Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Středomoří
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Středomoří 
jak to vypadá ve středomoří? objevují se tam často konvoje nebo nějaké válečné lodě - NE destroyery a podobné - prostě křížniky a bitevky + letadlovky?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Re: Středomoří 
icetiger napsal:
jak to vypadá ve středomoří? objevují se tam často konvoje nebo nějaké válečné lodě - NE destroyery a podobné - prostě křížniky a bitevky + letadlovky?


Při původní hře či většine modů naprosto stejně jako všude jinde. Snad jen v čase, kdy tam je Rommel je to tam trochu živější.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
hmm, tak to je škoda, hledám kde by mohlo být dobré loviště ... a neumím ho najít ...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
V Comunity manuálu lze najít pár tipů - tady jsou ;-) :

******************************************************************************************************
1. Pokud vyplouváte z Francie (Brest, Lorient, St. Nazaire atd.), po splnění úkolu namiřte do čtverce BF13. Když tam doplujete, přesouvejte se opakovaně cik cak kursem mezi čtverci BF13÷BF15. Je to hlavní plavební trasa obchodních lodí a konvojů. Pravidelně se objevují hlášené lodě na mapě a můžete čas od času pod vodu a zkusit hydrofon.
Není neobvyklé, že vystřílíte všechna torpéda během dvou tří dnů, nemluvě o dělu :-) . Nepřátelská letadla tu hlídkují častěji po roce 1941, ale když budete ostražití, nepředstavují velké riziko. Méně často létají do čtverce BF15.
Je tu hloubka přes 100 m, což je dobré pro případný únik.
A je to blízko k domovskému přístavu.

2. Taky čtverce AM51 a AM52 jsou dobrým místem k potkání konvojů připlouvajících Severním kanálem (mezi Irskem a Skotskem). Pokud budete trpěliví a čas od času zkusíte hydrofon, během dvou tří dnů můžete narazit na velký konvoj. Hloubka je tu dobrá, víc než 1000 metrů (fakt to tam tak je napsaný - von CGY). AM53 je taky dobré místo, ale více hlídané nepřítelem a má mělčí vody.
Tato území jsou dobře dostupná z francouzských přístavů.

3. Ve středomoří jsou dvě dobrá místečka. Jedno je samozřejmě Gibraltarský průliv a další je mezi Sicílií a Severní Afrikou. Každý konvoj, svaz vojenských lodí nebo osamocená loď je nucena tudy plout při cestě z východu na západ nebo naopak, jen pár kilometrů od vaší ponorky.

4. Jestliže máte dost trpělivosti na malý a někdy trochu nebezpečný výlet, tak plujte na Kypr, malý ostrov jižně od Turecka. Při vyplutí odněkud z pobřeží Francie, proplujete Gibraltarem Twisted Evil , potom napříč středomořím do jeho východní části. Trasu si naplánujte prostě dokola kolem ostrova (po směru hodinových ručiček je to nejlepší) a jste mezi tunami nechráněného námořního provozu. Počasí tu bývá dobré jak pro pozorování, tak pro dělo. Po 3-4 dnech hlídky často dostanu 7-8 obchodních lodí a žádný DD ani letadlo. Kypr byl během WWII britská kolonie, takže většina lodí patří Kanadě nebo Anglii (čili nepříteli). Když už budete unudění, můžete zkusit pár zásahů poblíž Alexandrie, ale tam je to daleko lépe chráněné.
Cesta ke Kypru je asi tou najnáročnější částí. Nejjednodušší  způsob proplutí Gibraltaru je plout tiše a hluboko. Jděte na 200 metrů (pokud to vaše ponorka snese) (max. hloubka je tu kolem 300 m, dejte tichý chod a žádný DD vás neuslyší. Když náhodou zaslechnete obchodní loď, nechte jí raději být, protože jestli jí potopíte, máte v patách 5-6 DD na pár hodin zábavy.

5. V Arktické oblasti se vyskytují konvoje plující z Kanady, Islandu a Anglie, na trase kolem severní části Norska dál do ruských přístavů (jako je Murmansk). Známý PQ17 plul právě tudy. Je to dobrá oblast pro ponorky, většinou mimo dosah leteckého krytí spojenců, navíc je tu šance na podporu německých sil. Je to oblast hlídkování hladinových lodí Německa i Luftwaffe. Tedy, pokud pošlete hlášení o konvoji, může se vám dostat podpory.
Dobré místo k zachycení konvoje je jižně od ostrova Jana Mayena. Většinou směřují východně (i dyž jsou známy i vracející se konvoje plující na západ) a pak průplav mezi Bjørnøya (Medvědí ostrov) a Fastlandet (Norské území). Pokud používáte SH3 Commander (nebo podobný program umožňující zvolit oblest hlídkování), tak čtverec AE37 je dobré místo pro začátek.
Letecká podpora od Luftwaffe má omezený dosah. Pro představu o území, kde lze očekávat podporu, nakreslete kružnici se středem v čtverci AF93 s poloměrem 1500 km. Luftwaffe tu operovala mezi invazí do Norska (půlka roku 1940) do konce roku 1942.

6. Pro ty, kteří se vydávají do Karibiku, je tu pár dobrých míst na lov tučných tankerů. Zde jsem získal první misi nad 100k tonáže (ne já, ale autor manuálu - pozn. von CGY)
První je čtverec DN84 (mezi Kubou a Haiti. Většinou tankery T2, bez eskorty nebo leteckého krytí.
Další je čtverec EC96 (blízko Curacaa). Narazíte tu na všechny typy tankerů, T2, T3 a malé tankery. Žádné DD ani letadla, takže snadný lov - moje nejoblíbenější místo.
Posledními jsou čtverce ED85 a ED86. Objevíte tam tankery vyplouvající z Port of Spain a San Fernanda do New Yorku.

7. Pro ty, kteří mají k dispozici typ IX. Po 7. prosinci 1941 se otevírá vychodní pobřeží Spojených států por lov. Pouze se pohybujte nahoru a dolů v oblasti mezi N.Y. a mysem Hatteras (Severní Karolína). Nebojte se mělkých vod (-20÷30metrů) - v počátcích války nebyly americké DD moc dobré při boji proti ponorkám, i když to bylo stále těžší, jak válka trvala.

8. Další pro majitele typu IX. Čtverec ET29. Budete schopni narazit na konvoje z Freetownu do Liverpoolu. Eskorty se většinou skládají z tříd Hunt, Flower, Clemenson a V&W (posledními dvěmi si nejsem jistý). Většinou sem pluji, když mě rozkazy zavelí plout k jihu. Často tu narazíte na konvoj už první den po připlutí do hlídkové oblasti. Konvoje používají stejnou trasu, kterou se dolů připlouváte i vy.
*******************************************************************************************************

Neručím za spolehlivost informací, dávám jak jsem vzal. Dejte vědět, jestli ty místa fungují ;-).


Salut!

von CGY

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
tak tomu se říká manuál pro lovce - supr, nemám slov .. supr výčet ...

zítra otestuju hlavně oblast západně od Francie

PS: návrh na medaili

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
a v sektoru BF 17 nachazim plno STOJÍCÍCH lodí. Skoro jako střelnice, ale na střelnici ti nezapisou 30000 BRT A Navíc ty lodě jsou asi poškozeny protože jsou nakloněný a stačí 1 torpédo, max.2. A to i na C3 Twisted Evil  Twisted Evil

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Günther Königg napsal:
a v sektoru BF 17 nachazim plno STOJÍCÍCH lodí. Skoro jako střelnice, ale na střelnici ti nezapisou 30000 BRT A Navíc ty lodě jsou asi poškozeny protože jsou nakloněný a stačí 1 torpédo, max.2. A to i na C3 Twisted Evil  Twisted Evil


A přidávám se k návrhu na metál

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
BF 15 je hodně dobrý sektor, teď sem potopil dohromady přes 51 000 BRT a to sem poslal ke dnu jen 3 destroyery ... zbytek buď C3, C2 nebo small Cargo ( addon Battle of Mediteraan), občas nějaký Merchant ...

bohužel konvoj sem nenašel, ikdyž mi to na mapě hlásili, zkusím příště ...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Díky, ale jsem vrozená skromnost. Navíc všichni přece ví, že metály si musíte zasloužit na bojišti. Za psaní se nedávají  Laughing . Nebo to tak v reálu taky fungovalo ?  Shocked

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
hodně dobrá pro lov konvojů je hranice mezi čtverci AM1 a AM4 (místama sice menší hloubka, ale jde to přežít) a pak BF1
pobřeží ameriky taky super, hlavně kolem N.Y.  Když se kouknete na mapu konvojů, tak na trase England Halifax si to hasí hodně lodí kousek od sebe (a nejsou to žádní drobečci (T2, T3, Victory cargo, Liberty cargo, C3 C2...) pluju po ní pokaždý na hlídku k pobřeží ameriky a do hlídkovýho prostoru přijedu totálně vytřílenej s minimálně 25-30 tis. BRT


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
můžeš mi říct, co je to sektor AM1 a AM4? pokud vím tak všechny sektory měli znak XXYY - 2 písmena a 2 čísla

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Ja pokazde kdyz vjedu do Loch Ewe tak tam narazim na Fiji Light Cruiser. Uz jsem jich tam potopil snad 7Very Happy Uz maji v zaloze jen jednoho podle historie:D A vubec vsechny pristavy jsou hodne dobre. Velice tucny umi byt Island. Ochrana skoro zadna a navic se tam projevuje i 1/2 roku den a 1/2 roku noc:) Da se tam potkat kotvici T2, small tanker a par Cx.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
icetiger napsal:
můžeš mi říct, co je to sektor AM1 a AM4? pokud vím tak všechny sektory měli znak XXYY - 2 písmena a 2 čísla

no chceš-li, tak to můžeš brát jako AM1x, AM4x místo x si doplň libovolný číslo.
Beru to podle německýho rozdělení atlantickýho bojiště: to máš rozřezaný na velký sektory (AM, BF, CG, DC...) ty jsou pak dál děleny na menší s číslama 1-9 a ty pak ještě na menší zase s číslama 1-9
takže např. : AM13 - AM je ten největší sektor, 1 označuje levý horní roh sektoru AM a 3 označuje pravý horní roh sektoru AM1
Jestli jsem to napsal nějak nesrozumitelně písni a já to nakreslím ;-)
vlastne se staší kouknout na mapu s Documentation ve složce SH3 Smile


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
MichoCZ napsal:
Ja pokazde kdyz vjedu do Loch Ewe tak tam narazim na Fiji Light Cruiser. Uz jsem jich tam potopil snad 7Very Happy Uz maji v zaloze jen jednoho podle historie:D A vubec vsechny pristavy jsou hodne dobre. Velice tucny umi byt Island. Ochrana skoro zadna a navic se tam projevuje i 1/2 roku den a 1/2 roku noc:) Da se tam potkat kotvici T2, small tanker a par Cx.


Pokud se chcete chvilku bavit s DD a napětí jeďte se kouknout do Doveru, Alexandrie, Scapa Flow, rok 40-42 no a samozřejmě Gibraltar! Když máte kliku, potkáte tady lehké i těžké křižníky, BB i letadlovou loď. Wink
Jen Vás pak DD nebudou mít rádi a pamatujte na to že dostat se dovnitř je super, ale ještě se dostat taky ven Very Happy  Very Happy  Very Happy


_________________

Když vlk tak Grey Wolf
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
MichoCZ napsal:
Ja pokazde kdyz vjedu do Loch Ewe tak tam narazim na Fiji Light Cruiser. Uz jsem jich tam potopil snad 7Very Happy Uz maji v zaloze jen jednoho podle historie:D A vubec vsechny pristavy jsou hodne dobre. Velice tucny umi byt Island. Ochrana skoro zadna a navic se tam projevuje i 1/2 roku den a 1/2 roku noc:) Da se tam potkat kotvici T2, small tanker a par Cx.


Jo to mě taky a Scapa to samý. teď jsem ve Středozemnim moři a chystám se do Alexandrie a na Maltu

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.