Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Utocit nebo neutocit?
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Utocit nebo neutocit? 
Pánové, dnes mám k vám opravdu stupidní dotaz (až se předem stydím :-).

Založil jsem svoji první kariéru a vydal jsem se na první misi. Úkol byl křižovat ve čtverci BF16. Tak jsem se tam rozjel, prokřižoval jsem čtverec, na nikoho jsem tam nenarazil.
Na kartě "Orders" mi to napsalo: dosažení oblasti = splněno, patrola = splněno. Tak jsem se vydal domů.

Jenže po cestě kolem Anglie jsem míjel spoustu lodí. Byl jsem od nich poměrně daleko, takže jsem neviděl na vlajku, ale předpokládám, že kolem anglických břehů v kanálu se nebudou potulovat jiné lodě, než anglické.

Otázka zní: věnovat se jim (=potopit) nebo se prostě vrátit zpět do přístavu, když mám splněno?

Díky za vaše názory.

Vl.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Rozhodně potopit  Exclamation  Exclamation  Exclamation  Exclamation
Ten rozkaz o hlídkování v určitém čtverci nemé ve hře téměř žádný význam. Při plavbě máš volnou ruku, můžeš plavat kam chceš a potápět co chceš (samozřejmě jen nepřítele)


_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
OK, dík!

A ještě něco, prosím: V příručce pro rozpoznávání lodí jsou lodě členěny podle jednotlivých států. Kromě toho je tam kapitola s názvem "Handelsschife" - obchodní lodě a to zřejmě bez rozlišení národnosti. Mám tomu rozumět tak, že všechny obchodní lodě jsou nepřátelské? Chápu to v případě konvojů, ale pokud narazím v noci potmě na samostatnou obchodní loď  u břehů Anglie, mohu je směle potopit? Ještě jinak: Mohu potápět všechny lodě, které dle příručky rozpoznám jako "obchodní loď"?

Dík,

Vl.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
ne, mas tomu rozumnet, ze jsou stejne, to jestli jsou nepratelske zalezi na tom, pod jakou vlajkou pluji a na dobe, ktera zrovna je (datum)


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Jasně, díky!

Vl.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
pre vlasta:
Tvoja filozofia hrania SH-3 mňa ako "starého" silenthunteráka maximálne prekvapuje. Ja nehrám SH-3 ( SH-5) preto aby som sa kochal morskými vlnami alebo krásou vychádzajúceho slniečka, ale preto aby som POTOPIL čo najviac nepriateľských lodí!!! O tom je ta hra.
Pombocz nemá úplne pravdu v tom, že splnenie stanovených úloh nemá v podstate vplyv na hru, pretože keď nesplníš dané úlohy tak to ma vplyv na výšku renovnu a teda aj na počet bodov, ktoré získaš v kariere za potopené lode a tým pádom aj na Tvoje odmeny (čiže medaile a povyšovanie)
Č sa týka rozpoznania lodí v základnej hre rozpoznáš lode aj podľa paprskov kontaktov (čierne=obchodné, červené=vojnové,zelené=neutrálne) a teda na neutrálne neutočím.
Teda záver je jednoznačný: SPLNIŤ ÚLOHU A   P O T O P I Ť čo najviac lodí a basta fidli motyka Laughing

PS: aj v UZO alebo periskope rozoznáš vlajku pod ktorou tá ktorá loď pláve Surprised



Naposledy upravil Hogen dne 23. 10. 2011, 08:48, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Hogen
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Pro Hogena:
Moje filozofie Tě možná překvapuje právě proto, že jsi (jak jsi to říkal ?) starý Silenthunterák, kdežto já to hraji třetí týden :-).

Co se týká rozpoznání lodí na spřátelené a nepřátelské na navigační mapě, ty paprsky kontaktů byly barevné v základní verzi hry. Po doinstalování "Šedého vlka" jsou již pouze jednobarevné (černé. Je to v pořádku?

A prosím Tě, nevíš, zda je možno nějak donutit navigační mapu, aby se automaticky posunovala tak, aby moje ponorka byla neustále ve středu?
Dík za ochotu,

Vl.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek to vlasta 
Zdar :-)

Po instalaci TGW kontakty zčernají u všech lodí - odpovídá to více reálu - ve skutečnosti obsluha hydro asi jen těžko podle zvuku motoru poznala, jestli někde pluje Francouz, Amík nebo pro mě za mě třeba Egypťan...

Co se týče vycentrování ponorky na navigační mapě, s tím jsem se nikde nesetkal, takže se obávám, že "smolík pacholík" :-D


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Von Kocicak:
Dik za info k hydrofonu.

K té mapě - nejsem si tím úplně jist, ale mám dojem, že jsem v nějakém návodu jak něco dělat (samozřejmě už nevím kde to bylo, ale byla to anglicky psaná stránka) viděl poznámku - doporučení, zapnout automatické centrování mapy. Ale krk na to nedám :-).

Vl.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
pre vlasta:
skutočne v ligovej verzii, teda v Šedých vlkoch sú tie paprsky iba čierne čo zodpovedá realite. teda zostáva UZO a periskop. S navigačnou mapou ma pravdu v.K.(prípadne môžeš použiť klávesy > alebo < to je pohyb pre kameru. Časom sa naučíš všetky finesi a o to Ťa to bude viac baviť. Trénuj, trénuj a trénuj a potom do ligy to sa nedá porovnať zo singlom.

Centrovanie ponorky na mape je v SH-5



Naposledy upravil Hogen dne 23. 10. 2011, 17:41, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Hogen
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.