Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 9 z 10
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Návrhy na zlepšení funkčnosti či přehlednosti fóra...
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
A nebo U-3500 zaplať za navýšení prostoru bandwidthe  Very Happy


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
zrovna sem koupil vzduchovku za 12 000.-   + optika za 3000,- takže sem švorc



Naposledy upravil U-3500 dne 20. 08. 2008, 11:29, celkově upraveno 1 krát.

_________________


Posádka U-1205 ......
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
problémy s Filefront máme všichni. Skoro 2 hodiny klikání mě stálo stažení Operace Monzun. Někdy to jde na poprvý někdy na podvoustýšedesátýosmý .... chce to prostě trpělivost což je vlastnost všem ponorkářům vlastní  Very Happy

kua OT jako ... chro chro  Embarassed



Naposledy upravil Hans Eckelhaft dne 20. 08. 2008, 12:01, celkově upraveno 1 krát.

_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Už delší dobou mám mám v hlavě takový nápad, řekněte, co si o tom myslíte.
1) Pochopil jsem, že velitelem přístavu "Literatura o ponorkách" je Hans, kterému nechci radit, jak ho má řídit, naopak se snažím jen něco s tím vláknem pozitivního udělat (vysvětlení níže).
2) Pokud by se vám to líbilo, předem říkám, že se do toho pustím, ale pak prosím o měsíční lhůtu "hájení", tj. že bych nereflektoval jakékoli (od tohoto okamžiku) nově přidané knihy a nejdříve dal dohromady všechyn doposud zmíněné.

Nebudu se nijak extra rozkecávat, ale k důvodům, proč bych se do toho pustil... Čtu o ponorkách strašně rád, jakmile něco o U-Bootech nebo ponorkách obecně v češtině vyjde, těším se jak malej, až to přelouskám. Jenže... Ne vše, co vyjde (ať již z českých či zahraničních knih), je kvalitní čtení, rozumějte někdy jsou to vyloženě vyhozené peníze. Byl bych rád, kdybych zde dostal od vás, páni kapitáni, kteří torpédovécebrani rozumíte a určitě občas i něco o ní přečtete, informaci o tom, jaká uričtá kniha je, dza se vyplatí ji koupit, o čem vlastně je, popř. kde se dá za mrzký peníze sehnat.

K věci: vycházím ze stavu´tohoto vlákna a z depeše Hanse z 16. února, kde řekl: "Zrovna páchám čistku v tomto tématu, poprosím tímto všechny přispívající aby vynechali příspěvky typu : "jé dneska jsem k vánocům, narozeninám, svátku" atd tu nebo tu či onu knížku. Právě jsem smazal cca 10 podobných příspěvků a to jsem prošel teprve 2 stránky."

OPAKUJU (a myslím, že Hansovi je to jasné), že nejde o kritiku moderátorů, ale o zkvalitnění a zpřehlednění silenthunter(u).cz.

Podle mě by se hodilo vytvořit na hlavní stránce silenthunter.cz odkaz (ať už to nazve BdU jakkoli - Knihovna, Bibliotéka, literatura...), v němž by byl výčet literatury (zejména v českém, potažmo slovenském /hej, znáte nějakou? Já ne Smile  / jazyce, ale samozřejmě i další zahraniční literatura). ten výčet, aby to mělo nějakou vypovídací hodnotu, by byl strohý. Žádné subjektivní hodnocení, jen název knihy, počet stran, oficiální anotace knihy, foto obálky knihy, rok vydání, vydavatel, případně též formát, jazyk (tady bych navrhl udělat dvě sekce - první: knihy psané v českém jazyce, druhá: knihy v ostatních jazycích, popř. i ISBN, podaří-li se ho zjistit.

Návštěvník stránky by měl přehled o nám, kapitánům, bláznům do ponorek, znýmých knihách o U-Bootech (pokud by tam patřily jen knihy o U-Bootech - čtěte o německých druhoválečných ponorkách či knihy o všech ponorkách, tj. i moderních, to nechám na vašem uvážení).

A pak by zde bylo fórum, ve kterém by se mohlo (a podle mne mělo!) kecat o tom, jak se komu kniha líbila, zda vůbec stojí za koupi, zda v ní nejsou bludy atd. Moc se mi líbí některé komentáře kapitánů o dojmech ze čtení. A podle mě k tomu fórum slouží - k diskusi o knize. Mně totiž připadá, že teď máme obojí smícháno a je to jeden velký bordel. Navíc u spousty knih ani člověk neví, o čem vlastně je. Je tedy jasný, že kniha "Ponořit! Ponořit!" od od M. Guntona je o ponorkách, ale o jakých? Kdyžby návštěvník mrknul na "naší" hlavní stránku silenthunter.cz, zjistil by z oficiální anotace, o čem je a pokud by z toho nebyl moudrý, pak se každý může na fóru ve vlákně Literatura zeptat.

Nebojte se, nemám času zrovna nazbyt, stejně jako vy ostatní kapitáni, ale pokud mi dáte chvilku na to, abychom to dali společně dohromady (rád se toho ujmu, ale budu potřebova pomoc někoho, kdo by to vždy dal na tu úvodní stránku SH - po domluvě bych to připravoval buď ve wordu či "sázel" do vlákna literatura a někod z BdU by to pravidelně vkládal do nového "chlívku" na úvodní straně silenthutner.cz. Kdyby se každej jen vymlouval, tak tohle fórum BdU nikdy dohromady nedalo, že...
Nečekjte, jak jsem napsal, že za dva dny to bude hotovo, ale když mi dáte měsíc, tak bych všechny knihy, které jsou ve vlákně dosud uvedeny, mohl předělat do nového.
Na fóru by se pak mohlo o kvalitě knih vesele kecat, aniž by byl nepořádek v seznamu knih o ponorkách.

Ať už tolik nekecám. Nyní to máme takto (chybí autoři knih, počet stran, jazyk, knihy jsou rozházeny po celém vlákně): http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?t=22&postdays=0&postorder=asc&start=0 (zaměřte se na hned první dvojici knih, které srovnáme, a vy mi řekněte, co si o tom myslíte). PROSÍM (!) žádné řeči typu úžasné nebo naopak chucpe, ale KONSTRUKTIVNÍ věci...

Totéž (u prvních dvou knih) dle mé představy:


Ponorka
Autor: Buchheim Lothar-Günter
Nakladatel: Naše vojsko
Přeložil: Jiří Stach
Rok vydání: 2002
Počet stran: 490  
ISBN: 80-206-0595-9

Ponorka se řadí ke světově proslulým dílům o druhé světové válce. Román byl přeložen do všech světových jazyků, v Německu se dočkal dvaceti vydání a byl podle něj natočen úspěšný film.
Jeho autor se stal nejen známým spisovatelem a publicistou, ale je zároveň malířem, fotografem, teoretikem umění a majitelem velké sbírky německých expresionistů. Za války působil jako válečný zpravodaj u Kriegsmarine a měl to štěstí být jedním z několik tisíců ponorkářů, kterým se podařilo zůstat na živu. Kromě bojových deníků zachránil i velmi cenný fotografický materiál, jeho část tvoří obrazovou přílohu této knihy.
Děj románu se odehrává na přelomu let 1941 a 1942, kdy prudce stoupá letecká aktivita spojenců a kdy se Britům podařilo rozluštit německý kód pro spojení ponorek s velením. V té době je též z Hitlerova rozkazu část ponorek převelena z Atlantiku do Středozemního moře ve snaze bránit námořní komunikace zásobující Afrika korps. Průnik ponorek Gibraltarskou úžinou se stal pro mnohé osudným. Ponorce, na které se plavil autor knihy, se přes těžké poškození podařilo vrátit na základnu...



Hitlerova ponorková válka: Pronásledovatelé, 1939-1942
Autor: Clay Blair
Rok vydání:  2005  
Počet stran:  866, obr. příl., ilustrace, mapy, portréty  
Název originálu:  Hitler?s u-boat war  
Přeložil Jan Krejčí  
Vazba:  vázaná  
ISBN:  80-7174-487-5

Tyto knihy, jejichž sepsání zabralo autorovi devět let, jsou předurčeny k tomu, aby se staly úplným popisem německé ponorkové války proti Spojencům, Bitvy o Atlantik. Je to impozantní příběh o nejobtížnější a nejdelší námořní bitvě v dějinách.
Tento první díl popisuje první tři roky války od srpna 1939 do srpna 1942 . Vyprávění je chronologické a je rozděleno do dvou hlavních částí ? Válka proti Britskému impériu a Válka proti Amerikám.



Hitlerova ponorková válka: Pronásledovaní 1942 - 1945
Autor: Clay Blair
Rok vydání:  2005  
Počet stran:  1001, 32 stran obr. příl., ilustrace, mapy, portréty  
Název originálu:  Hitler?s u-boat war  
Přeložil Jan Krejčí  
Vazba:  vázaná  
ISBN:  80-7174-628-2
Tento díl popisuje poslední roky námořní války v Evropě od srpna 1942 do května 1945, kdy Spojenci konečně ponorkové nebezpečí zažehnali.



Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 11. 03. 2010, 19:33, celkově upraveno 4 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Já nic proti nemám(Snaha to nějak sepisovat byla, ale sám vidíš poslední editaci). Je to v podstatě v duchu fungováni Die Kapitäne(tedy štáb tu udělal základ a dál at se taky snaží ostatní). A jelikož a protože jedinej obsluhující portál jsem já a já jsem pro nic ti nebrání v aktivitě. Beru to jak ve Wordu tak přes DF. Prostě jak ti to vyhovuje mě to je jedno.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Tady nejde o to, jestli nemáš "nic proti tomu", ale jestli se vám (myslím Tebe Sarrothe a celou starou gardu a lidi z kasína) to takhle bude líbit a jestli vám to přijde přínosný. Jestli ne, tak to nemá cenu dělat a raději strávím nějaký ten čas u SH Wink Pokud jo, tak se do toho klidně pustím. Volná ruka ohledně wordu mě těší, já žádnej velkej PC guru nejsem Laughing



Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 11. 03. 2010, 19:50, celkově upraveno 1 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Tak pokud je to třeba polopatě ... Každá činnost pro vylepšení či obohacení obsahu DK je přínosná tedy i tato a rozhodně ne zbytečná. Jinak mě info tebou zvolené přijde plně dostačující. Ideální pokud by takto někdo rozpracoval/zpracoval např i odkazy apod.

Ale pokud ti nestačí požehnání tatíčka Gotta tak hold počkáme 14 dní na 50 příspěvků typu "jo, paráda jsem pro". Very Happy

BTW Jinak o to zda proti tomu nic nemám docela jde. Páč se to samo na web nedá. Laughing


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
První den, příspěvek číslo jedna:

"Jo, paráda, jsem pro!"

Tak další Laughing


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Příspěvek č. 2:

Jsem pro.... Smile


_________________


ZÁKLADEM ÚSPĚCHU JE ABY SE POČET VYNOŘENÍ ROVNAL POČTU PONOŘENÍ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
příspěvek číslo 2......jóó´paráda Laughing ....né opravdu super nápad a to s těma příspěvkama stačí, myslím že stejný názor bude u většiny kápošů Wink


_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
super
a dost kecani a bezte makat  Laughing


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
At nejsem pozadu. Supr nápad, dobrý. super
Ale ted vážně, klidně si vezmu na starosti filmy. Pokud by BDU mělo ambice je taky hodit na hlavní stránku, nejak bych se tím prokousal a sesumíroval to v podobnym duchu jako Sepp.
Ať pro to forum taky hergot něco udělám  Wink  Very Happy

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Fajn, začnu na tom dělat vy komici Mr. Green


_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek knihy..... 
To beru, šéfe, jen malinká připomínka. Ten seznam jednotlivých knich - stručně, jasně a s odkazem (při kliknutí)skok na podrobný popis, foto obalu a případně kde to seženu. Toto když se rozjede, tak tam bude dosti velké množství knih a není potřeba číst hned vše, ale pouze při výběru té určité publikace dát všechny potřebné informace.


_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Klidně, já mám na nějaký rozsáhlejší slepovačky ( a následné udržovačky ) málokdy čas ...

... a mít eště tak záskok do ligy, do práce a na rekonstrukční práce moch bych se konečně věnovat svejm zálibám, klasické rozděl a panuj, to miluju   Very Happy


_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 9 z 10
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.