Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
U-1206
Autor Zpráva
Citovat
Příspěvek U-1206 
Nejpozoruhodnější příčinou ztráty ponorky byla vadná toaleta. Ponorka typu VII C/41 byla vybavena "vysokotlakou hlavicí", kterou bylo možné bezpečně používat v daleko větších hloubkách než starší typy. Ty měly složitý splachovací systém - soustavu pák, které musely zabírat ve správném pořadí, aby nedošlo k nepříjemnému "fouknutí zpátky".
U-1206 byla 14.dubna 1945 ponořena u pobřeží Skotska, když jeden z důstojníků měl potíže se spláchnutím. Při druhém pokusu celý systém dramaticky selhal a došlo k zaplavování trupu. Selhalo i stokové čerpadlo a mořská voda se dostala do baterií, kde se začal tvořit vyvíjet smrtící plyn - chlor. Nebyla jiná možnost než vystoupit na hladinu a ponorku vyvětrat, ale sotva začali, stala se se U - 1206 cílem leteckého útoku. Protože se ponorka nemohla ponořit dal velitel, kapitánporučík Schlitt rozkaz k opuštění lodi a rozmístit nálože k potopení. Tři členové posádky byli při nehodě zabiti a ostatní zajalo britské válečné námořnictvo.

No co na to říct. Smile  Nemáte k tomu nějaké podrobnější info? Tedy nejsem odborník na toalety na ponorce, ale proč proboha nepoužívali aspon najednom záchodě "soudkové vynášecí" hajzlíky. Něco co se používalo na našem opevnění.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.