Obsah fóra Die Kapitäne - CZ centrum série simulátoru Silent Hunter
RegistraceHledatFAQSeznam námořníkůNámořnické spolkyHodnostiMedaileWeb Přihlášení
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Navigace
Autor Zpráva

Citovat
Příspěvek Navigace 
Ahoj Kapitaene...

jak navigujete svuj šif?? Ja mam v grauen wolffen mapu a nějaký kreslítko na mapu, ale když chci odhadnout kam jede konvoj, tak musím odhadovat... přitom je to asi jednoduchá trojčlenka - pozice, rychlost, kurz   . . navigátor by to měl umět spočítat, ne? zatím to dělám tak, že vezmu nástroj "kružítko" natáhnu to směrem kterým konvoj jede a snažím se trefit odhadem ( oni 6 uzlů já 12 uzlů takže dvakrát rychlejc já) kde se protnem. většinou se trefím, ale občas taky ne -- není na to nějaký fígl???

Hansen

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek navigace 
no já o dělám taky víceméně od oka, pokud vím kurz a rychlost konvoje, tak se prostě snažím nasměřovat kus před něj
samozřejmě čím déle to trvá, tím větší je pravděpodobnost že něco selže- konvoj změní kurz, zkazí se počasí, nebo se prostě netrefím do kurzu, no po pár kampaních se už trefuju docela dobře, když jsem podle sebe přibližně v pozici, kde bych mohl už konvoj chytit, tak střídám poslouchání přes hydrofony s plavbou na hladině, většinou na ně někde natrefím Smile


_________________
War... War never changes...
-----------------------------------------------------------------------
Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Někde jsou tady určitě popsány spešl návody jak vyhledat konvoj, ale já než bych to spočítal tak by bylo po válce, tak taky volím odhad a zatím se slušně strefuju Smile Hlavně se nehoním za konvojem, který je ob dvě mřížky vedle, zadkem ke mně Wink



Naposledy upravil Panchus dne 02. 11. 2007, 16:00, celkově upraveno 1 krát.

_________________


...A kdy to otočíme?...Až k tomu dám rozkaz pane vrchní kormidelníku!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Re: Navigace 
Jan Hansen napsal:
Ahoj Kapitaene...

jak navigujete svuj šif?? Ja mam v grauen wolffen mapu a nějaký kreslítko na mapu, ale když chci odhadnout kam jede konvoj, tak musím odhadovat... přitom je to asi jednoduchá trojčlenka - pozice, rychlost, kurz   . . navigátor by to měl umět spočítat, ne? zatím to dělám tak, že vezmu nástroj "kružítko" natáhnu to směrem kterým konvoj jede a snažím se trefit odhadem ( oni 6 uzlů já 12 uzlů takže dvakrát rychlejc já) kde se protnem. většinou se trefím, ale občas taky ne -- není na to nějaký fígl???

Hansen



tady mas neco   Wink : http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?t=99&postdays=0&postorder=asc&start=0



Naposledy upravil mysak_bob dne 28. 03. 2008, 10:32, celkově upraveno 1 krát.

_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek Danke Hans (musu ti tak rsikat?) 
Zkusil jsem ten link a funguje to, doporučuji každému si to zkusit.....

Nicméně asi zůstanu u odhadů, přece jen konvoje mění kurz tak často, že než matematika, je lepší prostě zkusit směr, občas se ponořit, poslechnout, odhadnout zásobu paliva.. a pak to třeba radši ani nezkoušet... Koneckonců v "Ponorce" taky dlouho nemohli nic potkat...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Myslim že je zbytečné složitě vypočítavat polohu konvoje. Pokud není vzdálen několik stovek kilometrů, tak se snadno strefim do mista kam konvoj pluje. Konvoj je totiž tak velký cíl že je těžké ho minout. Navic když se ostanete do jeho blízkosti, dostáváte neustále informace o poloze radrem nebo sonarem.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Citovat
Příspěvek  
Nechci ti kazit iluze, ale není nic snažšího než minout konvoj a to nemusí být až tak daleko..oni ty potvůrky podivný totiž celkem běžně mění směr plavby. Tím snadněji pokud pluješ pořád jen na hladině....  Wink


_________________


Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
Zdar vlci.
Mám dotaz. Jak se tady v tom odkaze píše o té tabulce s rychlostma, tak ji tam nemám. A je mi divný, že v té brožuře na identifikaci lodí mám jen válečné a žádný dopravní či nákladní. Jak potom může jeden něco vypočítat. Hlavně odpálení torpéd. Lovu zdar!

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Olde, zkus klepnout v té brožurce na takovou malou šipečku v kolečku, nacházející se napravo - přepne se ti zobrazení a najdi si tam handelschiffe Wink



Naposledy upravil old_Mr_Grim dne 20. 12. 2009, 10:01, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Ponorky jsou bezpečnější než letadla...důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že je mnohem více letadel pod vodou, než ponorek ve vzduchu.

Pravidla fóra | Rady ohledně psaní na DF | Ponorkářův slovník | Hledat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Citovat
Příspěvek  
Dík. Zkusím to. S.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek Sektor 
Chtěl bych se zeptat, co znamená když mi přijde depeše s o kontaktu v sektoru např. AM 2489, co je to 4-místný číslo??? Cool

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
Nechci prudit, ale už to tady někde v tématech je. AM 24 je daný čtverec a 89 jsou souřadnice v tom čverci. A na to byla právě někde tabulka. Jde o to, že ten čtverec AM 24 máš rozdělen ještě na další podčtverce. Ať odpoví někdo z větších profíků, neb jsem přišel po finále z hospody a mám toho dost.  Surprised


_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek  
tady : http://silenthunter.cz/forum/viewtopic.php?t=611&highlight=grid


_________________

Viele Torpeden - Ein Schiff !!!

Ban them ! Ban them all !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Citovat
Příspěvek  
to neprudíš, já to nejdřív asi 3 dny hledal, ale prostě v žádný sekci jsem to nenašel nebo podle klíčových slov...já nejdřív čtu, hledám a potom teprve píšu a děkuju za odpověd Wink



Naposledy upravil Herr Opa dne 24. 05. 2010, 12:10, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Každá tuna železa na dně, dobrá tuna
IXB U-124 Lorient
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Citovat
Příspěvek najdenie presnej polohy v mape podla 4cisiel (napr. BE 1782) 
ahoj
  mam problém s najdenim presnej polohy na mape (no aspon pripližnej) dostanem hlasenie s polohou ciela v AN 3128  a  ako mam tuto polohu najst  :?: , podla coho sa to hlada a funguje?      Mohol by to  tu niekdo upresniť  :?:  Nemohol som to nikde najsť...

Zobrazit příspěvky z předchozích:
Zaslat odpověď Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.