to umístění letadlovky na jihozápadě dost nemá logiku. Letadla proti ponorkám tenkrát na začátku ještě nebyly, na ponorky tak jedině Swordfishe mohly házet granáty od pozorovatelů. Francie ještě bojovala a nikdo nečekal že padne, bojiště bylo daleko na severozápadě za Belgií a Holandskem, a letadlovka na jihu s dosahem letadel tak kolem 500km byla totálně mimo akci. Líp by se uplatnila na severu ve staženém postavení někde u Islandu, proti pronikajícím německým lodím (obchod s Amerikou dosud běžel). Ale je to tak jak to je.


_________________
nemám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
Jestli je to kritika SH5, tak v tomto rozhodně není oprávněná (pokud je to kritika britského velení, tak to mělo s letadlovýma loděma v tomto období zcela jiné úmysly-rozhodně nehodlalo své letadlovky posílat na sebevražedné mise k pobřeží Belgie a Holandska, jak naznačujete).

Na začátku války (17. září 1939) potopil Otto Schuhart na typu VIIA britskou letadlovou loď HMS Courageousprávě na Západních přístupech (jihozápadně od Irska) a tuto událost má tato mise v kampani zachycovat.

Pěkně je toto místo vidět na této mapě (zdroj: www.uboat.net.):


Více např. zde: http://www.uboat.net/allies/merchants/ships/32.html , tu: http://www.uboataces.com/battle-courageous.shtml či zde: http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?t=531

Západní přístupy byly na počátku války jedním z nejlepších lovišť ponorkářů (pohybovaly se zde např. U-29, U-28, U-33, U-34, U-32 a právě tyto U-Booty zaznamenaly nejvíce úspěchů z kolem Británie Dönitzem rozmístěných ponorek).



Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 17. 05. 2010, 00:54, celkově upraveno 2 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Je to poznámka k britskému velení, ne k SH5. Nemyslel jsem nějaké mise k holandskému pobřeží, Holandsko ještě ani nebojovalo. Ale na severu postavení za blokádní linií, kde až do zahájení války mezi USA a Německem Anličanům pronikalo blokádou dost německých obchodních lodí. Američané nemohli Němcům  odepřít nákupy v USA, to by bylo porušení neutrality která už tak byla na hraně. Loď mohla mít základnu v některém ze západních kanadských přístavů (později třeba v Reykjavíku.) Výpad Courageous na sever v době událostí v Narviku snad ani nemohl dopadnout jinak - poslat letadlovku jen s lehkou ochranou do vod, o kterých vím že v nich někde operují minimálně dvě těžké lodi nepřítele je hazard, který se zákonitě nevyplácí.

A jedna poznámka k SH5: nevím jestli je to bug, ale vypadá to na to. Už minule mne "pronásledoval" britský (asi) DD z jihozápadní trasy ze vzdálenosti asi 15 km (kontakt válečné lodi stále na mapě) až k německým mělčinám, kde se zamíchal do spousty kontaktů německých lodí a tím se mi ztratil. Teď při vyplutí z Wilhelmshavenu mne od Helgolandu následuje další "Bludný Holanďan" a sleduje mou trasu , takže to nemůže být náhoda, zjistit mne asi na 20 km absolutně nemohl a blíže nebyl. Nadto by můj mladý zvukař neoplývající zkušenostmi musel být zázrak kdyby ho na takovou vzdálenost držel tak dlouho. Jsem zvědavý, co se stane až se střetnu s britskými loděmi - obávám se, že je to nějaká zapomenutá čára a projede mezi nimi dál.

Edit: omlouvám se, to jsem si spletl s "Furious".
Edit: Panebože, já už blbnu. Ale teď už si vzpomínám - byla to "Glorious" co jí Němci rozstříleli. Na "Furious" zkoušel Fischer to ohromné 457mm dělo a když se loď po výstřelu málem rozpadla sama, ztratil zájem. Později je dokončili jako letadlovky.



Naposledy upravil Milan L. dne 17. 05. 2010, 09:03, celkově upraveno 2 krát.

_________________
nemám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
Zdar mořští vlci, chtěl bych podotknout k tomu patch 1.02. Jak je zde psáno, že se již námořníci neprochází vesele po palubě, když se loď potápí, tak v mém případě to není pravda. Dokonce jsem je flegmouše nachytal i vykuřovat v plamenech, asi to tam lépe táhne. Laughing
A navíc s čím jsem se předtím nesetkal je to, že válečná loď po zásahu torpédem se potopí přídí pod vodu až jsou šrouby nad hladinou a vesele mě pronásleduje rychlostí 9 uzlíků a háže hlubinné bomby Shocked

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 6 z 8
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.