Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 3 z 26
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Další
Vaše hlídky
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
Tak jsem se konečně vrátil na základnu a cestou se mi opravdu dařilo.
První čtyři jsem potopil když jel přes Scapa Flow a zbytek byl konvoj

25 Aug 1940              
Hlidka 13
U-48, 1. Flotila
Left at: Srpen 25, 1940, 05:14
Od: Wilhelmshaven
Ukoly mise: Hlidka ve ctverci AM53    
27 Aug 1940              
0850    AN 16    Potopeno lodi! S.S. Robin Hood (C3 Cargo), 7281 tons    
28 Aug 1940              
1017    AN 16    Potopeno lodi! S.S. Jalabala (C3 Cargo), 7321 tons    
1305    AN 15    Potopeno lodi! HMS Cattistock (Hunt I Destroyer), 1000 tons    
1848    AN 15    Potopeno lodi! S.S. Point Pleasant (Coastal Merchant), 2787 tons    
01 Sep 1940              
1119    AM 28    Potopeno lodi! HMS Veteran (V&W Destroyer), 1188 tons    
1132    AM 28    Potopeno lodi! S.S. Caspia (T2 Tanker), 8429 tons    
1144    AM 28    Potopeno lodi! HMS Primrose (Flower Corvette), 950 tons    
1319    AM 28    Potopeno lodi! S.S. Bris (T3 Tanker), 8753 tons    
1329    AM 28    Potopeno lodi! S.S. Carmarthen Coast (C2 Cargo), 4870 tons    
1333    AM 28    Potopeno lodi! S.S. Tremoda (Small Merchant), 3587 tons    
1338    AM 28    Potopeno lodi! S.S. Sedan (Small Tanker), 6259 tons    
1345    AM 28    Potopeno lodi! S.S. Dokka (T3 Tanker), 8772 tons    
1348    AM 28    Potopeno lodi! S.S. Sandanger (C3 Cargo), 7295 tons    
1400    AM 28    Potopeno lodi! S.S. Frontenac (C3 Cargo), 7298 tons    
1402    AM 28    Potopeno lodi! S.S. Kassandra Louloudis (Coastal Merchant), 2794 tons    
04 Sep 1940              
0627         Mise vysledky
Posadka ztracena: 0
Lodi potopeno: 15
Letadel zniceno: 0
Potonena tonaz: 78584 tons

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
von CGY napsal:
Kruci, stále jsem si říkal, jak to všichni dělají, z každé plavby desítky tisíc BRT ....  Laughing

Když jsem vyměnil typ II za VII, připadám si jako Ivan, který přeběhl pole lán s prstem na spoušti a stačil mu na to jeden zásobník. Pouštím torpédo za torpédem a furt jich je dost. To se to honí tuny.  Cool

No tak si pořiď IX to teprve bude žůžo  Laughing  Laughing  Laughing

von CGY napsal:
Po dokončení hlídky jsem ráčil poctít svou návštěvou přístav Doverský. Zaparkované tam byly C2, Small Tanker a u hráze to jistil DD.

No a někdy tam jsou i letadlovky a křižníky a ....no je toho spousta Very Happy  Very Happy  Very Happy

****************
edit, tlačítko edit...



Naposledy upravil Sarroth dne 08. 10. 2006, 00:41, celkově upraveno 1 krát.

_________________

Když vlk tak Grey Wolf
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Středomoří 
Tak jsem si nahrál save z dob průniku Gibraltarem a trochu ho dohrál do posledního vystřeleného torpéda a náboje a výsledek je:
Napadnutí a zaktivování obrany tří přístavů a vyplenění jednoho z nich ( jinde nic nebylo  Rolling Eyes )





Jedna věc mi ale stále vrtá hlavou a to je počet "vraků" na pobřeží u přístavu Port Said, některé byly na mapě označené šedivou značkou pro potopenou loď, ale ne všechny, tak jsem si smlsnul i na několika napůl ponořených dd (našel jsem 3, na mapě jich ale bylo víc)

Takže vřele doporučuju prohlídku tohohle vrakoviště  Smile



Naposledy upravil hp. dne 15. 10. 2006, 17:10, celkově upraveno 2 krát.

_________________

Osobní složka | SH3- galerie | Xfire profil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Re: Středomoří 
hp. napsal:
Tak jsem si nahrál save z dob průniku Gibraltarem a trochu ho dohrál do posledního vystřeleného torpéda a náboje a výsledek je:
Napadnutí a zaktivování obrany tří přístavů a vyplenění jednoho z nich ( jinde nic nebylo  Rolling Eyes )





Jedna věc mi ale stále vrtá hlavou a to je počet "vraků" na pobřeží u přístavu Port Said, některé byly na mapě označené šedivou značkou pro potopenou loď, ale ne všechny, tak jsem si smlsnul i na několika napůl ponořených dd (našel jsem 3, na mapě jich ale bylo víc)

Takže vřele doporučuju prohlídku tohohle vrakoviště  Smile


šedé vraky jsou lodě, které se potopily jaksi "samy" - tím, že najely na pobřeží. Je to bug, ale jednou mi zachránilo kůži to, že takhle dopadlo 5kousků dd v Gibraltaru Smile


Citovat
Příspěvek
Jj, je jich tam požehnaně.
u toho zmiňovanýho pobřeží jsem viděl 3 dd na mělčině, ale na mapě byl šedivou barvou označen jenom 1, ty dva byly označený klasicky červeně (kontakt) a připočítalo mi je to když jsem je dodělal.
Takže radost a někdy to jak řikáš určo pomůže  Smile


_________________

Osobní složka | SH3- galerie | Xfire profil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek ??? 
Tak ještě včera jsem se chtěl někoho zeptat kolik je v RuBu letadel,dnes už si můžu odpovědět sám,u mě málo ale bohatě to stačí.Srpen 1942,včera jsem byl   na hlídce v sektoru ED84,Port of Spain.U Curacaa je letecká základna a klidně jsem se vozil po hladině,a to bylo dobré počasí,hafo tankerů,tudíž slušnej vejvar.Dnes mě do těch končin Bdu poslalo též,po potopení 3 lodí si to mažu nad ránem po hladině pamatující se včerejších tras tankerů a zrovna jeden naháněje,jenže si najednou něco přiletělo a zhodilo jednu plombu.To uplně stačilo,ende,ikdyž jsem okamžitě mačkal C.WO byl sice na můstku, ale doba zanoření IXC (37 sekund) v kombinaci s realistickými senzory je mazec.Zastavení hry při detekci letadla mám nastavenou.To mám U-66 po "zuby" ozbrojenou.



Takže jsem to loadnul a byl rozhodně opatrnější,a tankery jako by se vytratily.Vydal jsem se po konvojové trase k Freetownu kde se asi cca 60 km od přístavu něco většího formovalo,hydroakustik málem přišel o hlas.Musel jsem na hladinu a nadjet si je ,zase bylo nad ránem,cca 6:20,viditelnost nic moc a....



Ted jsem to po usilovném mačkaní C aspon stihl zaznamenat,že by Catalina?Nasledovalo dlouhé opravování,hull 28%,nefunkční levý šroub a do Lorientu jsem se dobelhal na pravý,paradox je ten, že spousta z nás má nefunkční pravý diesel motor,že... Shocked
Mrcha Catalina,poničila mě Alberich.Na cestě na základnu jsem se vyhnul dvěma konvojům,už jsem s tím hullem nechtěl riskovat ani jednu hlubinou bombu.
Asi bude hůř

  

Tonáž byla 48 437 tun a zbylo mě 10 torpéd,tak příště snad lépé.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek
Hezky pěkně, na jednu pumu  Shocked

Jak jsi to myslel s těma motorama?
Všiml jsem si, že se mi občas netočí jeden šroub, nejdřív jsem si myslel, že je to kvuli ostřejšímu zatočení, ale dělá mi to i když mám kormidla v rovině a zvýšim výkon.  Confused

PS.
Máme stejnej stroj ( kromě bočního emblému) a jsme i ve stejný době, ale asi se nepotkáme  Laughing Smile


_________________

Osobní složka | SH3- galerie | Xfire profil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Re: x 
"Všiml jsem si, že se mi občas netočí jeden šroub, nejdřív jsem si myslel, že je to kvuli ostřejšímu zatočení, ale dělá mi to i když mám kormidla v rovině a zvýšim výkon. " Confused

Toto je dáno typem a vybavením ponorky, když se dobíjejí baterie tak jeden motor je odpojen od hřídele a točí dynamem pro nabití baterií, po nabití je opět připojen na hřídel šroubu. Toto platí pro případ, kdy motor není vyřaren poškozením nebo jej nelze opravit. Doba nabití je pak dána modernizací baterií a motorů na základně.

Pluj hluboko, potichu a pomalu !

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
To Hp a motory
Začátek nové  mise a první hláška v doku je pravý motor zničen či nefunkční,to je fu(c)k,ale mě se točí oba šrouby a rychlost mám 20-21kts.

To Elksar
Máš pravdu,podle nabíjení baterií se to tak chová.Kdo chce at sleduje časové údaje,je trošku na přeskáčku,blbne mě připojení k netu




Bohužel nemám další screeny z těch incidentů z předchozí mise,hlavně co se týče záběrů šroubů.Ale z vyloženě technického pohledu mě to velmi zajímá.Podle mě měl u-boot dva diesel motory,dva generátory,dva el. motory a dva šrouby.V nějaké sekci to bylo spojeno jakousi převodovkou,někde jsem viděl foto,ale tu ted nemůžu najít.Kdybys věděl něco o těch motorech atd. tak dej vědět Idea



Naposledy upravil Herr Flick dne 21. 10. 2006, 17:02, celkově upraveno 3 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Tak jak je to stím motorem a propojením, kdo to ví odpoví..? 
Bohužel nemám další screeny z těch incidentů z předchozí mise,hlavně co se týče záběrů šroubů.Ale z vyloženě technického pohledu mě to velmi zajímá.Podle mě měl u-boot dva diesel motory,dva generátory,dva el. motory a dva šrouby.V nějaké sekci to bylo spojeno jakousi převodovkou,někde jsem viděl foto,ale tu ted nemůžu najít.Kdybys věděl něco o těch motorech atd. tak dej vědět

Nikde jsem se zatím nedopídil, jak to skutečně bylo zapojený a jak to fungovalo při nabíjení baterek. Dočetl jsem se , že baterky se daly dobít i když ponorka stála. To znamená, že musel být hřídel šroubu odpojen a motor poháněl nějaký agregát pro nabíjení. Ale když to jelo, tak to zatím nevím. Zde je několik plánků jak to bylo zapojeno, ale nelze vyčíst zda tam jsou třecí spojky, řemenice nebo převodovky. Stejně bych to ani nepoznal ve skutečné ponorce, nejede, a mohl bych konstatovat jen co to je a kčemu to asi bylo. Dle mého názoru to bylo dáno i výkonem vznětového motoru, neb při nabíjení agregátem dochází k dosti velkému zatížení a toto ještě zatížit hřídelí šroubu by dost podstatně snížilo výkon toho motoru. Toto je ale odstraněno později větším výkonem motoru. Dále odpojením hřídele by měla ponorka jet podstatně nižší rychlostí než na oba šrouby. Je to zatím slepá polemika, musím někde něco sehnat jak to skutečně bylo.



Tady je několik plánků konstatující, že tam skutečně něco je ale jak to funguje to již neříkájí....

Pluj hluboko, potichu a pomalu !

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
ne, u-booty měly jen dva diesly a dva elektromotory. Elektromotory a diesly byly na jedné hřídeli, když plula ponorka na hladině nebo v periskopové hloubce na schnorchel, tak hřídelí otáčely diesly a když plula po hladinou (bez schnorchelu), tak byla hřídel hnaná elektromotorama. Ty zároveň sloužily jako generátory stejnosměrného proudu k dobíjení baterií ponorky Smile



Naposledy upravil old_Mr_Grim dne 21. 10. 2006, 19:24, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Toto vím, ale otázka zní : při nabíjení baterií se hřídel se šroubem točí nebo ne? Toto jsem nikde nezjistil. Je jasné, že musí být mezi generátorem a hřídelí něco (spojka, převodovka) co ji spojí-rozpojí a to samé mezi motorem a generátorem.

Pluj hluboko, potichu a pomalu !



Naposledy upravil elksar dne 22. 10. 2006, 17:23, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
no to mi taky neni jasný. Vím akorát to, že existovaly dva typy - jeden, kterej umožňoval při chodu dieslů odpojit elektromotory (ty se pak neotáčely) a druhý, u kterého tot nebylo možný. Tak nevím jestli byly u toho prvního typu el. motory mimo hřídel a nějakou převodovkou se spojkou se k ní připojovaly, nebo jestli byla hřídel složená z několika částí. Každopádně je jasný (i z těch nákresů je patrný) že mezi dieslem a el. motorem byla spojka. mezi el. motorem a šroubama je spojka na těk nákresech malovaná taky.  Confused



Naposledy upravil old_Mr_Grim dne 22. 10. 2006, 12:10, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek
Převodovka si myslim že tam nebude,
jednak jí nikde nevidim a druhak se nedává ani do vlaků (českejch), protože by to ten materiál zkrátka nevydržel.
U ponorky, která už taky neni dnešní to nebude moc jiný .)
Viděl bych to akorát na nějakou spojku, nejspíš 2, ale to bude všechno.

Že elektromotor sloužil i jako generátor je dost pravděpodobný.
Když plula ponorka velkou rychlostí, nebyla potřeba odpojovat hřídele a používat "dobíjecí mód", ale když plula pomalu, tak mohla plout na jeden šroub, druhý mohl být odpojen a diesel naplno roztáčel generátor a dobíjel, zkrátka jak řikal elskar.
Myslim si že to bylo tak nějak.



Naposledy upravil hp. dne 22. 10. 2006, 16:10, celkově upraveno 2 krát.

_________________

Osobní složka | SH3- galerie | Xfire profil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek Re: x 
elksar napsal:
"Všiml jsem si, že se mi občas netočí jeden šroub, nejdřív jsem si myslel, že je to kvuli ostřejšímu zatočení, ale dělá mi to i když mám kormidla v rovině a zvýšim výkon. " Confused

Toto je dáno typem a vybavením ponorky, když se dobíjejí baterie tak jeden motor je odpojen od hřídele a točí dynamem pro nabití baterií, po nabití je opět připojen na hřídel šroubu. Toto platí pro případ, kdy motor není vyřaren poškozením nebo jej nelze opravit. Doba nabití je pak dána modernizací baterií a motorů na základně.

Pluj hluboko, potichu a pomalu !


Zdar námořníci

Dnes zkusil zjistit to proč se netočí jeden šroub ve hře.Mám "šedý vlky" a když je zapnutý "mod dobíjení baterií" tak se netočí pravej - při pohledu ze zadu - lodní šroub.Netočí se ani po dobití bateríí.Stačí ten "mod dobíjení bateríí" vypnout a pravej lodní šrou se bude opět točit.Zkoušel jsem to při nabíjení baterií vypnout a ten pravej se začal točit,po zapnutí "modu nabíjení baterií" se netočil.Abych navázal na následující debatu.Dnes jsem si nainstaloval Grey Wolfes a jedu první misi za 2 flotilu rok 1939 (absolutní začátek) ponorka VIIB.Nevím jak to bylo ve skutečnosti,ale ve hře stačí přes toho maníka úplně vlevo vypnout to dobíjení bateríí a budou se točit oba lodní šrouby.

Sakra jsem se ale rozepsal.....radši opět periskopová hloubka a naslouchat.....good luck a hodně tun...........

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 3 z 26
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.