Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 12 z 12
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
"Dynamická" kampaň SH5
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek  
stává se to jen mě něbo je to ''normální'' že ty ponorky typu ''U'' na mě vůbec neútočí a předemnou maximálně zdrhnou. A když už z nich jdou torpéda, tak jich je najednou 12 a ještě jdou úplně blbým směrem.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Je to nenormálne normálne, pretože tu v tejto hre je každá kravina možná.
Ja som sa po dlhej dobe konečne dostal zo stredomoria a idem Vzdialené vody, z prístavu La Palice (Fr) a klasická abnormalita zase pokračuje:
vybral som si úlohu pri Kapskom meste a samozrejme za úlohu mám "dosiahnuť pobrežie južnej Ameriky" ... zemepis je asi trochu v prdelke
a hlavne som zvedavý ako ponorka typu VII C zvládne príslušne vzdialenosti, keď radista stále dostáva info, že zásoby nedostaneme.
bude tragikomická sranda, keď zostanem bez paliva pri Kapskom Meste ( pre istotu som si doplnil palivo v Casablance) a navigátor mi hlási, že pri rýchlosti 14 uzlov mi to vystačí na 18.622 km....???
priebežne budem tutkaj informovať ako to pokračuje





Naposledy upravil Hogen dne 20. 02. 2011, 14:00, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Hogen
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
no ono  mi kolikrá přijde, že se v SH5 plní úkoly, co v reálu plnily typy IX. Ale ty ponorky mě štvou. Trochu jsem čekal ponorkový souboje a ono nic. I když je pravda že už mě překvapuje čím dál méně věcí.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Weidmann ani v skutočnosti počas WW2 nedochádzalo k priamym súbojom medzi ponorkami: V podstate jediným známym bol súboj ponoriek HMS Ventura (kapitán James S. Launders) a U-864 (kapitán Ralf Raimar Wolfram). Bolo to 9.2.1945 západne od Bergenu, kedy po niekoľko hodinovej hre na mačku a myš potopila HMS Ventura salvou 4 torpéd U-864. Pokiaľ si dobre pamätám tak táto udalosť bola aj sfilmovaná ale názov filmu si už nepamätám.(citované z uboat.net)
No a bohužial v SH-5 sú jedine ponorky typu VII (A,B,C) a tak im tvorcovia dali neskutočné parametre, ktoré v skutočosti nemali. Myslím hlavne operačný dosah. Ale berme to ako východisko z núdze. Možno to časom upravia, čomu ale ja už moc neverím.


_________________
Hogen
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
ten film o jakym je řeč, je dokumentární film a našel jsem ho pod názem U-864 - Hitlerovo poslední smrtící tajemství, nebo ponorka U-864. No a k SH5 je to jen hra, a jelikož tam na ponorky narážím docela často, hlavně v blízkosti tras zásob pro Rommela, tak jsem si myslel že budou aktivnější, ale jsou to jen srabi co zdrhnou ale pak se stejně nechaj rozstřílet 88tkou  Very Happy A je docela škoda že nejsou vidět díry po střelách nebo díry po torpédu. I když by v reálu torpédo s tý ponorky udělalo hromadu nýtků a střepin



Naposledy upravil Weidmann dne 20. 02. 2011, 23:16, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
dost infa o sub vs sub tutá


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Jenže všechny případy tam nejsou. Další ponorkový souboj (a opravdu souboj) svedla britská ponorka "Thistle" s německou U-4 v začátku norské kampaně . Britská ponorka střežila okolí Stavangeru, když zjistila německou U-4 plující na hladině 9.4.1940. Okamžitě zaútočila, ale německý kapitán (jména pramen neuvádí) byl zřejmě bdělý a stihl se potopit. "Thistle" přerušila hledání a odplula plnit svůj úkol. V hlášení uvedla i setkání s německou ponorkou (vše toto na www. palba.cz) Podle dalších pramenů, víceméně potvrzujících článek na Palbě, dostala rozkaz německou ponorku vyhledat a zničit. Jenže němci, ponoření na periskop, ji uviděli první a úspěšně zaútočili.


_________________
nemám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
To ani nikdo netvrdil(že tam jsou všechny). Wink Vůbec by právě nebylo od věci(vzhledem k tomu že už se na to v několikrát narazilo) rozmakat uceleněji toto téma v Historii. Idea


_________________
<<<Ubisoft je jednička!


"Žít má cenu pro to, za co stojí umřít."
"Der beste Seemann war doch ich!"
________________________________________________________
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Osobní složka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Hogen napsal:
Je to nenormálne normálne, pretože tu v tejto hre je každá kravina možná.
Ja som sa po dlhej dobe konečne dostal zo stredomoria a idem Vzdialené vody, z prístavu La Palice (Fr) a klasická abnormalita zase pokračuje:
vybral som si úlohu pri Kapskom meste a samozrejme za úlohu mám "dosiahnuť pobrežie južnej Ameriky" ... zemepis je asi trochu v prdelke
a hlavne som zvedavý ako ponorka typu VII C zvládne príslušne vzdialenosti, keď radista stále dostáva info, že zásoby nedostaneme.
bude tragikomická sranda, keď zostanem bez paliva pri Kapskom Meste ( pre istotu som si doplnil palivo v Casablance) a navigátor mi hlási, že pri rýchlosti 14 uzlov mi to vystačí na 18.622 km....???
priebežne budem tutkaj informovať ako to pokračuje


Hogen tohle není žádný problém protože ve střední americe máš 2 neutrální přístavy a tam čerpej naftu a torp,takže dokud není posaádka totálně vyčerpaná evropu neptřebuješ

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
To Torr: ?? V neutrálním přístavu? A co je to za stát? V neutrálním přístavu můžeš doplnit palivo a potraviny a provést nezbytné opravy aby bylo plavidlo plavbyschopné. Nemůžeš nakládat válečný materiál jakéhokoliv druhu - to smějí jen jiní neutrálové. A do 48 hodin (zpravidla) musíš přístav opustit, jinak hrozí internace posádky a sekvestrace lodi (nesmí se zůčastnit dalších válečných operací.) Ještě bývá tzv. "ozbrojená" neutralita, kdy stát má právo loď státu se kterým se zrovna nemá rád i zabavit. To je tedy v SH5 paráda, tohle mne ani nenapadlo, okamžitě využiju. Dík za tip![/b]


_________________
nemám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
Nechcel som veriť čo tu Torr napísal, ale reku urobím vyskuš a svete div sa to som ešte nezažil Surprised  Milan ubezpečujem Ťa, že nie som pod vplyvom alkoholu ani iných návykových látok:
28.11.1942 10,35 hod. Karibské more a prístav Willemstad (severná Venezuela). V prístave zakotvené 2 americké tankery a 3 merchanty samozrejme americké
pred prístavom hliadkuju 3 americké DD a ja v 35 m hlbke na tichý chod sa pokúšam dostať do prístavu pre torpéda. Je označený modrou kotvičkou to znamená že je ako domáci.
12 km od prístavu sa mi rozblikala v pravo hore dobre známa oranžová kotvička, ktorá mi doplní to čo potrebujem. Nevadí, že som pod hladinou a posádka ma byť v kľude. Veď aj tak darebáci, keď mi už telepatiou naskákali  torpéda do rúr tak nemajú čo robiť.
A tak doplnený idem plniť ďalšie úlohy v Karibiku. Počkám či sa náhodou tým tankerom nebude chcieť vyplávať a trochu ich preluftujem. Laughing


_________________
Hogen
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
To Hogen: To je neuvěřitelné. V téhle hře opravdu nic není nemožné. Ale přeplout celý jižní atlantik v VII to je fakt maso. Holt chtěli rozšířit za každou cenu mise a přidat do hry typ IX by bylo moc práce - a času navíc. Chvíli jsem se rozhodoval jestli přidat tu betaverzi 1943 - 1945, ale o typu IX tam není ani zmínka, a bez něj to nemá cenu. Takže s megamódem čekám co přinese čas, a zatím střídavě pluju, lítám a řídím tank. Nějak mne chytil ten mód GWX, takže nejvíc času jsem pořád v SH3.


_________________
nemám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger

Citovat
Příspěvek  
Pánové omlouvám se v neutrálním přistavu opravdu nelze čerpat   .Jinak jak jsem mluvil o těch 2 přístavech,tak skutečně jsou přátelské(modré) nevím jak ale zmenily barvu ze šedivé(neutrální) ,jeden z nich Hogen navštívil a to s těmi nepřátelskými loděmi má pravdu.Já jsem vždy potkal civilní ,ale vojenské někdy, pod hladinou jsem to nikdy nezkusil,já čerpám v noci tak aby mě neviděly.

Možná že autoři SH5 se inspirovaly z filmu "Ponorka" z tý části kde tajně čerpaly zasoby v přístavu.tak to dělam stejně

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
To Torr: Tak to už by bylo možné. Argentina a Uruguay celkem veřejně podporovaly Hitlera, myslím že na popud Perróna vznikla tajná dohoda o podpoře za války a asylu pro nacistické prominenty po ní v Argentině, Bolivii a Uruguayi. Z Argentiny byly např. zásobovány německé ponorky nedostatkovými potravinami (ovocem, tabákem atd.)Ale o Venezuele nic nevím. Jinak doplňovat válečný materiál by si myslím nedovolil ani Perón - USA se na jeho vládu dívaly podezřívavě už dlouho a určitě by "pomohly lidu Argentiny včas se zbavit diktátora" (obvyklá formulace 30tých let pro převrat v Latinské Americe). A v tomto případě by Anglie a Rusko jen spokojeně přimhouřily oči.


_________________
nemám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 12 z 12
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.