Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 5 z 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Dlouhodobý turnaj o "Zlatého Alberta"
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
Ano, ano jak je vidět tak jsme se s kapitánem Vargou nenudili. Smile Hned jak jsme objevili konvoj tak kapitán Varga zjistil, že je skoro uprostřed konvoje a hned začal řádit. To je vidět i na výsledcích. Bohužel u mě se stalo něco uplně opačného a já jsem byl docela daleko od konvoje a obklopen nepřátelskou eskortou. Ta hned začala čmuchat po utocích kpt. Vargy a dokonce mě i na pingovala, ale je vidět, že posádka U-980 už není tak moc zelená a správně zareagovala a nepřítel stopu ztratil. Jelikož konvoj proplul a já jsem zásáhl a potopil jen jeden transportér tak jsem se rozhodl, že v klidu nabiju a počkáme na letadlovku. Také se tak stalo. Ale prostě nevím jestli se jedná o sabotáž nebo zmetkovou výrobu, jak jinak to prostě nazvat. Very Happy Vypálil jsem salvu 2T na letadlovku a 1T na doprovodný DD. A co se stalo? Nic, prostě nic. Naštěstí mě eskorta letadlovky nechala na pokoji a já mohl přes periskop sledovat lov na lod kpt. Vargy. A není to nic příjemného Very Happy Bohužel lov se podařil a kpt. Varga se s posádkou a myšima odebral do Valhaly. Budiž mu voda lehká. Crying or Very sad  Crying or Very sad
No nic příště je nakopeme kpt. Vargo Very Happy



Naposledy upravil Muckenberg dne 01. 01. 2016, 15:05, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Co se to proboha s tou Evropou děje !!!!
Opravdu začínám pochybovat jestli rozhodnutí Rusů ve 45 co s němci bylo správné. Oni by to s Rusy neudělali !!!!!!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek trenovka č.3 
Dneska sme si ešte dali druhú Smile
ON-153
Svorka Schweinhund (U-980,(VIIC) , U-190 (IXC/40)

Nikto neutrpel škodu ani žiadny útok
U-980 mala škodu v tom že mala zase vadné torpéda !!!!!!                  

Tu je pár snímkov :



Naposledy upravil Marian Varga dne 01. 01. 2016, 21:33, celkově upraveno 3 krát.

_________________

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Tak znovu trochu peprného komentáře Smile
Vážení druzi ve zbrani, nechci zlehčovat spojenecké úsilí o likvidaci ponorkové zbraně, ale co je moc to je moc !!!! Budto se zbláznila hra anebo jsem se zbláznil já a očekávám od Royal a US Navy asi moc, když si přeji, aby eskorta reagovala na šílené počínaní kpt. Vargy a jala se ho hledat a nedej bože lovit. Nevím co si mám myslet, ale když kpt. Varga tam na své straně pálí Tčka jak z kulometu a ničí jeden tanker za druhým, tak lodě eskorty plují několik stovek metrů kolem něho a vůbec, ale vůbec je nezájímá co se děje v konvoji. To radší změní kurz co nejdále od konvoje a plnou parou pryč!!!
  No a na mé straně. To, že mám asi souzeno, aby mě Tčka selhali, když je vypustím na válečnou lod si pomalu zvykám. Ale opravdu nevím co mám říct na to, když DD zachytí plující Tčko a zrychlí. Sice dostane zásáh, ale T selže. Jak jinak Very Happy. To vše je v pořádku, ale co se děje potom to mi hlava nebere. DD zastaví a začne poslouchat. Hmmm mělo jediné štěstí, že jsem ho měl na 90 stupních. Very Happy. Dále jsem očekával, že povolá další dvě lodě eskorty co pluli nedaleko, ale ono nic. Jen letadla schodili bomby někam do riti a DD nahodilo motory a plnou parou pryč. A vůbec ho nezajímalo, že jsem začal zasahovat obchodní lodě !!!! A to samé ani ty dvě korvety co pluli poblíž. Prostě leháro a pohoda na palubě. Asi si posádky dělali pamětní fotky těch jatek v konvoji.
A kdo dal proboha TugBoat do konvoje přes Atlantik? Very Happy Ale to už je jen taková malá vsuvka. Já nevím jak vy Kapitáni co máte odehrány tisíce hodin v lize, ale já čekám od plavby především strach !!! z eskorty, kdy si musím např. krutě rozmyslet jestli pustím T a nebo se na to radši vykašlat než riskovat lod a posádku. Bohužel, ale začínám objevovat mapky kdy se jedná jen o čistě vraždění na moři a honbu za tonáží, protože to nefunguje jak má. Neříkám, že za to někdo může, ale mě taková hra nebaví. Asi jsem Masochista jak kdysi pravil Rytíř von K, ale opravdu mě baví mapy jako je Torch, HX-251 atd. Prostě tam si musíte dát setsakra majzla, aby jste přežili. A tomto má být, tak je to správné.
  Chápu, že U-980 je stále zelená posádka a nedávno jsem měl několik debilních dotazů, které jsem si mohl naštudovat, ale opravdu mám představu o bojích trochu jinou. Děkuji za pozornost. A to jsem byl už tak naštvaný, že jsem ani nedorazil dva stojíci tankery, aby mě to zvedlo tonáž a radši jsem server vypl Very Happy Very Happy


                                                                                                                                                                                                                                                         von Muckenberg
ps: Nevím co na to Kpt. Varga, ale snad se vyjádří Very Happy



Naposledy upravil Muckenberg dne 02. 01. 2016, 09:29, celkově upraveno 3 krát.

_________________
Co se to proboha s tou Evropou děje !!!!
Opravdu začínám pochybovat jestli rozhodnutí Rusů ve 45 co s němci bylo správné. Oni by to s Rusy neudělali !!!!!!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
A Mariane já myslím, že těch fotek by určitě stačilo méně, ale chápu, že když je na palubě celá rota od propagandy tak se holt fotí a natačí Very Happy.



Naposledy upravil Muckenberg dne 02. 01. 2016, 09:31, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Co se to proboha s tou Evropou děje !!!!
Opravdu začínám pochybovat jestli rozhodnutí Rusů ve 45 co s němci bylo správné. Oni by to s Rusy neudělali !!!!!!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
to Mukenberg:
    
Ak sa ti zdá SH ľahké, tak si zahraj nejakú mapu RA, JW, PQ alebo stredomorie ako Torch a Husky.

S tou eskortou to nieje také jednoduché. Vyrobil som len 4 mapy ale nikdy sa nesprávala podľa mojich predstáv.
Tu ---> http://www.silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?t=129&postdays=0&postorder=asc&start=75 je o tom niečo popísané.

Ale keď som testoval mapy sám tak sa mi zdala eskorta menej aktívna ako keď nás tam bolo viac. Asi záleží aj na tom koľko ruchu je okolo nich.

to MarianVarga:

Súhlas s Muckenbergom. Nemusíš dokumentovať každú hru.  Neutral


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Mě se nezdá SH3 lehké Kubo neboj. Smile


_________________
Co se to proboha s tou Evropou děje !!!!
Opravdu začínám pochybovat jestli rozhodnutí Rusů ve 45 co s němci bylo správné. Oni by to s Rusy neudělali !!!!!!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek trenovka č.4 
Dalšia trenovka razz
Dalšia smrť  Crying or Very sad
Svorka Schweinhund (U-980,(VIIC) , U-190 (IXC/40)
Konvoj HX-251

U-980 prežila bez poškodenia.
U-190 neprežila (útok 3-DD-čiek,tlak(200 metrov 37 percent plášťa)



_________________

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Ano, ano máme za sebou další cvičnou plavbu. U-980 se docela zadařilo a celou dobu plula jako duch, i když mi přejela korveta přimo nad lodi a to jsem byl v 17 metrech a z hrůzou jsem čekal až vypustí sudy. Naštěstí se tak nestalo a lod byla dále plně bojeschopná: ) Ale dost o U-980.
  Vše hlavní se totiž odehrávalo na straně konvoje kde operoval kpt. Varga. Ten začal operovat tak jak bylo očekáváno a pálil co torpédomety a posádka snesli. Bohužel se časem se do jeho prostoru začali sjíždět honící psi a čmuchali a čmuchali. No a jelikož kpt. Varga dostal velení na ponorném štěhovacím voze typu IX, tak ho vyčmuchali a zničili. Crying or Very sad  Crying or Very sad Tím, samozřejmě nikdo nechce říct, že to byl boj rychlý, protože kpt. Varga používal veškerých možných i nemožných podvodních lstí a manevrů. Bylo dokonce vidět v chování některých lodí eskorty, že i jejich kapitáni jsou ze způsobu takového lovu celý zmatení a nejede jim pod fousy.I když měli problémy lov se podařil a ponorka se dostala do takové fáze soudržnosti, že už byla jen otázka času kdy imploduje. Ovšem kpt. Varga udělal co udělal. Místo toho, aby se vynořil a přemluvil honíci psi, že střílet na vzdávajícího se nemá čímž mohl dát posádce šanci se zachránit, zavelel plnou parou vpřed a navedl svou lod do temných hlubin Atlantiku. Ano příklad U-110 varuje Very Happy
Budiž mu  znovu voda lehká. Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad



Naposledy upravil Muckenberg dne 02. 01. 2016, 16:45, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Co se to proboha s tou Evropou děje !!!!
Opravdu začínám pochybovat jestli rozhodnutí Rusů ve 45 co s němci bylo správné. Oni by to s Rusy neudělali !!!!!!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek trenovka č.5 
Dalšia trénovička  Wink
Svorka Schweinhund (U-980,(VIIC) , U-190 (IXC/40)
Konvoj OS-47 KMS-14
U-980 prežila
U-190 prežila



_________________

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Takže další výcviková plavba Very Happy. To je, ale fičák. K této konvojové bitvě není skoro co dodat až na to, že kpt. Varga byl umístěn přímo doprostřed dvou konvojů a naplno se zde projevila jediná výhoda autobusu typu IX a to, že má více torpéd. Proto také pálil jak je jeho zvykem co posádka stačila dobíjet. A dle potopené tonáže si i zadařilo. Smile Bohužel jsem nějak nezaznamenal jestli svedl souboj s eskortou, tudíž nemohu jeho boj popsat.
  No co se týče U-980. Ta byla umístěna na stranu jednoho konvoje a stačila vypálit pouze čtyři přední torpéda než se postupně sjeli ze všech možných koutů honící psi a začali čmuchat. Výsledky salvy jsou vidět v dokumentaci Very Happy Tedy byl zasažen ještě jeden tanker a zcela určitě by se potopil, ale kdo má na to čekat že? Very Happy No a jelikož v okruhu 500 metrů od mé lodě slídilo 5 psů, tak jsem vypl všechny stroje a zavelel velmi, ale velmi tichý chod. Lod jsem ponoril do 20 metrů a čekal jestli mě najdou. No co k tomu napsát více, prostě to je strachopeckoidněmasochistycký pocit,když stojíte v centrále a ted slyšite ty psi jak kolem Vás a nad Vámi čmuchaji a čmuchají. Naštěstí prozřetelnost zafungovala a nic nenašli. Bohužel, ale konvoj mezitím proplul, takže se dá říci, že po 30 minutách po bitvě.


_________________
Co se to proboha s tou Evropou děje !!!!
Opravdu začínám pochybovat jestli rozhodnutí Rusů ve 45 co s němci bylo správné. Oni by to s Rusy neudělali !!!!!!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek trenovka č.6 
Ďalšia trenovka
Nová vybudovaná svorka menom Kreuzotter Merkel (U-980,(VIIC) , U-190 (IXC/40)
Konvoj HX-303
U-980 prežila bez škody
U-190 prežila (3-útoky na ponorku)



_________________

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Jak je už patrno došlo k zformování nové smečky "KREUZOTTER MERKEL". Co tím autor názvu chtěl říci samozřejmě nevíme. Brzy po zformování smečka narazila na konvoj a jala se plnit svoje bojové úkoly.
  Co říci na U-980? No skoro nic. Lod vypalila torpéda, která něco trefila a něco ne. Nepřítel ponorku nezaznamenal tudíž jde tento boj považovat za jeden z odpočinkových.
  Větší akce probíhala na straně kde operovala U-190. Eskorty začala lod kpt. Vargy hledat a lovit hned po odpálení prvních torpéd. Což se znovu podařilo a eskorta přinutila kpt. Vargu, aby se ponořil do hloubky. Jelikož se zde jedná, dá se říci o veterána bojů v Atlantiku, tak zavedl svou lod pod jednu z pomalu potápějících se lodí a myslel si, že s tím neskutečně vychcal. Ale to nepoznal naštvané Tomíky. Ti povolali letectvo, které se jalo bombardovat vrak lodě a tím značně urychlilo jeho potopení. Vždy jsem si myslel, že Tomíci budou chránit své námořníky, ale jak je vidět, když dojde na lov U-bootu tak jdou všechny ohledy stranou. Co řeknou matkám mrtvých? Asi, že to byl ten zlotřilý nácek Varga !!!! No nic Varga už neměl ochranný deštník a soudky znovu začali pršet z hladiny. Sice došlo k poškození celistvosti trupu U-190, ale je vidět, že lodě jsou postaveny kvalitně a nějaké to poškození jí jen tak nezničí. Jelikož se poblíž nacházel další vrak tak U-190 zamířila neprodleně k němu a zde se schovávala dokud honíci psi neztratili stopu. No na závěr taková malá poznámka, ale zdá se, že kpt.Varga brzy ztrácí hlavu a propadá panice. určitě jdou něktré situace řešit jinak. Smile
  Jelikož celý konvoj proplul, obě lodě dobili svoje torpédomety a čekali na letadlovou lod. Salva vypalená z U-980 minula, ale salva z U-190 slavila úspěch.



Naposledy upravil Muckenberg dne 04. 01. 2016, 15:53, celkově upraveno 4 krát.

_________________
Co se to proboha s tou Evropou děje !!!!
Opravdu začínám pochybovat jestli rozhodnutí Rusů ve 45 co s němci bylo správné. Oni by to s Rusy neudělali !!!!!!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Tak trochu zase oživíme tohlé vlákno Smile

Chlapi vedete někdo v evidenci svou nejničivější salvu?  Jestli ano pochlubte se kolik jste potopili BRT na 4 torpéda Smile


_________________
Co se to proboha s tou Evropou děje !!!!
Opravdu začínám pochybovat jestli rozhodnutí Rusů ve 45 co s němci bylo správné. Oni by to s Rusy neudělali !!!!!!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Pro von K

Doufám, že jste se Jemnosti nenazlobil, když jsem Vám jako hodnostně a služebně staršímu důstojníkovi, vyhrožoval na minulé hlídce potopením vášeho U-bootu ?  Surprised  Cool


_________________
Co se to proboha s tou Evropou děje !!!!
Opravdu začínám pochybovat jestli rozhodnutí Rusů ve 45 co s němci bylo správné. Oni by to s Rusy neudělali !!!!!!!


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 5 z 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.