Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Silent Hunter 3 nový pc a win10
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Silent Hunter 3 nový pc a win10 
Ahoj kapitáni,

mám jeden problém. Moc rád bych si opět zahrál sh3 s gwx (podle mne nejlepší co kdy bylo), jenomže hra se i přes všechno snažení nechce spustit. Instalace a vše ostatní proběhne v pořádku, ale jakmile naběhne obrazovka loading tak v závěru loadováni mi vyhodí ´´program přestal pracovat´´. dělá mi to jak na čistou instalaci, tak na opatchovanou a i na gwx. Nikde jsem nenašel žádné řešení. přitom na mém stařičkém a slabém kompu mi hra bez problému běžela. Zkoušel jsem instalovat jako správce i spouštět v režimu kompatibility a nic.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Ahoj. Skús toto. https://www.youtube.com/watch?v=4ERG4a19yFk

Video ktoré spojazdní na Win 10 SH4. Pozeral som tiež do zložiek SH3 a ten súbor ktorý tam prepisuje je rovnaký v oboch hrách. Možno to pomôže.

U mňa sú tie súbory v Program Files (x86)/Ubisoft/Silent HunterIII/data/Cfg.
Druhý je v Dokumenty/SH3/data/cfg.


Ak som dobre pochopil jedno anglické fórum tak to spôsobuje zafixované rozlíšenie SH3 na nejakých 1280x700(?). A Win 10 vraj nieje taký flexibilný aby si s tým poradil či tak dajak.


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
nevim jak GWX
ale ligova instalace TGW mi jede v rezimu kompatibility s W7 OK


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
ten isty problem, akurat ze pustit mi to ide alle je to nestabilne sem tam hra padne... [za den aj 8x - preto musim stale ukladat] napr pri premiestnovani posadky sa mi sem tam stane ze sa to sekne na sekundu a vypise len program prestal pracovat... ked som mal WIN7 hra mi padla mozno tak raz do mesiaca... myslim ze ten problem je vo WIN 10, hladal som po roznych forach alle nenasiel v podstate nic... / mal som pocit ze to bolo stabilne ale raz som si ulozil hru pod vodou v 1. patrole a od vtedy mi to zacalo robit, ale neviem ci to je tym... nevie niekto ako je to s ukladanim pod vodou v SH3 + GWX ?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Martin: SH neukladaj v blízkosti prístavu, konvoja a vôbec v blízkosti iných lodí a najlepšie ani v blízkosti pobrežia. Tým pádom nemusíš byť ponorený...keď v tvojom okolí nikto nieje.  Laughing

Problém vyriešený. Very Happy

Ja som sa tým riadil a nikdy som so SH  problém nemal.


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
sakra,  Very Happy  Very Happy to som sa mohol dozvediet aj skor, akurat som mal pred hodinou taku situaciu ze som mal ulozeny save ponoreny pod konvojom... hodinu som sa to snazil nacitat a vzdy mi to spadlo  Rolling Eyes , chcel som len skusit ake to je vynorit sa uprostred konvoja, totiz, cital som manual GWX a tam o tom hovorili ako o moznej taktike - mohlo by sa tam dat pouit delo  Question , akurat ze mne to trochu nevyslo, asi sa to oplati len do doby nez nejsu obchodne lode ozbrojene...

[ale inak vdaka za radu budem sa tym teda riadit a dufam ze to bude slapat]  : ]


EDIT ;
tak to vzdavam... nadobro [SH3] robil som co som mohol dokonca celu hru aj GWX preinstaloval, zacal novu karieru..., precistil registre a zmazal instalacne zlozky, nepomohlo, nepouzival som ziadne mody okrem 16km atm, das boot in menu a enhanced damage effect ale bohuzial ajtak to padalo... a to som uz ani neukladal hru pod vodou alebo v blizkosti nejakych lodi... no nezostava mi nic ine ako prejst na SH4 (U-Boat Missions) + Operation Monsun... aj ked som skusal Sh4 pred asi 3 mesiacmi, a az na grafiku si myslim ze je Sh3 + GWX lepsie... Confused



Naposledy upravil Martin sk 95 dne 30. 04. 2016, 16:14, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
tak dle toho návodu od KUBA jsem to rozchodil a hra běží akorát jen a pouze v okne.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Možno by sa to dalo rozchodiť aj na celú obrazovku. Máš grafickú kartu NVIDIA alebo AMD?


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
mne stacilo (jeste na W7, kde jsem mel stejny problem) si pred spustenim hry snizit o jedno rozliseni monitoru


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Mám kartu od AMD

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
jop, tak mne nakoniec pomohlo toto, myslim konkretne Solution # 2 v tom texte

http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=166283

akurat ze som to este neskusal s tymto modom bez ktoreho hrat SH3 odmietam http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=170191  Rolling Eyes

citace:
Solution # 2 (which one of these things fixed this problem?):

a) In Windows Explorer, I opened the C:\GAMES folder
b) I right-clicked on the SH3 game folder and selected "Properties"
c) On the General tab, in the Attributes section, I unchecked the "Read-only" box
d) I clicked on the Advanced button, and I unchecked the Archiving option, and I unchecked the "Index this folder" option
e) I clicked OK / Apply and selected "Apply changes to this folder, subfolders and files"
f) I opened the "My Documents" folder and right-clicked/Properties on the SH3 folder there and repeated Steps c, d, and e again
g) I launched JSGME (v2.2.0.120) and I removed the following Mods: "LifeBoats&Debris_v4", "Torpedo damage Final", and "GWX - Enhanced Damage Effects"
h) I launched SH3 again, and my "bad" Save Games loaded successfully!
i) I ran JSGME again and added those Mods back again
j) My "bad" SH3 Save Games still loaded successfully
k) I saved and loaded new Save Games, underwater, in the middle of that heated battle successfully!




Naposledy upravil Martin sk 95 dne 03. 05. 2016, 08:50, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Aha...s AMD nemám skúsenosti. Ale v ovládačoch od NVIDIA je možnosť upraviť obraz buď na celú plochu alebo aby sa zachoval pomer strán. Ak je niečo také aj v AMD ovládačoch tak by si mohol skúsiť prepnúť aby GPU zachovalo pomer strán. Možno by ti to išlo aj inak ako iba v okne.


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
súdruh.jasánek >

neviem ako je to u AMDcek, ale bude to asi podobne ako u Nvidie,
na ploche klikni pravým tlačidlom, a tam niekde by si mal mat moznost otvorit nieco ako AMD catalyst center... tam sa to nadstavuje

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.