Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Malý přehled amerických radarů používaných na ponorkách
Autor Zpráva
Citovat
Příspěvek Malý přehled amerických radarů používaných na ponorkách 
Americké ponorkové loďstvo měla na začátku války značnou výhodu. Protože byli v prvních dnech války vybaveni základním radarem. Později to znamenalo zračnou výhodu jelikož ponorka mohla být na hladině i ve dne a nemusela se bát letadel. Ponorka za den odplula větší vzdálenost a měla stále nabyté baterie.

SD Radar
 Byl první instalovaný radar na americké ponorky.  Jednalo se o velmi jednoduchý přístroj. Ovládal se z velitelské věže. SD radar byl schopen varovat ponorku o blížícím se letadle vzdálenosti 6 km což dalo ponorce asi minutu na to aby se potopila pokud bychom počítali že letadlo letí rychlostí 480km/h. Bohužel nebyl schopen vyhledávat lodě což byla hlavní priorita ponorek. SD radar byl později nahrazen SV radarem
http://imageshack.us/photo/my-images/804/sdant2.jpg/

SJ Radar
První prototyp prosinci roku 1941 a byl instalován v polovině roku 1942. SJ radar byl na všech ponorkách začátkem roku 1943. Na rozdíl od SD Radaru byl směroví a mohl byt použit k vyhledávání lodí. Jeho jediné omezení byla výška výsuvného stožáru. Jelikož nebil schopen natáčet uhel sklonu. SJ Radar poskytoval velmi přesné informace o vzdálenosti a polohy objektu. Mohl také zachytit i nízko letící letadla. SJ radar byl dokonce používán jako prostředek komunikace. Komunikovali hlavně mezi sebou ponorka ve vlčí smečce aby při útoku jejich radioví signál nezachytil nepřítel.  
http://imageshack.us/photo/my-images/197/sjradar.jpg/

Periskopoví Radar
Opoždění ve válce přišel periskopoví radar. Miniaturizace postoupila tak daleko že bylo možné instalovat malé antény ST Radaru v hledí periskopu. Tento radar byl používán k přesnému zjištění cíle. Dále s tak učinit i sonarem ale to bylo slyšet výrazné ping. Což by znamenalo odhalení ponorky.  

Text byl překládán z anglických stránek přes google překladač tak omluvte případnou neplnost informací nebo chybnou gramatiku.
Zdroje:
http://www.fleetsubmarine.com/radar.html
http://www.ussbatfish.com/tour-e-bridge.html
http://en.wikipedia.org/wiki/SJ_radar

edit: opravil jsem ti hrubky alespoň  v nadpisuNaposledy upravil old_Mr_Grim dne 06. 07. 2011, 13:52, celkově upraveno 2 krát.

_________________
Zamiřit vystřelit a pak jen sledovat divadlo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 1
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.