Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 11 z 17
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Další
Literatura o ponorkách
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
No vidíš Seppe  Embarassed  asi jsem koukal po něčem jiném,,,, Rolling Eyes ,, ale jasně, jak se trocha oteplí a bude možno posedět venku, tak dáme kafo a zase pokocháme ponorkama a pokecáme co a jak Wink


_________________



Deep "n" Down
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem....jako naše vláda...a EU..to stále platí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Už nějakou dobu mám doma tuhle knížku (jestli tu už je tak se omlouvám):

VÍTĚZSTVÍ V ARKTIDĚ - Příběh konvoje PQ 18



http://www.webareal.cz/nasevojsko/eshop/18-1-Nove-knihy/0/5/2466-VITEZSTVI-V-ARKTIDE

Teprve nedávno jsem se dostal ke čtení a mám z ní velmi dobrý dojem.
Hezky vysvětleno, že uřídit velký konvoj nebylo jen tak, srovnání popisů stejných událostí z různých pohledů a stran a vše je navíc psáno hezky čtivě....co víc si přát Smile


_________________


"Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu čas od času pod oknem zaparkují cizí tanky."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
JJ...už sem tu o ní podával raport.....supr knížka, při jejímž čtení sem si chrochtal jak jsem svou první mapu pěkně postavil...PQ-18, která se stala oblíbenou u všech kapitánů. Very Happy



Naposledy upravil Merlin dne 06. 01. 2012, 15:05, celkově upraveno 1 krát.

_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Něco jsem hledal a objevil toto,vím je to nošení dříví do lesa,ale třeba si někdo něco vybere a bude mít na dlouhé zimní večery.Pár ukázek:
http://antikvariatpodebrady.cz/kniha/ustjancev-atomove-ponorky-vyplouvaji-1985
http://antikvariatpodebrady.cz/hledani?qid=18261
http://antikvariatpodebrady.cz/kniha/bartl-stanislav-zahada-konvoje-pq-17-1972
 Doporučuji sekci druhá světová válka  Rolling Eyes  Idea

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Ahoj,

tak vzhledem k tomu, že mě ten podvodní svět celkem chytnul, obešel jsem pár antikvariátů a pořídil si celkem zajímavé knihy, téměř za hubičku :-):

Joachim Lehnhof: Návrat ponorky U-720
Donald McIntyre: Bitva o Atlantik
Gordon Williams: Ponorky něm. válečného námořnictva 1939-45 (typ IX, X, XXIII, XXI)
Dordon Williams: Německé ponorkové základny a bunkry v letech 1939-45
Gordon Williams: Německé ponorky vs Eskortní torpédoborce

Jen co dočtu Ponorkové Eso /W. Lüth/ pustím se do některé z nich. Akorát mi někde utekly Dönitzovy vlčí smečky :-(.. No kdo si počká.. ten najde :-))

BTW: abych nezapomněl - 1. knihu, kterou jsem k ponorkám zavnímal byla Smrt na všech mořích - dílko poplatné době, ale poměrně ucelený seznam ponorek a typů podle čísel.



Naposledy upravil Holt von Holtburg dne 27. 01. 2012, 13:32, celkově upraveno 2 krát.

_________________




"Ať už je tahle válka krátká nebo dlouhá," řekl Morell opět po chvilce zadumání, "bude se nám zdát nekonečná."- KRUTÉ MOŘE, N. Monsarrat
"Jen blázni vyplouvají do Atlantiku... A ještě větší do Středomoří!"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek Konečně!!! 
Tak dnes jsem dostal z Německa od pana Urbankeho, vlastníka nakladatelství Start-Verlag, vynikající zprávu, že končeně vyšla roky připravovaná kniha o dojných kravách!
Jmenuje se Die Versorger der "Grauen Wölfe" Einsatz und Schicksal der deutschen U-Tanker 1941-44  (v češtině Šedí vlci Nasazení a osud německých ponorkových tankerů 1941-1944)


Vedle knihy Johna F. Whita - MILK COWS: The U-Boat Tankers at War 1941 - 1945, která je ale postavena jen na textu s minimem fotek, bude tohle naprostá bomba a nyní v zásadě jediná obrazová publikace výlučně o tomto tématu. Vlastně jde, jak předesílal pan Urbanke, o doplněk k uvedené Whitově publikaci (která je také velmi dobrá a monitoruje pohyb všech dojnic od položení kýlu až po popis jejich zániku) a bude obsahovat v podstatě jen samé fotografie, a to především nikdy neuveřejněné!

Pravda, cena není malá, 56 EUR, ale hned jsem ji - vlastně manželka s odůvodněním, že se narozeniny kvapem blíží- objednal (manželství doporučuju  Very Happy ; není to tak špatný, jak každej píše  Laughing ) a moc se na ni těším, protože tohle je podle mne výjimečná publikace.






Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 13. 02. 2012, 12:04, celkově upraveno 3 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
A to bude jenom v němčině nebo aji v češtině?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
obavam se, ze v nemcine, protoze nemecky nakladatel asi CZ verzi delat nebude


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
V němčině a vyjde celá i v angličtině, popř. bude dvojjazyčná (en/de)


V češtině ne, nějak je nás tu na to, aby se jim to vyplatitlo přeložit do češtiny, překvapivě Dušanbo, málo zájemců.... Very Happy
Moje ženská si ze mě vždy při odebírání jednoho časopisu o ponorkách a ročenky Německého spolku ponorkářů, kterou vydává archiv v Cuxhavenu, roky dělá legraci, že se musí podívat na počet výtisků uvedený na zadní straně, jestli to už tisknou aspoň pro pět lidí, co to kupujou... Rolling Eyes  

Ale jak jsem psal, bude to hlavně fotografická kniha, i když samozřejmě text tam bude taky Smile

EDIT: Nyní se na webu vydavatele objevila zpráva, že kniha vyjde až v červnu.



Naposledy upravil Sepp von Ch. dne 15. 02. 2012, 16:51, celkově upraveno 7 krát.

_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek Re: Konečně!!! 
Sepp von Posorschitz napsal:

Pravda, cena není malá, 56 EUR, ale hned jsem ji - vlastně manželka s odůvodněním, že se narozeniny kvapem blíží- objednal (manželství doporučuju  Very Happy ; není to tak špatný, jak každej píše  Laughing ) a moc se na ni těším, protože tohle je podle mne výjimečná publikace.



rad verim seppe, ale horsi je ze ona manzelka ma urcite taky narozeniny  Very Happy


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
K tomu lze jen dodat Smile ... tisícovka o které manželka neví, má hodnotu pěti tisícovky o které ví  Wink


_________________
Mluvit a nemyslet je jako střílet a nemířit. Miguel de Cervantes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Máš naprostou pravdu Hansi Very Happy


_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Díky za tip na knihu Žraloci a malé ryby přečetl jsem jedním dechem,nevím jestli to tu bylo líbila se mi kniha Bowfin. Pravdivé vyprávění o slavné flotilové ponorce v druhé světové válce

Kniha popisuje historii a vývoj amerických válečných ponorek v kontextu bojů druhé světové války, jak se odehrávaly v Tichomoří poté, co se do ní zapojily Spojené státy.Denníkovou formou jsou zde líčeny válečné události z hlediska jedné lodi, která se bojů v Tichomoří zúčastnila, ponorka Bowfin.

Autor:Hoyt Edwin P.
Vydal:Oldag
Rok vydání:2001
http://www.antikvariat-bohumin.cz/cz/knihy/vojenska-literatura/1003-bowfin-ponorka.html
http://www.uboat.cz/literatura/bowfin/bowfin.htm

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
JJ, Žraloci a malé ryby to je klasika... vzpomínám si, že když jsem, to četl před těmi 15 lety tak závěr knihy na mě udělal velký dojem... Čekat na záchranu uprostřed moře a čekat a ž ti rackové vyklovou oči, nic moc .

Bowfin si asi někde seženu Smile

BTW: Dobrá knížka, i když z druhé strany pohledu, je Kruté moře, autor Nicholas Monsarrat.


_________________




"Ať už je tahle válka krátká nebo dlouhá," řekl Morell opět po chvilce zadumání, "bude se nám zdát nekonečná."- KRUTÉ MOŘE, N. Monsarrat
"Jen blázni vyplouvají do Atlantiku... A ještě větší do Středomoří!"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Citovat
Příspěvek  
Tak v tejto knihe slovenský názov je Svet vedy a techniky anglicky  Science and the Universe z roku 1991 som sa prvýkrát stretol s ponorkami. Pre deti si myslím je to vysvetlené pekne, aj keď o U-boatoch sa tam toho moc nepíše. Teda nič.





_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 11 z 17
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.