Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Problem s misi v UBOAT
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Problem s misi v UBOAT 
Ahoj lidi,mam mensi problem s misi s ponorkou Uboat.
Jedna se o druhou misi kterou mi zadali a ukol je: Dojed a znic operacny zvaz v ormary X.
Na mape nemam zadnou hvezdu ktera by ukazava kam mam jit. Víte mi nekdo poradit???
Dik  Sad  Confused


Citovat
Příspěvek  
Možná se objeví později...


_________________


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
V UBM se mě také jedna myse nezobrazila ( jako ta značka ) skus to město najít na mapě a hledat okolo snad na něco narazíš , přinejhorším něco poblíž potop a vrat se na základnu s nepořízenou oni to projednou přežijí  Confused


_________________
(03°35'S,052°49'E) Ztraceni jsou jen ti, kteří se odevzdali osudu. Hans-Ulrich Rudel
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek add. 
Tak tuto misi jsem zrovna dostal a jsem z toho na prášky...Znič operační svaz než dopluje tam a tam. Tak půl nádrže mně trvalo než jsem ho vůbec našel. Hvězda tam sice byla a veliká, jenomže ať jsem po ní přejížděl sebevíc na nic jsem nenarazil. Po dalším zdlouhavém brázdění jsem konečně na ně narazil. Pár destroyerů a ještě nějací jiní angláni. A tady začíná můj problém. Jedu za nima plnou parou, dobíjení baterií vypnuté abych je vůbec nestratil z dohledu jelikož jedou jak šílení. Jedu jedu nikdo si mně nevšímá...
Odstřeluji je z děla...taktéž si mně nikdo nevšímá...
Tak jsem na to šlap a dojel jsem je co nejvíc. Destroyeři se otočili a šup na mně plnou parou. Samozřejmě taktika nouzové ponoření, tichý chod, pak periskopová hloubka a sejmu je torpédama jenomže to tak docela nefachá jelikož jakmile se ponořím ty debilové se otočej a pojď ho pryč plnou parou. a toto je pokaždé, takže nevím jak splnit tuto misi. Nebude lepší se na to vybodnout? Tak maximalně přijdu o renomé, ne?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Proto tyhle úkoly v reálu dělalo vždy víc ponorek, aby jedna (třeba ta tvoje) mohla ohlásit polohu, kurz, rychlost a další ponorky mohly útočit.
Jinak DD se teď chovaj správně a dle reality, protože primárním cílem eskort jako takových neni potopit ponorku, ale znemožnit jí útočit... To znamená zatlačit ji pod hladinu a chvíli ji tam držet, aby ztratila kontakt. Proto utrpěly ponorky nejtěžší ztráty díky skupinám Hunter-Killer, které ji pronásledovaly až do potopení.

Jinak já v SH 3 ve středomoří třikrát potkal svaz bitevních lodí a ani jednou jsem je kvůli špatné poloze nedokázal napadnout... To se prostě stane... Wink



Naposledy upravil Günther Königg dne 04. 11. 2009, 01:07, celkově upraveno 1 krát.

_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Plnění těchto misí je dosti komplikované a je nutno trochu více taktizovat. Je třeba si uvědomit, že konvoj jede z bodu A do bodu B a je tedy v pohybu. Hvězda na mapě uvadí poslední nahlášený kontakt, tak po příjezdu na místo tam již nemůže být. Je nutno křižovat předpokládanou trasu tohoto konvoje a zachytit jej-detekovat- tak 25-30 mil před předpokládaným bodem střetu. Pak plout do zvolené palební pozice, při viditelném kontaktu toto nahlásit a pak příkladně zaútočit. Vtip je ještě v tom, že v tomto konvoji jsou červenou hvězdičkou označeny maximálně dvě plavidla, na která se má útočit. I 50ti procentní úspěšnost zaručuje splnění mise. S taktického hledista je blbost je vyhledávat na otevřeném moři, konvoj kličkuje, mění kurz i rychlost. Je nutno vyhledat místo operativně úzké, nebo proplutí v blízkosti pevniny, nakonec myslím vplouvá do úžiny před přístavem kam míří. Je-li v možnostech ikona leteckého průzkumu třeb jej maximálně  využít.


_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Jj Elksi a podle sice strohých, ale důležitých informací u značky lze spočítat a zakreslit křižný kurz s kontaktem. S pravítkem, úhelníkem a kružítkem to takto počítám a v 80% už čekám na pozici ještě než ke mně dojedou. Tedy v SH3 mi to takhle funguje. Sice chvilku trvalo než jsem se to naučil, ale není to nic složitého Wink odkaz je tady http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?t=99&highlight=ur%E8en%ED+optim%E1ln%EDho+kursu
funguje to spolehlivě


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Souhlas, ale tady to někdy nefunguje, neb změna kurzu je někdy natolik markantní, že se konvoj dostane uplně jinam, než jsem předpokládal. Zde to jsou nědy obchodní lodě doprovázené válečným potenciálem, někdy jen vojenské a ty rychlosti přesunu jsou též různé od 15 do 28 uzlů a při té rozloze moře je to stále jen předpokládaný odhad, i když  spočítaný na nějaké pravděpodobnosti.


_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Se změnou kruzu je důležité počítat hlavně v místech s členitým pobřežím. Proto se ti bude hodit odhad, kam asi svaz pluje a kudy - to samozřejmě poznáš z jeho kurzu.

Pak si můžeš počkat třeba v úžině, kde ho snadno najdeš.... Wink


_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Zdravím, mám nainstalováno SH4+UbM+OM...a jak jsem se tady dočetl o problému nalezení něčeho k potopení, tak i přes rady, kdy hlídkuju v užších místech, např. u "vstupu" do kanálu k Murmansku, tak prostě žádná lod se tam neobjeví klidně týden. Nakonec jsem to nevydržel a Murmansk jsem vyplenil v noci, ale radši bych sem tam něco potkal i na moři. Mám třetí patrolu, a za celou dobou, jsem potkal jen jednu lod. Chápu, že moře není Václavák, ale vždyt je sakra válká no né?! Very Happy  Tak jen jestli to je fakt normální, že nemůžu splnit úkol, když nemám co potopit, nebo jestli je zase nějaký mod, který přidává výskyt lodí..atd. Prostě nějaký rady od zkušenějších. Lovu zdar

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
V jakém roce a jakém ročním období tam lovíš?

Přečetl sis readme k Operation Monsun v 600-"Severniy morskoy put" (The Northern Route)?

Ta arktická kampaň funguje podle mě velmi dobře a hodně realisticky!



Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 15. 01. 2012, 13:24, celkově upraveno 2 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Začal jsem v září 1941, a ted mám 5.prosinec 1941....domovský přístav Kirkenes, všechny dosavadní patroly jsem měl v Barentsově moři

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
No jo, přes zimu je kolem Murmansku (ten sice nezamrzal, ale okolní vody byly v tomhle ročním obodbí hrozné) pendrek. Počkej si na letní měsíce, ale počítej s tím, že tam toho mnoho nenalovíš, pokud nenatrefíš na konvoje PQ, což je poměrně vzácné zboží. A s tím se zase potkat před Murmanskem bych asi úplně nechtěl. Ale kvůli počasí, resp. pocitu ze simulace, je lepší tuhle arkickou kampaň hrát v SHIII, v OM je počasí takové málo "severské" Smile



Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 27. 11. 2011, 13:00, celkově upraveno 1 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
V klasickém defaultním SHIII, nebo také nějakém namodovaném? Když jsme u toho, chci se zeptat jestli když na SHIII hodím GW, tak půjde rozlišení dát větší, než 1024x768? Protože mne tak trochu otravují ty velké černé plochy po stranách monitoru. Né, že bych byl puntičkář, ale pro ten pocit Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?t=1314&start=60&postdays=0&postorder=asc&highlight=


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.