Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 24 z 26
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Další
Otázky, tipy, rady, návody
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
Opět zdravím mořský vlky.
Děkuji za předchozí rady. Vše jsem ověřil a funguje. Splnil jsem všechny mise kromě jedné- nenašel jsem tu prokletou letadlovku a to jsem hledal všude, kde tu bylo doporučováno.
Už jsem v Zlatých časech. Naučil jsem se mířit a potápět kocábky. Mám už na kontě 17 torpédoborců a jednu bitenví loď. Merchanty nepočítám.
Přesto mě pořád vrtá hlavou způsob jak nejúčiněji zasáhnou merchanta? Obyčejně potřebuje 3 úhoře, ale když jsem mu to vpálil ze předu přímo do přídě, tak 7000BRT šlo po prvním úhoři ke dnu a dost rychle. Zkoušel jsem laborovat s nastavením hloubky torpéda. Výsledky jsou různé. Co jsem četl v literatuře, tak zásahy blíž ke kýlu bývaly účinější. V SH5 mě to příjde náhodný. Spíš bych řekl, že čím blíž k hladině, tak tím devastující zásah, ale nedá se to brát jako standart. Chtěl bych zkusit začít používat magnetický roznětky. A z toho plyne moje otázka: Jak nastavit hloubku torpéda. Max 1m pod kýl, nebo máte někdo jiné zkušenosti? Vzhledem k tomu, že se na ně nedá moc spolehnout :-(
Díky za odpověď.
Jen taková perlička:
Pomocný křižník 16000BRT- zásah 2 torpédy nastavenými na hl. 5,5m těsně vedle sebe do středu a šel kednu i když obě stupnice poškození byly tak na 2/4. Další pomocný křižník dostal 4 zásahy od přídě po záď torpédy nastavenými na hl. 4,5m a plul vesele dál nezměněnou rychlostí. Poškození na obou stupnicích na 1/3 a bohužel se nepotopil. Když jsem se vynořil, abych ho dodělal dělem, tak začal kolem sebe pálit jak nějaká bitevní loď a to hořel skoro po celé délce paluby. Takže jsem raději zbaběle pláchl do sklepa :-)

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Ještě jeden dotaz:
Existuje nějaká klávesová zkratka jak zobrazit v SH5 atlas lodí? Než se k němu proklikám přes komunikaci s 1 důstojníkem a pak to zase všechno pozavírám - to je hrůza!! Často propásnu dobrou pozici ke střelbě.
Dílky.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Nenapsal jsi, zda hraješ základní verzi či používáš nějaké mody. Model potápění lodí je v SH5 špatný, a to hned z několika úhlů pohledu. Jeden segment problémů řešil mod Better And Realistic Flotation, ke stažení ZDE, ovšem problém se špatnými zónami a velikostí lodí to vyřešit pochopitelně nemohlo. Tento problém není vyřešen vůbec, protože to bez speciálního programu prostě nejde. Lodě jsou, obecně a zjednodušeně řečeno, v SH5 totiž menší než jsou v programu, také jsou užší. Proto nefunguje ani magnetická roznětka. Běžně se proto stane, že potopíš bitevní loď na jedno torpédo, zatímco na merchanta potřebuješ v základu zpravidla 2 - 3 torpéda. Klasická rána 1 - 1,5 metru pod kýl na magnet proto v SH5 nefunguje.

Všechny klávesové zkratky pak najdeš pod F1 a další pak, když"Shift".

"Nejlepší ponorka" v SH5 je pak logicky VIIC/41, neboť ve vývojové řadě v SH5 uzavírá výrobní sériii sedmiček, tj. VIIA, B, C a VIIC/41.



Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 10. 03. 2013, 19:37, celkově upraveno 1 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Zdravím.
Mám origo hru 1.2.
Chtěl bych si do hry nahrát nějaký mód. Třeba 4 maníky na věž s dalekohledy (děsně mě sejří ta jejich bystrozrakost  Evil or Very Mad ). Bohužel jsem něco podobného nikdy nedělal, mohl by někdo prosím popsat jak se to dělá? Prostě návod pro tupce.  Confused  Sad
Tato hra mě docela uchvátila. Dosud jsem se zajímal jen o historii a techniku, ale takto mohu aspoň trochu čuchnout k atmosféře Rolling Eyes  Je tam sice spoustu nesmyslů a chyb, ale to napětí je super  Very Happy
Měl bych ještě dotaz: Bude ve hře možno použít šnorchl? Nebo je na to potřeba taky nějaký mód (či co) ?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Nuž ono by to chcelo trošku sa tu zorientovať a najdeš odpovede na všetky otázky. Ohladne modov je to napr. :http://silenthunter.cz/forum/viewforum.php?f=44
No a čo sa týka šnorchela budeš ho môcť použiť, ale až v roku 1943 alebo 44 a musí ho mať ponorka vo výbave


_________________
Hogen
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Díky za radu.
Už to mám natažený a funguje.
Páni mořští vlci, omlouvám se za své hloupé dotazy, ale fórum je tak obsáhlé, že než člověk najde co potřebuje musel by strávit týden prohledáváním celého fóra. Problém je taky v tom, že informace uvedené ve starších vláknech jsou někdy zastaralé a netrýkají se zrovna SH5. Takže když potřebuji nějaké info o SH5 a nenajdu ho v patřičné sekci o SH5, tak se nedivte, že se ptám na věci které jste tu řešili před x lety na vlákně o SH3. Omlouvám se, že jsem si dovolil rýpnout Wink
Jinak fakt moc díky a ještě jednou omluvte moje dotazy.  Cool

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
To: Sepp
zdravim, aj vy ostatny prechadzal sem si forum a hledal nejaky navod na presne odstrelovani na dalku z videa http://www.youtube.com/watch?v=VrMeSKOl2pI nechapem jak si voli ty linky ze stupnama AoB treba mi to vysvetlit, zamerujem podla tehoto videa http://www.youtube.com/watch?v=yCk9Y_rxZjE, ale take to neni ono, mirim na stred lode alebo tesne pred alebo za stred lode ale sem rad ze torpeda tefia prid lode alebo tesne minu pred lodu, skusal sem experimentovat, ked menim vzdalenost cila, draha sa nevychyluje, napada mna ze zadavam spatny uhel AoB alebo rychlost lenze tu bych mnel mat take dobre, potreboval bych poradit, mozno sa mylim a ovlyvnuje dost aj vzdalenost, nvm... Este dotaz, AoB je uhel pod kterym sa lod momentalne nachadza alebo pod kterym tefi torpedo lod?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Ahoj kapitáne,

mrkni ZDE; tady najdeš většinu odpovědí (v tématu je další link, ten nepřehlédni) na to, jak postupovat. Byť je to primárně pro SHIII, je tam vysvětleno, co je to AOB a jak zaměřovat. Wink


_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Peosím existuje návod k SH 5 a k editoru misí v češtině?Pokud ano prosím o link,nebo zaslání mailem.Googloval jsem půl dne a nenašel nic.Předem všem díky.Lovu zdar.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Našel jsem na subsimu RUB pro SH 5.Bohužel je v sekci WIP MODY,takže pro mě nedostupny,ikdyž jsem registrován.Nemá někdo funkční link na tento mód kapitáni?Pokud ano,zveřejníte ho prosím.Díky.


_________________
CHVALTE PÁNA A PODÁVEJTE MUNICI ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
1) Strašně nerad bych Ti kazil radost, ale pokud vím, tak RuB je mrtvý, resp. na něm nikdo od roku 2010 nepracuje. Vzhledem k tomu, že jsem byl s členy týmu v těch letech v kontaktu, tak nepřekonateln problém nebylo modování hry, ale bugy v základní hře (které způsobovaly padání hry atd.).


Sám se můžeš o tom přesvědčit

ZDE

a

ZDE


Nevím, co je tedy za verzi ve WIP zóně na subsimu (myslíš tím sekci pro sponzory subsim stránky?), ale podle mého názoru to bude nějaká první prastará verze. Rád se ale budu mýlit.


2) K Tvému předchozímu dotazu. V češtině návod na editor misí dle mého přesvědčení neexistuje. V jiných jazycích však ano.

ZDE jsem Ti dal na uloz.to (v PDF formátu) velmi podrobný "krok za krokem" ilustrativní návod. Autorem je "kylania", email na něj je v návodu. Je sice v angličtině, ale kvůli obrázkům je hravě využitelný i pro někoho se základní znalostí angličtiny.


Dobrý lov! cool



Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 13. 09. 2014, 18:10, celkově upraveno 4 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Za oboje díky moc Seppe.S editorem se zkusím poprat a ten RUB?No nedá se nic dělat.Každopádně se to dá s několika módy hrát.Ještě jednou díky a šťastnou plavbu kapitáne.


_________________
CHVALTE PÁNA A PODÁVEJTE MUNICI ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Zdravím vlci,Neví někdo trasy a data plavby britských bitevních lodí  do norska V misi Total Germany?Pluji stale po ose Bergen-Narvik,čas se krátí a já stále nic.Nemáte někdo radu,nebo fíGl prosím.Všem moc děkuji a dobrou plavbu.


_________________
CHVALTE PÁNA A PODÁVEJTE MUNICI ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Pro scot666 
A kam do hry ten antilag a do kterých souborů ho je třeba nainstalovat?



Naposledy upravil Sea warrior dne 21. 10. 2014, 22:29, celkově upraveno 1 krát.

_________________
CHVALTE PÁNA A PODÁVEJTE MUNICI ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Prosba o radu 
Zdravím chlapi.Moc moc prosím.Nevíte někdo jaké soubory a jakým způsobem přepsat,abych si zvýšil rychlost ponorky?Chci to jen pro vlastní potřebu.Tak pokud někdo bude ochoten mě zasvětit,tak prosím soukromou zprávou.Nerad bych porušil pravidla fóra.Prosím o podrobný návod.Piplám se stím a nic.Předem děkuji všem.


_________________
CHVALTE PÁNA A PODÁVEJTE MUNICI ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 24 z 26
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.