Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 4 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Kerbal Space Progam aneb jednoduchý vesmírný simulátor
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
K tak krásné vědecké zákledně se prostě musí dodat taky nějaké to lunární vozítko.KRAB štastně přistál i s technikem na palubě.Dobívání měsíce už nic nebrání  oslava
http://www.imghosting.cz/images/22screenshot30.png
http://www.imghosting.cz/images/74screenshot31.png
http://www.imghosting.cz/images/93screenshot32.png
http://www.imghosting.cz/images/35screenshot34.png



Naposledy upravil Yossarian dne 20. 02. 2013, 21:06, celkově upraveno 2 krát.

_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Jak jste vyřešili ovládání?

pokaždý, když něco postavim, tak si to v podstatě letí kam chce ... už sem se teda dostal na oběžnou dráhu ... Ale modul na oběžný dráze se točí jak chce, ať mám zaplý SAS nebo ne ...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek těžiště...... 
V KSP jde zjišťovat těžiště jednotlivých nodulů a i celku. Zásada je že váhové těžiště musí být před těžištěm aerodynamických sil nebo pomocných motorků RCS. Tyto  jsou pak schopny to otáčet kolem těžiště a tím to nějak stabilizovat. Když jsou tato těžiště shodná, tak je to nevyvážené a může to fungovat, ale také si to bude dělat co chce. Dále je nutno si uvědomit, že do určité výšky asi 17-20 km působí na let aerodynamika třeba stabilizátorů (letí to ve vzduchu) a dále-výše let stabilizuje  RCS (vzduch řídne nebo již není). Dále je nutno mít dobrou a pevnou konstrukci, neb se to může zbortit vlivem pevnostních slabin. Zhruva vše, přeji příjemnou zábavu a můžeš neco čerpat i zde


_________________




MODEL IIA U-3
Pluj hluboko, pomalu a potichu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Dnes jsem si Kerbal také nainstaloval, ale nerozumím jedné věci. Jak to, že můžu řídit směr jakékoliv rakety, i když jsem nepřidal žádné řídící aerodynamické plošky ani RCS? Když dám např. pouze kabinu a za ní jen urychlovací pohonný stupeň na pevná paliva, tak i takovéto torzo můžu ovládat, i když by to prakticky měla být jen neřízená střela pohybující se po balistické křivce. V čem je chyba?


_________________
RCfree.eu - Diskusní fórum pro RC modeláře
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Mise Leonis III
Cíl: Záchrana posádky Leonisu II z orbity Moho, přistání na planetě a návrat domů.

K záchraně Enbyho a Raycase Kermana byla postavena ješt mnohem větší loď než původní Leonis II. Tentokrát se k upravenému jádru lodi připojily 4 moduly s palivem a na přídi byl připravený port pro spojení s landerem.


...A letělo se. Brzy Leonis odhodil první set nádrží a krátce nato zachytil Moho.


Po malých úpravách kurzu navázali kontakt s lodí na orbitě. Enby následně odpojil lander s posledními zbytky paliva, zadokoval k záchranné lodi a doplnil palivo.


Raycas naposledy nastavil základní palubní systémy na automatiku (uvažuje se o využití Leonisu II jako orbitální stanice), opusitl loď a přesunul se do záchranného modulu na Leonisu III.


Nyní zbývalo jen přistát. Enby se odpojil a začal brzdit (Kvůli úspoře paliva použil trochu riskantní sestupovou dráhu, ale doopravdy tu nechtěl zůstat trčet další skoro rok...). Lander nakonec bezpečně přistál na rozhraní odvrácené a přivrácené strany Moho.


Následně lander opět vzlétl, znovu se spojil s mateřskou lodí a po odhození zbylých dvou nádrží zamířil Leonis III zpátky domů.


Odlet od Moho na orbitu Slunce. Brzy došlo palivo v hlavní části lodi a kerbonauti se tak museli přesunout do záchranných modulů a spolehnout se na konvenční motory landeru.


I tomu se ale zásoby rychle krátily. Když konečně zachytili Kerbin, zbývala už jen nouzová zásoba na pár úprav vstupu do atmosféry.


Vidíme Kerbin a Mun! A to už palivo došlo úplně. Poslední úpravy se musely provádět pomocí RCS. Záchranné moduly měly proletět atmosférou ve výšce asi 20 000 kilometrů, zabrzdit a přistát na padáku.


4 Moduly proletěly atmosférou nad severním pólem a bezpečně přistály na Kerbinu.


Enby Kerman vystupuje po víc než roce ve vesmíru z kabiny zbytků Leonisu III a stává se prvním Kerbonautem, který přistál na Moho a ještě se z něj vrátil domů.




Naposledy upravil Günther Königg dne 23. 02. 2013, 15:37, celkově upraveno 1 krát.

_________________


33.flotila | Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Vozítko na Munu...od návrhu až po přistání 



_________________


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Taky jsem podlehl... a řeknu vám, kdyby Rusi a Amíci zabili tolik kosmonautů co já Kerblíků... Very Happy
Mám dotaz: Největší úspěch mého (vlastně Kerbalského) vesmírného programu je, že jsem poslal pidižvajzla na Mun, a dostal jsem jej i zpět, ovšem jen na oběžnou dráhu kolem Kerbalu. Zatím se nezdá že by tam chátral, ale rád bych jej zachránil (tedy možná až poté, co tam (a zpět) dostanu vícero člobrdů Smile ). Leč qěci:
Jak mám udělat, aby mi odstartovala loď s modulem pro tři, ale jen s jedním či dvěma, abych mohl nebohého Jebediaha stáhnout z orbity? Přiblížení (možná, asi) zvládnu, jeho loď sice nemá styk. uzel, ale s trochou EVA by to mohl zvládnout do druhé lodi - ale vleze do toho modulu? Nebo je třeba mít jinou fintu?


_________________
Ranní ptáče dál doskáče, ale pozdní kočka to unavené ptáče večer ráda dočká.
Já hijá šuhadá!
Navigare necesse est, vivere non est necesse!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Počel lidí v modulu zvolit nejde, ale můžeš tam vzít ten přepravní kontejner, do něj se vejdou 4 kosmonauti.


_________________


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
LEON napsal:
Dnes jsem si Kerbal také nainstaloval, ale nerozumím jedné věci. Jak to, že můžu řídit směr jakékoliv rakety, i když jsem nepřidal žádné řídící aerodynamické plošky ani RCS? Když dám např. pouze kabinu a za ní jen urychlovací pohonný stupeň na pevná paliva, tak i takovéto torzo můžu ovládat, i když by to prakticky měla být jen neřízená střela pohybující se po balistické křivce. V čem je chyba?


Tak chybu už jsem našel, měl jsem nějakou starou verzi hry, v nové verzi hry 0.18.1 mi už funguje manévrování pouze tam, kde mám aerodynamické řídící plochy, nebo RCS.
(Originální zakoupená 0.18.4 mi bohužel nefunguje, blbne mi tam grafika)



Naposledy upravil LEON dne 24. 02. 2013, 14:28, celkově upraveno 2 krát.

_________________
RCfree.eu - Diskusní fórum pro RC modeláře
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
LEON napsal:
Dnes jsem si Kerbal také nainstaloval, ale nerozumím jedné věci. Jak to, že můžu řídit směr jakékoliv rakety, i když jsem nepřidal žádné řídící aerodynamické plošky ani RCS?

Tak tomuhle celkem rozumím - je to tím, že kromě RCS což je reakční tryskový systém, máš ještě systém se setrvačníky, který drží trojosou orientaci, a působíš-li na tyto setrvačníky silou, vyvoláš gyroefekt - tzn. sílu na tu tvou kolmou. Tím raketu otočíš, ve kterékoli ose, ale nemůžeš ji "posunovat". To lze jedině tryskami (a taky jsou trysky rychlejší, ovšem žerou palivo  v podobě plynu a ty setrvačníky jen elektriku).
Ovšem potřeboval bych zevrubně a polopaticky (a probůh česky nebo slovensky) vysvětlit jak se mám přiblížit k jiné lodi: Mám ORDA a Mechjeb, ale ORDA na mě řve že funguje až ve vzdál. 2,5 km (pchámuehehehe - žertéř... můj nejlepší výkon byl cca 15 km - a bylo to mžik oka takže bych ani nenašel ten správnej čudl) a Mechjeb sice umí "align" orbitu s orbitou cíle - ale to je jen že srovná inklinaci obou, nic víc.
Možná oba umí víc a já jenom nevím jak na to.
Zkoušel jsem to podle nějakých videí na Tytrubce, ale jde o to, že když si naplánuju manévr, tak abych se přiblížil třeba na 1 km, tak když dokončím to zrychlování (zpomalování), tak mi ty značky odskočí od sebe i na stovky km, a to i když se ta modrá křivka (výsledná orbita) naprosto kryje s plánovanou. Vlastně se mi zdá, že čím lépe udělám ten manévr, tím dál od sebe odskočí Sad
Tutoriál k ORDA a Mechjeb mi moc nepomůže - ani jeden z nich není slávistický, oba jsou v nějaké barbarské řeči - snad frikulínštině...  Confused
Umí mi někdo pomoct? Su starý a blbý - ale snaživý... Smile


_________________
Ranní ptáče dál doskáče, ale pozdní kočka to unavené ptáče večer ráda dočká.
Já hijá šuhadá!
Navigare necesse est, vivere non est necesse!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
koukni na tutoš Wink http://www.youtube.com/watch?v=-yEVmNHIef4


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Jojo, díky. Jak jsem psal už v PM (bylo mi raděno touto cestou), zrovna ten večer co jsem psal ten dotaz, jsem objevil na jednom foru příspěvek, který mi upřesnil fungování navbalu. Tím se stalo navigování při přiblížení hračkou Smile takže od té doby jsem jednak zachránil Kerbíka (a nato jej při jiné misi zabil...) a jednak začal stavět základnu. A rozflákal jsem Luníka, kterého jsem si postavil aby mi na Munu dělal stálou vědeckou misi... zítra nanovo Smile
EDIT: Přidám ještě další (ňůbofský, jak jinak Smile ) dotaz: Mívám bohužel velmi často - prakticky pokaždé, v hangáru jeden problém: na trup nádrže umístím držáky, a na ně chci dát další nádrže. Bez ohledu na počet, tzn. dvě, čtyři i šest, a na velikost, a také na zap/vyp toho úhlovátka, je takřka nemožné "trefit" je tak, aby zezelenaly. A tak se vztekám, zvětšuji/zmenšuji, pootáčím, zahazuji a znovu volím nádrže... děsná pruda prostě. Prostě, pokud stavím raketu půl hodiny, tak 27 minut z toho dělám tohle. Tři minuty zbytek.
Není to vina nějakého nastavení, např. grafiky? Má někdo podobné zkušenosti a ví jak to odstranit?



Naposledy upravil Alfik dne 27. 02. 2013, 22:23, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Ranní ptáče dál doskáče, ale pozdní kočka to unavené ptáče večer ráda dočká.
Já hijá šuhadá!
Navigare necesse est, vivere non est necesse!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Mám stejný problém, obávám se, že je to prostě bug.


_________________


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
dělá mi to taky, pravděpodobně to bude nějaký ten "brouček"
ale já stavím způsobem, že si nejdřív vymodeluju jednu část, a tu pak následně zkopiruju, takže se trefuju na ten odhazovač jen jednou, nebo dvakrát


_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Mimochodem, dá se nějak uložit nosná raketa bez "vršku", tzn. bez kabiny nebo sondy? Občas jeden vytvoří tak genitální a univerzální dílo že by se šiklo mít jej uložené a dávat jej pod různé užitečné náklady (ostatně jako v reálu).
A jinak mám tedy tyto úspěchy: kolem planety krouží Sputnik 1, Na Munu sedí sonda Lunik Munik, na Minmusu Minmunik Smile , z Munu se vrátila sonda "se vzorky" Very Happy , z Munu se mi podařilo vrátit prvního co na ní přistál, dále také na Munu přistála tříčlenná mise která se v pořádku vrátila, a kolem planety mi krouží stanice Dýp spejs 1.
Zítra nebo o víkendu se chystám utrefit co nejlíp Kerbostacionární dráhu (ještě nevím jak to pojmenuju, možná Kerbmolnija... Smile ), a pak Munochod. A potom stálá stanice na Munu. A pak se uvidí Smile
Povstaňte a vzdejte čest minutou ticha těm nespočetným Kerbíkům, kteří moje malé a nepočetné úspěchy zaplatili svými životy.


_________________
Ranní ptáče dál doskáče, ale pozdní kočka to unavené ptáče večer ráda dočká.
Já hijá šuhadá!
Navigare necesse est, vivere non est necesse!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 4 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.