Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 2 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Taktiky torpédování
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
Tajpan napsal:
dík, ale potreboval by som niečo o akustických torpédach a ich taktike v SH3.


Fakt jo já myslel, že se ptáš na elektromagnetické motory Confused ... Tajpane je to naprosto stejné...naprosto. Wink
Jediný rozdíl je, že k tomu použiješ akustické torpédo. V reálu se používalo vlastně jen proti DD a proto aby se urychlil celý proces vystřelení torpéda v nouzi. Stačilo je základní nastavení. Akustika není žádný zázrak.



Naposledy upravil Sarroth dne 26. 07. 2007, 14:09, celkově upraveno 1 krát.

_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Sarroth napsal:
Tajpan napsal:
dík, ale potreboval by som niečo o akustických torpédach a ich taktike v SH3.


Fakt jo já myslel, že se ptáš na elektromagnetické motory Confused ... Tajpane je to naprosto stejné...naprosto. Wink
Jediný rozdíl je, že k tomu použiješ akustické torpédo. V reálu se používalo vlastně jen proti DD a proto aby se urychlil celý proces vystřelení torpéda v nouzi. Stačilo je základní nastavení. Akustika není žádný zázrak.


np.  Wink
Takáto vec: je lepšie použiť nárazovú rozbušku alebo magnetickú rozbušku u akustických torpédach a k tomu odpovedajúcu hlbku torpéda?
moja zkúsenosť z prvého použitia.
kurz 0 vzdialenost cca 1500m
1.torpédo na bojový DD, nezareagovalo včas, otočilo sa ale nedohnalo
2.+3 torpedo zareagovalo a vo velmi miernom čelnom náraze vyradilo 2x korvetu
4.torpedo nezareagovalo včas, až po otočke, nahánalo korvetu, dostihlo, ale pravdepodobne sa odrazilo od trupu, resp kormy, nevybuchlo. Korveta išla cik-cak.  

PS: hrám na 97% obtiažnosti, takže dosť vecí nevidím a domýšlam si.   Wink

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Vzhledem k tomu že akustika většinou narazí ve špatném úhlu tak je podle mě lepší magnet - pokud nejsou vlny


_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Ahoj vysvětlete mi prosím rozdíl mezi tím když navolím "pistol" v TDC z I na M.Jaký je v tom rozdíl?Který z těchto "pistolí" je vhodnější pro střelbu z úhlu?Stává se mi totiž že zasáhnu loď ale torpédo se od ní odrazi a klesne do hlubin...Což naštve a ne málo.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
I - je jen nárazová roznětka - nevybuchne pod kýlem a M je nárazová i magnetická - vybuchne i cca 1m pod kýlem ale může vybucchnout předčasně Wink

mimochodem když jsme u toho v lize se mi stalo že mi úhoř vybuchl předčasně i na I - nevíte proč? myslel jsem že je to právě magnetickou roznětkou Confused


_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Torpédo může vybouchnout předčasně bez ohledu na roznětku a podmínky. Rozbouřené moře tomu samozřejmě napomáhá.


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Do roku 1943 je dobré používat pouze I a pálit pokud možno kolmo na trup, M pouze v případě krajní nouze a doporučuje se vroucí modlidba. Ta obvykle nepomáhá ve vyšších zemepisných šířkách. Nespolehlivé nebyly jen mag. roznětky ale i nastavení hloubky (torp. šla někdy o cca 2-3m níž) a samotný kontaktní zapalovač. Postupně se vše vylepšovalo, kont. roz. se okopírovaly od Britů. Hra se v těchto případech drží skutečnosti. Možná vhodné téma na krátký článek.


_________________

Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Realita je jedna věc a SH3 druhá(zas tak moc se skutečností nedrží, resp mu to nejde), zrovna včera mě z 1500m předčasně vybouchlo torpédo poháněné na páru a nastavené na nárazovou roznětku(dodělávání lodě). Jak jsem psal v SH3 torpédo může vybouchnout předčasně bez ohledu na roznětku a podmínky. Magnetická roznětka a velké vlny(a nastavená malá hloubka) tomu jen napomáhají.  Wink



Naposledy upravil Sarroth dne 21. 12. 2007, 17:20, celkově upraveno 2 krát.

_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Taky bych řek, že si hra dělá co chce, někdy se trefím s absolutně nereálnýho úhlu a někdy zas torpéda selhávaj jak já po pěti 12° avšak já ji to nevyčítám, je to aspoň zajímavější Wink  Od chvíle kdy jsem se naučil používat magnetickou roznětku, tak nárazovou ani nepoužívám. Cool


_________________


...A kdy to otočíme?...Až k tomu dám rozkaz pane vrchní kormidelníku!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Salva 
Používáte odpálení více torpéd najednou?Já teda jo sice jich hodně ubejvá a pak už nemám, ale vždycky se trefim  Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Moc ne, jen vyjímečně na těžké válečné lodě. Na obchodní pálím jednotlivě na předem zvolená místa.


_________________
Drauf und durch !!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Nojo ale já se netrefim Smile na lodě co nejsou ozbrojený používám dělo Smile
Jak mám loď trefit..,moc mi to nejde Sad když pálím po jednom tak to minu..



Naposledy upravil Beri dne 27. 01. 2008, 20:02, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Nazdar draci.

Chtěl jsem se zeptat...mám doma mod který mi v kartotéce lodí ukazuje její slabá místa.Je tam zelená,žlutá a červená zona.Na kterou mám pálit?:-)

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
v tý kartotéce je i psáno co jaká barva znamená hned nad tim -fuel-ammo atd. hledej Neutral


_________________


Posádka U-1205 ......
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
To jsem nějak přehlídnul.Díky moc:-)

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 2 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.