Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 6
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Návod: Určení kursu k cíli a zaměření torpéd krok za krokem
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Návod: Určení kursu k cíli a zaměření torpéd krok za krokem 
...návod made by von CGY

Zdar kapitáni,

před pár dny jsem an DF Subsim.com objevil VELMI pěkný post s návodem n aurčení kursu k ohlášenému cíli. Protože se mi osvědčil, přeložil jsem ho a dávám k dispozici.

UPOZORŇUJI, že jsem ho nevymyslel ani nenapsal, pouze přeložil.

Zkoušel jsem ho, funguje to. Možná to na první přečtení působí složitě, ale je to velmi prosté, párkrát to zkuste a uvidíte.

ZDE JE LINK:
Návod pro navigaci - pro SHIII

Zahlasujte si prosím, ať vím, jestli má něco takového pro vás smysl.

Salut!
von CGY



...a návod made by Rado:


Navod ako potapat lodicky Laughing

1,po objaveni kontaktu(viz Obr.), musite najprv zistit rychlost, ako vidite na obrazku, je pomaly
a,pomaly-rychlost od 4-7kts
b,stredny-rychlost od 9-12kts
c,rychly-rychlost od 19-21kts


-ako prvy krok urobite , ze vytiahnete tabulku rychlosti v lavom hornom rohu,
-kruzitkom si po smeru konvoja urcite kde ho chcete stretnut,
-a ako posledne si urcite aku rychlost si zadate aby ste tam boli nacas!!!

ja to mam lahke lebo je skoro u mna takze som mul dal pravdepodobnu najvatsiu rychlost pomaleho konvoja 7kts, a ja som si po pol ceste zadal rychlost 6kts, a za dve hodiny by som ho mal mat nadohlad a posledny obr. ukazuje ze BINGO........

,,

to by som k hladaniu lode alebo konvoja tak napisal vsetko , lebo tu nieje co riesit , pokial mate lod alebo konvoj vzdialeny dost daleko od vas tak necakajte na 100% ze ho najdete , lebo moze kluckovat alebo zmenit smer!!!


utok na konvoj:
1,2,mame vizualny kontakt z konvojom, tak si najdeme lodicku u ktorej budeme merat rychlost konvoja!!!
3,4,5,priblizime si lod a oznacime znackou odkial budeme merat vzdialenost lode po dobu 3,15 min (osvedceny postup od nejakeho typka...), potom na konci casu urobime opat znacku, potom zoberieme moje oblubene kruzitko a zmeriame vzdialenostod prveho bodu po druhy:vysledok sa rovna rychlost konvoja co mame 6kts ...

1,,2,,3,,4,, 5,

6,7,8teraz pokial mame cas tak si pooznacujeme lode,aby sme vedeli odmerat vzdialenost!!!,otvorime si manual dole vlavo a potom klikneme na sipku v lavo aby sa nam zobrazilo Handelsshiffe, no a tam si uz vyberiem lod ktoru vidim a samo nezabudem potvrdit.(bojeove lode oznacujeme v tom istom manuale ale uz musite najst stat pod ktorym sa lod clnkuje po mori)

6,,7,,8,

9,10,11,12,13,tak a tu sa uz chystam zautocit na konvoj, vyhladol som si Axualek, tak zacnem tym ze kliknem na vzdialenost, a aj ked sa nejako s mojim clnom kyvam pod vodou tak sa skusim ozancit vzdialenost, kliknem hore v okienku na ten obrazok v cervenom kruhu a odmeram relativnu vzdialenost(apropo na vode samo ze v noci sa meria vzdialenost lepsie).....a na koniec nezabudnite poptvrdit vzdialenost, inak je merate zbytocne!!!!
a ako vidite na 13obr.som sa sekol o 400m grrrrrrrrr coz je dooost a to este vam neukazujem  na uplnu skutocnost ze vam to nezobrazuje kontakt, ale je to tu niekde popisane pomocou peraku ako na to tak sa aj ja na to...



9,,10,,11,,12,, 13,



14, tu mate ale budiky na ktorych mozete menit hodnoty merania, hlavne si prepnut do manualu(prva sipka z prava), potom si nastavit rychlost aku namerate, a na konci mozete rucne urcovat vzdialenost(pozor ked tak vzdialenost nastavujte az na koniec pred vypalenim torpeda , lebo ako odklikavate hodnoty ako vzdialenost a uhel, v periskope tak vam to automaticky nastavy vzdialenost aku mate nastvenu v peraku!!!)

14..

15.tak a ideme merat poslednu vec a to uhel, urobime si lajnu po ktorej si ho lod vali,
16.nacrtneme si uhlomerom uhol  ako vidite
17,18,a teraz to hodime do pocitaca v ponorke kliknem na uhol a kezde ide lod po lavej ruke tak je to 64v pravo a opat potvrdit, uhol sa nam meni tak kazdych sto metrov , dolezitejsia je dobre odmerana vzdialenost, samozrejme to zalezi aj od vzialenosti od lode cim blizsie tym sa uhol rychlo meni!!!(to ale snad neskorsie, to sa utoci cez perak, ze ani do F6 nemusite vliezt okrem rychlosti no)

15,,16,.17..18

19.20,21,22,23,24,tak urobil som este raz vsetky merania a tu je vysledok, tak a je na case pustit vcelicky, ako vidite prasknu do stoja ale nie tam kde som chcel,a za to moze na 150% spatne odmerana vzdialenost nic ine!!!, toz ale cecilka to nakoniec aj tak neprezila bo nevie s akym potapacom ma do cinenia Laughing

19,,20,,21,,22,, 23,,
24,

25,26,27,28,29,tu je ukazany utok zo zadneho torpeda, postup jasny, port lavy!!! Wink

25,,26,,27,,28,, 29,  

30,31,32, a tu mame utok z boku, potom vysvetlim urcite pravidla

30,,31,,33,


no a nakonie tie pravidla:
1,pokial poslete torpedo alebo torpeda na lod a ta sa nepotopi , tak si rozmyslite ci na tu lod utocit este raz , bo zmeni rychlost!!!, a tazko  sa pocita rychlost ked lod kluckuje, nezabudajte na to, bud palte dve alebo nic!!!, pokial sa nedostanete na uroven za vam staci jedno vypalit, hlavne sa to tyka velkych vzdialenosti , samo ked mate lod 500m pred cumakom tak to je jedno je tam velka pravdepodobnost zasahu!!!
2,co sa tyka nastavenia portu:
a,lod mate po lavej ruke v predu-port pravy,lod po lavej ruke v zadu-port lavy
b,lod mate po pravej ruke v predu-port lavy, lod mate po pravej ruke v zadu-port pravy


toz zatial aby ste vozili cca 30 000brt na zakladnu vam toto musi stacit , neskor ked tak urobim este navod ako drtit sh3 v plnom reale(bez kontaktu na mape), ale to este hodim oko na ten manual co tu dal ten chalanisko ci to staci alebo doplnit... ved uvidim , toz zatim Wink

navod je dufam urobeny aby sa niekto nepital kde je manual na lode atd Exclamation  Exclamation  Exclamation



Naposledy upravil Sarroth dne 24. 02. 2009, 22:03, celkově upraveno 3 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
No fakt dobrý. Tohle by mělo být jako kniha pro začínajícího velitele ponorky.Jinak se to každej učí systémem pokus - omyl.. Very Happy


_________________

Když vlk tak Grey Wolf
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
jo Peto, parada jen tak dal Smile
a ja na von CGYho neco vim, von neco chysta, ale co to bude nereknu (at se pripadne pochlubi sam Smile )


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Sehr gute arbeit!!!

Máš tam ale ještě návod na HC torpédování : Very Happy  Very Happy  Very Happy ......

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
teda panove to je SUPER NAVOD !!!!!!!!!!!!

von CGY dekuju za preklad
 pravda uz nakou dobu taky cmaram do mapy ale takhle pekne ne  Confused  jinak potvrzuju tu STROJOVNU . pri utoku na konvoj si vytipuju cile a kazdymu dam po uhori . vyhoda je ze tesne pred strojovnou je palivova nadrz  Wink  no a pak si udelam znacky kde lode stojej pokracuju s konvojem prezbrojuju , dalsi utok a nakonec se v klidu vratim DORAZIT to co PREZILO  Cool

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
312_Cherry napsal:
teda panove to je SUPER NAVOD !!!!!!!!!!!!

von CGY dekuju za preklad
 pravda uz nakou dobu taky cmaram do mapy ale takhle pekne ne  Confused  jinak potvrzuju tu STROJOVNU . pri utoku na konvoj si vytipuju cile a kazdymu dam po uhori . vyhoda je ze tesne pred strojovnou je palivova nadrz  Wink  no a pak si udelam znacky kde lode stojej pokracuju s konvojem prezbrojuju , dalsi utok a nakonec se v klidu vratim DORAZIT to co PREZILO  Cool


Přesně tak, nej tactic Wink


*************************
Upraven název


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
jj problém nastává, když se vrátíš a lodě tam nejsou (asi opravili zavady a vyrazili za konvojem ) Sad už se mi to parkrat stalo, bohužel většinou když narazim na konvoj tak je viditelnost skoro  nuklová a když už uvidim nějakou loď tak je tak blízko že už nemůžu pálit Sad


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
old_Mr_Grim napsal:
jj problém nastává, když se vrátíš a lodě tam nejsou (asi opravili zavady a vyrazili za konvojem ) Sad už se mi to parkrat stalo, bohužel většinou když narazim na konvoj tak je viditelnost skoro  nuklová a když už uvidim nějakou loď tak je tak blízko že už nemůžu pálit Sad


Ano to se mi stalo třeba když jsem už neměl torpéda a čekal jsem až se uklidní moře, abych mohl lumpa dodělat dělem, ale... Exclamation Moře se uklidní a loď zmizí..himl. Evil or Very Mad


_________________

Když vlk tak Grey Wolf
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
citace:
Ano to se mi stalo třeba když jsem už neměl torpéda a čekal jsem až se uklidní moře, abych mohl lumpa dodělat dělem, ale...  Moře se uklidní a loď zmizí..himl.


to mi NERIKEJ prave ted cekam uz 5 dni na klidny more bo uz nemam uhore a cekam na dorazeni 2 C3 ..........

snad neodjedou bo ani jedna nema SROUB  Laughing  Laughing  Laughing  toje DRUHA FINTA  a ja doufam ze pocitac nebude podvadet bo do ted mam cca  70 000 BRT a tech  12 000 by se hodilo bych si udelal OSOBAK  Wink  jinak fsechno sem potopil na MORI na pristav nemam cas  Wink  a  mam tam samej SKVOST ... 2x BB , 1x Liberity , 1x C2 a 1x C3 no a ty dve C 3 na ktery cekam .....

jinak behem tyhle mise je to vazne BOMBA bo krome tech 3 BB sem potkal tenhle konvoj kterej mel 24 lodi s ochranou 3 DD  Shocked   proste PONORKAROVI ZNE  Laughing

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
No...mě se jednou stalo něco jiného. Blbě jsem zaměřil a trefil C2 do šroubu...ten byl samozdřejmě zrušen i kormidlo, ale C2 si to vesele hnala dál a ještě cik-cak...


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Super návod.Jenom bych se chtěl optat na bod 10.Nechápu to "=" co to udělá? Dál nevím jak se dostanu na ten obázek s lodí v kroku číslo 18.A na konec by mě zajímalo kde se dá stáhnout ta výuková mise na sonar.
Jsem neskušený začátečník a sem často chodím pročítat vaše rady.RuB jsem zatím nenainstaloval.Mám jenom HarbourTraffic_143_FixedVIIC_NoRUb.
Předem díky za rady.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
no to "=" by mělo otočit ponorku na kurz kterej máš zamknutej v UZO nebo periskopu (rozuměj přídí přímo ke tomu místu - kontaktu)


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Martin napsal:
Super návod.Jenom bych se chtěl optat na bod 10.Nechápu to "=" co to udělá? Dál nevím jak se dostanu na ten obázek s lodí v kroku číslo 18.A na konec by mě zajímalo kde se dá stáhnout ta výuková mise na sonar.
Jsem neskušený začátečník a sem často chodím pročítat vaše rady.RuB jsem zatím nenainstaloval.Mám jenom HarbourTraffic_143_FixedVIIC_NoRUb.
Předem díky za rady.


OK, takže ....

- co se týká rovnítka, je to trochu obecnější, než jak píše grim (aspoň doufám, že mám pravdu): pokud se podíváš do periskopu nebo UZO, tak řekněme že nahoře na stupnici máš 30, tak když stiskneš "=" kormidelník nahlásí "rozkaz pane, nový kurs toli a tolik". To tolik a tolik je aktuální kurs ponorky + 30 stupňů. Jednoduše provede obrat o 30 stupňů doprava. Stejně tak, pokud na stupnici v periskopu máš 270, tak provede obrat o 90 st. doleva (ale kormidelník potvrdí nový kurs dle severu, tedy akutální kurs - 90 stupňů.). Pokud máš v periskopu zamčený cíl, tak (bez ohledu na čísla a co ti nahlásí v potvrzení rozkazu) otočí ponorku k cíli. Ale nebude jí stále sledovat, pouze zatočí do kursu k cíli, tam kde cíl stál v okamžiku stisku "=".

- co se týká obrázku - pokud rozumím, tak se ptáš, jak se dostat do obrazovky notepadu pro stanovení AoB (pokud se ptáš na něco jiného, dej vědět). K tomu musíš mít cíl zamčený v periskopu nebo UZO a potom v Notepadu kliknout na nápis "Angle of Bow" (je to ten uprostřed). Pokud chceš nastavovat AoB bez uzamčení cíle v periskopu, jde to přes obrazovku TDC, přepnout na manuál a nastavit ručně na budíku dole vlevo (nezapomenout přepnout zpět na automatiku, aby se ti AoB dále aktualizoval při pohybu periskopu) - to se ale použije jen při některých případech.  Jestli to tu chceš taky popsat, dej mi vědět - jinak to bude součástí dalšího mého překladu do češtiny ;-) .

- co se týká té mise na sonar - odkaz v návodu není a nevím kde je

EDIT:  čtu to po sobě znovu a chce to ještě dvě doplnění týkající se "="
- pozor na klávesnici (česká/anglická) u každé je to jiné tlačítko :-)
- tlačítko "=" prostě zatočí ponorku přímo do směru, kam je otočen periskop/UZO - pozor, nejedná se o kurs dle severu, protože stupnice periskopu ukazuje směr vzhledem k přídi ponorky


Salut!

von CGY

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Nevím jak mám hlasovat! Návod je to skvělej, ale já stejně hraju na automatku, takže pro mně k ničemu.  Laughing  Jinak super. Až budu hrát další kariéru, chystám se na RUB a tam to asi bude potřeba, co? Confused


_________________




INTEL Core i7-2600 BOX 3,3GHz/6M, MB AsRock Extreme 64, RAM KINGSTON HyperX DDR3 1600MHz 16GB, SLI 2x ASUS STRIX-GTX960-DC2-4GD5, SSHD 1TB+380GB+1TB ex
24" LED ASUS VE247H, WINDOWS 10 64bit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Ravel napsal:
Nevím jak mám hlasovat! Návod je to skvělej, ale já stejně hraju na automatku, takže pro mně k ničemu.  Laughing  Jinak super. Až budu hrát další kariéru, chystám se na RUB a tam to asi bude potřeba, co? Confused


Díky, hlasování je úpně na začátku. Ale když ti to nepůjde, nevadí. Udělám si za tebe čárku ;-) .

Jinak ten manuál celkem doporučuju - uvidíš jak si budeš vážit každýho zásahu :-D .

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 6
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.