Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
navigace
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek navigace 
Zdravím Smile začnu nejdřív navigačnímy problémy,ale jaks e znám časem tu toho přibyde odemě víc Smile takže za a) jde udělat něco s tím,že při zrychleném času se mi pořád čas resetuje,kvůli hlášení o přátelské lodi ? u nepřátelské lodi bych to uvítala,ale takhle je to dost otravné,bych se uklikala než někam dojedu! Smile a za b) jde proplout na severní moře z kielu přes řeku Eider? zkoušel to někdo už ? zajímalob y mě i,jestli navigátor je tak přesný,abych ho mohla naklikat a jestli by to vzládl,bohužel já nemám tolik času to zkoušet Smile a taky,vím že se to tu někde řešilo,ale nějak jsem to nepochytila Smile když se mi točí jenom jeden lodní šroub,tak je to proto,že se mi dobijí baterie?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
a co takhle pouzit hledani?
zadam Kielsky kanal a mam odpovedi na obe tve otazky.
otazka 1-2 minut
howg


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
tak já psala hlavně kvůli tomu transportnímu režimu,jestli nějaký je,ten kiel byla otázka do počtu ... právě kvůli tomuhle jsem chtěla někoho na icq,abych se někdy mezi řečí mohla zeptat,než se tady štvát na fóru,takže ten tranportní režim asi není...zeptala bych se,kde najdu stav kyslíku,paliva a baterek ... kvůli těmto banalitám mám problémy,větší problémy se snadno najdou,jako manuální vystřelování torpéd atd,ale tyhle moje dotazy jsou často stupidní,ale co ... zkoušel ajsem proklikávat Fka jestli to tam není někde u map,nebo stavu posádky a nenašla jsem to tam...

a btw: nevěděla jsem,že se to jmenuje kielský průplav



Naposledy upravil mysak_bob dne 17. 10. 2011, 17:38, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
zajed mysi nalevo nad spodni listou - vyjede ti stav kysliku, nafty atd.



Naposledy upravil mysak_bob dne 17. 10. 2011, 17:38, celkově upraveno 2 krát.

_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
díky a mohu se ještě zeptat jak je to s určováním kurzu ? když mi týpek od hydrofonu řekne nepřátelská loĎ na kurzu 256 ... je to vůči lodi,nebo vůči mapě ? protože,když se manuálně otočím na kurz 256 podle dalekohledu a dam oopakovat hlášení,tak mi hlásí pořád 256 ...  takže buĎ je to tak,že hlásí poslední zprávu,kterou ještě neaktualizoval,nebo je to vůči mapě a ne vůči lodi,tak jak to je prosím?Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
vuci lodi,
predstav si, ze kdyz by hlidka dostala tuto informaci, tak by napred musela zjistovat jakym kurzem to vubec pluje a pak si dopocitat, kde vubec kontakt muze ocekavat (kdyby to bylo podle mapy)  Wink

P.S. pokud te to fakt tak hodne chytlo, doporucuji precist i nejakou literaturu, bude ti to pak lip zapadat do sebe



Naposledy upravil mysak_bob dne 17. 10. 2011, 18:27, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Drahá kolegyně :-)

ten "budík, kterým se určuje kurz" se za obvyklých okolností jmenuje kompas... Jinak je, stejně jako hlášení o kontaktech, orientován podle lodi, respektive podle tvé ponorky - tedy 0/360 st je příď, 180 st je záď...

Co se týče "problému" se zrychlením času - nedá se s tím dělat v podstatě nic, pokud nechceš zasáhnout do vlastního programu - ber to tak, že pokud hlídka zaznamená kontakt, hlásí to důstojníkovi... V reálu, například při špatném počasí, by tvoje posádka ani Ty sama určitě nepoznala, jestli oním kontaktem je přátelská loď, neutrál nebo nepřítel...
K navigátorovi - pokud si do určité oblasti "naklikáš" kurz předem, tvoje ponorka popluje podle něj, přesnost je tedy poměrně značná, ne-li 100%, proplutí řekou Eider jsem nikdy nezkoušel, nemohu sloužit...
Ano, pokud se ti točí jen jeden šroub, dobíjí se baterie - lze vypnout v liště rozkazů pro strojního důstojníka - ale v tom případě nebudeš mít dobité baterie pro další pobyt pod hladinou...

Chápu, že hledat něco na Foru se může stát složité a zdlouhavé, ale je fakt, že tam za ty roky příspěvků ostatních najdeš spoustu užitečných informací, které hledáš nyní nebo budeš hledat později... Takže trpělivost, námořníku (ehm, pardon) - námořnice a vzhůru do študování !!!  
 Wink  Very Happy


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
díky za rozsáhlý příspěvek Smile no máš pravdu,že se to někdy může hodit,ale třeba v takovém přístavu bych to vypla,ale co se dá dělat ! Smile ale mě ten kompas vážně nejde do hlavy... hlásí mi kontakt např na 250ti stupních,kouknu se tam daleakohledem a vážně tam vidím kouř,takže na kompasu nakliknu cca 250,ale zatáčí to na druhou stranu a plave někam úplně jinam Sad

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Jednoduchá rada - kašli na zadávání kurzu podle kompasu... Když si dáš F5, tedy navigační mapu, uvidíš směr kontaktu (paprsek od ponorky směrem k cíli), pokud si mapu zvětšíš, objeví se ti kolem ponorky kruh se vzdálenostním odstupňováním a vyznačenými stupni kolem dokola - pak stačí jen dát povel k zatočení vpravo nebo vlevo šipkama - já ponorku jinak neřídím...
no a nemusím asi dodávat, že loď na tebe čekat na místě nebude, takže nastavit kurz tak jak ho hlásí obsluha hydrofonů, nemá smysl, pokud tedy není poměrně blízko u tebe, vždycky je lepší zjistit směr, kterým pluje a svůj kurz upravit jaksi "do předstihu"...

No a pokud jsem snad napsal něco, co už ze hry znáš, tak "sorry" :-)


_________________


Plout rychle, plout tiše, čekat tiše - a pak bleskově udeřit... Jako kočka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
...nebo stačí stisknout klávesu "rovná se"  je "=" a tím dáš navigačnímu rozkaz otočit loď ńa kurz pohledu periskopu Wink

dále klávesa "čárka a háček" je "´/ˇ" a ta naopak otočí periskop do kurzu lodi na 360°



Naposledy upravil Bobo Wolf dne 17. 10. 2011, 19:09, celkově upraveno 3 krát.

_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
bobo,to mi vážně pomohlo,děkuji ti ! Smile konečně jsem si našla svůj konvoj a můžu ho krásně šikanovat Very Happy zatím se mi daří,první loĎ se okamžitě rozpůlila,tanker celý shořel a třetí se potápíSmile)

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
tý voe myšák vymněk! Jdu se ožrat. Chápu, chápu první oficiální kapitánka chce jemnější přístup. Very Happy

Co jde o to zrychlení času tak to jde nejsnáze změnit přes SHCommandera, ale nedoporučuju ti to z důvodu nekompatibilnosti s ligovou instalací(ano pánové máme se na co těšit)!


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
OT mysak ma dost husty nervy a oresteia funguje jako standardni novacek, ci dite, a proc to nefunguje Smile jinak ptej se, ptej se, ale asi v 95% bude odpoved: je to na foru. a ono to tam opravdu je Smile preju ti at vydrzis. a aspon do konce rijna vznikne nejaky flamewar .)


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
tak,teď bych se ráda představila jakýmsi ultra německým jménem jako vládkyně všech moří,ale bohužel mě nic nenapadá Very Happy

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Jestli hraješ i SH3 tak pojď do ligy, byla bys historicky první ( teď mě nenapadá žádný ultra přirovnání  Very Happy  ) a nejspíš i navždy jediná žena/holka/ slečna atd. tady na fóru i v lize vůbec   Wink


_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.