Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Problém: Rada jak doplout k cíli a jak na torpéda
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Problém: Rada jak doplout k cíli a jak na torpéda 
Zdravím všechny ponorkáře tohoto brutálního simulátoru,snad mi někdo pomůže,hraju to asi tak týden a ještě mám plno věcí povypínaných na reálnosti,abych si to vůbec zahrál,než se do toho dostanu,ale přejdu k věci...

Mohl by mi někdo poradit,jak najít loď,kterou mi zachytil hydrofon,napíše mi třeba obchodní loď,pomalu,nějakým směrem,rychlost cca 6 uzlů,hodně daleko,ale ani jednou se mi ještě nepodařilo takto cíl najít,ať to byla samotná loď nebo konvoj  vždy potápim v kampani jen ty lodě,které sám vidim,když so dám volný pohled,nebo když mi jí nahlásí a je blízko mě,určitě se tim připravuji o cenné body a tak,tak mě to mrzí.

Vůbec nemám tušení.jak to udělat,tak prosím,jestli mi někdo pomůže,tak moc prosím o podrobný postup. A ještě ohledně těch torpéd,mám zaškrtnuto automatické nabíjení,ale i když narvu přední torpéda vší posádkou která se tam vejde a ani nejsou unavení,tak stejňak se mi nabíjejí torpéda po výstřelu strašně moc dlouho,opravdu strašně,strašně moc,moc dlouho nedá se to vydržet,nevíte čím to je nebo jestli není lepší dát ruční nabíjení,ale to zaas nevím jak se to dělá.tak děkuji moc

A ještě se chci zeptat,mám za sebou zatim 3 patroly,takže nic moc,ale zajímalo by mě,kdy budu moc kupovat lepší torpéda a tak,zatim jsem si naverboval jen nějakého důstojníka a pár chlapů.Děkuji moc za radu.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
1. časem to dostaneš do morku a budeš to dělat od oka ale(velice jednoduše)...po prvním záznamu si udělej na mapě značku(úplně na konci kontaktní čáry) počkej a udělej další a pro jistotu ještě jednou. Potom body spoj a máš dráhu lodě. Změř si vzálenost cíle. Potom jde o to jak si ke dráze postaven, pokud ti loď už ujíždí, plná rychlost a najet do dráhy a za ní(sem tam se můžeš ponořit a zkontrolovat polohu), pokud jsi "přední" v klidu si najeď do dráhy a potop se, čekej.

2. Možná máš zapnutou volbu realistické nabíjení torpéd(realism options), je to víc real, ale pokud ti to vadí, vypnout.

3. Dlouho, dlouho do cca půlky 42 budou jen základní pára a základní elektro torpéda.


****************************
PŘESUNUTO DO SPRÁVNÉ SEKCE


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
cau dufam len ze nenahanas lod vzdialenu 100 km  Very Happy  ,a el  v principe to sarrot povedal presne  len ked sa Ti objavi kontakt niekde kustek od Teba tak ked sa priblizis k tej lodi  na mape F5 tak vidis ze za nou ide ocasek tak to je priblizne smer , to keby sa Ti nechcelo spajat body. ked na tu lod kliknes  azobrazi sa Ti stredna rychlost  to znamena ze vali maximalne 9kts (pozor u obchodnych!!) ked pomali tak do 6 kts  Idea  no co sa tyka torped ono je to huste aj ked tam flaknes na zaciatku kariery vsetkych namornikov  tak nabijanie trva 12 min , ale mne sa to trochu paci je to  aspon real  a casom ked budes mat skusenych namornikov tak to budu fofrovky  Laughing

co sa tyka namornikov tak s nimi opatrne zo zaciatku setri o peniaze lebo okolo tusim 5 patroli uz Ti to ponukne VIIB za 2500 , az potom nakupuj namornikov ktory maju skusenosti Wink

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Miller napsal:
Jak najít loď,kterou mi zachytil hydrofon,napíše mi třeba obchodní loď,pomalu,nějakým směrem,rychlost cca 6 uzlů,hodně daleko,ale ani jednou se mi ještě nepodařilo takto cíl najít,ať to byla samotná loď nebo konvoj  vždy potápim v kampani jen ty lodě,které sám vidim,když so dám volný pohled,nebo když mi jí nahlásí a je blízko mě,určitě se tim připravuji o cenné body a tak,tak mě to mrzí.Vůbec nemám tušení.jak to udělat,tak prosím,jestli mi někdo pomůže,tak moc prosím o podrobný postup.

Tak jestli máš jenom základní hru bez modů, tak by se Ti na navigační mapě měl zobrazovat takovej čtvereček s čárkou - to je loď a čárka značí kormidlo. To vidíš, když Ti loď buď vidíš, a nebo jí nahlásilo letectvo, nebo jiná ponorka. Podle vzdálenosti od Tebe a směru, kterým jede se pomocí kružnice dá odhadnout pravděpodobný bod setkání.Někdy to vyjde Very Happy  Very Happy
Když používáš hydrofon zobrazí se Ti na mapě buď šedá čára (obchodní loď) nebo červená čára (válečná loď). Když pluješ směrem, kterej směřuje od Tebe ke konci čáry, tak najdeš loď kterou slyšíš. Pak vysuneš periskop a koukneš se jestli je už loď v dohledu. Mapa má různá měřítka a můžeš jí zvětšovat jak chceš... Very Happy
No ale jestli máš zapnutý nějaký mod, který ovlivňuje tohle zobrazování, tak pak musíš plout podle údaje z hydrofonu. Tak máš směr.Pak se koukneš na kompas (prostřední kolečko) a tam zadáš stejnej směr.. Very Happy

Miller napsal:
A ještě ohledně těch torpéd,mám zaškrtnuto automatické nabíjení,ale i když narvu přední torpéda vší posádkou která se tam vejde a ani nejsou unavení,tak stejňak se mi nabíjejí torpéda po výstřelu strašně moc dlouho,opravdu strašně,strašně moc,moc dlouho nedá se to vydržet,nevíte čím to je nebo jestli není lepší dát ruční nabíjení,ale to zaas nevím jak se to dělá..

A nemáš náhodou zapnutej tichej chod? To by Ti torpéda nenabíjeli. Jinak manuální nabíjeni je docela těžký potřebuješ na to velkou kladku, asi 7-10 chlapů a musíš to torpédo zvednout..no ono je kurva těžký.... Laughing  Laughing
Ne sorry dělám si srandu. Manuální nabíjení je když zapneš zbraňový systémy přes klávesu I a ručně je přetáhneš k torpedometu z kterého chceš střílet. Doporučuju nechat automat (alespoň z počátku), ale uklidním Tě, že v reálu to trvalo taky zatraceně dlouho. Taky je dobrý pokud tam máš kvalifikovaný a zkušený torpedometčíky. Když máš u torpéd radistu tak to trvá dlouho normálně.

Miller napsal:
ještě se chci zeptat,mám za sebou zatim 3 patroly,takže nic moc,ale zajímalo by mě,kdy budu moc kupovat lepší torpéda a tak,zatim jsem si naverboval jen nějakého důstojníka a pár chlapů.Děkuji moc za radu.

No posádku bys měl mít kompletní poznáš to když jsi v doku a klikneš si na obrázek ponorky a mužstvo tak bys u indikátoru stavu posádky měl mít 5/5 u důstojníků. To je základ. Dražší torpéda budou nabídnuta, až budou k dispozici. Jinak na to musíš mít renown - body. Very Happy
Tak hodně štěstí


_________________

Když vlk tak Grey Wolf
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
No on ten ocásek směru není vždy 100% a za druhé časem tam šoupneš určitě nějaký mod(nebo ho tam už máš) a tam mnohdy ocásek není(což je dobře).

Jinak hoši, ptal se na hydrofon, když už tu loď vidí tak asi nemá problém, že Rolling Eyes  Very Happy Jinak ho nemučte úhloměrem a kružnicí pro zjištění bodu setkání...nebo ho ještě odradíte Laughing


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Nebo ať zcela jednoduše veme pravítko,dá ho na konec ,,ocásku" a tahne rovnoběžně s ocáskem tahne a má kurz. Pak ať vyznačí kurz ponorky stejně s kurzem lodi jede po ní a pokud neni hnusně, má to v kapse Idea

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.