Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 17 z 17
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Literatura o ponorkách
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
Servus Holte
Tak povídka je moc hezká, jen malý dotaz. V kterém roce by se měl příběh odehrávat? Mě by zajímalo kde by Československo mohlo mít na Baltu přístav? Jasně, že je to fikce, ale bylo by hezké vědět a třeba to dále rozvíjet. Smile



Naposledy upravil Muckenberg dne 05. 01. 2020, 09:47, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Co se to proboha s tou Evropou děje !!!!
Opravdu začínám pochybovat jestli rozhodnutí Rusů ve 45 co s němci bylo správné. Oni by to s Rusy neudělali !!!!!!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Zdravím,

povídka je situována do alternativní historie dle knih od Jana Kotouče, České země. Doporučuji vyhledat a přečíst. Maličko s rezervou  Very Happy .
Děj by pak měl být situován do druhé poloviny 40. let 20. stol. (Historie je samozřejmě úplně jiná).


_________________




"Ať už je tahle válka krátká nebo dlouhá," řekl Morell opět po chvilce zadumání, "bude se nám zdát nekonečná."- KRUTÉ MOŘE, N. Monsarrat
"Jen blázni vyplouvají do Atlantiku... A ještě větší do Středomoří!"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Nazdar kapitáni! Dlouho jsem nebyl na skypu, tak nevím, jestli vám neušla tato informace o novém filmu,, a myslím, že to bude asi dost výživný podle traileru
od natočení ,,Das boot,, tady je link  https://www.youtube.com/watch?v=zVBI6ZTsl10  bude to mazec   Wink  už se těším  Twisted Evil


_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
To by mě zajímalo, která skutečná událost to byla? Mě jen překvapuje, že ani jeden U-boot nemá posádku na můstku, když je vynořenej a ty znaky na věžích to je radost pohledět. Mě to prostě smrdí a velmi rád bych se mýlil. Smile


_________________
Co se to proboha s tou Evropou děje !!!!
Opravdu začínám pochybovat jestli rozhodnutí Rusů ve 45 co s němci bylo správné. Oni by to s Rusy neudělali !!!!!!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Hahahaha  Very Happy taky jsem tak přemýšlel,,no amíci, zase si trochu něco zestylitují, aby z toho mohl být dramatickej film,, nevím celý obsah filmu, ale myslím si podle ukázky, že by to mohlo být podle knihy vražedné moře, kde jde o souboj torpédoborce St. Croix s ponorkou U-305 ,,, ale to mě jen tak napadá, až to člověk uvidí celý, pak se o tom můžeme bavit.
 Ale nevypadají ty ukázky špatně,,žéé!?!?   Smile A Toma Hankse mam rád.


_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Toma mám aj ja rád ale ten trailer ma viac zaujal graficky ako realizmom. Vyzerá to v ňom že torpédoborec je outsider šikanovaný u-boatom či už vynoreným alebo ponoreným. Pochybujem žeby sa ponorka púšťala do hladinového súboja s DD-čkom a určite by nemala také sebavedomie aby sa vynorila priamo pred ním. A to vyhrážanie cez hydrofón malo byť čo?  Shocked Tiež tie emblémy vyzerajú príliš umelecky a zlovestne, ako keby boli nemci nejaký démoni vyvrhnutý priamo z pekla. Bral by som viac Willenbrockovho usmievavého mečúňa, Schneeho snehuliaka alebo von Kočičákovu mačku pre väčšiu uveriteľnosť.  Laughing

Das Boot je dôkazom toho že film môže pôsobiť realistický a byť zároveň zaujímavý.


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Jasně Kubo,,to si myslím i já,,ale spíš to budeme brát jako pohádku s pekelnými čerty :-))),,jak jsem už říkal ,,zase trocha Holyvůdského stylizování, aby to bylo pro diváky zajímavější jako u filmu ponorka U-571,,prostě amíci, ale spíš se na to podívat tak trochu jako fantazy film a spíš se budu těšit na grafické zpracování.
 To je jako zpracování tématu od Julese Verna 20.000 mil pod mořem,,jedno lepší druhé zpatlané, ale filmaři se stejně už nemají čeho pořádně chytit, tak sahají pořád po tom samém, ale v jiném kabátě  Smile


_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Servus
 Kubo: No já bych řekl, že minimálně jeden souboj na hladině nastal. A jedním účastnikem byl torpédoborec "Asiniboine", nebo tak nějak,  Surprised  Surprised a samo, že zvítězil DD. Číslo U-bootu si bohužel nepamatuji, ale vím kde hledat, takže snad časem dodám.
 A ještě jednou říkám, že budu opravdu moc rád milé překvapen a že mě mé obavy zklamaly. Když vzpomenu poslední seriál tak opravdu nevím, nevím Very Happy


_________________
Co se to proboha s tou Evropou děje !!!!
Opravdu začínám pochybovat jestli rozhodnutí Rusů ve 45 co s němci bylo správné. Oni by to s Rusy neudělali !!!!!!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Viem že sa to stávalo a väčšinou to skončilo horšie pre ponorku alebo remízou ako v prípade U-333 vs. HMS Crocus. Skôr som chcel poukázať na sebavedomie, nebojácnosť a pohŕdanie nepriateľom zo strany ponoriek v trailery. Je to úplne inak ako sa dočítaš v knihách. Nebol to práve Kretschmer a dokonca ešte v roku 1940 ktorý sa počas 9 hodinového bombardovania snažil ukľudniť posádku tým že si čítal knihu...ale hore nohami? Určite mu ani nenapadlo vyhrážať sa DD-čku.  Laughing

Ale prižmúrme oči. Je to Hollywood. Ten robí filmy pre neinformované masy...aspoň bude vyzerať dobre keď už nič viac.  Rolling Eyes



Naposledy upravil KUBO dne 16. 03. 2020, 19:41, celkově upraveno 1 krát.

_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Podle upoutávky bude v Greyhound "na motivy skutečných událostí" to, že za války jezdili po moři konvoje lodí a napadali je ponorky - zbytek bude nejspíš "umělecká licence"  Very Happy
Ale každopádně vizuálně by to mohl být v kině velmi slušný nářez.


_________________


"Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu čas od času pod oknem zaparkují cizí tanky."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 17 z 17
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.