Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 19 z 26
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  Další
Vaše hlídky
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Nepovedený útok 
Ahoj námořníci.

SH3 Default hraju asi jen tři dny. Teď jsem v roce 40 a mám čerstvě VIIB. Hlídkovat jsem měl u Scapa Flow. Vyploval jsem z Brestu, podruhé po přesunu. Anglii jsem pěkně obeplul a v půlce cesty se mi na mapě objevil konvoj. Počkal jsem si na něj a začal jsem vcelku zmateně střílet do chumlu lodí. Ani nevím co jsem trefil, prostě jsem zaměřil na největší loď, nejčastěji C3 a pal. Asi po třetí salvě si mě vyčíhnul DD a poslal na mě sérii hlubinek. Trefila mě jedna a začala mi téct voda do prostoru pro zadní torpéda a zničila mi jeden šroub a kormidlo. To byl rozsudek smrti, najednou jsem se vznášel kolmo k hladině a klesal a klesal......smrt nastala v 311 metrech.

Tak jsem se chtěl jen zeptat:
-Co mám při zásahu dělat?
-Ukládáte si hru v průběhu mise?


Citovat
Příspěvek  
Pokud dostaneš zásah, tak to už je trošku pozdě, prostě to musíš vypumpovat (vodu) a opravit, lepší je takový situaci se vyhnout. Já třeba dělám to, když mě DD zjistí, rychle CRASH DIVE do 100m a na tichý chod a doufat že ta bomba ti nepřistane na hlavě. Stalo se mi zatim jenom 3x že jsem dostal zásah pumou, ale většinou jenom na věž, takže nic strašnýho.


_________________
Každá tuna železa na dně, dobrá tuna
IXB U-124 Lorient
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
jj, problemum je lepe predchazet = vic si hlidat zada  Wink


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
V podstatě musíš využít ten potenciál ponorkové zbraně. Pokradmu se dostat na dostřel cíli (cílům), vypálit a zase zmizet. Ne nadarmo se všude s ponorkovou tématikou mluví o vlcích. Ti si také z povzdálí a ve skrytu vyčíhli kořist a ve vhodném okamžiku rychle a nečekaně zaútočili. A s ponorkou na to musíš jít podobně. Kór na chráněný konvoj. Je to hodně o trpělivosti, kdy to často nemusí vyjít a situace se tak vyhrotí, že prostě na další útok není ani pomyšlení... (vyjma rambo-borců, kteří do toho jdou po hladině dělem Smile ).

A když už ti teče do bot (obrazně i reálně), tak spása je v té hloubce a manévrování. Je tady na to celé téma, co dělají jiní kapitáni, když je zmerčí DD. Inspirovat se tak můžeš třeba zdehle http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?t=322.


_________________
Jeli naše vůle dostatečně silná, nic nemůže selhat !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Citovat
Příspěvek  
Schneidere, sice jsi nepopsal moc podrobně, co jsi udělal s posádkou, ale postup měl být následující.
1) ihned vytvořit opravárenskou četu a dát posádku od torpéd odpočinout
2) přesunout hlavního strojníka-opraváře k opr.četě a místo něj dát hlídkového důstojníka
3) zrušit tichý chod, aby četa mohla opravovat, protože při aktivním tichém chodu nikdo nic nedělá
4) padat do hlubin (70-100m), ale citovka dle poškození tlakového trupu
5) po zastavení průsaku vody hned dát tichý chod a zmizet
6) pokud je ponorka vybavena vrhačem klamných cílů, tak jeden pustit, DD to zmátne a když tě objeví a pojede na jisto tak plnej knedlík a hlouběji aspoň na 165m, ale pozor na rozsah poškození trupu. Mohlo by se stát, že tě tlak vody rozmačká! Procenta poškození se musí, při ponoru, hlídat a pokud budou pomalu ubývat, tak musíš stoupat do menší hloubky.

Jinak s Novis modem je taktika podobná, ale opravy podstatně delší. Šance na přežití proti základní hře asi 50% Wink



Naposledy upravil Bobo Wolf dne 17. 06. 2010, 09:00, celkově upraveno 1 krát.

_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Jen doplním tu záležitost o společných znacích chování vlků a způsobu vedení boje na ponorce.

Vlk je pověstný svou opatrností.
Málokdy riskuje. Má-li možnost z boje ustoupit, ustoupí ( riziko zranění = pravděpodobná smrt )
Dokáže žít a pohybovat se i v blízkosti lidí a přitom o něm dlouho člověk nemusí vědět ( tichý chod )
Loví v noci.
Je tichý a nikdy neštěká ( toto by se v SHčkách dalo použít jako metafora pro zbytečné provokování DDček  Very Happy )


_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
na těhlech příspěvcích ja vidět krásné spojení techniky a přírody.

Já taky přidám kousek: Vlci většinou útočí stylem útok na krk a prokousnout hrdlo (zásah mezi můstek a motory co nejblíž kýlu) Laughing  Laughing


_________________
Každá tuna železa na dně, dobrá tuna
IXB U-124 Lorient
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
to Bobo Wolf:

Ahoj......Tak já to teda trošku přiblížím

1)Četu jsem měl plnou, ale stejně to nepomáhalo....
2)To jsem neudělal....
3)Tichý chod jsem zrušil
4) Do hlubin jsem padal, ale nedobrovolně, dal jsem nouzové vynoření a furt jsem padal......
5)Průsak se zastavit nepovedlo, protože i přes pumpování se místnost plnila vodou
6) Vrhače nemám :-(

Poučení: Nenechat se trefit :-D



Naposledy upravil mysak_bob dne 17. 06. 2010, 15:18, celkově upraveno 1 krát.

Citovat
Příspěvek  
Tak si měl holt smůlu Laughing Někdy se strefí přesně i v roce 1940, navíc pokud jsi byl u hladiny, tak to asi nebylo zas tak těžké Wink


_________________



Správný kapitán, jde ke dnu i se svou lodí.-Ono to u ponorek většinou ani jinak nejde Very Happy
U-BOOT VIIB U53 kapitán Ernst-Gunther Heinick
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Dril a nacvičené postupy jsou hrozně důležité Mr. Green



_________________
U-552
Rudý ďábel-lovec tankerů!

"Každý ponorkář zcela jistě v srdci cítil záři širého moře a úkolu, jenž mu byl svěřen, cítil se bohatý jako král a s nikým by své místo nevyměnil."

"Heslo U-Bootwaffe: Jsme solidní firma."

Velkoadmirál Karl Dönitz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Ten samý konvoj a dopadl jsem úplně stejně....jak schovám periskop tak jsem nahraný. Dá se střílet i takhle na slepo? Navíc mě trápí přímo brutální selhávání torpéd, ať dam jakoukoliv roznětku, dopadne to blbě. Je fakt že prostě občas nezvládám střílet pod 90°úhlem. Navíc mám potíž, že když konvoj propluje kolem tak už mám problém ho potom dohonit a dostat se k němu zboku abych mohl znova poslat úspěšně úhoře. Asi to hraju moc zbrkle a střílím hlava nehlava podle toho co se dostane před ponorku :-(


Citovat
Příspěvek  
Cti a cti, zkousej a zkousej  Wink


_________________
Chlapi, čtěte to forum. Je toho tady opravdu dost a často se ptáte na to, co tu je už popsáno. Děkuji


Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat | Pravidla Ligy DK
Die Kapitane transport
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
No Schneidere, tak popis ujde, ale asi jsi neměl dovednost čety na max (plná zelená linka) bez toho strojníka a hlavně pod řadou námořníků čety je bokorys ponorky a tam musíš kliknout na poškozenou část a musí se objevit symbol francouzáku vpravo. To je znamení, že oprava začala Wink


_________________
V náruči smrti do světa ticha...


Dodám nové i repasuju staré akumulátory do notebooků, vrtaček, RC modelů, záložních zdrojů, airsoft guns apod. Akumulátory AFA do ponorek nejsou, došly válečné zásoby olova razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
to Bobo Wolf:

Jo jo, o té zelené lince vím, ale ať jsem tam dával koho chtěl....měl jsem jí zaplněnou do 1/3 maximálně. Jestli to nebude tím, že mám posádku stejně zkušenou jako já :-) Teď zkouším třetí pokus, zatím potopený T3 Tanker a jedno torpédo trefilo C3 Cargo (ta si pluje vesele dál), jsem v hloubce 100 m a pluju souběžně s konvojem asi 1000 metrů za poslední lodí.... víc jak 6 uzlů z toho nevymáčknu, bohužel....



Naposledy upravil mysak_bob dne 17. 06. 2010, 19:02, celkově upraveno 1 krát.

Citovat
Příspěvek  
Obávám se, že konvoj nedohoníš. Většinou plují 6-7 uzly, takže tu vzdálenost pod hladinou nezmenšíš. Já to vidím tak, že máš dvě možnosti :

1) předjet konvoj po hladině. To bude chtít uhnout z kurzu a jet trochu bokem od konvoje (vzdálenost dle počasí a denní doby). Vynořit se a po hladině to pálit co do dá. Podle mapy odhadovat jak moc je před tebou konvoj (tušim že platí pravidlo že 6kt ujede za hodinu 60 námořních mil - ale nevim jestli si to dobře pamatuju, někde na fóru se to řešilo), dostat se před něj. Pak už jen obezřetně vybrat cíl, pálit a zdrhnout

2)vykašlat se na to. Leda ho ještě chvíli stopovat a čekat jestli nezpomalí to trefené C3 Smile

Btw zkus do opravárenské čety přidat i poddůstojníky (mají hnědé košile) a ideálně se specializací na opravu, to pak letí nahoru opravdu rychle (rychleji Smile ).


_________________
Jeli naše vůle dostatečně silná, nic nemůže selhat !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 19 z 26
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.