Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
OPERACE SUOMENLINNA-TALLINN
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek OPERACE SUOMENLINNA-TALLINN 
Jednoho hnusného podzimního dne a jsa se blížit zima, jsem dostal pověření k tajné akci, prozkómat a prověřit severské země o stavu jejich
zbrojním arsenálu a stavu lodí a ponorek. A tak znenadání jsem se ocitl, ani nevěda jak, v centru Helsinek, v jedné z námořnických putyk  Very Happy

a jak jsem vylez ven, div jsem nespad do Baltu

Skonsolidoval jsem se a vyrazil nejdříve obhlédnout přístav. Ten byl podezřele vyprázdněn a choulilo se tam pouze pár lodiček,,,ha!! to byla nějaká zrada.
 Neodradilo mě to a pokračoval v prohledávání okolí včetně budov, což mě odměnilo objevením vojenského muzea.

AAAAlááárm,,okamžitě zalehnout a pálit z kulometu co to dá
také pozdravit druha ve zbrani Laughing a opět k zemi!!

boj byl urputnýale nebyl jsem sám ale bylo vidět, že se ve Finsku něco děje,,ohňový pochod



Další průzkum mě zavedl na ostrov Suomenlinna, kde by se měla nacházet ponorková zbraň... a také ano
a tady byla...VESIKKO
Byla impozantní Surprised


Ale všude kolem byla ostrovní pevnost bytelně vyzbrojená dělostřelectvem


   Poslední náměr do zapadajícího slunce a nasbírat síly na další den,,,bude mě čekat tajemný Tallinn
                                  

Zítra bude pokračování reportu, tentokrát o Tallinnu. Já vím, že se dá o Finsku, Suomenlinně i Vesiku na netu získat spoustu informací aniž by tam člověk musel zajet, ale vlastní zkušenost je vlastní zkušenost. Navíc jsem se v zimním měsíci nedokázal vetřít do nitra ponorky, pouze od své ,,pomocnice"
mám také spoustu obrázků zevnitř, ale nebyl jsem tam sám. Takže další motivace tu pro mě je.

Ještě další informace tady podával Sepp http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?t=2007 ....a to je pro dnešek vše loupežníci  Cool



Naposledy upravil ŠVÉD LOCKERSSON dne 14. 01. 2015, 22:14, celkově upraveno 2 krát.

_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Hmmm... pěkný výlet  Wink


_________________




"Ať už je tahle válka krátká nebo dlouhá," řekl Morell opět po chvilce zadumání, "bude se nám zdát nekonečná."- KRUTÉ MOŘE, N. Monsarrat
"Jen blázni vyplouvají do Atlantiku... A ještě větší do Středomoří!"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Super report Švéde  super


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
ještě je druhá část, myslel jsem že to dám dnes, ale asi až zítra dnes jsem totál hotovej z arbeit  Confused

Jo výlet to byl suprovej a fotek hafo,, ale samo že se tady nedá dát vše,, je to jen jakejsi malej raport  Smile



Naposledy upravil ŠVÉD LOCKERSSON dne 15. 01. 2015, 21:01, celkově upraveno 1 krát.

_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek POKRAČOVÁNÍ- TALLINN 
Po prozkoumání okolí Helsinek a suomenlinny byl tichý přesun na další místo o které byl eminentní zájem a to Tallinn.
Vypluli jsme docela velkou kocábkou ještě za tmy z Helsinek a nad ránem po rozbřesku sluníčka se nám na obzoru vyrýsovalo
přístavní, středověké město Tallinn


bylo nutno ještě během plavby nastudovat špionážní příručky ,,estonsky snadno a rychle :-)))
vylodění v Tallinnu po vylodění a před vstupem do města jsme míjeli památník potopení trajektuEstonia

vstup do středověkkého města a město samo bylo nutno splynout s okolim
 
no a potom už námořní muzeum první část
v muzeu toho bylo hodně, ale tohle je názorný příklad lodě, která veze korek,,,potom se kolegové kapitáni nedivte, že některá loď nejde dolů ani po pátém torpédu!! Surprised

potom se v muzeu objevil duch šíleného námořníka za oknem!!
omyl,,,nakonec to byl je samotný ožralý námořník. Proto jsme toto místo opustili a šli hledat ponorku Lembit o které jsme se dověděli a chtěli ji sami podrobně prozkoumat.


Námořní muzeum druhá část:


Před halou byly vystaveny lodě na suchu ale i uvázané u mola s možností prohlídky, poté následoval prohlídka vnitřku muzea
LEMBIT
vstup do Lembitu

Interier
uodpalu torpédspolečenská místnost ponorky

a taky došlo na šlofííček
ale honem na retigpak velín

ha,, loď na obzoru,, ale málem jsem u toho usnul ,,zase
AAAALááááááárm potopíííítuff,, to bylo o fousa honem nahoru

ještě proplout minovými poli


Hodná,, splnila úkol
na pobřeží se ale ukázal dvouhlavňový protiletecký kanon na tankovém podvozku jsa útočit na naši ponorku,,jsa mu zabránit zničení lodi jsem se vrhl směle pod pásy Laughing
byl jsem přejet, ale moje zocelené tělo to vydrželo,,vrhl jsem se na další zbraň

a sundal pár letadel
pak sám do jednoho sednoutpomoct pádlovat pitomcům z ,,Hunly"

A nakonec nezbývalo nic jinýho než se pochválit a s cennými informacemi potichu zmizet opět přes Helsinky zpátky domů
                                                                                                      
                                                                            


ještě pár ukázkovejch linků na toto museum http://www.visitestonia.com/en/multimedia/seaplane-harbour-estonian-maritime-museum?selected=1153&type=yldine_objekt_video  a ještě toto http://www.lennusadam.eu/en/



Naposledy upravil ŠVÉD LOCKERSSON dne 18. 01. 2015, 16:49, celkově upraveno 5 krát.

_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Mňáúúúúú.... Já jen tiše slintám...  tip top


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Švédíku, pěkný fotky, je vidět, že sis to vyloženě užíval super


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Bud se Švéd vrací do puberty,nebo si to neskutečně užil  Laughing  Paráda report kapitáne


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Nooo... Moooc pěkné... Do Estonska a možná Litvy se chystáme v létě... Sice hlavně na golf, ale tohle si nemůžu nechat ujít ;-)


_________________




"Ať už je tahle válka krátká nebo dlouhá," řekl Morell opět po chvilce zadumání, "bude se nám zdát nekonečná."- KRUTÉ MOŘE, N. Monsarrat
"Jen blázni vyplouvají do Atlantiku... A ještě větší do Středomoří!"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
No do puberty,,,,,to bylo jako když pustíš kozlíka na záhon se zelím,,,akorát že jsem tam byl jen sám s dcerkou(bez party stejně poblblích kapitánů z DK),ale vůbec to nakonec nevadilo,, ba naopak,, prostě jsme si to oba náramně užili a zablbli jsme si jako malí a bylo nám fajn. A není nic lepšího než mít supr vzpomínky na perfekt akci. Smile

P.S. Jo..Kočičáku Tobě se muselo šťukat, páč na Tebe jsem při pohledu na ty kvéry myslel nejčastěji



Naposledy upravil ŠVÉD LOCKERSSON dne 19. 01. 2015, 19:45, celkově upraveno 1 krát.

_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Závidím,závidím,ZÁVIDÍM!Musí to být nezapomenutelné.


_________________
CHVALTE PÁNA A PODÁVEJTE MUNICI ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek pláču.... 
pláču sůl...... kochám se také.....skáču radostíííí.....





_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
to je nádherný Elksare, holt mořští kýýtovci  Laughing


_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.